priit103

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
26 kommentaari
Viimased kommentaarid

Aitäh heade sõnade eest! Mis hinnad on hüppeid teinud, kas reisikorraldajate omad? Kas midagi oleks teistele tulevikuks soovitada?

verso

Ma Krakowil ja Katowicel teen vahet küll :) Su postis oli kirjas, et "Tagasi sealt kaudu ei tahaks tulla" ja kirjutasin, kuidas Krakow-Varssavi läbitav oli.

Krakowi Auchan (nimi Bonarka) on üsna uus keskus ja jättis hea mulje.

Pigem kordaks esimeses lõigus toodud mõtet, et iga rendifirma puhul tuleks enne lepingu allkirjastamist üle küsida, mida kindlustus katab.

Versole: Laupäeval läks Krakow-Varssavi (Wieliczkast Varssavi piirini) mööda E77 4 tundi (alustasime hommikul 10), liikluseeskirjadest pidasime kinni :)

Eelmisel nädalal käisime Poolas puhkamas marsruudil Augustow-Lublin-Sandomierz-Krakow (ümbruses kohal mitu päeva, sh Zakopane)-Varssavi-Mikolajki-Augustow -Odavam diiselkütus oli näha Varssavi ja Krakowi vahel alates 5,42, kalleim tavadiisel ca 5,65, ehk kütus pigem odavam kui Eestis -Suurem teetöö oli ainult Kielce ümbersõit, aga tähistus igati OK ja kiirus 70. Teetööde korraldus Eestis (n Pärnu ümbersõit)on minu arvates porno võrreldes Poolaga. -Kui kevadel Poolas käisin, siis Varssavi läbisõitu veel ehitati. Laupäeval kell 14 kulus lõunast E77 pealt linna sisse sõites linnast välja E67 peale jõudmiseks alla poole tunni (st linna piirist linna piirini). -Eile (pühapäeval) ca 8 õhtul oli Riia ümbersõidul Riia/Euroopa poole paarkümmend (?) km ummikut, ei kadesta neid, kes sinna üle 30 kraadise kuumaga istuma jäid.

Osta saad just nii odava pileti kui süsteem parasjagu müüb. 2 naela eest pole väga reaalne saada ka pikalt ette ostes. Bussis on koht alati piletit ette ostes garanteeritud. Väljaprinditud paber ongi pilet. Kui jõuad varem, saad kohtade olemasolul pileti lennujaamas Easybusi letis ümber vahetada. Kohapeal lennujaamas oli vist 13 naela edasi-tagasi.

Ps London on küll kallis, aga vaadake väheke tänast naela kurssi ka.

Snobi video tõi sooje mälestusi:)

Muide, kes veel pole märganud, siis hetkel Horizon Travelil, Go Adventurel jne viimase hetke pakkumised ikka päris võileivahinnaga ja detsembris Madeiral ka ilmad veel päris OK, st vihma tõenäosus väike.

Tutvusime Londoniga ja ca 3 tunniks ei hakanud hotelli võtma. Minu arust on Londoni teemadest läbi jooksnud ka öömajade infot. Hea lehekülg tundub olevat viimase hetke pakkumisi sisaldav http://www.ratestogo.com/

Millel põhineb arvamus ja teave kaebustest Seekersi kohta, kui Sul mingeid isiklikke kokkupuuteid polnud? Keegi muu firma neist ei teadnud - kas Sina ise annaksid infot konkurentide kohta, kui ise müüa soovid? St kas nad soovitasid Sulle muid oma konkurente, aga ainult Seekersitest midagi teada ei tahtnud?

Minu arust on väga hea, kui kirja pannakse nii ENDA positiivsed kui negatiivsed kogemused firmade jms kohta. Kusjuures ka siis inimeste kommentaaridest on näha, et sageli ei mõelda, mis kirja sai (annakse näiteks firmale hinnang, aga jutust selgub, et probleemiga polnud firmal mingit pistmist). Aga jätke ära hinnangud, mis põhinevad "keegi saunas rääkis" agentuuri infol.

Tundub, et Eestis on demokraatia väga suur, Postimehe andmetel müüakse endiselt reise http://www.postimees.ee/?id=36754

Kasutage linna sõiduks Easybusi, kui bussiga sõidu soov on. Sel ajal on sõidu aeg ca 2 tundi. http://www.easybus.co.uk/GB/Bookgb.php?referURL=001 Pole järjekorras passida (st täpselt bussile, millele broneerite, ka saate) ja saate mugava Mercedese midibussiga kas Baker Streetile või Victoriasse välja, sealt peate siis edasi vaatama.

