Gebreselassie

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
7 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ööbisin Ataturkis juuni lõpus, oli üsna mugav (ei kahetse, et ööks kuskile hotelli ei sõitnud). Kui jalgpalli-MM ühes baaris vaadatud, suundusin päris terminali lõppu, mis oli sel kellaajal enam-vähem inimtühi. Pingid on küll kõvad, aga vahekäsitugedeta, seega sai ennast kenasti välja sirutada. Mõne aja pärast hakkas külm, aga olin ettenägelikult kaasa võtnud magamiskoti, võtsin selle endale peale ja magasin väikeste ärkamispausidega peaaegu kella kuueni, kui hakkas rahva liikumine. Kõvema unega tegelane oleks võinud ka edasi magada, mina läksin hommikust sööma ja kella kaheksaks lennuki peale.

Kinnitan - saatkonnast saab viisa kuni 10 päevaks hõlpsalt. Vaja on reisikindlustust - sobib Salva, Inges või BTA - ning hotelli broneeringut, mille mina tegin Booking.com kaudu ehk ilma ettemaksu või muidu hilisemat valikuvabadust piiravate tingimusteta.

Käisin Senegalis kahe aasta eest, sai hakkama ilma viisata. Esimest korda sisenesin maad mööda Gambiast. Piiriametnik jäi rahule siis, kui näitasin, et passis on kiri Euroopa Liit. Senegalist läksin Guinea-Bissausse, väljumistempli saamisega ka probleeme ei tekkinud. Paar nädalat hiljem tulin sama teed tagasi - Guinea-Bissaust Senegali, jälle sujus kõik. Aga garantiid muidugi pole, et alati nii läheb, kui tegelikult on viisat ikka endiselt vaja.

Tõenäoliselt oli juttu Peeter Oja Hispaania loost värskes Go Reisiajakirjas ehk GoDiscoveris. Vt www.godiscover.ee

Mina loodan kohale jõuda Estonian Airi ja Spanairi kombinatsiooniga: Tallinn-Copenhagen-Madrid-Banjul ja samamoodi tagasi. See läks maksma ca 12 000 krooni. Juurde tuleb osta ilmselt Banjul-Freetown või Freetown-Banjul otsa (~2500-3000 kr ringis), sest maad mööda täisringi tegemiseks ei jää aega.

Plaan on ringi liikuda põhiliselt jalgrattaga. Ennetamaks ütlemisi, et see on loll mõte, üks viide - www.worldbiking.info/updates/update8_guinea.html - millest selgub, et asi on täiesti tehtav. Paistavad olevat maastikurattasõiduks mõnusalt viletsate teede ja vähese liiklusega maad :)

Kavatsen samasse kanti detsembris minna, aga liikuda teistpidi - Gambiast Sierra Leonesse. Kust hankisite nende maade viisad? Ennem kuskilt Euroopast või seal kohapeal reisi käigus?

www.110apartments.com, järsku sealt leiad mõne koha