Rhea

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
45 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mexico City - kõige külmemad kuud on dets-veebruar, temperatuur jääb päeval 10-20 kraadi vahele, öösel võib langeda isegi peaaegu nullini. Kõige palavam aastaaeg on kevad: 22-35 ºC. Juunist alates läheb pisut jahedamaks - vihmad tulevad, aga temperatuur jääb nii umbes 20-25 kraadi vahele. NB! Sajab sel perioodil peaaegu iga päev, tavaliselt pärastlõunati. Mehhiko lahe kohta saad uurida konkreetse linna või osariigi veebilehelt või internetist.

Mandlike, kas sa sellega oled arvestanud, et juuni-sept on Mehhikos vihmaperiood? St et Mexico Citys sajab sel ajal peaaegu iga päev, tavaliselt õhtupoolikul ja öösel. Kui sul aga plaan MC-d ainult põgusalt väisata ja ülejäänud aeg mujal veeta, siis ignoreeri mu postitust. Ookeani ääres on sel ajal küllalti ilus ilm, kui tormid ja orkaanid seda muidugi ära ei riku.

Acapulcosse sõidab kindlasti Estrella de Oro, kelle on ka kena veebileht olemas. Yucatani poolsaar on pisut keerulisem, ja kuigi ADO teeb sinna igapäevaseid reise, on hind kallis. Üldiselt on bussiga reisimine Mehhikos kallis, odavam on auto rentida, eriti kui perega minna. Üldiselt, kui google'isse tippida Estrella, siis selle sõna alt annab ka midagi otsida - väga paljud bussiliinid kannavad endas seda sõna, (Estrella Roja, Estrella Blanca, jne) aga mitte k6ik ei s6ida sinu soovitud suunal. (Lihtsalt soovituseks - ka Kesk-Mehhikos on palju põnevaid kohti - nagu näiteks Africam Safari Pueblas, v6i El Rollo (hiigelsuur) veepark Cuernavacas jne) Aga kui eesmärgiks on rannapuhkus, siis Kariibi mere rannik on muidugi väga ilus. Juulikuus küll pisut liiga ülerahvastatud. Loodan, et sain aidata.

Playa del Carmen - sealne nn. 5. avenüü õhtusel ajal fiilinguks kohustuslik. Xcareti v6i Xel-Ha pargid. Esimeses olen käinud ja jäin väga rahule, teine on plaanis paari aasta jooksul ette võtta. Olen ka vist kirjutanud Coba'st. Võrratu dzhunglisse mattunud kompleks, soovitan seal rentida jalgratas - kokku on sõitmist/kõndimist üle 5 km ning jalad v6ivad ära väsida. Cenoted - vali millist tahad. Tulum - nii varemed kui ka linn. Kui aega ja tahtmist on, võite proovida kohalikku kööki - s.t. tänavasöögikohti (siiski, kui te pole kindlad oma kõhu taluvusvõimes, on see üsna ohtlik ja võite lõpetada haiglas) Ka karastatud mehhiklased käivad üsna sageli arstide vahet, põhjuseks sageli just seesama tänavasöök. Pealegi, maisijahu on midagi, millega eestlased harjunud pole ning selle liigne tarbimine võib viia... khm... ebameeldivate tagajärgedeni. Aga, kui te olete tänavasööki proovinud ja midagi hirmsat teiega juhtunud pole, soovitan sellele kohale truuks jääda ning, kui vähegi võimalik, omanikega tutvust sobitada (hea hispaania keel tuleb kindlasti kasuks). Miks? Mehhiklased on sõbralik ja uudishimulik rahvas, ning kui te nendega samuti viiskalt ja sõbralikult käitute, on nad nõus teid aitama. Pealegi - valge inimene on hinnas kliendina - vaadake ainult, et te ennast pügada ei lase - te olete ju ennekõike ikkagi rahalehmad. Kindlasti tehke vahe sisse - te EI OLE gringod! Gringod on ameeriklased ja noh - sellest ma ei räägi. Loodan, et olin abiks.

Millist autot soovite? Hinnad algavad 350-450 peesost väikeste autode (VW Pointer, Dodge Atos) puhul ja ronivad sealt jõudsalt ülespoole. Vt. ka Hertz, Casanova jne autorendifirmade veebilehti. Samuti on rendifirmad pea igas lennujaamas, nii et sealt saab ka infot, kui varem pole aega olnud vaadata.

see on see kui hispaania ja inglise keel segamini lähevad. Ei olnud 'gaucho' see sõna, vaid hoopis 'couch'.

