acks

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
10 meeldimist
4 postitust / 49 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Kuni oktoobri lõpuni on Nordica lennufirma, kes müüb pileteid, kasutades LOT-i müügisüsteemi ja tellib lennud Regional Jet-ilt, mis on Nordica ja LOT ühisfirma.


Sealt edasi müüb pileteid LOT, oma süsteemist ja tellib lennud ikka Regional Jet käest. Kui räägid Prantsusmaa reisist, siis ilmselt jutt oktoobri kuust, kuna hiljem jäävad käiku ainult Brüsseli, Warssavi ja Stockholmi liinid.

Kuniks jälle midagi ringi ei korraldata.

Vajadusel saab ka screenshoti teha ja see teise telefoni saata.

Kui KLM 10 aasta eest lõpetas Tallinna lendamise oma Fokker 100 lennukitega, oli sama lugu - lennud pilgeni täis, aga kasumlikkus lahja. Keegi midagi ei osta, lennuk aga võiks sama aja jooksul teha Lääne-Euroopas kaks edasi-tagasi lendu. No ja MaSu oli ka, mis sundis raha lugema...

9 juhul 10-st ei huvita kedagi, aga selle 1 jaoks on siiski vaja notariaalselt volitust, sh mõlemalt vanemalt. Tegelikult on seda vaja ka juhul kui üks lapsevanem on kaasas (teise vanema volitust) ning Tallinnas on üks kord algaja piirivalvur juhendaja silme all seda meilt ka nõudnud. Oli olemas paber. 


Ahjah, kui juba see paber teha, siis koos kinnitatud tõlkega.

@veigo

Pagasikaalu siiski saab jagada näiteks Easyjet’is. Käsipagas on neil kaalupiiranguta (kusjuures nad üldse ei jõusta ühe pagasiühiku reeglit - nõuavad ainult, et teine ühik oleks väike), kuid äraantava pagasi puhul on selline lause reeglites: 

If you’re travelling with family or friends on the same flight and booking, you can pool your total weight allowance.

Ryanairi apist saab alla laadida ka pkpass-id. Kui iPhone, siis sisse ehitatud wallet rakendus näitab neid, androidi jaoks on ka midagi võimalik laadida. Ja neid pkpasse saab siis kas AirDrop, Skype või mis iganes muul viisil ka teistega jagada. Olen teinud korduvalt. Kuidas pkpassi tirida peast ei mäleta ja hetkel ühtegi aktiivset reisi pole, et RyanAir appi katsetada. 

Minu esimene kogemus oli negatiivne. Broneerisin apartmenti 4 kuud ette, maksmine hotellis kohapeal, tühistamine kuni nädal aega ette. 3 nädalat enne aega tuleb hotellilt teada, et nemad oma broneeringu vahendajalt saanud teate, et krediitkaardi makse ebaõnnestus, võtku ma hotelliga ühendust. Võtsin. Tuba enam polnud. Mis valu üldse oli krediitkaarti sel hetkel näppida, miks probleemide korral ennetavalt ühendust ei võetud, vaid kohe bronn vabaks lahti ja üleüldse - mis häda krediitkaardiga siis oli (limiidid võimaldanuks kõike vajalikku teha). Neile küsimustele ma ei viitsi hakata vastust otsimagi. Õnneks sain booking.com kaudu teise majutuse. Küll 20% kallim ja natuke lahjem, aga mis teha.


Kahtlen, et julgen läbi RyanAirRoomi enam majutust bronnida. Pole kunagi sellist jama olnud ja väga ei taha ka rohkem.

Pakub mullegi huvi. TripAdvisor on täis halamist, et RyanAir Rooms kaudu tuba broneerides, ei saa kinnitust. Kui saad kinnituse, siis ei tea hotell sellest midagi. Kui hotelliga läheb õnneks, siis ei saa krediiti. Kui krediidi saad, siis kaob see mõne upgrade’i  käigus ära. Ja kui saad lotovõidu ja kõik õnnestub, siis pole “kasuta krediiti” vms nuppu kuskil :)


Kui T&C lugeda, siis mulle jääb mulje, et lihtsalt lend on vaja bookida enne, kui krediit aegub. Kuskil pole öeldud, et lend ise peaks toimuma enne punktide aegumist. Seda oleks ka päris raske selgelt trackida, kuna krediidi aegumine võib olla mitmes osas - midagi enne ja midagi pärast lennu kuupäeva.

