MinnuMannu

Reisisell, liitus Tripiga 11 aastat tagasi


3 meeldimist
0 postitust
14 kommentaari

Viimased kommentaarid

Tere

Eelmine aasta jaanuaris ostsin ma Finnairi kaudu otselennu piletid Krabisse u 500€ Detsembriks. Aga odavamalt ei oleks hiljem ostes saanud, sest piletid läksid mingi aeg kallimaks, mitte odavamaks ja mitte ühtegi head kampaaniat mulle sobivaks ajaks ei tehtud.  Olid veidi soodsamad hinnad ühe ümberistumisega päris sügise perioodiks ainult. Tui pakkus küll sügisel imeodavaid lende, aga viimase hetke omi ainult. See aasta kahjuks on Finnairi Krabi piletid kallinenud 150€ u. Jaanuariks mina ei usu et väga soodukaid nüüd tuleb. 

Me käisime küll ainult kaks täiskasvanut, aga siiski panen kirja. Näiteks oli meil igapäevane kulu puuviljad ja sheigid, mille hinnad kõikusid 50-60 baadi ringis ja neid kulus ikka päevas mitu. Puhastatud-pakitud mango u 100 baati kilo. Varem pakitud mangod-ananassid olid kallimad - 30-50 baati ports. Phad Thai ja erinevad riisiroad keskmiselt 70-200 baati ports. Turul kana/sealiha vardad 3tk 50 baati, grillitud mereanni vaagen 250.  Erinevad supid 80-200 baati. Hinnavahed olid kohati väga suured. Hommikusöök tänavaäärses lihtsas söögikohas 120 baati nägu, mõnes kohas ka 150. Üldiselt sõime lihtsamates söögikohtades/turul ja täheldasime et mida viisakam koht, seda kehvem söök.  Käisime Krabi piirkonnas. 

Ööbisime Andaman Lanta Resordis. Sadamast 10 min sõitu.  Rand oli väga mõnus (osaliselt suured kivid, mida tuli tõusu aeg jälgida), aga ujuda sai vabalt ka mõõna aeg.  Kahjuks on kõnniteedega seal kandis lood kehvad, seega väikeste lastega võib veidi keeruline olla liiklemine. Tegime saarele tiiru peale ja ega mujalgi just ideaalsed tingimused jalutamiseks ei olnud. 

Äsja Taist tulnuna (Krabi piirkord, Ko Lanta, Pi PI, Ao Nang, Koh Yao Noi), siis võin öelda et osta pole sealt peale suveniiride mitte midagi. Riided on ainult rannariided ja muu suvine kraam. Seega jah šopingu lootuses sinnakanti ei ole mõtet minna. Randadega oli nii ja naa, sest väga mitmed rannad on küll pealtnäha ilusad, aga põhi paksult surnud koralle täis ja ujuma minnes kindlasti spets kummist papusid vaja. Balil ja Filipiinidel käinud ei ole (veel). 

Bad Girl, ma googelasin ja tuvastasin mingisuguse praami, mis käib kord päevas. Tripadvisoris oli sellest juttu, kui ma ei eksi. Kõige hullem variant oleks ringiga läbi Ao Nangi, aga ehk saab ikka otse. :) 

Jaanuaris ostsin Tai, Krabi pileti 500€ otselend ja praegu Tui pakkus 250?€ otselend. Kuupäevad polnud küll samad, aga no ikka väga soodne ju Mina kahjuks õnnele lootma jääda ei saa, sest puhkus üsna jäigalt paigas.  

Ma samasse kanti minemas peagi ja esialgne plaan on selline: 2 ööd Ao Nangis, edasi 3 ööd Koh Yao Noil, sealt edasi 3 ööd Phi Phi l ja 4 ööd Koh Lantal.  Internetist olen otsinud välja mis viisil kuhu saarele saab ja kõikide vahel peaks ka liiklus toimima. Mis te arvate kas on teostatav ja kuhu võiks rohkem aega pühendada ja vastupidi? 

