Kersti

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
12 postitust
58 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma ei ole kummaski käinud. Aga soovitaks kaaluda ka Eilatit Iisraelis. Väga lastesõbralik, ei ole pealetükkivaid inimesi, väga hea söök. Ilm on ka sellel perioodil, kui charterid käivad, garanteeritud. Oleneb muidugi, millist talvekuud mõtled.

Vancouveris oli Capilaano rippsilla juures selline aparaat http://www.vancouverattractions.com/index.php?page_id=7

Seattle'is oli Space Needle'is väga toredasti organiseeritud - pildid tegi inimene korraliku kaameraga ja siis hiljem sai aparaadist oma pildile tausta valida ja selle e-mailile saata (raha ei küsitud)

Tripp'iga väga nõus, see on küll Strip centralist kaugel ja minu arust ei ole hea valik.

Teisele küsimusele ka vastus - Central Strip. Seal on ka bussid, mis ühest Las Vegas Blvd otsast teise sõidavad ja jala saab ka, aga mugav on kindlasti Central Strip location.

Ameerikas on hotellide hind toa kohta. Hinnale lisandub tax, mis on ca 10% ringis (mõnes osariigis vähem, mõnes rohkem). Ja 70 on reaalne küll, ilmselt see päris Stripi kuumimas kohas ei ole ja ei ole ka reede või laupäev.

Mõnusat reisi!

Ma soovitaksin Šveitsi ja Männlicheni. Väga lihtne jalutus, vaated kolmele vingele tipule ja alpiaasadele.

Autoga saad Lauterbrunneninesse, sealt edasi rongiga. Kui ajakava kannatab, soovitaksin seal ööbida, imeilus kant.

Meie kogemus sealt - Šveitsi reisipäevik piltidega

Ma ei teagi, kas see teile nüüd uuesti teele jääb, aga Flagstaffis on Museum Club, kus iga päev peaaegu elav muusika. Kui mai alguses seal olime, sattusime laupäeval ja see country pidu käis kella kolmeni välja küll. Vaata www.museumclub.com

Seal kõrval on ka kohe Howard Johnsoni motell. Ja kuna plaan oli kindlasti Museum Clubi külastada, siis ööbisime kõrval motellis. Tagantjärele tark olles see ei olnud väga tark valik. Rongid, mis öösel mööda sõitsid, andsid kõik selle koha peal signaali mingil arusaamatul põhjusel. Nii et ööbima sinna ei soovita. Museum Clubi küll.

Kahjuks Oklahoma- Albuquerque lõik on sõitmata ja selles osas ei oska nõu anda.

Ma arvan, et Canyonlandi te ilmselt ei jõua, aga ma pakuks sellise marsuudi:

plaan Google mapsis

See peaks olema 4 päevaga tehtav.

Mõned soovitused: Monument Valley on Navajo indiaanlaste alal, see on nagu riik riigis, seal kehtivad omad reeglid, millega tuleb arvestada. Alkoholi seal pruukida ei tohi ja kuskil oli kirjas, et ka kaasas ei tohi olla. Päris Monument Valley südames on uus hotell, vist oli Gouldings Lodge, kust super vaated akendest. Õhtuvalguses oli Monument Valley väga ilus. Samas selle tuntud vaate jaoks, kus Forrest Gump jooksis, on hommikune päike parem

Las Vegase jaoks on minu arvates miinimum kolm päeva, sest sellesse melusse muidu raske sisse elada. Ja kui plaanite mingeid showsid vaatama minna, siis tehke enne internetist endale selgeks, mida vaadata tahate. Pileteid saab enamustele etendustele tänavalt poole hinnaga (NB vaata et oleks ametlik müügikoht). Ja veel, kui võimalik, ärge olge Vegases reede-laupäev, siis hotellihinnad kuni kaks korda kõrgemad.

Ma ei saa aru täpselt kuidas sa seda marsuuti plaanid. Kui sõidad Oklahomast Flagstaffi (mis kindlasti ei ole suur linn) ja lähed Grand Canyoni, kuidas sa siis veel lähed Death Valley'sse ja Monument Valleysse teel San Franciscosse? Kui pikka reisi plaanid?