Igatahes, anna teada, mis kogemus kokkuvõttes on. Ma bookisin ka ühe hotelli ja sain vähemalt esimesest august üle - confirmation on olemas :)

Pisut offtopic, aga...
Koodid ja lukud on amatööridele. Kohvri avamiseks piisab pastakast ning tühjaks varastatud kohvri avamisest ei jää jälgegi.

Kogemus Nordea ja LHV-ga. Tegelikult on neil väga vähe vahet - mõlemad on AIG kindlustused, mõned summad ja protsendid on ühel pisut suuremad, teisel teised. Kulutusi reisile ei pea olema teinud krediitkaardiga, välja arvatud autorent - LHV (aga mitte Nordea) tingimustes on 10KEUR kindlustus (omavastutus 100€) - ehk siis on võimalik autot rentides võtta kas kõige kõrgem omavastutuse määr rendile andjalt või siis loota, et 10K on piisav ja loobuda rendifirma kindlustusest sootuks.

Kindlustusjuhtum oli järgmine - BCN-RIX-TLL esimene lend jäi ära, mistõttu sain lennu BCN-CDG-TLL järgmiseks hommikuks, sh CDG ümberistumine oli 10h, Lennufirma maksis 400€ kompensatsiooni, orgunnis hotelli ja kompenseeris ka õhtusöögi (reisikaaslastele, kelle arve ainus erinevus oli see, et söögi kõrvale oli ka klaas veini ja õlut tellitud, arvet ei kompenseeritudki). Lisaks tegin järgmised kulud: pesu ja t-särk, hotell CDG-s (kuna lenud BCN-CDG eeldas kella 4 aeg ärkamist, ilm oli vilets ja ei viitsinud Pariisi peale kolama minna ja ühtegi Loungi ei õnnestunud sisse crashida, siis magasime hotellis und järgi), lõunasöök hotellis - kõik selle maksis nii Nordea kui LHV kinni.

AIG kontrollib elukaaslust sissekirjutuse järgi! Muud investigationit ei viitsi nad teha. Seetõttu tegime eraldi kindlustuskeisid - Nordea ja LHV ja jagasime ühised kulud pooleks.

PS. Huvitava nüansina, et kui helistada AIG rahvusvahelisele numbrile, siis peale kõne vastu võtmist inglise keeles (ilmselt sai paari suuremat keelt valida alguses automaatvastajalt) küsiti, kas soovin edasi teenindust eesti keeles ning suunati eestikeelsele operaatorile. Ilmselt tõsiselt abiks meditsiiniliste probleemide lahendamisel, mida ei tarvitse võõrkeeles väga osata väljendada.

PPS. Uurisin BCN-is ka võimalust kindlustuse kulul leida mingi kiirema naasmisvõimaluse (a'la BCN-HEL, öö HEL ja laevaga hommikul koju), siis sellist lahendust poleks kompenseeritud. Lennufirma peab kõigepealt olukorra lahendama.

Minu ainsad kogemused on Radissoni hotellidega. Mõlemal juhul unustasin ise oma asjad maha. Esimene oli Stockholmi park inn hammarby. Sinna jäi "kosmeetikakott". Kuna ööbisin seal hotellis väga tihti ja olin paari päeva pärast naasmas ja üldse ei tulnud selle pealegi, et Rootsis peaks selliseid asju jälgima, siis võtsin teema üles järgmisel visiidil paar päeva hiljem. Ei leitud midagi. Suure lamendi peale ilmus paar nädalat hiljem kott "ühest teisest toast leituna" üles, aga kallimad lõhnad olid sealt kadunud. Nii jäigi. Teine kord unustasime naisega Radisson Latvijas mõlemad oma jakid kappi. Leiti aga ainult naise jakk...