Kui jõuate varem, saab Stanstedi Easybusi infoletis pileti varasemaks vahetada (kohtade olemasolul), kui lend hilineb, saab hilisemaks vahetada.

-Ilm - hea leht, saab ilma ajalugu päevade/kuude/aastate lõikes vaadata http://www.tutiempo.net/en/Climate/FUNCHAL/85220.htm Ps Funchalis on tihti mitu kraadi soojem kui saare põhjarannikul või siis ülal mägedes. -Levadadel oleks vajalik, et vihmajope (keep) ja mõni soojem riideese (fliis näiteks) oleks seljakotis, samas hea õnnega võib ka ülal asi piirduda T-särgi ja lühikeste pükstega. Soovitan häid jalanõusid, mis pole libedad (st kindlasti mitte plätusid, tänavakingi, kuid samas ka matkasaapad pole kindlasti hädavajalikud). Mägedes võib olla tuuline seega ka (päikse)prillid ei tee paha, kui tuul hakkab liiva keerutama. Need matkarajad pole midagi kaelamurdvat, kui käimisega harjunud. NB! kindlasti tuleb joogivett ja väheke sööki kaasa võtta. -Pakettide ära tellimine - pole küll vahet, kas tellida internetiga või kohapeal kontorisse minna, kuid kohapeal raiskad oma väärtuslikku reisiaega, samas muidugi tead tellides viimast ilmateadet. -Poodides ja söögikohtades sai küll kaardiga maksta, vähemalt paljudes kohtades. Sularahaautomaate leidub pealinnas ka ja tunnistasid ka VISA Electroni lisaks krediitkaartidele.

-Jeep safaril võib olla koos teiega autos kuni 8 reisijat. -On kindlasti kindlad (pikemad) peatused, aga võimalikud ka soovipeatused. Seda pole küll karta vaja, et päev otsa autos istute :) Jalutada ja ringi vaadata saab piisavalt. -Seda ei oska küll keegi ilmselt ennustada, kust rahvuslik õhtu tellida tasub. Pealegi on 6 EUR väike hinnavahe. Vabalt võib juhtuda, et satute ise linnas täiesti tasuta toimuvale rahvuslikule õhtule (mõtlen siis muusikalist poolt tasuta). -Köisraudteega Montele tasub sõita küll, päris ilus ülevaade linnast. Aga kohe all tasuks öelda fotograafile, kui fotot ei soovi, muidu pakutakse üles jõudes osta kaante vahel Sinu fotot ja Madeira DVD-d. Põhimõtteliselt võimalik Montelt ka jalgsi või liinibussiga alla linna tagasi saada. Või osta kohe alt edasi-tagasi pilet. -Väidetavalt on vägev botaanikaaed, aga ise ei jõudnud sinna. Sinna pääseb näiteks ülevalt Montelt teise köisraudteega allapoole sõites. Räägitakse, et parem kui Montel olev aed ja maksab vähem (aga lisandub raudteepilet, nii et vahet pole). Mäelt algab üks muljetavaldav levada ka. -Ise tobboganiga ei sõitnud, aga kes sõitsid, neile meeldis. Ka Tobbogani peal fotografeeritakse ja tahetakse Sulle müüa eelnimetatud komplekti (kaaned foto ja DVD-ga). Tobbogan sõidab nädala sees, mitte puhkepäevadel! Tobbogani võimalus võib vabalt olla ka mõne jeep safari päeva programmis, küsige järele.

Mis selle posti mõte oli? Kas promo Eesti reisikorraldajatele? Kuigi ka Eesti reisikorraldajate seas on nii häid kui halbu näiteid, st ma üldistusi ei teeks, siis eelmistes postides pole ju neid puudutatud. Küll on puudutatud seda, et ametlikud reisikorraldajad (üleüldse) kasseerivad sama asja eest tihti oluliselt suurema summa, kui otse ostes. Kui tuua Eesti näide, siis tänases Postimehes kurdeti, et Pärnus ajasid ilmad suvel äri nahka, aga samal ajal oli suvel rannas 10 min lastebatuuti 40 krooni, jäätis suvalises kioskis 2 korda kallim (ilma igasuguste lisaväärtuseta-teenuseta) kui mõnisada meetrit rannast eemal jne. Ehk tuli meelde kohe Juku anekdoot - ostan 1-ga, müün 3-ga ja see 2 % mis vahelt tuleb, on mulle piisav.

Mis puudutab Madeira Seekersit, siis 5 EUR eest ei saa küll midagi, aga: -kõik tuurid on minibussidega e inimeste kokku-laialiveole ja reisi ajal väljumisele-sisenemisele kulub vähe aega; -giidid on ametlikud; -tuurid on kindlustatud; -mingit reklaami jne aja raiskamist reisi ajal ei toimu; -ja kes sooviks maksta internetis tundmatule firmale ülekandega või kaardiga ette? Minu arust on ainult positiivne, et kohapeal maksta saab. -Kes soovib teenust Eesti keeles, peaks loomulikult valima Eesti reisikorraldaja ekskursiooni.

