Mihakaru

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen ise kah neil piltidel poseerinud ning ei juhtu midagi. Igatahes minuga pole kull midagi tehtud ja nii palju kui mina olen asja uurinud, siis teises riigis pildilejaanut ei saagi enam hiljem karistada, kui ainult samas riigis viibides. Antud riigi politsei voib kull asja uurida ning meie politsei sellest huvituda (nagu nad alati koige vastu huvi tunnevad), on seal vahel siiski veel mingi seadusekonks, mis sind kui teise riigi kodaniku kaitseb. Aga naiteks on olemas uks oht: Kui sa peaks naiteks jargmisel korral selle sama autoga anutud riiki sisenema ja keegi avastab selle, et sul on mingi jama olnd ning ta viitsib sellega tegeleda, siis toenaoliselt saad omale moneks ajaks antud riigi politsei seltsiks. :o) Magusat narveldamist!

Olen paris tihti ise Ameerika Uhendriikides ning sealgi on 110 V, kuid mingit adapterit ma kull ei vaja. Otsik on vajalik, kuid muu tootab ilma adapterita - votab ehk natuke kauem aega ja tuled voib olla vilguvad natuke imelikult, kuid koik tootab super hasti ja ei keera susteeme p****e nagu raagitakse. Mobiilide laadijad tavaliselt tootavad iga vooluga, kuid 220 V seadmed votavad lihtsalt rohkem aega ja muud midagist. Head uhendust!

Vabandan ette ara, sest mul pole siin tappitahti. Olen ise kah tundnud sellist valu, kuid tavaliselt on see pohjustatud just poskkoopa, nina ja korvade vahelise uhenduse plokiga. Kui toesti sudafed voi actifed (viimane teeb uniseks) ei aita, siis soovitan minna nina-, kurgu-, korva arsti juurde.
Kui aus olla, siis see valu ei ole uldse ohutu. Kindlasti proovi tabletid jarele ja kui need ei aita, siis kindlasti arstitadi juurde. Kena korget lendu!

Nagu Kassuke (muide ilus nimi) juba ütles, oleks see aeg 2-3 ööd just selleks, et oodata paremat ilma. Ega kogu aeg ei pea ju Nordkappis olema. Võib ju lihtsalt norra põhja poolsel rannikul peatuda ja mitte kiirustades edasi liikuda kolm päeva. Pealegi, kui on aega 2 nädalat. Näiteks võiks ühe öö Hammerfestis ööbida - tore rahulik koht ja mitte nii ülesse haibitud linnake. Tromso on tore ka, kuid seal on juba sellist linnameeleolu rohkem. Mina isiklikult ei tundnud oma reisi ajal kordagi igavust ja seal rannikuäärsetel kaljudel ronida, ja avastada kõike seda ilu, oli mulle väga meeldiv ja huvitav. Kindlasti lähen varsti tagasi.

Olge Tored!

Soovitan kindlasti minna, kui te pole seal varem käinud. Ilm võib olla just ei ole seal päris ülal kuigi hea, kuid see kogemus, mis sellelt reisilt saate on seda väärt. Olen sama reisi teinud läbi aastal 2006, siis oli küll super ilm ning see polaarpäeva kogemus oli viimasepeal. Mul oli kaasas ka mõningad tuttavad lõuna euroopast, ka nemad olid mega vaimustuses. Aga ma soovitan teil seda reisi alustada sõites Helsingist ida poole ennem: Savonlinna, Kajaani, Kuusamo, Inari, Karigasniemi (soome norra piiril), Nordkapp, Tromso ja siis juba sealt alla uuesti tagasi. Kindlasti soovitan öö enne norrasse minekut ööbida Karigasniemis. Siis aga hommikul kohe nii palju autokütust kaasa (jaam 100 meetrit parematkätt piirist soome poole), kui raatsite ja saate võtta, sest Norras on asi juba VÄGA kallis. Kindlasti ostke Ivalost või Inarist ära oma igapäevane toit (soovitan Ivalot), mida arvate söövat Norras. Ivalo kesklinnas, otse teie tee ääres, on kohe suured suht norm hinnaga marketid. Kui olete huvitatud sellisest loodusest ja rahust, siis soovitan aega ikka rohkem põhja pool veeta. Ja üks väga kaval, soodus ja elamusterohke soovitus: Kui näete kaardilt, et mingist fjordist saaks praamiga otsemini üle, siis KASUTAGE SEDA VÕIMALUST. See säästab oluliselt teie raha, aega ja saate kena vahepuhkuse oma autoga sõidule ning ilusaid pilte. Siis veel midagi kasulikku: Kavandage oma reis nii, et te oleks vähemalt 2 või 3 ööd Nordkappis. Seda selleks, et seal ei ole iga kord just ilus ilm, et super kena polaarpäikest näha saaks. Kui veedate oma ööd telkides, siis põhja norras on suht külm ja tuuline - võtke kaasa midagi sooja, et end katta. Samas varuge paar tuhat Norra Krooni kah, et siis maksta tunnelite, praamide ja nordkappi pääsu eest. Moraalselt valmistage end ette selleks, et seal põhja pool on väga palju Itaallasi, Hispaanlasi, Prantslasi ja muidu palju teisi turiste - kuna lähete sinna just super kõrghooajal. Ja veel midagi, mis võib aidata - minge käige enne reisi ära sellisel saidil nagu: http://www.visitfinland.com/w5/ee/index.nsf/(pages)/index ning varuge piisavalt infot: Bensiinijaamade kaart, teetööde kaart, telkimiskohad, kämpingud (suht soodsad soomes), jne. Kui jõuate juba Lapimaale, siis arvestage sellega, et teedel ei tohi just väga kiiresti sõita, sest teedel jooksevad põhja-põdrad ringi ning ega neid suur ei huvita, et teil on rohkem jõudu ja metal ümber - nad lihtsalt ei tule teelt eest ära ja signaali ei tohi seal anda, sest see on põhja-põtrade paaritumise piirkond. JÄTKE MEELDE, et kui te põrkate ühegagi nendest kokku, siis süüdi olete ALATI teie, millele järgnevad suured trahvid. Kui teil on mingeid küsimusi, siis olen nõus hea meelega vastama ja nõuandma.

Olge tublid!