xxxx

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
4 postitust
51 kommentaari
Viimased kommentaarid

“Kui tegemist ilmastiku probleemidega siis ei saa arvatavasti midagi”Väga kerge on ilmastiku süüks panna.

Cicar on Kanaaridel parim! Oleme mitu aastat neid kasutanud ja kuldkliendina saab juba hinnaalandust.Võtame lennujaamast ja tagastame lennujaama Tenerifel, kõik saared nii läbi sõidetud, isegi El Hierro.

Vaatsasin, et see Malarone on retseptiravim. Kas perearst kirjutab?

Kas on mingeid ravimeid, mida soovitate siit kaasa võtta, söetabletid? Kas vaktsineerimine on vajalik?

Kas Goasse on reisiapteeki vaja kuidagi eriliselt komplekteerida?

Kas on nii, et India e-viisa leht on maas praegu ja kas seda juhtub tihti?https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html

Seda on küll kurb kuulda, kuid kahjuks pole meie politsei nn legaalsed trikid sugugi paremad. Tahaksin hoiatada kõiki viimasel ajal levima hakanud trahvikogumisaktsioonide eest, kus salaja filmitakse autosid ja nurga taga kohas, mis on sobiv autode n-ö kotti suunamiseks, võetakse rikkujad kinni ning tehakse uskumatult suured trahvid. Tundub, et mingi mõõdikute süsteem ja riigikassasse trahvide kogumise aktsioon on aasta algul käivitunud. Meie lennukile kiirustava seltskonnaga just selline asi hiljuti juhtuski ja minust, kes aastakümneid on olnud eeskujulik autojuht, tehti äkki väärteo sooritaja (kaasreisijana) ning mingit halastust siin pole.

Näidiseks minu seletuskiri politseile:

Sõitsin xx.xx.2014 kaasreisijana tagaistmel keskmisel istekohal tuttava autos, mis viis meid kiirustades lennujaama. Istusin autosse Liivalaia tänaval auto oli võõras, ma ei osanud turvavööd keskmisel kohal nii kiirelt kinnitada, ei tahtnud ka häirida auto juhti ja omanikku, kes niigi vastutulelikult oli nõus meid lennujaama viima. Teistel reisijatel olid turvavööd kinni. Me ei olnud saanud veel õieti sõitma hakatagi, kui politsei juba meid Kalevi spordihalli juures kinni pidas. Kahetsen väga, et selline asi juhtus.

Minu igapäevasõitjana autojuhistaaz on juba aastast 1998 ja ma ei ole kunagi liikluseeskirju rikkunud, mul ei ole ühtegi kiiruseületamist ega muud pattu olnud. Väga kurb, et see nüüd sellisel kombel juhtus.

Pôhjused olid:

  1. Kiirustamine lennukile ja üleüldine närviline olek seoses eesootava pika reisiga,
  2. Võõras auto, kus ei osanud kiiresti turvavööd kinnitada.
  3. Aeg auto sõitma hakkamisest politsei poolt kinni pidamiseni oli olematu, ei jõudnud turvavööd kinnitada

Palun väga vabandust ja kergemat karistust, karistuse sai terve reisiseltskond juba kätte nagunii. See, kas ja kuidas terve reisiseltskond 4 inimest lennukile jõudis, on juba omaette jutt. Politsei väärteo protokolli vormistamisel eriti ei kiirustanud.


Ja nüüd siis saabus trahviteade ja mulle, kes ma pole varem midagi rikkunud, tehti 100€ suurune trahv nii väikese rikkumise eest! Miks nii suur? Ausalt öeldes ma tunnen end väga ebaõiglaselt karistatuna. Politsei võiks hoopis tegeleda tõeliste liiklushuligaanidega, aga neid on muidugi raskem kätte saada, kui linnas lahtise turvavööga sõitjaid kotti suunata. Olge siis hästi ettevaatlikud Liivalaia tänaval ja Kalevi spordihalli juures ja suhtuge politseisse igal pool ja alati erilise ettevaatusega. Nende tegutsemise eesmärk ei ole kodaniku kaitsmine vist mitte kunagi.

Raha peaks korralikult kaasa võtma, hinnad on kõrged. Hotelli rand on tasuta, kuid kõrval asetsev Korallirand tasuline. Oleneb, mida te teha tahate, aga kui käite mõnel ekskursioonil, poodides jne, siis ikka raha läheb.

