trip-krainetrip-ukraine-dark

Kadrin

Uus kasutaja, liitus Tripiga 15 aastat tagasi

14 meeldimist
6 postitust
50 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kogemus 2 aastat tagasi al 9.detsember. Päev soe, suvine riietus paras, päevitasime ja ujusime basseini ääres, mõni õhtu väike jakike peale. Dets lõpp läks jahedamaks just õhtul. Ei mingit vihma.

Kas veebruari lõpupoole ei saaks minna? Siin sama soov-puhata kuni 2 nädalat, aga nii pikaks ajaks kaaslase leidmisega tõsine probleem.

Kui lihtne või keeruline on Genfi lennujaam? Meil seal ümberistumine teisele lennule, lennud samal piletil, pagasit välja võtma ei pea. Kas jõuab, kui lendude vahel aega 1 tund?

Aastaid käinud Egiptis jaanuar-veebruar ja alati ostnud varajase tellija soodukaga. Samas ka edaspidiseid pakkumisi jälgides. Kunagi ei ole paremat pakkumist näinud. ´Meil muidugi 2-nädalased reisid.

Tallinna lennujaama kodukal on homme Antalya väljumine kell 16.05.

Meie kaks Salamis hotelli. Tuttavad seal ees ootamas. Äsja rääkisime tel teel...ilm väheke tuuline, soovitav ehk midagi soojemat õhtuks kaasa. Päikest võtta saab. Nädala lõpuks lubab ilma soojenemist. Hotellis u 30 eestlast, lisaks sakslased, hollandlased, taanlased jne euroopa inimesed. Kui meie lend sujub plaanipäraselt, siis ootab meid nn ööoote söömaaeg kl 23, kl 24-ni baarid avatud. Kohtume Küprosel!

Ära lase ennast hirmutada, kohutav see hotell kindlasti ei ole.Tavaline linnahotell, suht kitsas rand, aga liivane. Meie olime jaanuari lõpus ja isegi tuulise ilmaga oli seal vesi soe ja mitte eriti tuuline. Söök oli normaalne, kõht oli täis, oli igale maitsele valikut. Toad on tänavaäärses majas ehk pisut mõnusamad, aga seal on tõesti palju tänavalärmi kuulda. Meie olime ranna poole vaadates paremal asuvas majas. Ok, aknast sai vaid aeda ja vastasolevat maja vaadata. Aga tuba oli suur, mööbel veidi väsinud, aga nädala kannatab ju ära ilma eebenipuu mööblita :) Ja ei kõnni sealt mingeid tuhandeid inimesi läbi. On laevade väljumise sild ja mõned grupid lähevad sealt laevareisile. Aga see meid ei häirinud. Isegi käisime. Samas on sealt mõnus kohe linnamelusse sukelduda, ikka kesklinn, sõidad siia-sinna või lihtsalt jalutad. Kõik lähedal! Kena puhkamist!

Tarku valikuid ei oska praegu siin keegi teha. Kui soovite annulleerida Egiptuse reisi, siis maksate mingi summa tõesti. Kui teete vahetuse sama reiskorraldaja teise sihtkoha vastu ei pea maksma. Muidugi oleneb see teie reisikorrldaja tingimustest. Nt. Goadventure varajase tellija tingimustes on kirjas:

  • Juhul kui peale broneeringu kinnitust tellimuses soovitakse muuta reisija nime, reisi kuupäeva, hotelli või sihtkohta peale varajase tellija soodustuse lõppemist, kaotab soodustus kehtivuse ja hinnale lisanduvad bürookulud.

Meie vahetasime just oma oktoobrikuise 2-nädalase Egipti reisi Türgi reisiks ja ei masknud selle toimingu eest mingit bürookulu, sest Go-l kestab varajase tellija soodustuse I etapp kuni 31.august.

