lenda

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

3 meeldimist
7 postitust
16 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ei oleks uskunud, et NII PALJU on lennujaamades kaotatud-hilinenud-eksinud kohvreid. Nt. Dubai lennujaamas väga suur ruum, täis riiuleid enamasti musti kohvreid.  Alati markeerige mingil moel oma kohver, et see ära tunda. Nt. minul oli punane rihm kohvri ümber. Ei või iial teada, millal sellest kasu on.

Tavalise koopiamasinaga tehtud passikoopiast ei pruugi alati abi olla: kogemus Dubai lennujaamast: hilinenud pagasi kättesaamine sellega ei õnnestunud!

Kes oskavad vene keelt ja tahavad odavalt Jaapanis ära käia!  Miks mitte vaadata Interlux. lv pakkumisi Jaapanisse. Käisime selle firmaga maikuus Jaapanis.  Programm on näha selle aasta pakkumises. Järgmisel aastal on uus programm. Kuigi ööbimisi on vähe,  6 ööd, saime maximumi, mis võimalik nii lühikese aja jooksul saada.  Muljeid tohutult!  Olen kogenud reisija, kuid selle reisi kohta on ainult  kiitvad hinnangud.  Ei ole ühtki virinat. Hotellituba muidugi väike, nagu Jaapanis kombeks, kuid kõik vajalik olemas. Giididele hinne 5+++!  Broneerisime eelnevalt istekohad bussis ja kõrvaklapid (väga oluline). Selle firma bussireisid (palju virinat, nagu umbes meie Viru reisid), kuid lennureisid, - julgen soovitada. Nüüd vaatan nendega reisi Austraaliasse. Kui see oleks ka nii super, kui Jaapanisse?  Ps. Meie Jaapani reisile oli palju broneeringuid Eestist, seega saime lennata Tokyosse Tallinnast (vahendaja oli Leon Travel).

Jagan mõne soovituse: Kindlasti käige ise Miracle Gardenis. Metrooga Mall of Emiratese juurde, sealt terminalist nr.4 käib nüüd sinna otsebuss nr.105, aknal silt "Miracle Garden". Äripäevadel 15.56 - 20.03, reedel-laupäeval 12.04 -22.04. Sõiduaeg u.30 min, hind 5 AED 15-20 min.järel.Sealt võtame takso ja sõidame edasi Global Village, u.10 km. Peaks huvitav koht olema. Tagasi taksoga Miracle Gardenisse, sealt bussiga 104 Emiratese Malli juurde ja metrooga hotelli poole. Sätime minekut reede-laup, saab kauem kohapeal olla ja metroo sõidab ka kauem.See plaan hea juhuks, kui soovite ühe korraga ära käia kahes kohas. Tundub keeruline, kuid taksoga neid vahemaid sõita liiga kallis ja linnaliini bussid käivad sinna piirkonda halvasti ja sõidavad väga kaua, (tiirutavad). Need on kohad, mis jäävad rohkem meelde kui kaubamajad. Dubai Malli juures vaatame kindlasti veel purskkaevude etendusi. Kui ostate Mallis akvaariumi pileti, ostke see kallim, saate läbipaistva põhjaga paadis sõita akvaariumis (või õigemini järvel), jällegi jääb meelde. Pilvelõhkujas sõit ei jätnud mulle erilist elamust, ära käia võib ikkagi. Dubai Mallis otsime seekord üles maailma suurima kommipoe Candylicious,lastele vaja külakosti. Kui asute Deira piirkonnas,ei pea taksoga sõitma Al-Mamzari randa ega sõltuma hotelli bussist. Sätime end bussile C28 ja sõidame peatuseni Mamzar, Beach Park Terminus. Esimest korda läheme hotelli bussiga, et saaks esmase ülevaate. Kasutame ka veebusse, abrat ja sõidame ise bussiga Sharjah-sse. Ps. eelmisel korral jäid nii mõnedki kohad ajapuudusel külastamata, seekord omalkäel reis.

Pole see asi nii lootusetu. Finnairi lennuk hilines märtsis Taist Tallinnasse 7 tundi. Lihtsalt sportlikust huvist saatsin avalduse hüvitise saamiseks Soome Tarbijakaitsesse. Üllatus: Finnair pakkus : kas 200 raha arvele või 425 raha kingivautserina uue lennupileti ostmiseks. Asjaajamine käis kiiresti ja mul uus lennupiletki ostetud. Meeldiv. Sõbrad naersid, et 425 eest oleksid nemad ka nõus 7 tundi hilinema. Helsinkis saime toidutalongid ka.