Viide kodulehelt: 1.All our tours are done in an air-conditioned, eight seater, mini - bus. No waiting for long periods of time for people to get on and off the bus!
2. We have full comprehensive Travel Agent insurance for all our tours and levada walks both on and off the bus.
3. The tours are done by professional, experienced guides that will give you an entertaining and informative commentary. 4. The tours are done in the language of your choice and we offer, English, French and German tours.
5. All tours and walks start and end from the reception area of your hotel. No having to walk to a public meeting place.
6. The above prices are net and are payable in cash to the guide when you are picked up from your hotel.
7. The prices on all tours, walks etc. do not include any timesharing or product presentations.
8. Most UK Tour Operators in Madeira charge up to 40% more for the same trips. You can book your tours directly with us and save, even if you are traveling with any other tour operator.

Kuidas selle 1500.- said? Ei saa kiirrongiga ka edasi-tagasi otsaga nii palju.

Variant on Stanstedist Easybusiga Victoriasse ja samast Easybusiga Gatwickisse edasi. Kokku max 16 naela üks ots (Stansted-Gatwick), internetist võib saada odavamalt. Aga tipptunnil võib minna sõiduks kuni 4 tundi

Midagi ei klapi selles loos. Kuna praegu on Madeiral ka reisibüroodega massiliselt eestlaseid, siis ootaks huviga ka teiste kommentaare (nii ekskursioonikorraldajate kui hindade osas). Üldiselt Madeira Seekersi internetihind on sarnane, mis kohapealsed sooduspakkumised (mis ka minu hotelliomaniku väitel aasta jooksul ei muutu). St kataloogides ja müügipunktides oli näha tüüppakkumine 3 päeva 2 hinnaga ja see hind koos söökidega oli 80-90 EUR. Interneti eelis minu jaoks oli see, et sai plaanid varakult paika panna. Mina olin Madeiral aprilli lõpus-mai alguses, mis ei ole hooaeg. Seda üllatavam ja uskumatum on aga lugeda "jõuluvanahindadest" hooajal, mis on vähemalt 2 korda tavasooduspakkumisest odavamad. Ka internetist pole midagi taolist leidnud. Jään huviga teiste kommentaare ootama.

Reisikorraldajaga kontakti võtmine pärast esimest ebaõnnestunud ekskursiooni oleks andnud minu arvates suure tõenäosusega võimaluse vältida teist ebaõnnestumist. Kusjuures vaikides sõitev giid oleks juba andnud aluse raha tagasi küsida või uut ekskursiooni nõuda. See on väga uskumatu, et litsenseeritud giid ei räägi reisi ajal, täiesti ennekuulmatu. George'ga suhtlemine Madeira Seekersist enne reisi (e-postiga) ja reisi ajal jättis mulle väga hea mulje ja mul ei ole nende suhtumise osas ainustki pretensiooni. Minu arust võiksid oma etteheited firmale ka praegu veel esitada (kuupäev ja konkreetne pretensioon), see on ka teistele teenuse tulevikus kasutajatele kindlasti kasuks.

Kuna mina oma reisikirjas andsin Madeira Seekersile soovituse, siis sellest ka ajendatud see postitus. -Kui väidad, et 40 EUR eest saab 3 päeva pakette koos lõunasöögiga, siis palun täpsusta firmad ja asjaolud. Mulle ei tundu kohe mitte kuidagi usutav, et täis päeva tuur väikebussiga võiks maksta 13-14 eurot ja seejuures veel sööki sisaldada. -Millel põhineb väide, et saarel on palju Madeira Seekersi busse? Minul ei õnnestunud näha küll mitte ühtegi firma logodega bussi. -Seda, et võib juhtuda probleeme, ma ei välista, aga seda, et giid piirdus ainult kohanimede nimetamisega??? Madeiral ei tohi teha giiditööd litsenseerimata inimesed ning see oleks väga tõsine rikkumine.

Ps Kas Madeira Seekersit nendest probleemidest informeerisite (broneeringu juures on nii e-mail kui ka telefonid)?

Ps Ma ei tahaks küll, et keegi jääb foorumist lootma nimetatud 40 EUR pakettidele kuni pole ammendavat tõestust, et need eksisteerivad. Endal küll Madeiral viibides Madeira Seekersi pakkumistest midagi paremat silma ei jäänud. Läbi reisikorraldajate pakutavatest hindadest ei hakka rääkimagi.