Vaata veebisaiti www.couchsurfing.com. Seal on kõik kirjas - kes, mis, kui kauaks jne.

Naudi Mehhikot!

:)

Kuhu sa minna soovid. Võid ju netist vaadata, kas on mõnda tormi kuskile oodata või mitte, ja tormiohtlikest kohtadest eemale hoida. Ka MC-s on aegajalt sellised vihmad, et autoga liikuma ei pääse, aga vesi ju alaneb :)

Toksi google'isse 'gaucho' ja vaata ,mis ta vastuseks annab. Proovin ka ühe inimesega kontakti saada, kes sel viisil Mehhikos elas, aga sellega läheb veidi aega.

küsid reisplaani kokkupanemise mõttes? Mehhiko lõunaosas ja Kariibi mere ääres on suvel suured vihmad ja troopilised tormid. Üleujutused (ja päris suured) on tavaliselt Tabascos, Veracruzis ja Chiapases. Ka Vaikse ookeani äär on aeg-ajalt ohustatud. Mehhiko keskosas aga, nt MC, Puebla, Hidalgo jne on naljaga pooleks öeldult nn "mussoonvihmad" - sajab tavaliselt kas peale lõunat või öösel ja hommik on ilus ja päikesepaisteline.

Mehhiko põhjaosa (Chihuahua, Nuevo Leon, San Luis Potosi jne) on aga suvel kuum-kuum-kuum ja sademeid on aeg-ajalt.

Kas ka "kodu-öko" majutuse all pead silmas inimesi, kes on valmis reisulisi öömajale võtma? Hispaania keeles on nende nimeks "gaucho", ja nendega saab netis suhelda ja tingimused kokku leppida.

mitmekesi reisida. Kui on 1-2 inimest, v6ib bussis6it soodsam olla, aga kui minna 3-5 inimesega, on auto rentimine odavam kui bussis6it. Nt. MC - Playa del Carmen on bussi ühe otsa hind ca 1200 peesot, ja see on kiirbuss. Kui soovite kuskil vahepeatusi ka teha, tuleb osta mitu erinevat piletit ja summa muudkui suureneb. Samas 5-kohalise 'economico' (Dodge Atos, VW Pointer)auto rendihind on ca 350-450 peesot päev, pluss kindlustus (auto rentimisel v6etakse ka teatud tagatisraha, mille auto tagastamisel tagasi saab). Aga eks kuidas kellelegi sobib ja mugavam on.

  1. valid " via libre" ja ei maksa midagi, ent s6iduaeg on pikem ja s6it pole nii ohutu v6i,
  2. valid "via cuota" ja maksad ca 1000 peesot ühe otsa eest (pluss paar peesot igale köietajale). Valik on sinu!

Eesti juhiluba k6lbab küll, peaasi, et on kehtiv. Autorendist küsi järgi, kas Guatemalasse minnes on vaja lisakindlustust, v6i arvavad, et see riik on piisavalt ohutu. Mehhiklased on varmad vastama igale küsimusele - kui juba tead, millist firmat kasutada tahad, kirjuta neile - enamikul suurtest firmadest on ka oma veebileht.

Saludos!

Lihav6tted on aprilli teisel nädalal, loomulikult pole praegu eriti suurt rahvasterändamist. Oota veel nädalakene :P, küll siis näed.

on Mehhikos vaat et suuremgi püha kui j6ulud ja rahvasterändamine on tohutu - on palverändurid, niisama turistid ja ka mehhiklased ise s6idavad tavaliselt selleks ajaks perega kuskile sooja kohta puhkama. Näiteks meie pere läheb San Luis Potosi osariiki vee- ja matkam6nusid nautima. Paljud mehhiklased sätivad ka oma puhkuse sellele ajale. Soovitan soojalt hotelli broneerida, ka bussifirmade kodulehekülgedelt saab vaadata, kas kohad on välja müüdud v6i mitte (ADO koduleht on päris informatiivne). Pühasid peetakse igal pool, aga kuna MC-s on Guadalupe neitsi basiilika, on siin ka rohkem palverändureid. Kui soovid, v6id proovida basiilikat vaatama minna, kuid hoiatan, et rahvast on seal tohutult, liikumiseks eriti ruumi ei ole. Paljud inimesed ka ööbivad seal, ning palverändurid, kes linna tulevad, ummistavad liikluse kiiresti. (Ja linnas, kus elab 25 miljonit inimest ja kus tänavatel on miljoneid autosid, on iga väiksemgi ummik väikest sorti katastroof.)