Kui rohkem sisule keskenduda, siis Regional Jet on just see ettevõte, kes lennutab Nordica värvides CRJ-e. Ma arvan, et keskmine lennureisija peab ennekõike seda silmas kui ta arutleb, kas konkreetse LO koodiga lend on Nordica voi LOT oma.

BMI lennuk oli vist viimane, mida Nordica oma tütarettevõtte kõrval kasutas. Minu arusaamist mööda, vaadates Nordica lennuplaani ja Skyscannerit - on BMI lennuk hetkel viidud Taani ja Rootsi vahet kulgevatele liinidele, mis juba estoniani ajast oli mingi hankega võidetud.

Mis puutub Nordica ja Regional Jet omanikestruktuuri, siis see on rohkem majandusinimeste teema ning asja iva on jätta ärivastutus ühte ettevõttesse ja lennuvõimekus (sh lennukid, sertifikaadid, meeskonnad, koostöölepingud) teise ettevõttesse, et halva stsenaariumi puhul oleks "restart" lihtsam kui estonianiga.

Lisan siis täpsustuseks juurde, et riiki sisenen ma kava kohaselt Miami (MIA) lennujaama kaudu, sealt otse edasi St Thomas (STT), kuigi see enam oluline pole. Olen seni 3-4 korda USA-s käinud, iga kord selle sama viisaga. Ma arvan, et olen märganud eraldi biomeetrilise passi väravaid, aga pead ei anna, kas USA või siiski mõnes EU lennujaamas (endal oli veel hiljaaegu vana pass, väga ei süvenenud).

Äkki taandubki küsimus sellele, kas on mingeid masinloetavaid sabasid, kus inimkontroll on pisteline ja siis üldine saba, kus tuleb pass ja viisa ja nägu ja sõrmejäljed kokku panna?

Reaalselt opereerib TLL-MUC liini LOT oma embraeridega. Nii nagu osa ARN-WAV ja VNO-WAV reise on Nordica opereerida.

Alustan ka kohe nõuet airBalticu suhtes.

  1. Okt lend Bcn-rix-tll (17:20 -> 23:55) esimene lend tühistati. Keskendumata korralagedusele Barcelona lennujaamas, siis uueks lennuks sain use airBalticusse helistades Bcn-cdg-tll (6:45-22:35). Ööbimine, transfer ja 10€ söögikupong.

Hilinemine kokku üle 22 tunni (paljudel seal reisil üle 24h).

Kuna väljumine Pariisi oli varahommikul (äratus kell 4, hotelli jõudsin ca 22), ja Pariisis ooteaeg 10h, siis võtsin lennujaamas päevaks hotelli. Lisaks tegin 100€ piiresse jäävad kulutused puhastele sokkidele ja pesule ning sõin nii esimesel õhtul kui Pariisis, a' ca 30€ eest.

Küsimus, millele ma veel vastust ei tea, et kas need kulud tuleks lisaks airBalticult sisse nõuda või see on puhtalt reisikindlustuse teema (mis samuti olemas)?

Eks annan teada, kuidas tulemus on.

Norsu,
Tõsi ta on. Ma seekord ka ei tahtnud stopovereid (ilmselt ka poleks saanud, kuigi ega ei süvenenud sellesse).

Ise võtsin STT - 25.02 sinna ja 7.03 tagasi. Umbes 300€ inimene. Ei võtnud kõige soodsamad pileteid, kuna sihtisin koolivaheaega ja mõistlikke ümberistumisi (minnes Helsinki 50 min, London 2h ja Miami 2h; tagasi Miami 5h sealt otse Helsingisse, kus 5h jälle enne Tallinna lendu).

Pileti sain bravoflyst, kusjuures kuna päevake kaalusin, siis momondos enam hinda ei andnud, bravoflyst otse sain. Lennud confirmed, kuigi booking reference imelik (bravofly poolt antud number checkmytripis ei valideeru, brittishi lehel aga muundub reference seal väljas millekski muuks, ja see miski muu on valiidne igal pool).

Majutus näib airbnb-s olevat 100-150€/öö, mis tundub nelja peale OK täiesti.