Flagstaffist on Monument Valley'sse 200 miili, umbes 3,5-4h sõitu ja kui ma seal oleks, siis läheks juba Canyonlandi ja Bryce Canyonisse jne. Aga Monument Valley teises suunas kui näiteks Grand Canyon South Rim. Ja tegemist on Colorado platooga, mis tähendab, et kui tahad mõlemat, siis pead edasi-tagasi sõitma. Igal pool lihtsalt teid pole ja Colorado jõest üle ei saa.

Flagstaffist Grand Canyoni South Rimi on ca 1,5 tundi sõita ja selleks ei ole vaja küll ekskursiooni võtta. Seal ilusad vaated ja kohapealsest visitor centerist saad juhtnöörid kuhu minna ja milliseid radu pidi kõndida. Kui jutt on North Rimist (mis siis teisel pool Colorado jõge), siis uuri kindlasti, kas see on lahti Sinu planeeritud külastuse ajal.

Aga soovitan, et teed näiteks maps.google.com abil umbkaudse teekonna valmis, siis ehk oskaks paremini soovitada.

Eks oleneb kui kauaks Šveitsi plaanite jääda ja kuhu edasi liigute jne. Aga tõesti, kui reisi siht on šveits, siis soovitaks ilma autota minna või vähemalt seda mitte seal autot rentida. Rongisüsteem on super - toimib hästi, sõita väga mugav.

Käisime augustis 2006 Bernese Oberlandis ja thorntree foorumist saadud soovituste põhjal jätsime auto rentimata. Kuigi väike kahtlus jäi (olime 10-kuuse lapsega). Aga see oli tõesti väga õige mõte.

Meie Šveitsi reisipäevik piltidega Bernese Oberlandist

Käisime Jaapanis eelmisel aastal samal ajal. Jah, Kyotos ja seal ümbruses oli päris soe, kohati ka palav, aga ei midagi meeletut. Meie külastasime Tokyot, Kyotot ja Hiroshimat. Tokyo ja Kyoto olid oodatult huvitavad, oodatust suurema elamuse pakkus Hiroshima. Ehk saad mõtteid meie reisipäevikust: Jaapani reisipäevik

Aitäh vastuste eest, travelocity oli tõesti hea. Proovisin enne seda Opodo'd ja expediat, sealt nii head hinda ei leidnud.

Eks parem on suhteline mõiste, ehk saad täpsemaid vastuseid, kui vihjad, kas otsid kiireimat või odavaimat või mis tähendab parem.

Me käisime ka mõni aasta tagasi Mayrhofenis, erinevus siis selles, et alustasime Tallinnast. Sõitsime laevaga Stockholmi, sealt siis juba Taani, esimene õhtu peatusime Lübekis ja teisel õhtul olime kohal. Eelistasime seda varianti, kuna nii tundus teede kvaliteet ja liikumiskiirus kõige parem. Mayrhofeni meenutused koos piltidega

Ma soovitaksin võimalusel valida Finnair,kuna lendab otse. Teiste saarte suhtes mul võrdlusandmed puuduvad, aga Koh Samui on kindlasti hea koht puhkamiseks. 2 nädalat on ehk pisut pikk aeg ainult Samui jaoks, selle ajaga jõuaks mõnda teist saart ka külastada - uuri neid võimalusi.

Me lendasime Bangkokist Samuile Bangkok Airways'iga, ei olnud jah nii odav kui Air Asia, aga sai kohale 1,5 tunniga ja lende Bangkokist väljus tihedasti. Lend ise oli väga mõnus, lennuk uus ja teenindus super. Lendaks nendega veelgi :). Ja Samui lennujaam (kuhu lendab vaid Bangkok Air), on vaatamisväärsus omaette - mitmetes kohtades nimetatud kui maailma ilusaim lennujaam. Eks eriliseks teeb ta see, et seinu pole.

Ehk on meie Samui reisipäevik koos piltidega abiks.

