Rando

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

3 meeldimist
0 postitust
21 kommentaari
Viimased kommentaarid

Oyster an alati kõige mõttekam. Oysteri Travelcard või PayAsYouGo ? Kui oled kauem kui 5 päeva Londonis ning ei plaani teatud tsoonidest välja minna, siis on travelcard veidi odavam kui PAYG. PAYG sobib lühiajalistele turistidele (alla 6 päeva liiklemist). Arvestada tuleks ju ka sellega, et kui teatud summa juba päeva jooksul maha oled sõitnud, siis see peatub ning võid sõita palju jaksad (päevapileti hind saab täis). Oysteri saad pärast tagasi viia ning oma £5 deposiidi koos järele jäänud rahaga tagastatakse suvalises jaamas. Oysteriga ei saa laenata jalgratast - see on teine teema. Mustad kesklinna taksod võtavad raha aja eest, mitte läbitud km eest. Sellepärast neile meeldibki ummikus istuda ning mitte pikki lennujaama otsi teha. Minicab on teine lugu - need on ettetellimisega. Rendiauto Londoni kesklinnas on täiesti jabur valik. Kui tahad kuhugi kaugele minna, näitaks Stonehedge vms, siis lepi kohalike eestlastega kokku ja maksad kütuse kinni ning käite koos ilma uudistamas.

Helista Job Centerisse ja pane National Insurance intervjuu aeg kinni. Sellest tulenevalt saad kiiremini oma asjad käima.

Ma eeldan, et see 700€ sisaldas siis ka hotellis ööbimist, toitu jne jne, kuna selle raha eest selle kõik ka saaks. Eurotunnel on tunduvalt kallim võrreldes laevaga (kuigi kestab kauem). Lemmikloomi transpordib ka firma EstoLink, kellel on kaubik ja on nõus loomade eest hoolt kandma.

Ühelt lennult teisele minnes oled ju tsoonis sees ja jälgid vaid transiidi juhiseid. Seal pole mingit turvakontrolli enam. Vaata, et kogemata tsoonist välja ei lähe, muidu on jälle turva ees. Kui ei tea, kus transiitlennud lähevad, siis võid julgelt töötajatelt küsida.

Nädalaks? Suht raske. Nõutakse tagatisraha jne. Nädalaks tavaliselt ei võeta jutulegi. Proovi odavaid hosteleid.

Uuri lennujaamast, mida kaasa võib võta ja mda mitte. Kaalud on erinevad lennufrmadel.

Minge kõik hilisõhtul Ida-Londonis Dagenhami. Saate ehk kingituseks paar kuuli ja sädeleva võileivanoa.

Osta omale £3 eest Oyster ja pane sinna mingi £30 peale. Sellega sõidad siis nii palju kui tahad nii metroo, bussi, trammi kui rongiga (overground). Raha jookseb iga reisiga maha, kuid päeva peale mitte rohkem kui päevapilet (umbes £8). Kui lõpuks selle sama Oysteri poodi tagasi viid, saad seal peal oleva raha tagasi koos £3'se Oysteritasuga. Süsteem toimib, järele proovitud.