Vastuseks "kohtunikule": andsin lapselapsele kaasa väikseid dollarikupüüre, et jätta tippi voodi peale. EI AIDANUD!

Järjekordne vargus. Hotell Arsi Alanyas. Lapselaps peitis oma arust raha "kavalasse " kohta. Varganägu toateenija tuhlas kõik kotid põhjalikult üksipulgi läbi, kuni leidiski. Alandav on, et tahmanägu varas (ei leia leebemat nime) sai kuupalga. Ja see oli saak ühest toast. Palju neid tube veel oli? Tavaline taktika: varastada enne ärasõitu, turistil pole nagunii aega politseiga sehkendada. Ja kuidas sa tõestadki, palju sul raha kadus. Üürida seif! Kuigi ka see pole Türgis 100 % ohutu.

Soojad soovitused... Kui juba sõidate nii huvitavasse sihtkohta, lugege kokku, mitu täispäeva Teil on kohapeal olla. Minu 9 ööd jäi ilmselgelt lühikeseks.Sobivam oleks olnud 12 ööd. Ja me ei külastanud sealhulgas ühtki veeparki ega Ferrari parki. Naised, kui päevitate hommikupoolikul rannas ja peale lõunat soovite sopata, arvestage: 1 päev Dubai Mallis, 1 päev Emirates Mallis, 1 päev Ibn Battuta Mallis, 1 õhtupoolik Bur Dubais ja 1 Deiras.Lisaks reis Abu Dhabisse (peaaegu kohustuslik) ja muud külastamisväärsed kohad, mida ei ole just vähe. Eriti soovitan osta araabia maiustusi. Plekist karbis olevad meeldisid kõigile väga (ise ei saanudki maitsta, kinkisin ära) Türgi lennukid olid korralikud, üllatavalt hea toit, joogid jne. Kõrvaklapid, ekraan seljatoes, tekid-padjad-sokid-silmaklapid.Oluine on ka see, et pagasit võib olla 30 kg. Seda oskate hinnata siis, kui Dubaist tagasi hakkate lendama. Väga hea uudis, et viisa saab edaspidi piirilt. Saab ise hotelli valida ja lennud klapitada.

Kasulik soovitus sinnasõitjatele: kui lähete Burj Khalifa torni, ostke eelnevalt internetist pilet, arvelt läks maha 26,15 eurot. Näiteks oleks TezTourilt ostes maksnud 60 dollarit,kohapealt ostes veel palju kallimalt. Ainult et pilet on kuupäevaline ja kellaajaline. Varuge piisavalt aega, sest sissepääs on Dubai Mollist ja teekond sinna oli vähemalt minu jaoks piisavalt pikk ja keeruline, ikkagi maailama suurim kaubamaja! Edu!

