polt

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

4 meeldimist
3 postitust
35 kommentaari
Viimased kommentaarid

Moldova võib lastega reisil vabalt vahele jätta. Seal pole midagi teha ja lisaks on piiriületus ja kohalikud teed suht õudsad. Pm on Moldovas üks keskne maantee mis algab u 50 km peale Rumeenia piiri ei kusagilt. sinnani tuleb liikuda kiirusega max 40 km tunnis ja soovitavalt uuema tankiga. Lõpeb see maantee samuti eikusagil enne Ukraina piiri. Ukrainas tuleb kusjuures normaalse maanteeni jõudmiseks sõita piirist ikka vähemalt 250km edasi(soovitavalt tangiga) Ja vaadata pole Moldaavias tõesti mitte midagi. Ainus vaatamisväärsus on Cricova ja veel üks teine hiigelsuur veinikeldrite kompleks aga selle hind on selgelt ebamõistlik riigi üldise hinnatasemega võrreldes. Jätke vahele.

Plaan minna balkanile Poolast läbi Ukraina ja Moldova unustage ära. Tulime eelmine aasta Rumeeniast niimoodi tagasi. Moldaavias on ainult üks korralik maantee mis algab eikusagilt ja lõpeb samuti ei kusagil enne piiri. ülejäänud teede jaoks on vaja tanki. ukrainas oli seis u sama sõitsime 6 tundi mööda teid mis oli segu betoonist, munakivoisillutisest asffaltist kruusast ja tavalisest põllust. Ainsad liiklusmärgid ja teeviidad olid need mis hoiatasid libeda tee eest talvel(õues oli juuli ja 35 kraadi sooja) ja kui see jama nagu enamvähem läbi sai siis valisime lolli peaga rava Ruska piiripunkti kui Lvovist lahkusime. Seda ei tohiks kunagi teha! 12 tundi võttis see meil aega . ja u 100 km närve. Pigem liikuda pool Lvivist Krakowi peale minnes. Ukraina on muidu ok. Soovitame. Oleme 3 suve järjest käinud. Karpaadid Lviv. Odessa väga Bro. Moldova on nii mõttetu riik, et selle kirjeldamiseks pole isegi sõnu. Serbia, Makedoonia, Montenegro ja muu taoline ootavad meid ees sel suvel augustis. Ju siis teeme ka ülevaate.

Lvivis tasub ikka vähemaalt üks päevake kindlasti veeta. Odavaid ja huvitavaid majutuskohti on juba Bookingus ma ei tea sadu. Sõltub kui kaugele Lvivist te minna tahate. ma muidugi soovitaks siis ikka juba Karpaatidesse välja sõita.Näiteks Jaremtshesse baas teha.(Yaremche)

Rava Ruska on Surm-Mõlemat pidi 4 5 tundi on heasti saadud. Minge jah 2 piiripunkti altpoolt Ühesõnaga Krakowist üle Rzeczowi Lvivi peale. Või veel parem Ungari kaudu. Seal on päris lebo.

Mine rongiga. Bussiga sured suvel maha tee peal. Rong oluliselt kiirem ja mugavam. Suvel peaks iga päevaselt käoima ka. Ja ausalt öeldes üpole seal Chisinaus ja Moldovas ka midagi sellist mis selle bussisõidu vääriline oleks.

Tulime tagasi juuli keskel rumeenias olime mingi 8 päeva. Transfagarasanile tuleks kindlasti minna ja mitte ainult läbi sõitmisega piirduda. Kindlasti tuleks Lake balea juures, seal kus on tunnel teha ka tripp mägedesse ja võtta mõni 2500ne tipp ette. Võimas. Ja kui Transfagarasanilt Ploiesti peale maha tulla siis Bukuresti kaudu Mere äärde. ja unustage need Constanta Mamaia jt turistikad. Vama Vechesse Bulgaaria piiri äärde on vaja sõita. Teed on Rumeenias vägagi normaalsed. Mida ei saa kindlasti öelda Ukraina kohta kus sõitsime, tulime tagasi läbi Moldova ja Ukraina, 5 tundi mööda tankipolügoniks sobilikke teid, kus ainsad liiklusmärgid olid hoiatused selle kohta et talvel võib tee libe olla.meid kolmandal tunnil enam naerma ei ajanud. Viiendal oleks juba nutta tahtnud. Aga Rumeenia on äge. Transilvaania linnadest soovitan baasiks Brasovit. Kihvt linn. Ja sealt saab teha lühemaid autotrippe mujale. Majutused käisid jooksvalt  Ja Ukrainast poola suundudes vältige Rava Ruska piiripunkti -räme bardakk. meil läks seal üle 5 tunni. Mõnel ka 10. Pigem tõmmake Lvivist Rzsecowi ja Krakowi peale-saate kiiremini. Või lahkuge ukrainast Ungari kaudu-sedapidi oli jumalast lebo. Kui eelmine aasta käisime.