Hei Pets 1962: sorry, uus info postkastis firmalt...tagasitulek vanal ajal, aga selle 10 tundi hilisema väljalennu eest Go-lt kompensatsioon...kui tahad muidugi:) vähemalt meie reisiseltskonnale pakutakse:)

Pets 1962: ära ohi, 10.02 lend on edasi lükatud...aga sa unustad siin lausa pahatahtlikult mainida, et tagasilend on ka 10 tundi edasi lükatud...seega saad sa ühe ärajäänud õhtusöögi asemel hommikusöögi, boonusena ilmselt ka lõunasöögi ja pool päeva lisaks päikese käes mõnuleda. Lähen sama reisiga, edu ja allah hoidku, et me ühes hotellis ei oleks:P

Käinud korduvalt Egiptuses, pea kõikide Eestist reise korraldavate firmadega, ka nendega, keda enam ei eksisteeri. Ja pole veel kordagi saabud arvet, kus ei oleks viisatasu juurde lisatud. Mugavuse mõttes olen ka selle viisa ostnud, kuna puhkan alati 2 nädalat, siis mine tea, kuhu tuju tuleb minna. Kuu tagasi Sharmi lennujaamas oli tore endal viisaomanikuna vaadata paanikat...järjekordi vookleb kümneid, keegi ei tea õieti, kust selle Only Siinai margi kätte saaks, kas peab ikka viisa ostma jne. Ja mis mõnu endal, ise jalutad rõõmsalt oma kohvrile vastu ja puhkus algabki kohale jõudmisega, mitte viisapaanikaga. Viimased kolm reisi olen käinud GoAdventurega ja mul ei ole ühtki paha sõna öelda nende teenuse kohta. Toredad ja informatiivsed infotunnid, isegi pool tundi varasem ärasõiduaeg hotellist teatati 4 päeva ette. Ei ole siiani küll aru saanud, et mõni teine reiskorrladaja oskaks midagi paremini teha.

Tulime Aqua Fun'ist 2 nädalat tagasi. Remont käis parema tiiva tubades. Tegeldi ka tänavapoolse territooriumi ümberkujundamise ja esinemislava ehitamisega. Fuajees väike renoveerimine. Puhkajaid see tegevus küll ei häirinud, sest tööd kulgesid külaliste jaoks pea märkamatult. Meid pigem rõõmustas, et meestel on tööd ja ollakse optimistlikud tuleviku suhtes. Konditsioneeri tuleb kontrollida, meil töötas, aga vaja teda ei olnud. Toa said kõik 9 inimest esialgu tänavapoolsesse otsa, nr 103 ja 105,vahetasime ringi basseini-mere poole. Kas olla 1 või 2 korrus on maitseasi. Üleval suur rõdu, all saab jälle tuulise ilma korral terassil päikest võtta.Toad lihtsad ja puhtad. 7 päeva jooksul olid ainsad putukad 3 sääske. Söök oli norm. Tore animatsioonitiim, samas ei olnud ka väga pealetükkivad oma tegevusega. Kuigi selle hotelli parimad ajad on ilmselt ajutiselt möödas, jäime meie vägagi rahule. Linnahotelli ja tubade arvu kohta suur territoorium ja väga hea asukoht. Suur basseiniala, rannas ruumi piisavalt. Hea hinna korral kindlasti läheks tagasi. Pisiasjades virisejatele ei sobi.

Turvatunnet tekitav video:( Et igas möödasõitvas autos võib valmis olla relvaarsenal...no mine tea, kes-kus ei meeldi.

Olin ise aasta tagasi nn revolutsiooni ajal 3 nädalat olude sunnil ja vabal tahtel Sharmis. Jalutasin õhtuti üksi mööda turistitühja linna , käisin üksi rannas jne. Ja ei mingit viltuvaatamist. Aga...sellel ajal oli veel egiptlane ootust-lootust täis. Koos Mubaraki mahavõtmisega loodeti taevamanna ja uute turistide hordide saabumise peale. Aasta möödas, aga lootused ei ole nagu täitunud. Elu on läinud kehvemaks, kohalike meeleolu mõrumaks ja rahulolematute konsentratsioon suurenenud. Täna ma ei oleks nii mõtlematult ettevaatamatu kui eelmine aasta. Ja kindlasti EI võtaks ma Egiptusesse reisides praegu kaasa oma lapsi.

