roosisaar

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
8 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

Oeh, ma oleks pidanud lisama, et kirjutage sõnumitesse, sest iga päev ma ju ei kontrolli foorumipostitusi, et kas keegi on juba vastanud.

Ma pole päris kindel, mida lugejad soovivad teada, aga üritan vastata olemasolevatele küsimustele nii täpselt kui saan.

Sõitsime marsruuti Itaalia- Eesti- Itaalia. (esimene ots ilma lasteta) Tegemist ei olnud ei tööreisi ega kiiremas korras punktist A punkti B jõudmise eesmärgiga. Vaid näha Eesti ja Itaalia vahel olevaid riike, külastades meile huvit pakkuvaid kohti ning saades kokku sõpradega)

Esimene ots, Itaalia- Eesti, marsruudivaliku põhipunktiks olid: sõber Brno's ja Masuuria järvestik (peamine looduslik vaatamisväärsus) ning Kaunase ja Riia ööelu. Vastavalt sellele ka marsruut. Marsruut: Veneetsia-Brno-Lodz-Olystin-Kaunas-Riia-Tartu (ööbimiskohad) Ööbimine oli nii sõprade juures, couchsurfinguga kui ka hotellis, kokku 5 ööd, juhtides autot vaheldumisi päevasel ajal.

Tagasisõit: Võru - Veneetsia 2700 km 2 täiskasvanut ja 2 alla viieaastast last. Marsruudi valik oli vastavalt meie enda enesetundele (sõitsime kaardiga mitte kepsuga). Ainukesteks pidepunktideks olid sõprade külastamine, Masuuria järvestik ja Auschwitz'i koonduslaagri külastamine. Autot juhtisime vaheldumisi, Peatusime nii tihti, kui selleks vajadust oli, tavaliselt mõnes linnas või rahvuspargis. Ööbimine peamiselt telkides (ööbimine Leedus, Poolas 2x ja Tsehhis 3x). Marsruut - Võru- Aluksne- Rezekne- Daugavpils- Kaunas-Suwalki- Elk-Ostrow Mazowiecka- Lublin-Oswiecim (auschwitz) - Brno-Veneetsia.

Teedest niipalju, et Eesti-Poola vahel oli palju EL teetöid, just piirialadel. Poolas soovitasid kohalikud sõita mööda kõrvalteid, eriti suuremate linnade ümbruses, vältimaks ummikuid ja rekasid. Poolas sõitmine oligi kõige väsitavam, sest veoautosid oli tohtult palju ning nendest möödasõit keeruline tiheda liikluse tõttu. Ja kuna Poola kiirteed pole ka valmis, siis see 140 km/h-lt 70 km/h vaheline mäng oli ka juhtimisel ebameeldiv. Ja veel - kohati rööbastes (veoautode tõttu arvatavasti) olev asfalt.

Austrias soovitan kiirusepiirangutest kinni pidada, eriti kiirteedel, mis läbivad suuremaid linnu - trahvid on suured. (..jah.) Ja nad saadetakse postiga koju. (...jah.)

Minnes oli autos ruumi ning võtsime hääletajaid ka peale.

Autosõidu maksumust (autokulud, teekulud) ma täpselt ei mäleta, aga ta jäi sinna 300 euro kanti (üks ots) Auto on meil gaasi pealt ning gaasi on kõikides riikides olemas,

Reis oli meil väga sujuv ning nagu ma juba ütlesin - täitsa ok! Kui on veel küsimusi, vastaksin neile meeleldi oma postkastist.

Mingit plärtsatust siin polnud - lihtsalt ma ei soovinud reisist liiga üldiselt kirjutada, seega jätsin ruumi täpsustavatele küsimustele.

Ja, jah - ma elan Itaalias.

PS: Itaalias autoga ringi liikumine pole probleem, eriti kiirteedel (maksuline, hind vastavalt läbitud kilomeetritele). Väga väikestes kohtades võib tekkida probleeme auklike või äravajunud teedega. Liiklus on umbes tihtipeale natukene ennem ja pärast kella 8-t. Lõuna ajal 12-13 paiku ning õhtul 17-18 ajal. Olen ka Itaaliale autoga ringi peale teinud (kaks korda) ning pole ühtegi probleemi autoga sõites kohanud.

Loodan, et minu kogemusest oli abi... ja kui tuleb välja, et ei olnud, siis võib selle postituse ära kustutada ju.

Arvan, et ka Couchsurfing vòi Bewelcome oleks Teile hàà lahendus.

Itaalias on ju selle ühistranspordiga sedasi, et ta PALJU odavam rentides ei tule (sõltub kui mitmest inimesest rääkida, eks). Ja ühistransport ei jõua igale poole ning streike ja mitmetunniseid viivitusi võib ette tulla...

