sheff

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

2 meeldimist
3 postitust
10 kommentaari

1 külastatud kontinenti

Viimased kommentaarid

Minu meelest oli väga mõistlik võtta kaasa pangakaart ja näiteks lennujaamas või linnas automaadist piisav summa raha korraga välja võtta. Pole vaja eurosid või dollareid kaasa tassida ja siis nende vahetamiseks veel kohta otsida. Hinnad muutuvad (käisin 2 aastat tagasi), seega kõige parema ülevaate saad googledades, näiteks https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Phuket. Elu on kallim, kui Bangkokis, aga samas mõnusam. Seal ei ripu sul igal sammul taksojuhid, libud või kaupmehed nii hullusti käe otsas nagu pealinnas.

Mul ülalkirjutatud reisile pakkuda 1 koht. Nimelt siis 2 minibussiga (12 inimest) 8. jaanuaril Tallinast/Pärnust minema ja 17. jaanuaril tagasi. Minnes-tulles ööbime Poolast soodsas transiithotellis Aramis, Söllis kahes apartmentis (2sed toad). Kohapeal 6-päeva mäepilet jh mingi 2900 EEK ja eks see igaühe oma asi, palju juurde kulutab. Bussides ruumi on ja seega oma varustuse ja sööki-jooki saab kaasa võtta. Hind on 4350.- ja kes esimesena ära maksab, saab kaasa. Lisainfo: andruse@hotmail.com.

Kas Poolas saab kiirteel maksta ka kaardiga või ainult sulas? Austrias tuleb ka mingi teemaks tasuda vist (minibussiga sõites), mis see mnaksta võib?

Kas Poolas sel kiirteel saab maksta ka kaardiga või ainult sullis? Et kas peab zlotte ka kaasa vedama?

Sain nats infot juurde, hea, et viitsisid kirjutada!

Nunuhh, kuidas kommenteerid sellist kohta nagu Söll? 1 postituses mainisid seda küla ka. Ma lähen jaanuaris seltskonnaga sinna, aga vaatasin, et siin Tripis juttu sellest eriti ei ole. Millises piirkonnas seal parim on majutust vaadata, kuidas nõlvad ja tõstukid, kas after-ski ja toitlustuskohad ka ok olemas, kas eri tippude vahel saab suuskade ja tõstukiga liikuda või peab suusabussi ka kasutama jms...? Säästureisi teemast - mul õnnestus kokku pana reis, kus nägu maksab nats üle 4000.- EEK (12 in) ja selle eest saame 2 minibussiga kohale (ööbimine Poolas odavas Arthose hotellis) ning majutuse Söllis 2 apartmentis mäenõlval, aga mitte täitsa külakesksues.

Riia-Milano-Riia käidud. Nüüd ongi Ryanairil minu teada võmalik ainult online check-in. See tähendab seda, et teed webis oma check-in'id ära (saab teha juba 14 päeva enne lendu - ma rändasin 12 päeva ja seega lasin juba enne Eestist lahkumist mõlemate otste "pardakaardid" välja). Lennujaamas ootad ikka Ryanairi letis järjekorras, lased suure koti ära kaaluda ja kleebise külge panna (väikese kotiga lähed otse turvakontrolli) ning jätad selle kas snna samasse (Riias) või lükkad läheduses asuvale pagasi lindile (Milanos). Lennukisse kaasa võetavat kotti mul ega sõpradel ei kaalutud/mõõdetud. 1 reisikaaslane vaatas ise, kas väiksem kohver mahub sinna mõõduraami ja siis võttis selle pardale kaasa. Kaalusin igaks juhuks ie kodus enne ka seljakoti üle. Samas pead ei julge anda, et ka seda lennukisse sisenedes kaaluma/mõõtma ei hakata. Täitsa ok tavalised lennukid Ryanairil, istmevahed olid kll nats kitsad, aga sai juua ja snäkki ka enamvähem ok hinnaga osta ning oma jooki ka tarbida :-). Head reisi kõigile Ryanairi lendudel!

Hea lugeda asjatundjate kommentaare. Lasen siis enne lendusid pardakaardid välja ja püüan neid mitte ära kaotada... Eks näen, kas Riias on ka ainult Baggage Drop lett. Tänud!

Tänud vastajatele! Mul plaanis lennata 1 suure pagasiga ja seega peaks kottide arvuks panema 1 bag. Seal on aga siis 2 valikut - 1 bag + Airport check-in ja 1bag + Online check-in. Esimene maksab 28 LVL ja teine 21 LVL. Mõlemas juhul maksad pagasi eest webis broneeringut tehes (kohapeal sulas pole vaja maksta). Online check ini puhul saad pardakaardi ju ise välja printida (või saan valesti aru?), aga koti ära andmiseks pean ju ikka selle kuhugi andma. Mis krdi moodi see asi töötab (Riia lennujaamas)? 7 latti in. pealt ka mingi kokkuhoid ju... 0 bag'i peaks ikka jah tähendama seda, et lähed ainult käsipagasiga (mitte 1 bag, sest siis pead juba maksma, aga käsipagas on ju tasuta).

Rambla läheduses palju erinevaid hosteleid. Soovitan tsekata ntx hostelworld.com-st - seal palju infot ja kommentaare. Ma sealt alati vajalikku infi leidnud, aga bronnid olen otse hostelite kodukatelt teind. Siis enamasti ei pea ettemaksu maksma, piisab krediitkaardi andmetest. Eelmisel suvel ööbisin mõned ööd Barcelona Mar hostelis, mis 5 min Ramblasest mõnusal prostituutide tänaval, aga tundus jummala turvaline. Nädala pärast lähen jälle ja ööbin jälle ühes hostelis - New York hostel. Hinnad ca 20 EUR / öö.