Just tagasi Dubaist. Olime Jumeirah hotellis Ibis Al Barsha. Kuigi vähe tärne, polnud hotellil häda midagi. Peamine: lähedal metroojaam. Sõitsime väga palju metrooga, lihtne ja odav.Metroorongid on küllaltki ülerahvastatud, aga kannatab ära. Samuti on taksod igal ajal ja iga minut saadaval.Odav ka pealekauba.Kuhu ka läksime, polnud hirmu, et tagasi hotelli ei saa. Sööki pole mõtet kodust üldse kaasa vedada. Poodides valik väga lai ja minu hinnangul odavam kui meil. Ka suitsud on palju odavamad kui meil. Valik samuti väga suur. Kui soovite pisut napsutada, on ainuke asi,mida kaasa vedada, alkohol. Lennujaama poest saab soodsa hinnaga ka osta, aga kui on kiire ärasõiduga, võib ajast puudu jääda. Kaasa võib võtta 4 pudelit (olgu või 1 liitrised) akoholi. Bur Dubai piirkond tuletas mulle väga Indiat meelde, Deira linnaosa jättis parema mulje. Kui valite hotelli, jälgige kindlasti metroojaamade lähedust! Kõige keerulisem oligi lennujaamades. Sõitsime Tez Touri paketiga Riia-Istanbul-Dubai-Istanbul-Riia. Esimese ümberistumise vahe oli u.1,5 tundi. Andis ikka joosta ja otsida õiget väravat. Tagasi tulles oli ümberistumise aeg tunduvalt pikem. Kuid: Turkish Airlines muutis 3 korda oma väljalennu väravate asukohta. Andis jälle tormata mööda lennujaama. Olge tähelepanelikud ja kontrollige kogu aeg tabloodel Gates-i numbrit! Päevitamiseks on väga ilus ja hea koht Beach Park. Seal pakkus reise ka vene firma Ali Baba. Tasub huvi tunda. Selle firma tuur Abu Dhabisse maksab 50 dollarit ja on pikem ja huvitavam kui TezTouri pakutav 75 dollarine. Tema reklaamibukletis on ka korralik metrookaart olemas.Oleks selle firma kaudu hea meelega ostnud ka õhtusöögi laeval, aga aega ei jätkunud enam. Kui lähete Dubai Mollis akvaariumi, ostke 110 dirhamine pilet, saate klaaspõhjaga paadiga sõita akvaariumi sees. Huvitav kogemus! TezTouri kaudu ostsime reisi, kuna ei julgenud iseseisvalt hakata viisaasju ajama. Kuna olin piisavalt eeltööd teinud, mida tahaks näha, kujunes reis väga sisutihedaks ja huvitavaks. Kahjuks ei jõudnud enam Global Village-sse.Ehk mõni teine kord.Lemmikkohaks kujunes Dubai Marina. Imeilus koht pilvelõhkujate vahel. Käisime seal koguni kahel õhtul. Meie reis oli 9 ööd, see ka oluline, et ei pea enne ärasõitu asjadega toast lõuna ajal välja kolima. Igal juhul on Dubai väga huvitav reisisihtkoht. Soovitan!

Olen käinud Goas, sellepärast vaatasin videot huviga, kuna hiilin uueks reisiks just Keralat. Jälgisin huviga loodust ja seda, mida seal näha oleks võimalik. Tänan autorit, kes viitsis videot näidata. Virisemised video kvaliteedi üle on minu arvates täiesti kohatud, kaotavad just tripikad, kuna kriitika kartuses ei juletagi enam videoid näidata. Veelkord, tänud autorile.

Olime Americana hotellis märtsis. Jäime väga rahule. Rõduga tuba ruumikas, vann, duss, pesemisvahendid, võimas föön, telekas, külmkapp, seif, voodi pehme, iga päev uued käterätid ja voodipesu, koristatakse väga korralikult. Väga suur ja puhas bassein lamamistoolide ja besseinirättidega, mullibassein, soome saun, kuhu küll ise ei jõudnudki jne. Hommikusöök rikkalik, valikut piisavalt. Meie pakett oli hommikusöögiga. Hotellist saab osta juurde õhtusöögi, 250. EEKu. Õhtusöök on eriliselt rikkaliku valikuga. Kuna toit ja väljas söömine on Eilatis meie mõistes tõeliselt kallis, on mõttekas osta pakett kas hommikusöögiga või poolpansioniga, lõunasööki te kindlasti ei taha ja hotelli lähedal püsimine söögi pärast on puhkuse raiskamine. Liivaranda Eilatis endas ei ole, on kiviklibune, mugav oli vette minna kummisussidega. Liivaranna leidsime delfiinide juures, kuhu tuleb taksoga sõita. Americana on küll kallim kui Dalia hotell, kuid arvestades Israeli hinnataset on see hotell vägagi normaalne. Maksime 7000 EEKi. Eilatis on palju väga uhkeid hotelle, kes tahab luksust palju kallima raha eest, valib nende hulgast. Plussiks on ka see, et samas majas on market ja kõrvalmajas venelaste turismibüroo, ostsime sealt ekskursiooni Timna rahvusparki. Tundub, et venelaste ekskursioonid on parema tasemega kui eestlaste omad, kuigi Toptoursi eestlasest reisijuht Jerusalemma tuuril püüdis kõigest väest. Saame muidugi aru, et ühe päevaga näha ära Surnumeri ja Jerusalem on peaaegu ületamatu ülesanne, kuid siiski, pool tundi Surnumere juures ja 20 minutit Nutumüüri juures on natuke liig. Samal ajal tehti küllalt pikk peatus Jerusalemmas mingi mõttetu nännipoe juures. Kui veel viriseda, siis Toptours transportis meid hotellist ära kell 8.20, lennukisse saime alles pool 5. Et Tallinnast lennuki väljalend Israeli hilines, oli kindlasti teada juba hommikul, et aga buss oli hotelli juurde tellitud, siis sõidutati meid lennujaama, et grupist lahti saada. Et mitme bussi peale oli ainult üks reisisaatja, siis nägime teda ainult ekskursioonide müümise ajal. Ei mingit tutvustust bussis, et kuhu me saabusime, mida vaadata või kuidas võõral maal olla. Eeltöö hotellis oli korralikult tehtud, saabumisel saime nimelised ümbrikud toa võtmega. Reis ise oli huvitav, kuna käisime ise enamvähem kõik vaatamisväärsused läbi, samuti juhtus ilm olema suurepärane.