Need kellega juhtub on alati teised. Nii me mõtleme ka Tallin-Tartu maanteel kihutades ja oma voodis mõnuledes. Ja kui jummal annab, siis me oleme esimesed edasi...aga selles karmis maailmas on alati keegi teine...kahjuks. Pole vaja nääksida nende kallal, kellel on ohutunnetust ega suurustada, aga vot mina lähen. Mõttetu on meenutada habemega juhumisi ajaloost. On nüüd ja praegu.

Kindlasti reisibürood ka kontrollivad oma partnereid ja nende lubadusi. Olen isegi näinud reisbüroode esindajaid hotellides elu-olu uurimas-puurimas. Aga ilmselgelt ei saa nad seda teha enne igat väljuvat reisi. Ja kuidas saab reisikorraldaja selle vastu, kui partner müüb täiskasvanutele mõeldud hotelli mõnes teises riigis perereisede hotellina? Aga tarbijakaitse on alati hea mõte, küll see lahendab kõik Egiptuse hotellide probleemid:)

Tõesti veider teemaalgatus...vett ei tule ja vesi ei lähe, hotellis lapsed! Jubedus, eriti pulmareisiliste jaoks, kellel endalgi kodus lapsed ootamas. Olen täitsa kindel, et Egiptuse partnerid ja hotellid lubavad reisikorraldajatele mida iganes, et vaid endale kliente saada. Kui soov, võiksite saada ka hotelli, kus ongi ainult lapsed:) Tulge vaid kohale! Nagu lugeda võis oli lapsi väga erinevatest riikidest ja vaevalt need sinna sokutas Go Aventure. Ju on siis Sunrise hotelliketil eri riikide reisikorraldajate tarbeks erinev hotelli kontseptsioon. Pisut näotu reisbüroo süüdistamine! Või siis hoopis lootus raha tagasi saada. Ja kui juba pulmareis, siis asja õnnestumiseks tuleb valida parim ja maksta vastavalt. Egiptusesse reisdes ei ole vist seegi rahulolu garantii, vähemalt mitte igat pisiasja ebaõnnestumisena võtva reisja jaoks.

Kahju, Verso, et sinuga see äpardus juhtus, aga Go Adventure hoiatas sind kindlasti! Sa pole lihtsalt enne reisile minekut reisikorraldaja kodulehel olevat infot lugenud. Seal selgelt kirjas...joogiveeks kasutage pudelivett. Päikest!

Tõehetk ja kadtri, kui vaadata teie postitusi selles foorumis, siis jääb küll mulje, et võtate siin sõna ainult ühe reisifirma ajutuks mustamiseks. Keegi rääkis, keegi arvas, keegi sai tüssata, olevat trend...kui kirjutate, siis ikka oma muljetest! Peab soostuma Tarmo38 arvamusega, et laimavate kirjutiste algallikas on mõni psühhotrauma saanud reisija. Olen ise ning on paljud minu tuttavad ja töökaaslased mitemid kordi reisinid GoAdventurega ja kõik me oleme tulnud tagasi meeldiva reisikogemusega. Reisi ilu ja valu hakkab ikka peale sinu oma kupli alt!

Ja midagi head GoAdventure kohta lugeda neile, kel on silmist mööda läinud:

http://www.koda.ee/?id=15896

Kõigil selge, et ka parimatel on tulnud ja tuleb ette seda, millega me ei ole rahul. Aga ärge mustake lambist kõikide Go teenuseid kasutavate reisijate nimel. Edu GoAdventure'le ja teistele Eesti reiskorraldajatele! Päikest reisirahvale!

Vastuseks kasutaja Berlyka arvamusele, et kõikide reiskorraldajate lennuajad võiks väljuda Eestist varahohommikul ja jõuda Eestisse õhtul väidan, et ilmselt väga paljudele Tallinnast kaugemal elavetele reisijatele meeldib just päevane lennuaeg. Pea 3/4 eesti võimalikest reisijatest EI ela Tallinnas, kust on väga lihtne nt.kella viieks hommikul lennujaama jõuda. Samas Tartu, Võru, Valga, Pärnu jt. kaugemate piirkondade reisijal on see tõega problemaatiline kui ei taha või pole võimalik kautada lennujaama jõudmiseks oma autot. Paraku on bussiga kohalejõudmine varahommikus pea võimatu, sest esimesed sõidud Tallinna poole algavad just siis kui reisija peaks juba rõõmsalt tšeki teinud olema ja valmis lennukisse astuma. Loodan väga, et jäävad ka päevased lennuajad!