Vigur, selle pildi pealt ma näen, et midagi ei ole teisiti ju. St adapterit poleks nagu vaja.

Kas Iisraelis on vaja adapterit?

Kuidas praegu, 2012 sügistalvel Eilatis olukord on? Palju tuleks nädalaks seekleid kaasa võtta ja kas kohapeal saab maksta kaardiga ja võtta sularaha välja või on mõistlikum Eestis Tavidis ette ära vahetada?

Täitsa vabalt saab hakkama, venelasi on igal pool väga palju.

Ongi jama käes: Horizon jätab ära viimase reisi väljumisega 2. dets 2011.

Kas 2011/2012 hooajal teeb Eestist mõni firma otselende Gran Canariale?

Olen skeptiline 1,5 tunniga allamineku suhtes. See on muidugi võimalik, kuid kindlasti ohtlik. On ju kuru läbimas teisigi matkajaid ja veereva kiviga pihta saada ei taha keegi. Masca kurus juhtub igal aastal õnnetusi. Ega see mingi võistlus pole! Vaadake ümbrust, nautige loodust ja eelkõige – olge ohutud nii endale kui teistele.

Kas tohib uurida, kuidas kohapealt vaadates Tenerife ilm praegu on? Netist uurides saan aru, et eriti soe ei ole ja sajab tihti. Mingi 14-17 kraadi päeval ja suur tuul? Mida ilmaprognoosijad nädala perspektiivis ka lubavad?

Ma vaatan seda tabelit http://www.tenerife.ee/hinnad.php ja mõtisklen, et hinnad tunduvad Eestiga võrreldes samad või isegi odavamad. Ja bensiin on veel ekstra odav! Tuleb järgmiseks talveks Tenerifele kolida või siis Gomerale.

Kas MKM-s ei tegele keegi selliste küsimustega? AB sigadused hakkavad tõsiselt üle viskama.

Tänan kaasamõtlemast. Meie perele on sobiv reisida jaanuaris ja just siis Iisraeli reise ei tehta, küllap on seal jahe. Muidu on see väga tore, et Eilat lisandus, piilusime ise ka neid reise. Helsingi on piisavalt kaugel aga teised kohad on muidugi kaugemal veel, see on tõsi küll. Helsingi kaudu oleme käinud küll ja veel, aga see on tülikas ja aega nõudev, lisaks tuleb raha juurde maksta ka, kasvõi juba lennujaama takso eelmisel aastal läks edasi tagasi sadamasse 80 EUR. Perega on otselend ikka kõige mugavam, astud talvest suvesse.

Portugal võibolla, Assoorid?

Ma loodan siiralt, et tšarter- ja puhkusureiside kohvreid käsitlevad nad eraldi ja panevad kohe teele. Kui ikka lähed nädalaks soojale maale ja pead seal kogu aeg ilma oma kohvrisisuta olema, siis on see tõeline põnts ja paneb kogu puhkusele põõna. Kes teab tšarterreisidest?

http://www.tarbija24.ee/?id=200307 "andis reisieelne piletite sooduspakkumine ja lennukis ligi 15 täitmata kohta märku reisipakkumiste ülekaalust nõudluse ees. Ka kohapealne reisijuht avaldas muu jutu sees info, et veel paar päeva enne reisi oli müümata ligi 100 kohta 130-kohalises lennukis.

Kaks päeva enne 12. detsembri hommikuks kavandatud tagasilendu said aga Sharm el Sheikhi hotellides peatuvad TopToursi kliendid kirja, milles reisifirma teatas tagasilennu ülebroneeringust ja pakkus ligi 50 inimesele võimalust tagasilennuks kas pühapäeval, 13. detsembril või teisipäeval, 15. detsembril.

Nii startisidki laupäeva hommikuse lennu asemel Sharm el Sheikhist tagasilendavad inimesed alles laupäeva õhtul, kusjuures pool lennukitäit rahvast võeti juurde Hurghadast ja kell 2.30 Tallinna saabunud lend kestis kokku seitse tundi."

Oleks huvitav lugeda, kui keegi tripikatest ka omi muljeid kirjeldaks sellelt lennult.

Kas keegi teab, kuidas on Helsingis varahommikul taksode saadavusega lugu? Kas saab Länsisatamast lennujaama sõiduks takso kella 5-6 paiku varahommikul? Või on seal mõni taksopeatus, kus number, kust taksot tellida?

Tõepoolest nõme olukord sel talvel Eestis. Turg on tühi ja pakkujaid pole.