Treviso, Mestre vòi isegi Padova oleksid need kòige làhemad alternatiivlinnad Veneetsiale ;)

Elan Veneetsia làhedal aga autoga pole sinna kunagi làinud ja ei làhe ka! Tavaliselt pargime auto kas Mestresse vòi mònda teise rongijaama-linnakesse, kust saab hòlpsalt ja suhteliselt odavalt (itaalia hinnaklassis siis) rongiga Veneetsiasse sòita.

Just vàrskena Itaalia autokooli teooriaeksami teinud tean òelda, et nii kiirteel kui ka kiirteedel olevatel bensiinijaamades/puhkekohtades on seadusega hààletamine keelatud.

Tegemist pole küll 100% reisiblogiga, kuid siiski: www.k2nga.blogspot.com

Soovitan: õpi aga sõnu- eesti ja itaalia keeled on nii erinevad! 15 minutiga itaalia keel on ka üks mõnus variant- seal on isegi pildid :)

Lido di Jesolo on ülerahvastatud ning Itaalias tuntud kui "ööklubide rand". Rand ise pole midagi erilist- lihtsalt sogane vesi imeliku liivaga. Ütlen seda, kuna tean, mis rannad on mujal Itaalias. Hindadest ma parem ei räägigi! Ennem Lido di Jesolot on üks väiksem linn, kus on ka rand: Lido di Eraclea. Aga see sõltub loomulikult, mida sa rannast eeldad: kas merd, lihtsalt päikest või kõike muud, mis on ranna ümber :)

Meie eelistame Aadria merd Tirrenile, sest enamus vasak-Itaalia randu on täis kive :) Aga kui sulle meeldib kivine rand-miks mitte :)

Mina soovitan kõiki Lõuna Itaalia rande, kus vesi on tunduvalt puhtam kui Veneetsia ümbruses, alati on soe ja liiv on päris. Puglia, Calabria, Sicilia, Sardegna oleksid kõige ideaalsemad, ja ehk maksavad vähemgi.

me olime hostelwordi kaugu rongijaama taga olevas hostelis /pensionaadis nimega Jamaica.. Ma ei mäleta kui palju ta maksis, aga oli vist kõige odavam, aga oli ikkagi kallis :D

Diivanisurfi soovitan ka proovida- meie küll Roomas olles ei surfinud, sest olime päris algajad tol korral ning tol nädalavahetusel oli ka Notte Bianca ja me olime edutud. Suvel oli mul külas aga Eesti neiu, kes küsis kaks päeva ennem Rooma minekut majutust erinevatelt inimestelt, kirjutas ka SOS gruppi ning leidis endale koha :) Tuletan meelde, et couchsurfing ei ole ainult tasuta ööbimine ning kui sa jätad endast vale mulje küsides ööbimist, siis karta on, et vastused tulevad eitavad. Elan ise suurlinna lähedal (Venezia)ning saan palju selliseid lihtsalt ööbimist otsivatelt inimestelt kirju- ja ma lihtalt ei vasta nendele, sest nad on sama kirja teistele 100le inimesele copy paste-des saatnud. See ei ole diivanisurf! Kuidas korralikku requesti kirjutada loe couchsurfi leheküljelt: how to write a couch request.

Edu ja ilusat reisi!

aitäh, ma olen vaadanud neid bussiaegasid, kuid Pärnu jääb Võrust veitsa kaugele, eriti keset ööd :D Eks ma mõtle, mida teha..ööseks Riiga jäämine tundub raharaiskamisena,sest kodu on vähem kui 200km kaugusel..

ma mõtlesin just internetist otsimise peale, mitte nendega suhtlemiseks ^_^ ja et ise ka paremini aru saaks, kuhu mida otsin.

ehk keegi teab, kuidas läti keeles bussijaam on ja lennujaam?

eurolinesi buss kuhugi poole on kella 2 ajal. Otsin ehk veel, Äkki leian eurolinesist midagi..siiamaani otsisin sõidualgust otse riia lennujaamast... Samas...kui kaugel see lennujaam bussijaamast on?

Kuna ma elangi päris piiri lähedal (30km valgast), oleks ehk mõtekam kohalike bussidega seigelda...? Kuidas Lätis bussipiletitega on- kas saab ka kaardiga maksta või peab sularaha olema (mõtlen just selle peale, kuna ma ei usu, et mul jääb valuutavahetuseks aega..)

ihihiii, ükskord, kui olete Lõuna-Itaalia rannad ära näinud, siis teeb Jesolo rand teile schifo :) Kas keegi on mõelnud Veneetsiast allapoole Chioggia lähedale randa minna? Meie käisime seal eelmine aasta- Liiv oli küll fake ning vesi polnud kohati selge, kuid see- eest oli vesi soolane ja soe ning rand puhas- seega kõlbas ujuda :) Võis isegi oma rätiku ranna peale panna ja ujuma minna (mitte nagu Toscana rannikutel)