Kas San Luis Potosi on piisavalt p6hjapoolne? Kui on, siis soovitan ära käia La Media Luna rahvuspargis ja Ciudad Vallese juures - seal on Pago-Pago kosk, praegu ehk ka juba ronitav-läbitav. Chihuahuasse ei soovitaks minna, eriti Ciudad Juarezesse - seal on armee ja narkokartellide arveteklaarimine ikka väga verine, kuigi osariigi l6unaosa nii ohtlik pole. Guanajuatos peaks praegu olema maasikahooaeg - maasikaid pakutakse igal pool. Durango kohta ei oska muud midagi öelda, kui et sealt on viimase kolme-nelja aasta jooksul tulnud palju omalaadseid bände, kes viljelevad nn. "duranguense" muusikat. Iseenesest huvitav, kui sulle trompetid ja akordionid meeldivad.

on kindlasti suurem kui Oaxtepec, aga sa peaksid sealt järgi küsima, kas neil on k6ik atraktsioonid avatud. Meie käisime augusti l6pus, kui kool juba alanud, ning nädala sees olid lahti vaid teatud atraktsioonid, sedagi kordamööda. Oaxtepec on väiksem, aga (vähemalt) nädalavahetusel on lahti k6ik atraktsioonid :) Tegevust jätkub m6lemas :)

rikaste lapsi, tavaline turist jäetakse rahule. Aga soovitan lastel ikkagi silm peal hida - rahvast on palju ja laps v6ib lihtsalt kaduma minna. Kadumamineku vastu aga aitavad k6ikjal müügil olevad nn. "laste jalutusrihmad". Üks ots ümber lapse ja teine ots vanema kätte. Ilusad erksavärvilised rihmad (kuigi minus näiteks tekitavad need tunde, nagu oleks koer ihma otsas, mitte laps). Üldiselt aga peaks piisama k6rgendatud tähelepanust, ja igasugustest kahtlastest kohtadest eemalehoidmisest, samuti oleks soovitav rahaga mitte lehvitada - siis on kindel, et kellelgi et teki tahtmist su last röövida. Inim- ja lapsevargusi on muidugi olnud, viimsed juhtumid on seotud poliitikute ja muude k6rgetel kohtadel olevate tegelastega, samuti ka kuulsate muusikutega, aga nagu ma varem ütlesin - turistid jäetakse tavaliselt rahule.

on igal pool, pisikese tasu eest saab korraliku ühenduse. Olen isegi väga vaestes linnaosades (Mexico Citys siis) korralikke internetipunkte näinud :) WiFi on osadel hotellidel tasuta - vaata ka internetist järgi.

mulle meilile - halley279@hotmail.com siis saan oma telefoninumbri anda jne.

siin maanteid ei nummerdata, k6ik on nimelised. Teil oleks k6ige lihtsam minna linnast l6una poole välja mööda Perifericot (suunal Periferico Sur) ja sealt edasi autopista Cuernavaca peale. See muutub cuernavacast läbi sites autopista Acapulcoks ning ealt edasi on ainult s6itmise ja teetähiste vaatamise vaev :) Mehhikos on k6ik teed ja mahas6idud väga korralikult märgistatud, tuleb lihtsalt hoolega jälgida. Cuernavaca kohta oskab Porfiiria siitsamast foorumist k6ige parema vastuse anda, ta seal mitu aastat elanud. Linna lähedal on Tepoztlani püramiid - pisi-pisikene püramiid, mis asub 1700 m k6rgusel mäe otsas - ronimislusti mitmeks tunniks, kui ronijad olete. Samuti on linna külje all väike veepark - Oaxtepec - mis pühapäeval kindlasti lahti on (alates 9st, vist). Linnas sees on Cortezi kindlus, kirik, maalilised tänavad jne. Xochimilcosse saab sinise metrooga, Historical Centerist valige mistahes peatus. S6itke Tasqueña peatusesse ja v6tke sealt takso. Autoga minnes s6itke mööda Tlalpani avenüúd ja jälgige silte :) Ja loomulikult v6ite meiega ühendust v6tta, kui linna j6uate. Mu abikaasa on siinne "p6liselanik" ja tunneb linna päris hästi ning me m6lemad oleme hea meelega valmis aitama :)

