wl

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
9 postitust
19 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tänan vastuste eest!Küsin siis nii: kas kellelgi on esinenud nimetatud riikides või neist väljudes probleemi kuna puudus valge kaart?

Kaks kaarti on mõistlik ka seetõttu omada, et kui üks (telefoni vahel) kaob, jääb alati teine (rahakotis) varuks ;)

Swedbanki Deebet+ olen saanud kõik aetud seal. Master ja VISA töötab USAs kenasti. Meenub vaid üks tõrge rongipileti automaadis, mis tahtis päris VISA kaarti (aga seal oleks saanud ka sulas maksta). Üldiselt meelerahuks on siiski reisil mõlemad kaasas, see 1,5 Eur kuus lisaks maksta pole hullu.

Tere. Mina ei muretseks. Kui tagasitulekul esimene lend hilineb, siis kindlustuse puudumisel vastutad edasi saamise eest ise, kui lennud pole ühel piletil.

Rendiautot selle aja sisustamiseks kindlasti vaja pole. Philadelphia pole eriti vaatamist väärt koht. Kui tahad välja minna, siis soovitan tugevalt Washingtonis ära käia. Võtad mõne hilisema bussi (greyhound.com), jõuad ööseks Washongtoni hotelli. Samas juba Washingtonis ise on paras 3 päeva veeta. Niiet otsuse pead ise langetama. Manhattanil soovitan ühiskohta toas, muidu on suht kirves. Plaani soovitan vähemalt 2 kuud ette teha. Nt kui tahad külastada Kapitooliumi, vabadussamba krooni vms, siis need ajad lähevad pikalt ette kinni. Eeltööd tehes saad ka teada, et Washingtoni National Mall muuseumid on tasuta ja NY MIT ja Loodusloo muuseum on pay what you want ;)

Lendasin mõned nädalad Tallinn-Stockholm-New York. Maandumine oli terminal 5 ja edasilend samas terminalis; ooteaeg 1 h 20 min. Tallinnast väljalend viibis 45 minutit seoses hilise lennuki saabumisega Stockholmist (oli üks esimesi lumesajuga ilmu). Stockholmis peale maandumist läksin kohe uue väljalennu väravasse, aga et sinna jõuda tuleb läbida passikontrolli väravad seoses Schengenist välja liikumisega. Seal seisin järjekorras 45 min. Võtsin rahulikult kuna lennud olid samal piletil ja esimese otsa viivituse põhjustas lennufirma. Oleksin väravasse üsna täpselt jõudnud, aga ka NY väljalend lükati üle tunni edasi. Moraal on see, et passikontrolli järjekord võib olla väga pikk ja teha pole midagi. Kui tallad oleks hõõgunud, siis oleksin jooksnud tõenäoliselt kohe esimeseks, vabandanud ette-taha ja öelnud, et uus lend läheb 10 min pärast, palun lubage ette. Samas on see nadi, sest tõenäoliselt rivis paljud higistavad. Vabandan, et aidata ei saanud.

Ise käisin mõned aastad tagasi märtsi lõpus / aprilli algul samas piirkonnas. Teadsin ka kettide vajadusest. Ostsime need Walmartist ca 60 taala eest. Vaja kordagi ei läinud. Reisi lõpus tagastasime viimasesse Walmarti avamata pakendi. Walmarti saab kõike tseki alusel tagastada.

Küsin veel korra, et äkki keegi teab mõnda kohta? Hotellidega ei viitsi jagelema hakata.

lennujaama ei taha jätta kuna tulen lennult ja siirdun kesklinna. Ei taha pärast pagasi tõttu minna lennujaama. Uurin selle bussijaama kohta. Tänud

Bussijaamas röövivad lati tunni eest. Ei taha päris 120 eek maksta selle teenuse eest. Pakkuge teisi kohti veel.

kas keegi oskab öelda, kui kaua sõidab linnatransport bussijaama?

Vist on kõige kavalam osta piletid ECOLINES Riga (Airport) 18.20 > Tartu Kui maha jään, siis lähen taksoga ja istun Riia bussijaamas samale bussile nende piletitega (väljumine 19.00). Ma lihtsalt ei teadnud, et ta bussijaamast nii kaua hiljem minema sõidab.

Riia lennujaamast bussijaama on 10 kilomeetrit. fjord eespool väitis, et see 180 EEK maksab. Kas keegi soovib kinnitada. Sõidu aeg peaks olema ~15-20 minutit.

Peaks olema vigadeta plaan :)

Kas Ecolines väljub Riia lennujaamas ikka "mäe alt"? Ja kas linnaliin väljub sealt samast? http://maps.google.com/maps?f=d&saddr=&daddr=56.921178,23.981395&hl=en&geocode=&mra=dme&mrcr=0&mrsp=1&sz=18&sll=56.921184,23.981915&sspn=0.001341,0.003455&ie=UTF8&t=h&ll=56.921787,23.979903&spn=0.002869,0.006866&z=17

ei sobi, sest elan Tartus/läheme Tartusse. Siis jääksime keset ööd Tallinna kinni. Ehk on mõttekam, kui ta tõesti lendab Tallinnasse edasi ja ma sinna talle vastu lähen. Minule on Riiga/Tallinna piletid sama kallid. Selles mõttes vahet ei ole, va. sõidu aeg (Riiga 5 tundi :D)

jah, buss väljub lennujaamast. Teie vastuste põhjal võib vist järeldada, et väga-väga pingeliseks läheks jah. Peab ilmselt midagi muud välja mõtlema :)

Mida tähendab tavaliselt lennuki maandumise aeg? Seda kellaaega, mil ta gate'sse sõidab ja inimesed saavad lennukilt maha astuda?

Arvan, et terrorist peab olema loll, kui ta nii lühikese vahega samasse kohta tuleb. Jänes shampust ei joo.

kas ennetavalzt on voinmalik osta nt 1 lisapagas? keegi oskab kommenteerida?

hansapanga lisamärkus: Kui Te maksate kaardiga poes, siis ei rakendu antud tehingul teenustasu. Programm konverteerib Teie kontol olevad eesti kroonid maksesüsteemi päevakursi alusel need eurodesse vastavalt tehingu summale. Maksesüsteemi (Teie kaardi puhul siis VISA maksesüsteem) kurss on ligilähedane Hansapanga valuutakurssidele. Kuna programm konverteerib Teie kontol eesti kroone, siis palume oma raha eurodesse mitte vahetada. Eurosid programm maha võtta ei saa, mistõttu võite vähese eesti krooni jäägiga välismaal kaardiga makstes hätta jääda.

Ok tänan teid.

sain vist lahenduse... Airbalticuga on mul võimalik 1500.- eest edasi tagasi ära käia riiast.. tänud