arche

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

AT&T on suht kallis - red pocket on virtuaaloperaator ja odavam ja neid on veel - siit ka küsimus. Ülehomme üle lombi, 2 nädalat tuur NYC-washington-Toronto-NYC. Millist kõnekaarti soovitate, mis oleks soodsa minuti- ja smsihinnaga, lubaks nutitelefonil netis käia ning oleks Kanadas ka rakendatav. Või tasub Kanadas eraldi kaart osta? Kunagi leidsin ka väga hea kõnekaartide võrdluse lehe, aga hetkel ei leia enam kusagilt seda - ehk keegi oskab soovitada?

Kiirete vastuste eest tänud ette.

Mnja.

Me oleme tüdrukuga kahekesi ja kuu aja varustus suurte seljakottide näol kaasas. Itaalias käisime peale kahe nädala ringi - ja üldise kogemuse järgi - itaalias võtavad peale rekkajuhid ja välismaalased. Ja pisut laiema silmaringiga kohalikud. Aga üldiselt on hääletamiseks ikka väga kehv riik. Bolognast Kölni jõudmine võttis aega 3,5 ööpäeva, sellest peaaegu 3 Itaalias. Saksamaal aga sujub asi üllatavalt hästi :) Põhiküssa on aga lihtsalt, kuidas saada hääletamiskohtadesse - pealesõitude juurde või kiirteetanklatesse. Sellistes kohtades tavaliselt bussi või rongipeatuseid ju pole :) ja pikamaatipatapa jätaks siiski viimaseks võimaluseks, eesmärk ikka häälega edasi liikuda ;)

E-pilet on mugav ja soodne lahendus, aga sellega pead alati arvestama, et interneti check-in'i võid alati ära teha, pole probleemi. Aga neticheckinniga pääsed pardale ainult käsipagasiga. mis tähendab üldjuhul ühte kotti - seljakott vms. Ja seegi ei tohi kuigi suur olla. Kui see kõik on ok, siis anna tuld - sellega säästad kõige rohkem. Kui aga on suuremat pagasit kaasa võtta, siis pead igal juhul ports aega enne lendu jaamas olema ja ka siis kui e-check-in tehtud, teed checki uuesti ja kassas ja paned pagasi lindi peale. Üldjuhul suletakse checkinnid vahel ka 40min enne lendu, ehk siis nii lühikest vahet ümberistumiseks ei soovita mingil juhul jätta.. Lennukid võivad vabalt hilineda või kehva ilma tõttu mujal maanduda vms. Kui plaanid suuremat reisi ja tahad, et kõik korralikult läheks ja plaanipäraselt, siis jäta kahe lennu vahele min 1,5h aega, ca 2h on juba selline kindel panus. Odavlennufirmadega (kui neid plaanid kasutada) on piletite lennu hilinemise tõttu raisku läinud piletite hüvitamisega rohkem janti, kui asi väärt on. Ja kui plaanid odavlennufirmasid kasutada, siis loe KINDLASTI läbi nende lennuteenuse pakkumise leping. seal on teinekord kirjas väga erinevaid lisatasusid, mille muidu üllatusena avastad. Ryanair näiteks tahab lennujaamas chek-inni tehes selle eest €5 nina pealt maksu. Ja kui ära antav pagasiühik on üle 15 kilo, siis hakkab ka selle pealt kõvasti koorima. Need asjad tasub ennem selgeks teha ja alles siis piletihindu võrdlema hakata. Ja kui tahad veel asjades täitsa kindel olla (eriti ümberistumise kohal) siis saada küsimusega ekiri või helista lennufirmasse. Ja küsi nende käest järgi, et kuidas asjad on. Infotelefonid ja meilid neil kliendi jaoks väljas ju ongi :)

Head reisu!

Noh sellega on nüüd nii et kuidas kunagi. Sõltub, mis firma viimase hetke pakkumist sa vaatad ja mis kohti... kui sa võrdled estonian airi viimase hetke pakkumist easyjeti või ryanairi tavahindadega, siis tõenäoliselt on need viimased ikkagi odavamad. Lõplikku tõde muidugi niimoodi siin välja öelda ei saa - seda pead ise uurima sind huvitaval marsruudil erinevate lennufirmade kodukatelt.. http://www.easyjet.com http://www.ryanair.com

ise plaanin häälega reisima minna, aga et kiiremini kohale saada, siis ryaniga riiast milaanosse ja hiljem breemenist tagasi riiga - ja lennureisidele kokku peaks minema kuskil 600-700 vahel. Sellest palju odavamat leida ilmselt ei õnnestu

Mnja. Selles asi ongi, et uut telefoni hetkel osta ei plaani, kuna vana töötab. Ja roamingule mõeldes tahakski võimalikult palju infi kaardiga kaasa võtta. Paberatlas tuleb niiehknaa kaasa, nii et hädapärast saab ju GPSist ka vaid koordinaate lugeda ja ikka õigesse kohta välja jõuda. :) Kui mingi aja pärast hakkan telefoni vahetama, siis tuleb seda küll, jah, silmas pidada..

Hmm. Huvitav. Aga millega ja kuidas neid kaarte ette valmistatakse? Kui palju nad ruumi võtavad? Kas neid saab mälukaardil hoiustada? On selle kohta kuskil miskeid juhmpeadele mõeldud juhendeid? :) gigane mälukaart hetkel - kas sellele mahutab balkanimaade reisi info ära? Tõmbasin just Nutimapsi telefoni - see on mgmapsi eestipõhine versioon - regio kaartidel. eks saab näha, kuidas ta peale telefoni firmwareuuendust töötab. hetkel ei võta gprsi üles muidu..