Ma arvan et kolmkest kuusest piisab täielikult. Pole ennast mõtet isegi jõulude ajal nii üle koormata....

http://www.ithaldus.ee/index.php/et/reisikiri

Siit saab lugeda meie pere sellesuvise Horvaatia reisi suht põhjalikku aruannet:

Egiptus ei ole kindlasti nüüd see koht kuhu kolida. Seal lähevad asjad nüüd tükk aega ainult hullemaks.

Plaan startida 9. juuni hommikul Opatijasse. Kas on huvilisi kes tripi kaasa tahaks teha? Seltsis segasem. eelnevat kogemust ei ole ja see teebki asja põnevaks. Puhkust on 2 nädalat.

Kas üle jõgede saab muretult. Mis seisus need raudteesillad on? Üle Reiu just teised peaks pigem ojad olema.

Kreetale ilma oma toiduta pole üldse mõtet minna. Ostke aga suitsuvorstid ja kalakonservid kaasa. Kindlasti võtke veel puuvilju kaasa, muidu tekib vitamiinivaegus. Ja joogid ka kõik kaasa, kohapeal pole üleüldse mitte midagi saada. Ja toit on ka absoluutselt maitsetu, peamiselt söövad nad hommikuks liiva, lõunaks muru ja õhtuks kruusa seal. Kohe eraldi tsumadan tuleks toidu tarvis kaasa võtta.

No viimati sai Koh- Samuil ostetud . Oli 5 liitrist ämbrit ja mingit 20/30 liitrist varianti ka. Täiesti sobitus. Siiani on meeldiv surin sees veel. Hind oli ka mõistlik. Kindlasti pead arvestama, et 1 meie kilowatt(kw) on võrdne kusagil 4,321(l) liitri kohaliku elektriga.

Jumal küll-Kilometraaz sõltub ju sellest kas lähed läbi linna või mööda ringteed . Seal on peaaegu 100 km vahe sees ju. Viamichelin.com

Ma ei väsi imestamast kuidas mõned inimesed oma elu keeruliseks ja kalliks ajavad. Võib olla oli viga teis enestes, käitusite ülbelt ja väljakutsuvalt nagu Ida-Euroopa turistile kohane ehk. Maksime tipphooajal 30 EUR´i konditsioneeri ja Cd-raadioga Opel Corsa eest päevas(6 päeva) Kusjuures alguses telisime viieks päevaks, hiljem pikendasime. Ja vahetasime vahepeal ka autot, kuna esimesel põlesid tuled läbi. Teenindus oli super, mingeid lisaid ei määritud pähe ja kõik toimis. Ja otse hotelli kõrvalt. Greenways oli firma.

Kas keegi ei tahaks seda Amnissose teemat selle teise mitmeleheküljelise Amnissose teemaga kokku tõsta?

Ma ei kujta hästi ette kus kohal sa seal Amnissose juures ATVga sõitma hakkad. See ei ole Egiptus kus astud hotelliuksest välja üle tee ja oled kõrbes. Aga kindlasti on Kreetal kusagil olemas ka ATV safari võimalus. Algatuseks soovitan sisestada otsingusse sõna Amnissos või lugeda kogu Kreeta teema läbi siin foorumis-see on küll sadu lehekülgi aga üldiselt siiski hariv.

Teema algatajast saan ma mõnevõrra isegi aru.Igasuguste kiiksudega inimesi on, kes korjab liblikaid kes fännab eurovisiooni. Aga teine postitaja? Seda europedeüritust oleks juba ammu pidanud boikoteerima aga nüüd tuleb see veel Moskvas ka?! Aga ma soovitan Keskerakonna noortekogu kaudu seda reisiasja ajada-neil on kindlasti liinid juba käima tõmmatud.

Põhimõtteliselt tagasi poleks teil vaja tulla! Pool Eestit räägib boikotist -teie orgunnite reisi.Lillad!

See on ilmselge autahvli postitus.Nii saab küsida ainult inimene, kes pole iial külastanud ei Lätit ega ka ühtki depressiivset Eesti väikelinna. Ainazi on umbes nagu Lihula.Staicele on nagu Võhma. Masalaca on nagu Kilingi-Nõmme ja Limbazi annab ehk Põlva mõõdu välja.Kuidas siis shoppamisega oleks?

Paljutõotavad on ikka need 2 tärnikest Mega taga. Ma ei söanda kohe mõeldagi, mida selles kolme tärnikesega megas veel pakutakse?Nii hommikul kui ka õhtul....

Kreetal ei ole sellist hotelli....

Ma lihtsalt igaks juhuks küsin-aga kas Dominikaanis on mõni nn "Kallis" öömaja ka või?Arvestades dollarikurssi ja kohalikke olusid...