Tere

Ka mul oleks huvi teada mida ja kas teised soovitavad neil saartel vaadata. Plaan on Noi l paar ööd ööbida ja Yai l ka ringi liikuda. Eelneva info kohaselt ma tean et tegu on moslemite piirkonnaga ja rannapidusid-möllu seal ei ole. 

Britkin, annan teada. :) Mul on veel endal ka mitu kuud aega ümber mõelda.  Nimelt pelgan ma liiga tihendat graafikut. Ehk peaks ainult kahe saarega piirduma, muidu läheb vast tormamiseks liiga? Sõidu peale läheb ju palju aega.... 

Näiteks Krabi otselennud pandi jaanuaris müüki 500-550€ ja 2018/2019 talveperioodiks siis.  800 on ikka liig mis liig. 

Hei. Mul ka minek Ao Nangi detsembris. Esialgne plaan on 2 ööd Ao Nangis, siis Koh Yao Noi le vaikust ja rahu nautima paariks päevaks, edasi Phi Phi 3 ööd, et ikka pidu ja möllu ka oleks. :) Sealt Ko Lantale kuni eelviimasel õhtul Ao Naningi tagasi, sest tagasi koju stardib lennuk üsna vara ja sealt mugavam lennujaama minna.  Ko Lantal elame Baan Rabieng Resordis ja Phi Phi l JJ Residence.  Soovitada ma siiski midagi ei oska, sest pole veel isegi käinud. :D Natuke pelgan saartevahelist liiklemist, aga seni leotu põhjal peaks kõik toimima. 

Jaanuaris sai ostetud Helsingi-Krabi-Helsingi otselennu 550€. Reisiaeg 12-26.12. Tundus täitsa mõistlik pakkumine olevat ja tegu oli tavahinnaga, mitte kampaaniaga. Aastavahetuseks olid hinnad 1000+€ kahjuks, mis on ikka liiga palju. 

Ei soovita Happytraveli Veneetsia ekskursiooni võtta sest giid räägib kahjuks ainult Inglise keeles ja grupp on tohutu suur. Kuskil 80 inimest ja ainult üks giid! Eesti keeles pole paraku lubatud ekskursiooni teha. Omapead käies näeb ikka palju rohkem. Saad jalutada sinna kuhu ise tahad ja kaua tahad. Kaardi saab ka osta ja eksimist karta pole vaja.

Jesolos on tegelikult palju poode aga kahjuks hakkab nendes müüdav kaup korduma. Odavamad poed müüvad väga sarnaseid riideid ja jalanõusid. Rannarõivaste ja mänguasjade poed on ka justkui ühe vitsaga löödud. Kallimates poodides on muidugi valik parem ja hind krõbedam. Lahtiste (usteta poed) riided on tihti väga niisked sest neid hoitakse päevade viisi õues. Sai ka Veneetsias käidud omapead. Kohalikust tubaka poest sai ostetud edasi-tagasi bussi, praami pilet hinnaga 17€ kopikatega. Võttes ekskursiooni tursmifirmast maksate ühe inimese kohta umbes 45€. Kui on omal pilet olemas saab linnast linnaliini bussiga otse sadamasse ja sealt otse praami peale. Järjekorrad on ainult siis kui sadamast praamipileteid osta. Erinevate saarte praami pileteid saab sammuti tubaka poest. Nende hindu kahjuks ei tea. Vaatamist ja uudistamist on küllaga. Lido di Jesolo suureks miinuseks on randades ja tänaval tüütud müügimehed kes tüütavad pidevalt. Kuurortis endas pole peale poodlemise ja kohvikus istumise midagi teha. Ainult hotellid ümberringi. Eks igaüks ise leiab väljaspool kuurortit sobivat tegevust ja vaatamisväärsusi. Dolomiidid loomulikult ja Karda järv jne.