anna-bella

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Pole siin Tripis ammu käinud, nägin enda sügisest küsimust. Ja muidugi oli nii, et Sinises mozees anti rätikuid, aga kusagil kõrvalises kohas mitte. Ja sel päeval meil muidugi rätikuid kaasas ei olnud, sisse meid ei lubatud ja üldiselt vaadati meid tigedalt välja mozee alalt, kuigi me ei olnud kuidagi ebasündsalt riides.

Tere, küsimusest juba palju aega möödas, aga mõtlesin, et vastan ikka. Võib-olla on silmas peetud Björkhagenis 1990-ndail ehitatud ökomajasid, aadress on Understensvägen (Googlest peaks leidma). Seal on kasutatud selliseid lahendusi, millest jutt. Mere ääres need majad siiski ei paikne. vt. näiteks siin http://www.ecotoursstockholm.se/startpage.php

Elasime seal ligidal,kui majad ehitati.

Toidupoode Stockholmi kesklinnas on vähe, v.a. see samune Hemköp. Aga tasub kindlasti külastada turuhalli "Hötorgshallen" kus on väga palju häid asju millest võib Tallinnas ainult und näha. Ja kiviviske kaugusel Olof Palme tänavas ja Olofsgatanil on toredad aasia toidupoed.

Võib-olla bussiekskursioon on hea, kui pole varem Stockholmis käinud. Muidu ühe päevaga nii palju ei jõua, mina jätaksin Lindgrenid ja muu, mis asub veidi kaugemal teiseks korraks ja käiksin niisama kesklinnas. Kuningalossis on mitu muuseumi, lastega soovitaksin Livrustkammaret (relvad, sõidukid, riided, ka mngi lastetuba) või uut näitust - lossihoovi all paiknev varasema "Tre kronor" lossi varemed - maaaluses muuseumis eksponeeritakse selle mahapõlenud lossi müüre jms, ei ole väga väsitav. Teine väike muuseum kohe Drottninggatani (jalakäijate täna, mis suundub vanalinnast kommertskeskuse poole) kõrval on Vahemere muuseum (Medelhavsmuseet). Seal on küll hulgaliselt suhteliselt igavaid eksponaate (vähemalt lastele), aga ka muumiaid ja loomamuumiaid ja nn.kuldtuba. Muuseumil on ka tore poeke. Kungsträdgården on kesklinna tähtsaim park, kus on tavaliselt lastele midagi - saab ka uisutada, igatahes joosta ja ronida. Lastega poodlemine pole suurem asi, aga võib-olla on tore vaadata mõnda suurt mänguaasjapoodi, üks peaks asuma Gallerianis (NK kaubamaja vastas). Keskajamuuseum, mis ka kesklinnas, on vist praegu kinni remondi tõttu. Kõhutäiteks soovitan osta sooja vorsti tänavalt; Hötorgeti turuhallis saab korraliku kebabi üsna odava raha eest, kui lapsed sellist söövad, sealt leiab ka muud kiirtoitu, pirukaid ja sushi jms. Hötorgshallen on ka tore igale toiduhuvilisele, seal müüakse toitu igast maailma nurgast. Kui aega oleks rohkem, on Junibacken tore, kuigi vahel on seal väga palju rahvast ja 2-aastasele ei paku see vist suuremat midagi ja 11-aastane on võib-olla suur. Ja ainuke tore on "rongisõit" läbi Lindgreni raamatute miljööde, aga see eeldab et need on tuttavad. Skansen on keskmiselt tore lastega, loomi on seal vähe ja vanad majad võib-olla pole need kõige huvitavamad.

Rasedana reisimise juures on kaks asja, millega arvestada. 1) lennukompaniidel on oma reeglid selle kohta, mis ajani rasedaid üldse lennukissa lastakse - see sõltub enamasti lennuajast. Ehk kontrolli reisibüroo/lennufirma kaudu. 2)Kui midagi juhtub (endal on kolm last, lisaks on kaks korda rasedus katkenud ootamatult) peaksid arvestama sellega kuidas arstiabi saad ja kes selle kinni maksab - st. reisikindlustus on kindlasti vaja ja selline, mis katab kulud ka rasedusprobleemide korral. Muidu pole rasedus ju mingi haigus - palju õnne!

Tere ja aitäh teile! Olin natuke fantaasiavaene ja otsisin ainult kaksis-veega.