Ma julgeksin ka Samuid soovitada. Rohkem rahvast ja lärmi on Chawengil, vaiksem Lamail ja hoopis teistmoodi tundus Bo Phut. Viimases me ei ööbinud aga tundus väga armas. Samuilt saad paadiga ka Taole ja Phanganile. Koh Samui reisist koos piltidega

Ma ei kujuta ette, kui palju Sa Floridas rolleriga näeksid. Sellega saab ikka vaid lühemaid vahemaid läbida ja sealsed vaatamisväärsused ei asu kindlasti mitte väiksel territooriumil.Pikemate vahemaade puhul on hea kiirteid kasutada, samas rolleriga ma ei kujuta trakkide vahel sõitmist küll ette. Kui autot ei saa, soovitan pigem mõelda bussitranspordi peale.

Ma arvan, et 10 päeva Floridas on miinimum. Kõigepealt juba ajavahe segab. Ma arvan, et kahenädalane (või pikem) reis pakub nii puhkust kui seiklust.

Penangile ei tasu küll pelgalt rannapuhkust otsima minna, seal rohkem kultuur, templid ja keelt allaviiv söök. Helesinise mere ja valge liivaga paradiisiranda me sealt ei leidnud, küll aga kuhjaga muid positiivseid elamusi. Kui pikem minek, siis külastaksin mõlemat saart. Kahe saare vahel käib kiirpaat, vist oli ca 2 tundi. Meie Penangi reisipäevik koos piltidega

Eks oleneb, mida seal kohapeal teha plaanite. Me oleme käinud nii Helsingist autoga kui ka autorongiga Rovaniemi ja sealt siis oma autoga edasi. Hind tuleb kokkuvõttes praktiliselt sama. Me arvestasime autoga minekul ka vahepealset ööbimist, ei tahtnud ühe jutiga Inarisse sõita (peatusime seal). Autorongiga kindlasti mugavam

Meie Lapimaa kogemus

Hartforti New Yorgist lennukiga küll pole mõtet (kui sellist ongi). Kui auto olemas, siis sellega. Kui mitte, siis vaata kohalikke bussifirmasid, näiteks Greyhoundi busse oli seal ohtrasti liikumas näha. Meie Connecticuti kogemus

Me käisime küll Samuil ja järgisime soovitust broneerida hotell ainult esimeseks paariks ööks. Tagantjärele tark olles, oleks olnud parem hotellid läbi neti ära broneerida.

www.sawadee.com on selleks usaldusväärne koht, käinute reviewd annavad hotellidest õige ettekujutuse ja hinnad ei ole kohapeal odavamad. Lapsega palavas mööda hotelle kolada, et see õige leida ei ole just parim puhkuseviis. Kohapeal võtsime esimesel võimalusel hotelli kogu ülejäänud ajaks ja reviewsid lugesime ikka sawadeest.

Boracay White Beachil on tõesti väga ilus liiv ja ka meri on sinisest sinisem. Nõus, et turistid on selle koha juba leidnud ja ehk seetõttu väärtus kahanenud.

Mõni aasta tagasi käisime ja meile jättis kustumatu mulje Palawani saar oma eheduse ja sõbralike inimestega. Julgen soovitada. Filipiinide reisipäevik piltidega

Ei oska kahjuks aidata. Me vist isegi tagasiminekul tellisime omale hotelli selle takso, et kohvrid rongijaama saada, aga hinda tõesti ei mäleta. Ma usun, et hotellist saad kindlasti info. Ma vaatasin kaardi pealt ja tundub, et Wengeni peatänav (paralleelselt raudteejaamaga), mis ei roni mäkke, viib teie chalet'le suhteliselt lähedale. Sellel ei ole kindlasti probleemi kottidega liikuda. Usun, et hotellist saate kõige paremat nõu.

Meie veetsime viis päeva Jungfrau piirkonnas Bernese Oberlandis. Kasutasime liikumiseks vaid ronge ja elasime autovabas mägilinnakeses Wengenis. Külastasime seda piirkonda augustis. Imeline - võrratud vaated ja suurepärased matkarajad igale raskusastmele.

Šveitsi reisipäevik piltidega