Mauri

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
46 kommentaari
 

6 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

kidek: "suht viimane" on suht abstraktne mõiste. Pane versiooninumber kirja!

naksitrall: jah!

Alustasin seda teemat viginaga, et iPhone'ile pole normaalset navisofti. Esimese pääsukesena on Navigonilt nüüd MobileNavigator Europe saadaval. :) Hõivab telefoni mälust 1.65 GB ja maksab hetkel $140. Juuni lõpuni oli minu mälu järgi alla $100, seega tuleb ehk sooduskampaaniaid veel. Seda enam, et konkurendina peaks TomTom'i versioon ka kohekohe turule tulema.

Välist mälu ehk siis SD-kaarti? Miks teda käima ei saa? Proovi siis mõnda teist kaarti.

Minul on viimase talve-kevade jooksul muuhulgas loetud:

Andreas Wilhelm - Sakkara projekt - Da Vinci koodi laadne "noolemäng", annab mingi ülevaate Kairo elust-olust, kõvasti kohalikku ajalugu, legende, hieroglüüfe, salaühinguid jms. Algus ja sisu on päris hea ja ladus lugemine, lõpp läheb müstikaks käest ära. Hirnusin omaette lõppu lugedes.

Arthur Phillips - Egüptoloog - Loos on mitu paralleelset liini, kuid peamiseks neist esimese maailmasõja aegne ja järgne Kuningate Oru ühe hüpoteetilise asuka säilmete avastusretk idea fixe'i käes vaevleva poolsegase teadlase poolt. Tegevust nii Kairos, Giza's kui Luksuris. Howard Carter & King Tut jooksevad kõrvalliini mööda läbi. Lõpp on selline, et igaüks ei pruugigi pihta saada, et mis see siis nüüd oli...

Sam Bourne - Viimane testament - pole küll otseselt Egiptuse kohta, kuna tegevus toimub Iisraelis, kuid toob üsna loogiliselt selgust juutide ja moslemite konflikti tagamaadesse. Samas juudid ju kah omal ajal Egiptusest ära põgenenud rahvas. :)

Kõik nad on eesti keeles ja raamatukogudes saadaval. Võrdlemisi paksud raamatud küll.

Mis juba kuskil lehtedel väljas, neist küsitake loomulikult palju-palju rohkem. Häid hindu leiad kohapeal ringi vaadates. Sealgi real estate vendi ahelast välja jättes. Need, kes selle hinnaga rendivad, ei tea googlest midagi. Uskumatu ehk, aga google nendest ka mitte.

Piraatkalapüügisaadust sulle ei anna, aga siin on sulle õng ja natuke sööta: google, tomtom, meta.

Kui ligi kilomeetrist piisab, siis käivad need pisikesed Cobrad või isegi Doro'd küll. Komplekt Doro'sid hakkas hetkel On-Off'is ~500.- kandis silma. Vist isegi akude ja laadijaga.

Edit: http://www.onoff.com/online/ee/inet.nsf/vProd/58721?opendocument&markID=66-20-10

Noh, mis kellegi jaoks pikk maa on. Ma jalutasin mõned korrad Daharist (mis siis vist on downtown) Sakkalasse (kus see Marine Boulevard asub) ja tagasi. Miski 6 km vist. Pooleteise tunniga jalutab rahulikult ära. :) Ühe otsa muidugi. Kui jalutada ei viitsi, siis takso/marsa.

Olen käinud. Hakkad Sheraton rd. poolt Dahari poole astuma ja komistadki kohe Marine Boulevardile otsa.

Tsekil liitreid ja liitrihinda polegi kirjas? Kui just 1L 28 EUR'i ei maksa.

Niiviisi häälega minnes (nagu algne plaan vähemalt oli) peaks üks inimene arvestama ilmselt nii paljuga, nagu tal parasjagu rahakotis on. :)

ill: Vabandust, olin oma mõtlemisega miskipärast Symbiani versioonis kinni. :)

siim38: Telefonisisene vastuvõtjaantenn on maru pisike, seepärast ongi aGPS seal esmasel initsialiseerimisel väga abiks. Samas vähemalt N95 suudab küll üsnagi kiiresti ka ilma aGPS'i kasutamata asukoha lukustada. Kiiruse huvides oleks parem see aeg paigal püsida.

