laima

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Although ESTA is available in Estonian, all answers must be entered in English. To apply for your ESTA approval, please visit https://esta.cbp.dhs.gov. You can apply for an ESTA travel authorization now, as long as your travel date is on or after November 17, 2008.

Saan aru et kui piiri ületad 17 nov. ja hiljem siis võib juba taotleda. Kas keegi on seda teinud juba?

Although ESTA is available in Estonian, all answers must be entered in English. To apply for your ESTA approval, please visit https://esta.cbp.dhs.gov. You can apply for an ESTA travel authorization now, as long as your travel date is on or after November 17, 2008.

Saan aru et kui piiri ületad 17 nov. ja hiljem siis võib juba taotleda. Kas keegi on seda teinud juba?

Ameerika saatkonnal on info olemas - VISA WAIVER PROGRAM - on keegi juba taotluse teinud ja positiivse vastuse saanud?

on viisavabadus kindel asi. Oleme kolmekesi reisile minemas, ja 4,5 tuh. kokkuhoiust on hea meel. Muidugi võime sattuda musta nimekirja, aga loodetavasti mitte kõik kolm. Kui keegi saab negatiivse vastuse, läheme saatkonda rahalisele vastuvõtule.

Aga kuidas näiteks vastata küsimusele ankeedist, kellega reisid? Oleme mina, mees ja meie laps. Kui ma ei ole abielus, kas võin sõber kirjutada, või lapse isa on täpsem sõnastus?

Kellel on kogemusi, jägage

Meie võtsime kruiisi. San Juanis algab ja on Kariibi meres. Nüüd loodame et viisat antakse ka....

käisime 17-24 mai - käisime tol nädalal kui Eestis oli külm (igatahes rõdulilled olid külma saanud), ja olime need õnnelikud kes said endale päev juurde (lennuk pidi minema 10.25, sai edasi lükatud 21.45 peale). Jäime reisiga väga rahule, kuna Kreeta ise on selline ilus ja rahulik koht. Mulle isiklikult meeldis, et 8 päeva jooksul mitte keegi ei tulnud minu juurde kaupa pakkuma või restorani soovitama, poodides oli ka täelik ükskõiksus sinu suhtes - viisakalt küsiti kas vajan abi ja kui vastasin eitavalt, siis jäeti rahule. Olin Almyrida uuemas hotellis, viimane päev olime vanemas hotellis, mis tegelikult mulle isegi rohkem meeldis, seal oli nagu eluvaim sees. All fuajees oli vana raamatukapp, kus hoiti ilmselt neid raamatuid, mis külalised maha unistasid või jätsid - leidsin sealt isegi "Kakluseklubi" eesti keeles! Söömine on uuemas hotellis, ja toidud on väga head. Nats väljapressimiseks tundus mulle süsteem, kui õhtusöögi ajal kõik joogid (kaasa arvatud vesi) olid lisaraha eest, ja klaas värsket pressitud mahla oli 3,50 eur. Muide kahe hotelli vahel müüs üks mees apelsine 1 eur per kilo, ja vaatamat suhl inetule välimusele olid nad nii head ja mahlased, siiralt soovitan. Meie rentisime auto - väikset Fiat Puntot, aga saime Hyndai Matrixit (pereauto) sama raha eest. Lapseiste oli tasuta, rent oli suht odav. Käisime samaarias, järvel ja elafonissil. Ekskursioonidest võtsime Gramvousa saart (toptours + mingi kohalik firma), ja pärast olime täitsa rahul - nägime ilusat linnust, laguuni, saime päikest ja oli mõnus. Kui toptoursi giididest rääkida, siis ilmselget oli punaste juustega tüdruk täielik laps käitumisest, ta on vist armunud Markosse, hoidis kogu aeg tema ligi ja ei suutnud ise midagi otsustada. Nii palju teenindusest - kui me gramvousa saarele pidime minema, pani Marko meid juba kell 7.50 taksot ootama. Samas hotellist vene prouad tellisid toptoursi kaudu ekskursiooni ka, aga vormistas kohalik vene naine, ja nendel oli taksoaeg 8.30. Muidugi takso tuli täpselt 8.30, ja kui ma pärast toptoursilt küsisin, et miks me pidime 40 minutit väljas ootama, ei saanud me ei seletusi ega vabandusi.Punaste juustega naine tegeles rohkem Markoga, Markol oli enamasti Hania piirkond, meie jäime aga Hania ja Retimno vahele. Seega ärge palun toptoursi giidide peale lootke. Rentige autot ja käige ise kus tahate.
Need väiksed pisinjuansid ei rikkunud meie puhkust. Iga hetk läheksin tagasi, isegi samasse kohta. Ma kadestan neid, kellel on Kreeta avastamata ja soovin kõigile head puhkust!!