Neli aastat käinud jaanuaris Egiptuses. Alati oleme ostnud reisi võimalikult varakult, sooduspakkumiste ajal. Ja reisi oodates ja hinnamuutusi jälgides ei ole kunagi pidanud pettuma. Ikka on meie valik olnud soodsaim. Muidugi me oleme alati käinud kahenädalasel reisil ja need ongi odavad võrreldes 1 nädalaga. Lisaks saab sooduka ajal hotelle valida ja natuke kobedama võib saada päris hea hinna eest.Viimase hetke pakkumisega tuleb tihti võtta see, mis bronnidest üle jäänud või mida firma tahab müüa. Eks väga palju sõltu ka sellest, kuidas müük läheb. See aasta pidi minema. Ja mingeid soodukaid tõesti on detsembris ka tehtud. Aastad ei ole samad. Jaanuari algus veel koolivaheaeg ja siis on ikka kallis olnud. Praegu müüb odavalt GoAdventure, eriti soodsad on 12 ja 14-päevased reisid. Päikest ja julget pealehakkamist!

Väga rahul GoAdventure teenindusega. Olime selle aasta algul just kõige suuremate rahutuste ajal Egiptuses. Asukohaks Nuweiba, 170 km Sharmist, turistidest peaaegu tühjas hotellis. Kuna aeg oli ärev ja meil 2-nädalane reis, siis pöördusime GoAventure poole palvega, et kas meid oleks võimalik tuua sealt teiseks nädalaks ära veidi turistirohkemasse kohta nt. Sharmi. Ei me uskunud isegi selle võimalikkusesse! Aga oh imet, asi korraldati Go poolt kiiresti, kenasti ja rahulikult. Ainult meile kahele tuli auto järgi ja toodi Naama Baysse. Lisaks saime veel ühe tasuta boonusnädala, kuna meie ärasõidupäeval lennukit ei väljunud. Koju saime kenasti koos firma giidiga läbi Londoni. Ei saa küll öelda, et Go ei hooli oma klientidest. Kahe päeva vanune kogemus...sai tellitud hinnapakkumine kahest reise korraldavast firmast. Tellimus läks teele kl 18.12. Üks firma vastas 17 tunni jooksul, Go vastus tuli poole tunniga - ja nii just peabki! Apse juhtub kõigil...eriti aga tujukatel klientidel. Ja juba ongi järgmine reis nendega plaanis. Päikest!

Lendasin! Täitsa normaalne lennuk, sünniaasta vist 2005, no oli teine kah selline mitte eriti kulunud väljanägemisega nii seest kui väljapoolt. Kitsas ikka nagu kõik seda tüüpi Boengid.Ma ka suht lennukartlik, aga sellega võib täitsa harjuda. Peale 12-ndat lendu ei kasuta isegi unerohtu:) Lend kulges sujuvalt, aga see vist ei olene lennukist vaid ilmastikust. Tõus ja maandumine oli väega sujuv. Mõnus, ära pabista! Proovi järgi, ehk sulle just meeldib lennata!

Kadrini postitusest ei loe küll kuskilt peamiseks "ärevusttekitajaks" tagasilendude ärajäämist! Ja miks vastu tahtmist võõras riigis...kes meid sinna siis sundias minema? Ei, me nautisime täiega selle riigi hetkehüvesid, kuid nagu Nile Delta isegi mainib, oli sel ajal just kõige hullem hetkeolukord Siinail. Ja tahaks kuulda inimest kes usub, et see olukord on jõudnud rahuliku ja turvalise lõpplahenduseni. Pigem oli minu kirjutis siin suunatud neile, kes ootavad kannatamatult oma puhkusereisi Egipti ja on rahulolematud reisifirmade tegvuse üle.Usun, et see on mõistlik otsus rahvast sinna praegu mitte vedada. Rahuvalvajad ei jõua ju kõikjale!