On kellelgi Garmin Mobile PC'ga ka kogemusi? https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=13484# http://www.garmin.ee/?id=910#2 http://www.hot.ee/tomtom6/garmin_pc/

9"-se ekraaniga läpakas on võimalik ka keskkonsooli külge aretatud riiulile juhi vaatevälja sättida. Rekkameestel poleks vaja isegi midagi aretada.

Seal on pehmeid pinke päris mitmeid. Parimad on mõeldud puuetega inimestele. Kui need vabad on ja sa ühtki jalutut enda kõrval haledal ilmel seismas ei näe, siis miks mitte neid kasutada? :)

Minul oli täpselt samamoodi sellest 1000+ eegust kahju, kui lend oli hommikul 7 paiku. Seljakoti paned pea alla ja midagi soojemat võiks olla ka peale võtta. Liikudes on seal sees soe, magades võib jahe hakata. Seal on pinkidel magajaid igal ööl kümneid.

Pistikupesi, et telefoni või läpakat laadida, leiab seal ka. WiFi on tasuline.

Nö kesklinna Metro ja Abu Ashara Family Market jäävad tegelikult mõlemad Sakkala ja Dahari vahele El Nasr st. serva. Samas Sakkalast lõuna pool on vist veel vähemalt üks Metro. Need on meie mõistes "normaalsed" supermarketid. Samuti võid El Nasr'i ääres tunda end turistilõksust pääsenuna (seni, kuni üles minnes varsti jälle paremale Dahari turutänavatele sisse ei keera, siis olete jälle kadunud hinged). Abu Ashara teiselt korruselt leiad muu majapidamiskraami kõrvalt kindlasti ka laste mänguasju.

Alkot on Hurghada tänavakaubanduses palju raskem leida kui Sharmis.

Ehk siis enne lõppu sai kopp ette ja/või raha otsa? Oleks ju saanud rahulikult 25.-ni sooja nautida. :) Malaga ümbruses olitegi peamiselt?

No ära nüüd punktita, kirjuta endast ja oma soovidest ka täpsemalt, kui midagi vastu soovid saada. Mis motiveerib sind sel moel minema? Naine oled või mees? Kui vana? Kas Euroopa piiridesse jäämine on 100% kindel soov?

Poolteist aastat hiljem võiks siis vähemalt kirjutada, mis plaanidest sai? Kas oled jätkuvalt veel Inglismaal või sealt juba teadmatusse edasi liikunud?

ill, mis programmist sa räägid? Nokia Maps? GPS Data? Versioon 5 on sul mis telefonil? 5800?

Kui on plaan kunagi objektiivide varu laiendada, siis ikka Canon. Eesti oludes parim järelturg. Aga igal reisul peegelkaamera (+ muu lisanduva kola) kaasastassimiseks peab ikka fotograafi hing ja pühendumus olema. Minu 40D jääb reisule minnes näiteks enamasti koju. Võibolla oleks mõni premiumklassi kompakt parem valik? Canoni valikust G9/G10 näiteks.

Snoop: Mõni meist on "edukalt elanud" (keset sadu sotsiaalseid kontakte päevas rabelenud, et oleks liisitud naabrist parem auto, ilusam naine ja targemad lapsed, ise pidevas stressis olles ja järjest hallimaks muutudes) aastaid jutti. Pärast seda, ma kujutan ette, kui näiteks töö, naine ja lapsed läinud, ongi mõneks ajaks just sellist olesklemist vaja. Olenevalt indiviidist mõnest kuust mõne aastani. Mõnele hakkabki meeldima, mõni tüdineb lõpuks ja sätib end jälle töö ja pere lainele. Inimesed on erinevad.

Kui eluasemekulusid ei oleks, elaks eestis 5000.- kuus ära küll. Ma võin kohe ette lugeda kümneid oma tuttavaid, kelle netopalk on 10000 või pisut üle ja kes sellest poole maksavad pangale või korteriomanikule ning jõuavad sealt kõrvalt veel ka autoga sõita. Elavad oma igapäevast elu. Iga kuu reisida ei jõua, aga saavad hakkama.