Muide. Antud pakkumine oli siis soodsam legendaarsest estraveli "sünnipäeva kampaanias" pea 10 aasta eest, kus lend Stockholmist maksis 3999eek, ja lend Stockholmi 1500kr lisaks :)

Paar mõtet:

  1. Äri ebaõnnestumine või pankrot pole kuritegu
  2. Firma juhid ja omanikud peavad võlausaldajaid kohtlema võrdselt
  3. Võin eksida, aga juriidiliselt ettevõte likvideeritakse, kui selle protsessi käigus selgub, et kohustusi on varadest enam, alustatakse pankrotimenetlust ja selle käigus siis vastavalt seadusele jagatakse varad laiali.
  4. Ettevõtte juhid ega omanikud pole automaatselt kurjategijad, kui ettevõte ebaõnnestub. Ennekõike on kuritegu varade kantimine / varastamine. Tagantjärele rumalana paistvad otsused pole kuritegu.
  5. Üldiselt raskustes ettevõtted kas üritavad vee peal püsida (hoiavad turuosa, kärbivad kulusid, nuiavad omanikelt raha juurde, otsivad investoreid, püüavad ettevõtet müüa) või kui see ei õnnestu, siis panevad putka kinni. Ei ole võimalik teha pehmet maandumist ja pikka ei liha ega kala perioodi. Nii ongi nii, et täna müüakse kaupa ja homme on pood suletud. Riik on loonud teatud turvavõrgustiku sellises olukorras tarbija, kes ei pea (kuigi võib) oma tehingupartneri majanduslikku seisu analüüsima, kaitsmiseks. Aga jällegi, puhtalt ettevõtte pankrotistumine pole kuritegu
  6. Kui cherry oleks kuritahtlik likvideerija, oleks firma nimi, omanik ja juhatus enne lõppu muutunud. Nagu meie riigis kahjuks tavaks...

PS. Ma pole cherryga muud moodi seotud kui läbi aegade ca 5-10 voucherit ostnud. Mitte kordagi reisivoucherit. Lihtsalt loen huviga juba mitu päeva seda foorumit ning mõned arvamused on küll emotsionaalselt mõistetavad, aga sisuliselt arusaamatud :)
PPS. Loodan, et õnnestub Saksamaalt mingid rahad kätte saada, kuna cherryst reiside eest ilmselt midagi loota pole. Ilmselt on võlausaldajaid cherryl omajagu ning oleks arusaamatu, miks peaks osa raha maksma reisi ostnutele, kui lepingute järgi on see vastutus antud reisi korraldajale ja eriti kui rahagi makstud. Cherry on lihtsalt agent...

Nägu näha pargitakse lennuk ööseks Tallinnasse :)

Sai eelmine kord septembri viimasel ja oktoobri esimesel nädalal käidud ning oktoobri osa USVI-l veedetud (St Thomas), mis on PR-ist kiviga visata. Ilmad olid väga ilusad. MIA-s enne olid ilmad märksa kehvemad.

No ei tahaks nüüd banaalne ja parastav olla, aga airBaltic on ennast positsioneerinudki odavlennufirmaks. Iga liigutus on tasuline, kuid põhihind on odav. Kui käed taskus reisid ja internetis mõistad check-in teha, pole probleemi. Seevastu Estonian Air üritab hetkel taasluua kvaliteetse lennuettevõtte imagot, kus nö tasuta saab pakid ära anda, check-in teha kui ka lennukis mingi kuklit närida. Kuigi jah, eks kõik on kokkuvõttes ikkagi kõrgema piletihinnaga kinni makstud. On see siis hea või halb... aga tore kui on valida :)

Tutkaonu - miks sa ainult Urxi kirgesid jahutada soovid - räägi välja, endalgi plaan sinna lennata... :)

Minu arusaamist mööda on topeltkodakondsus lubatud vaid sellisel juhul, kui too muu kodakondsus on omandatud ajal, mil eesti ei saanud oma kodakondsust anda, kuigi inimesel selline õigus oli (mõni esivanem oli eesti kodakondne 1939.a.)

Nii ehk naa on soovitav otse kas saatkonnast või KMA-st järele uurida.

Esitasin internetipanga väljatrüki --> viisa on passis :)