Sinine S

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
10 postitust
26 kommentaari
Viimased kommentaarid

Meie olime eelmisel aastal Limassolis selles hotellis: http://www.bluecranehotel.com/index.html Hotell oli väga lihtne ja linna servas. Aga kuna meil väga kõrgeid nõudmisi ei olnud, sest sõitsime enamuse ajast ringi ja hotellis käisime vaid magamas, ajas asja ära. Hinda täpselt ei oskagi öelda, kuna võtsime lennupiletid ja hotelli ühtse paketina reisibüroost, aga võis jääda nii 7000-8000.- vahele (4 inimest ja 7 ööd). Ise peatuks järgmisel korral 2-3 päeva kaupa erinevates hotellides, sest edasi-tagasi sõitmisele kulub mõtetult palju aega.

Rannapuhkuseks on paremad piirkonnas siiski Ayia Napa ja Paphos.

Viimati nägin näiteks Pärnu Jyskis (ilmselt on siis ka teistes linnades), aga selle kvaliteeti ei oska küll hinnata.

Meie käisime samal marsruudil aastal 2006 (päris otseteed ei kasutanud vaid sõitsime mööda Põhja-Lätit ja sealt Liepaja kaudu Klaipedasse) ja seega hindasid ei hakka kommenteerima, aga niipalju tahaks küll öelda, et meie reis oli 6 päeva pikk ja ikka jäi väheks. Reedest pühapäevani tuleb jube rabelemine, eriti kui veel teel huvitavatesse kohtadesse sisse põigata soovite. Selle ajaga jõuabki vaid GPSi järgi otsemat teed Tartu-Klaipeda-Nida-Tartu maha uhada. Uuri ka vanemaid Läti-Leedu teemasid, seal on soovitusi kuhjaga kuhu minna ja mida vaadata.

Meil ka järgmisel nädalal minek, ainult et Riiast. Kes teab, äkki kohtume kusagil. Jaanitulel näiteks:))

Soovitaks Küprost, aga see on ka juunikuus kõrbenud paik. Loodusgeograafiliselt paikneb Aasias, samas on kultuuri ja arhitektuuri nii et tapab ja söögid imehead. Seikluste leidmine sõltub juba inimesest endast;)

Mul on olemas ingliskeelsed Cote d´Azuri, Monaco ja Korsika LP PDF versioonid. Kel huvi, andku märku!

Kui sul Korsika kohta mingi nö kondikava koos on, siis oleksin küll väga huvitatud. Minek juba juunis, seega juuli lõpuni oodata ei saa;P Ise olen küll palju eeltööd interneti kaudu ära teinud, aga kuulaks/loeks ka kohapeal käinud eestlase muljeid ja juhtnööre. Mida peaks kindlasti teadma (kultuuri eripärad jmt), et kohapeal väga ämbrisse ei astuks jmt? Tegelikult huvitab kõik selle saarega seonduv. Eelkõige aga looduslikud ja inimeste poolt loodud vaatamisväärasused. Kohapeal oleku aega planeeritud 10 päeva, sellega peaks jõudma saarele ringi peale teha.

Millisel kujul oled üldse mõelnud selle reisijuhi väljaandmist ja levitamist, ehk kuidas Sinult mulle vajalikku infot võiks kätte saada;P?

Meie olime paar aastat tagasi selles hotellis: http://www.flatotelcostadelsol.com/index.php?Idioma=EN

Söögi kohta ei oska öelda, kuna tegime ise või sõime väljas, aga apartmendid on mega suured. Meie 2 magamistoaga (lisaks elutuba, köök, 2 vannituba, 2 garderoobi, 2 rõdu) apartment oli kindlasti 100m2 või isegi suurem. Kohati tundus isegi mõttetult suur:) Köögis oli olemas kõik vajalik, lisaks pesumasin. Toad puhtad ja korralikud. Bassein oli ok ja lastele oli mänguväljak, minigolf ja batuudid. Keskusest jääb küll veidi kaugemale, aga kui rentida kohapeal auto, siis pole probleemi.

Matti vaja eelkõige soojemasse kliimasse ja suvisteks seiklusteks, aga ise tahaks, et jalad ka matil oleks. Seega 3/4 mati esialgi välistaks. Aga mida arvata sellistest, mis alt kitsamaks lähevad, need vist suht ebamugavad? Eriti kui veel 2 matti kõrvuti telki panna. Siis ikka 4-nurkne parem lahendus. Mõnisada grammi siia-sinna pole iseenesest ehk probleemiks.

Parkisime ülesse kaljule viiva köisraudtee peatuse juures olevasse parklasse. Tasuta. Keset suve on küll palju rahvast, aga kui hommikul piisavalt vara jõuda, ei tohiks väga palju probleeme olla. Kindlasti tasub autoga Gibraltarile nö sisse sõita, mitte Hispaania poole jätta. Vaatamist jätkub terveks päevaks. Kui aega üle jääb, siis tasub ka läbi põigata Tarifa rannast.

Lennujaama kodulehe avamine tuleb siikohal suureks abiks. Kogu info hindade kohta on olemas. http://www.riga-airport.com/en/main/passengers/services/parking-lots

Sellepärast ma teema algatasingi, et infot turismilõksude kohta on internetist rohkem kui küll ja need leian isegi ülesse, aga just tahan teada, mis inimestele kõige enam emotsioone on tekitanud...äkki mõni eksootiline roog, hea nurgatagune restoran, külake vmt.