Silveril: $8/ööpäev teeb $240 (2900 EEK) kuus. Minu ülalpool toodud näite kõrval kirves. :) Eks pikemaajalise kokkuleppe korral annab muidugi paremat hinda küsida.

Veigo: Eks telgi saab ju kokku lapata ja selga võtta, kui soov edasi rännata (või kasvõi poodi minna üksi olles). Aeg ei ole sellise puhkuse korral raha, seega ei ole mõtet telgi ja muu kraami igapäevast kokku-lahti lappamise kilplaslikkust või aja raiskamist ise lõkkel/priimusel süüa tehes ette heita. Sellisele reisule ei minda üldjuhul kibeda tööaja vahelt näpistatud nädalaks-paariks. Niiviisi sooja otsima minnakse kas mõne tervisehädaga või lihtsalt, kui kõigest on kopp ees ja tahaks mõneks ajaks olmemuredest ja muust rahu. Seega tuleb oma reservide (koondamisraha näiteks) kasutamine prognoosida võimalikult väikeseks, et pikemat aega hakkama saada, mitte endale rahapuudusega lisastressi tekitada.

Turvalisus - jah, üksikul naisterahval ehk ei ole tõesti turvaline telgis elada, enda eest seista suutev mees aga saab hakkama (siinkohal võiks keeks oma soo avaldada). Kogu oma raha ei pea ka vöö vahel kaasas kandma.

Sharm ja Türgi pakuti välja alternatiivina, kui siiski koht väljaspool Euroopat ka kõne alla tulla võiks. Kui praegu kohe plaan minna, siis Euroopa lõunarannik / Vahemeri on ikkagi veel külm, Sharmist värskelt tulnuna soovitaks mina aga kliima poolest seda kanti küll.

Spoop: Puhkus ei tähenda alati giidiga ekskurssioone, ööklubisid, ohtralt alkot, rendiautot jne. Sellise aktiivse rabelemise asemel naudib mõni hoopis lihtsalt aja maha võtmist, päikest, sooja kliimat, mittemidagitegemist. Telgis elades, kui peamised kulud on vaid söögile, saab 5000 eeku kuus lahedalt hakkama. Eestis vähemalt saaks soojadel kuudel. Kuna Eesti ja muu Euroopa toiduainete hinnad ei ole enam olulise vahega (mujal mõni asi isegi tunduvalt odavam), siis ma ei näe küll virelemiseks põhjust.

Keeks: Kuskile Vahemere äärde vaata siis - kui Türgi veel liiga eba-euroopalik tundub, siis alates Kreekast-Horvaatiast kuni Gibraltarini (samuti Rhodos, Küpros, Kreeta ja muud saared) - ma usun, et hästi majandades saad igal pool selle raha eest elatud. Mis kuus sul plaan minna on? Enne aprilli-maid on Vahemeri vast veel ujumiseks veidi külm. Kui siiski Euroopa-nõudmises väikse järeleandmise saad teha, siis näiteks Sharmis või Hurghadas saad 150 euri (~2300 eeku) eest kuus korteri rentida ja ülejääva raha eest saad vast kohalike söögikohtades einestades kõhu ka täis. Nii saaks 10000 EEK eest vabalt 2 kuud soojas merevees varbaid leotada.

Käisime ka sõbraga koos Tourestilt läbi. Saak oli paar küpsist ja natuke suitsutatud hirveliha. Midagi muud head silma ei hakanud. Muigega sai muidugi vaadatud, kuidas osa rahvast neid just ülapool kirjeldatud "soodsaid" reise krabas.

"Meie 4-liikmelisele seltskonnale pidasin normaalseks 300–400 eurost majutust (2 magamistoaga), 1 magamistoaga leiab ka alla 200 euro." - see on siis kuu eest?

Mina jalutasin viimati oktoobris mööda Sveavägenit alla ja leidsin selle tänava peal avatud wifivõrke hulgi. Ilmselt on mujalgi.

Ülelinnaline on neil ka, aga see on tasuline. Suht kirvehinnaga oli, täpset numbrit ei mäleta. Ei ahvatlenud kasutama igatahes.

WiFiga telefon muide abiks otsimisel, avatud läpakaga ju mööda linna ei käi.