kestab siin tunde :P tavaliselt on nii, et linna suunas jooksvad ummikud hakkavad tekkima kuskil kella kuuest, poole seitsmest ja kestavad umbes kella kümneni (oleneb ka, mis suunas liigute - v6ib juhtuda, et teie valitud suunal polegi mingit ummikut). 6htul hakkab jant pihta kella neljast-viiest ja kestab seitsme-kaheksani (jällegi, need on lihtsalt orienteeruvad kellaajad) Kas Taxcosse lähete läbi Cuernavaca? Ja kuskohast oma s6itu alustate? Kuna mina elan linna p6hjaosas, siis minu jaoks oleks Periferico k6ige lühem ja otsem tee. Ja hommikul kella viie-kuue ajal pole seal ka erilist liiklust. Keskpäeval saab ka enam-vähem normaalselt s6ita, kuigi autosid on seal siis rohkem. Nädalavahetus m6jutab tipptunde 6ige pisut - "chilangod" (MC elanikud) armastavad tohutult autodega s6ita :P ja ummikud tekivad väga ootamatult - kasv6i ainult seet6ttu, et treiler tahab kitsal tänaval vasakpööret sooritada v6i tehakse kuskil teetöid. Pühapäeval on liiklus kergem, aga ummikuvaba garantiid keegi anda ei saa.

on nii, et reaktsioon peab autojuhil olema ülikiire ja ära ei tohi unustada, et k6ige ohtlikumad liiklejad on ühistransport (bussid) ja taksod. Kui reakstiooniga probleeme pole ja algteadmised liiklusest on ka olemas, pole siin liikluses väga vigagi, kui liiklusummikuid stoilise rahuga v6tta ja sellest mitte välja teha, et treilerid ahistavad ja mootorrattad hirmutavalt lähedal s6idavad. Probleemiks v6ib hoopiski kujuneda see, kuidas sihtkohta j6uda - üksikasjalikust kaardist on palju kasu (vt. ka veebilehte guia roji, seda saab ekraanil kerida ja ka välja printida); kaarte müüakse igal pool, kaasa arvatud tänaval. Kui pagasit autosse kiikamisel näha pole ja auto parkida tasulisse parklasse, ei peaks (r6hutan, ei peaks) probleeme olema, aga kes seda ette teab, mis tulla v6ib. Teedest nii palju, et on kahte sorti kiirteid - tasulised (cuota) ja tasuta (libre). Ise olen s6itnud m6lemaid pidi ja pole küll probleeme tekkinud - Kesk-Mehhiko on küllaltki turvaline piirkond, v6rreldes P6hja-Mehhiko ning l6unapoolsete osariikidega. Taxcosse minnes mööda tasuta kiirteed varuge kannatust - tee on väga käänuline ja autorongid kiired tekkima, eriti kui rongi "veduriks" on m6ni suur treiler. Samuti v6ib Cuernavacasse bussiga s6ita - turvaline ja mugav. Nii et - valik on teie endi teha :)

igaks juhuks kaasa - Mexico Citys v6ib novembris päris külm olla, ja küttesüsteemidest v6ib siin vaid unistada. Acapulco on soe ja ilus, aga MC-st 5 tunni autos6idu kaugusel - v6ite m6elda, kas lähete lennuki v6i autoga - maastik iseenesest on küllaltki üksluine - poolk6rb, aga palav on s6ita. sihtpunktidest veel - kui aega ja tahtmist ja raha on, v6ite minna Puebla lähedal olevasse Africam Safari nimelisse vabapidamisega loomaaeda - seal saate autoga loomade keskel s6ita ja ja jalutada. hind oli kaks aastat tagasi 250 peesot inimese kohta (ei oska kahjuks öelda, kui vanad lapsed tasuta said). Samas, MC k6rval on armas pisike linn Cuernavaca ja selle lähedal Oaxtepeci veepark - piisavalt tegevust nii suurtele kui väikestele ja ka hind on küllalti soodne. Soovitan minna nädalavahetusel - siis on kindlasti avatud. El Rollo on muidugi suurem veepark, aga jällegi, ei oska öelda, millal see lahti on ja sinna s6itmiseks läheb ka omajagu aega.

siis soovitan soojalt hotell eelnevalt broneerida - j6ulud ja aastavahetus on mehhiklastele reisimise aeg ja Acapulco on väga populaarne koht. Olime seal eelmisel aastal ja hotelli leidmine oli piisavalt vaevaline protsess. Oleneb loomulikult, kui palju teid on - väiksematele gruppidele peaks kohti leiduma küll, aga meid oli 16, nii et jah, keeruline. Oaxaca ja teiste linnade kohta midagi kindlat öelda ei oska. Ja veel - j6uluperiood kestab 19/20ndast detsembrist 6nda jaanuarini, ja hinnad on sel ajal laes.