Kommentaarides on siiani juba kõik oluline info kajastunud, seetõttu võiks tõesti jätkata reisiga seonduvaga. Kuna mulle tundb, et Sulle siiski JOKK ja OK erinevus pole kohale jõudnud, siis selgitan (iseasi, kui palju on siiski üldse neid inimesi, kes eetilistel põhjustel pileti ostamata jätavad?).

Selliseid "hea hinnaga" pileti võimalusi on pidevalt saadaval, millegipärast reisibürood (vist suurest tagasihoidlikkusest, nagu Kaleva Travel http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=66436103-1cd7-4d71-9135-d1a63a282115 ) pakuvad tavaliselt samade sihtkohtade pileteid oluliselt kallimalt. See "kampaania" pole tõenäoliselt ka täna lõppenud, st reisibürood saaks ka täna sama skeemi edasi müüa. Oma osa on selles muidugi ka lennukompaniide hinnapoliitikal - kui pilet on mõnisada krooni ja kütuselisatasud mõni tuhat krooni , siis no comments.

Antud juhul oli marsruudiks Stockholm-Miami. Kas Sinu arvates Estravel lihtsalt juhuslikult soovis inimesed BA-ga ja läbi Londoni lennutada, kui kõik muud lennud AA omad? Ma ei kahtle, et skeem JOKK on, aga OK kohe mitte ei ole. Sõbralik soovitus: kui siinsetes kommentaarides kahtled, siis küsi AA-lt ja BA-lt e-postiga kommentaar ja postita siia, see ei tohiks keeruline olla.

Kissmayjazzi toodud tekstist lõik

"In theory any travel agent can override the validating carrier in their GDS, and a judicious choice will produce an (automatic) pricing that leaves out the surcharges. And they wouldn't be breaking any rules by doing so. In practice most agencies are afraid of damaging their good will with the airlines, so they are unwilling to do these overrides. "

tundub mulle (kes ma pole küll mingi spetsialist) olevat Estraveli kontekstis väga aktuaalne e. vaikimisi ilmselgelt neid pileteid BA-le ei valideeritud ja nagu antud lõigust aru saan, siis reisibürood reeglina nii (nagu Estravel) ei tee, rääkimata vastavate kampaaniate korraldamisest.

Kirjas oleva info põhjal oletan, et lähete Easyjetiga läbi Stanstedi? Stanstedi puhul saab pagasi jätta lennujaama pakihoidu, oli kevadel vist täpselt 5 naela koti kohta 24h. Stanstedis eelmisel päeval check-in ära teha ei saa, st jääb varahommikuks. Kui Madeirale lendate aga Gatwicki kaudu, siis seal peaks saama ka eelmisel päeval check-in ära teha (puudutab jälle Easyjetti).

Oleksid võinud ise enne kommenteerimist lüüa Finnairi lehel ülaltoodud kuupäevad sisse. Mina saan küll eri päevadel 4-5 K kõrgema hinna. (st mitte ligilähedastki ülal toodud 11368.- kroonile)

Madeirat loetakse reisikorraldajate kodulehtedel oleva arvamuse järgi tunduvalt üle keskmise turvaliseks paigaks (näiteks palju turvalisemaks kui Hispaania, kui rääkida taskuvarastest). Ise võin seda arvamust ainult kinnitada. Suurim oht võib olla pigem üksi mägedesse rändama minek, eriti kui ei arvestata enda võimete, ilma ja ohutusnõuetega.

Pakett ei pea koosnema vaid 3 asjast (näit. 2 täispäeva ekskursioonid + 1/2 päev Jeep Safari, mis on minu arust küll hea valik), vaid kui keegi tahab nende hinnakirjast veel näiteks ühe levada-matka juurde tellida, tasub kohe kõik koos ära tellida, sest paketi koosseisus on see matk ka 25 eur (levada "leti-hind" näiteks aga 35 eur). Kombineerida saab põhimõtteliselt kõiki nende hinnakirja asju, st teha endale ise paketi valmis oma soovide järgi. Lisada võib kasvõi paadimatku. Kõik korraga tellides on saadav hind alati parem, kui pärast neilt kohapeal juurde võttes. Täispäeva ekskursiooni lõuna eest 10 eur on minu arust 100% hinda väärt, see sisaldab isegi veini (ja lisaks 3-käigulisele lõunale veel hommikul kohvi-kooki).

Ps saatke Madeira-Seekers'le enda soovid ning sealviibimise aeg ja saate tagasi meilile võimalikud kuupäevad, sest pakettide tellimisel ei lähe näiteks levada-päevad kodulehel kirjutatuga tihti kokku.