Hei tripi Pinkertonid, tellimustöö ikka, kuis siis muidu:) juba 2010. aasta oktoobris reisi ostes tellisime Go-lt ka revolutsiooni koos presidendi kukutamisega. Ja saime kogu paketi + veel boonusena AL lisanädala ka. Irv!!!

To Sultanja: olime oma 2-nädalasest resisist Elaria hotellis 1 nädala, siis viis Go meid kaheks nädalaks turvakaalutlustel Sharmi. Elarias oli 11 turisti, teiseks nädalaks oleks me jäänud sinna kahekesi. Sama tühjad olid ka kohalike andmetel teised Nuweiba hotellid. Aga Citys käisin ikka 2 korda küll tuttavaid vaatamas:) Kuna aeg oli väga ärev, siis me ei teinud ühtki trippi, kahjuks. Nautisime merd ja päikest. Ja tegelikult meile see Elaria täitsa meeldis. Pold tal häda miskit. Uus ja puhas ja ei olnudki neid va liivakrabisid või kes nad seal rannas pidid ringi kalpsama:)

  1. Fakte ja põhjuseid, miks ja kes on kogu selle Egiptuse pingelise olukorra taga ei osanud isegi CNN ega vene kanalid välja tuua. Kolme sealoldud nädala jooksul jälgis minu meespool poole sellest ajast kõikvõimalikke uudistekanaleid. Ilmselt saime me palju avarama arusaamise tegelikust olukorrast kui Eestis mõneminutilisi uudiselõike kuulates-vaadates. Kui veel eelmine nädal ei soovitatud isegi vene turistidel piirkonda reisida, siis...Aga eks meie siin tripis ole muidugi kõiketeadjamad:)

  2. Ja ei mingeid tundeid kirjutaja poolt. Kõik oli OK. Süüa oli, sõjalennukeid oli tore Hadaba rannas lebades loendada /kes kurat neid sinna lubas, ei jõudnud nende käest küsida:). Piirivalve kaatrid saalisid kahurid irvi mööda lahte ja sõjaväe valve vahtis iga päev rannabussi uksest sisse. Tühjad taksod ja bussid lendavad turiste jahtides ringi/kütuse kriisi siis veel pole/, rahaautomaadid on tühjad. Kogu linna peale vaid paar kohta, kust saab raha välja võtta. Inglased kurtsid, et tühjad on ka rahavahetusautomaadid.Kotiga pappi kaasa sinnapoole trügijad!

3.Ei mingit vaenulikkust turismipiirkondades. Hotelli töötajad ei tahtnud olukorra üle isegi mitte vestelda. Tööeetika! Aga linnas liikudes sai siiski kuulda arvamusi ja neid oli sinast seina. Loomulikult nad ootavad turiste, sest kui 10 protsenti tööealisest elanikkonnast /lapsed, naised, vanurid ju eriti ei ole tööinimesed/tegelevad turismi valdkonnas, siis olukord on kurb. Ja mis suunas edasi liigub, seda me ei tea. Eks aeg anna arutust.

4.Tsahh...presidendi kukutamisega ei ole veel rahu maa peal. Kellegist saab ju kunagi järgmine riigipea ja kes selles tekitatud segaduses esile ujub, seda ei osanud isegi kohalikud ette arvata. Ja mis on selle võimule trügimise hind ja kes selle kinni maksab... 5.Igal juhul need 8 inimest, kes me olime seal 3 nädalat ja sealt 34 tundi tagasi koju jõudsime, olime kõik ühele meelel - oli ärev päikest täis puhkus, aga hea meel oli ka tagasisaamise üle. Ja praegu sinna tagasi me ei läheks.

5.Aga ilmad olid vapustavalt ilusad, merevesi sillerdas värvirohkuses, kalakesed lasid rõõmutantsu turistide vähesuse üle, väikesed haihakatised vallatlesid Hadaba ranna korallisügavikes. Ja kõikse toredam fakt - iga päev pakkusid meile seltsi elurõõmsad inglased, mitte virisevad.......! Loodan, et Pinkertonid said sellest üllitisest piisavalt ainet oma nüride hammaste teritamiseks!

Päikest, Eestimaa suvi ei ole kaugel!