Just tehtud tellimus koodiga UPDATE06, sai 20% soodustust ja kolmanda raamatu tasuta! Vaid 500 eegu eest pea terve Euroopa!

Nerja on super armas pisike linnake ja lastega reisimiseks väga hea valik. Samas jääb ta traditsioonilistest kuurorditest üsna kaugele. Ma küll ei tea, kui vanade lastega tegemist on, aga soovitan rentida auto ja omal käel mööda rannikut (ja miks mitte ka sisemaal) tuuritada. Ise käisime eelmisel suvel 5- ja 12-aastasega ja ei kujuta küll ette, et oleks pidanud bussiekskursioonidel nendega käima. Internetis on materjali küllaga ja siit foorumist leiab ka üht-teist. Aga kui ise autoga ei sõida, siis on tõesti ekskursioonid ainukeseks variandiks.

Sinu pakutud kuurorditest on Nerjale kõige lähemal Torremolinos, aga iseenesest pole seal küll midagi teha-tavaline turistikas. Samuti Benalmadena ja Fuengirola. Benalmadenas on küll vahva Tivoli ja fantastilise vaatega mäe otsa viiv köisraudtee. Mijas on pisike, aga sellise mõnusa hõnguga ja ilusate vaadetega. Marbellas tuleb loomulikult ära käia, kui juba sinnakanti minek. Vanalinn on super. Kindlasti minge Gibraltarile ja sealt natuke edasi Tarifa randa! Super, nagu paradiis!!! Soovitan ka Rondat ja Antequera linna lähedal asuvat paekivipaljandit-nagu muinasjutumaa:D (seda siis loomulikult sel juhul kui loodus huvitab).

Ah, tegelikult on seal kandis nii palju põnevaid kohti ja vaadata on oi kui palju.

Mida arvata sellest pakkujast? http://www.cyprus-car.com/default.asp

Esmapilgul tunduvad hinnad head ja renditingimused OK. Tundub, et saab juurde osta ka nö 0-vastutuse.

Äkki oskab keegi kommenteerida...?

Marina, mis firmas ja kus linnas ise töötad?

Mina kasutasin selle firma teenuseid. Eeskätt muidugi seetõttu, et seda firmat pakuti läbi hotelli ja asjaajamine oli mugav. http://www.aurigacrown.com/ Maksin sulas ja tagatisraha ei küsitud. Hind oli soodne, auto igati puhas ja korralik. Auto toodi kokkulepitud ajaks hotelli ette ja rendiperioodi lõppedes jätsin auto samasse parklasse ja võtmed hotelli retseptsiooni. Kedagi ei huvitanud, mis seisukorda auto jäi (jäi muidugi täiesti normaalsesse). Väga mugav minu arust. Uuri hotellist, kus peatud, äkki pakuvad autorenti ka, pääsed tüütust otsimisest ja ajakulust.

Mina ühinen "tripika" kommentaaridega. Olen ka 2 paketikat läbi Novatoursi võtnud ja siiani vaid positiivsed kogemused. Meilidele olen vastused saanud (ja suht kiiresti), samuti olen alati inimese telefoni teel kätte saanud, mitte tunde ooteliinil istuma pidanud. Ise kaldungi arvama, et targem on kohe mõnele konkreetsele klienditeenindajale meilida või helistada. Eelmisel aastal läks meil veel vormistamisega kiireks ja teenindaja helistas ise mulle mitmeid kordi ja kirjeldas hetkeolukorda ja proovis igati aidata. Kohapealseid reisisaatja teenuseid pole kasutanud ja seda ei oska kommenteerida. Aga niipalju kui on inimesi, on ka erinevaid arvamusi ja kogemusi. Alati ei tasu ühe negatiivse kogemuse pärast üldistusi kogu firma suhtes teha. Ja pole vist ühtegi reisibürood, mida kõik kliendid 100% kiidavad. Juhtub ka paremates firmades, eriti kui arvestada, et töömaht on suur. Alati tasub olla ise aktiivsem ja kui ikka pole tagasi helistatud, tasub ise uurida ja pärida jne.

Ootan endiselt häid soovitusi:)

Tänud "naabrimees"! Just see link mul puudu oligi. Googeldasin küll, aga selle lingini ise ei jõudnud.

Dharma, mäletad palju rippraudteega ülesse sõitmine maksis?

No nii, andke nüüd andeks selline (rumal) küsimus, et kas eurodega pole seal midagi peale hakata ja peab kindlasti kusagilt (äkki piirilt?) kohalikku raha vahetama?

Tänud asjalike nõuannete eest! Ronda on kohe kindlasti plaanis ja Sevillasse tahaks ka, aga kardan, et see jääb kaugeks. Arvan, et edasi-tagasi ca 400 km sõitu muutub lastele (ja endalegi) kurnavaks. Lisaks veel päev linnas jalutamist. Aga eks jõuab mõnel teisel korral kunagi... Päevake on planeeritud Mijas´e külastamiseks (veekeskus ja pisikeste asjade muuseum). Marbellas teeks ka ringkäigu, äkki jõuab ka Granadasse...Cordoba vist ka pisut kaugemal (meie peatuspaigaks siis Benalmadena).