Vastuseks Ullakesele. TRIP on koht, kus saab oma muljeid jagada, kasuks teistele reisijatele. Lugesin Sinu postitust huviga, reisile minnes võin ka ise taoliste ebameeldivustega kokku puutuda.

Kitty 123-le.Esimesel korral sain H elsinkist viisad postiga väga kiiresti kätte.Postiljon tõi kirja koju. Teisel korral enam nii hästi ei läinud.Saatsin Helsinkisse 17.dets.Pärastpoole selgus,et Valka saabus 31.detsembriks,seega päris kiiresti,kuigi vahel olid pühad.2.jaanuarist käisin iga päev postkontoris küsimas,vaadati arvuti ekraanile,ei ole tulnud.Saatsin järelpärimise Tai saatkonda,et nad saadaksid kirja triipkoodi,selle kaudu saavat kirja jälitada.Siiani ei ole neilt vastust tulnud,ega vist enam tulegi. Tallinnast Eesti Postist öeldi,et nime järgi saab ka kirja jälitada,kui tahetakse.Peale Valga postkontoris paanitsemist leiti minu passid siiski üles,vedelesid kuskil nädal aega.Olevat mulle 1 teade postkasti jäetud,mida aga kindlasti ei ole olnud.Seega,kui Sa oma aadressi ikka õigesti kirjutasid ja 10 euri saatmiskuludeks andsid,otsi oma kirja kohalikust postkontorist,kindlasti on Soomest ammugi välja saadetud.Kui veel tuleb viisasid ise teha,enam ma sellist närvikulu ei tahaks,maksan rohkem ja lasen reisibürool endale ära vormistada.Näiteks Valgas tahtis Estouri esindaja ühe Tai viisa vormistamise eest vist mingit 1000 EEKu,või isegi rohkem,ei mäleta.Mulle öeldi postkontoris,et kiri olevat lihtkiri või midagi taolist,sellepärast ei kajastu selle saabumine arvutis.Seega,Sa oleks pidanud juba ammugi postkontoris kurja häält tegema.Pärast nad vabandavad,aga mis sellest enam kasu,kui reis jääb ära.

Hommikukohv sisaldab lahustuvat kohvi, teed, moosi ja rõstsaia. Saab raha eest osta toekamat toitu juurde, kui soovi on. Mulle näiteks aitas sellest toidust ka. Süüa saab igal pool ja mitte kallilt. Kahetärnistes ei ole telekat, mida pole ka vaja, laes on tiivik, mis ajab täiesti asja ära. õõsiti on jaanuaris näiteks temperatuur selline, nagu meilgi soojadel sumedatel suveõhtutel. Kogemus Coloniast. Ruumid puhtad, pesu puhas, voodid olid küll väga kõva põhjaga. Soe vesi, külmkapp toas. Bassein. Basseini juures restoran, kus tehti minu arvates häid sööke. Niikuinii oled hotellis ainult öösel. Ei näe mõtet kallitele hotellidele raha kulutada, kokkuhoiu arvelt luba endale rohkem ekskursioone ning käi kallimates restoranides söömas. Kui rahakott puuga seljas, siis muidugi võib endale uhkemat hotelli lubada.

Eriti on ohustatud Sametil viibijad. Piirkond ju väike, iga sääsk võib olla haigusekandja. Haigusohtlik piirkond on Kambodzaga piirnev ala.