challengergirl

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
28 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mulle näib, et paljugi sõltub kontroll lennujaamast ja lennufirmast eelkõige. Samas aga ka juhusest. Mul on õnnestunud näiteks Milano Bergamo lennujaamast Ryanairiga sõites korduvalt ilma kontrollita läbi vedada lubatud 10 kg asemel isegi tunduvalt rohkem. Viimati juuli lõpul kodumaalse sõites oli mul kohver raskete asjadega, kaalu peaaegu 17 kg, laius oli ka suurem kui lubatud. Raami ei kästud toppida ja ei tehtud teist nägugi, kuigi ma ilmselgelt ähkides-puhkides oma raskust vedasin. :D Vedas!

KUi sul soov siia tulla, kirjuta mulle sõnu, elan hetkel Firenzes, rohkem-vähem kolm aastat, ehk saan kuidagi abiks olla, nõustan meeleldi!

Mul oli ka kord kahe eraldi minigripp koti sees meigiasjad, kuid kästi kõik ära mahutada ÜHE minigripi sisse. Kahe kotikesega minna ei lastud. Mingit vahet ja eraldamist pole tehtud, kas puudri või vedeliku kujul, keegi ei vaevu ju läbipaistamatuid potsikuid ühekaupa lahti keerama ja vaatama kas mul on seal vedelik või puuder. Ainsaks reeglis seejuures max lubatud kuni 10 kuni 100 ml potsikut.

EL siseselt tax-free teenuse kaudu mingit rahalist kompensatsiooni ei kaasne. Ja loomulikult tohivad puudrid olla vedelad käsipagasis (ilmselgelt on seda jumestuskreem).

Jah, just nii, tonlist. 22 või 22A, peatuses on ajagraafik kenasti väljas (vähemalt viimati suvel oli). Janvara iela peal Stockist üle tee on bussiootepaviljone päris mitmeid tõesti, kuid liinide numbrid on vastava paviljoni juures kenasti kirjas. 22 oma vist jäi natuke vasakule (kui stockmanni poolt üle tee vaadates; juba üle tee olles paremale hoida).

See varajane buss Luxekspressiga oli käigus vaid suvel. Sai kord isegi kasutatud, 9.45 ringis jõudis Riia lennujaama. Kahju, et enam pole.

http://www.valka.lv/en/?id=85 Siit leiab bussid Valka-Riia vahel ning rongid Valga-Riia vahel, edasi-tagasi. Bussid sõidavad vaid kesklinnas bussijaamani. Rongijaam on kohe bussijaama kõrval. Edasi lennujama saab linnaliini peatusest Stockmanni vastas üle tee Janvara iela peal (Stockmann on kohe peabussijaama kõrval). Eriti eksida ei saa kuhugi, ega vale bussi peale.

Mul Visa Electron. Olen Ryanairiga alati ainult U-neti virtuaalkaarti kasutanud. Broneeringuid olen väheamalt 6-7 korda teinud, kordagi pole probleemi tekkinud. Ja paljud kurdavad, et meilile ei laeku broneeringu kinnitust. Mul vist on maksimaalselt 10 minutit läinud ja kinnitus confirmation numbriga kenasti olemas, alati. Aga pean mainima, et olen nii juhuslikult kui ka teadlikult teinud kõik oma broneeringud hilistel õhtutundidel. Võibolla pole siis liinid nii umbes neil, või on mul lihtsalt vedanud.

Ryanairi avalehel on ilusti olemas vasakul servas valik Manage My Booking või Review/Change Flights. Valides ühe neist saab broneeritud lennu confirmation numbrit ja/või e-maili aadressit sissetrükkides muuta oma lennu detaile: lennukuupäeva, reisija nime, lisada pagasit ning muuta isegi lennu sihtkohta. Toimib. Olen ise korduvalt muutnud nii lennu sihtkohta kui ka lennukuupäeva. Viimast isegi mitu korda ühe ja sama lennu puhul, sest kord juhtus, et pidin ootamatuste tõttu reisi mitu korda edasi lükkama. Iga muudatus loomulikult maksab. Soovitan muudatusi tegema asudes kindlasti n.ö. sisse logida just e-maili ja confirmation numbrit kasutades, mitte aga pangakaardi numbri alusel (ka see variant on võimalik). Nii on kindlam, sest võib muudatusi teha, nähes ära muudatuste maksumuse, ning kui siis asi ei sobi võib alati tehingu katkestada ennem maksma asumist. Sest mine sa tea mis võib juhtuda panga andmetega sisse minnes, väike vale liigutus ja võidakse raha kontolit võtta.

Siis pead valima 1 bags & Airport check-in.

Võin anda sulle pisut nõu, kuidas Milanost ja Riiast Tallinnasse saada. kristel_kubi@yahoo.com

Näiteks ka minu SEB Visa Electroni kaardil pole verification code´i. Kuid koodi saamiseks saad avada endale virtuaalkaarti. Sisene oma netipanka, ning seal menüüribas peab olema valik, kust saad valida virtuaalkaarti tegemise/avamise. Selle tegemine SEB pangas maksab 10 krooni ning kehtib see umbes 1-2 kuud korraga. Virtuaalkaarti andmeid internetipangas vaadates näed ka kolmekohalist verification koodi.

Saabun nädala pärast Itaaliasse, Firenze lähedale Pratosse. Plaanin seal olla umbes 1,5 nädalat. Olen seal ka varem käinud ja lähitulevikus tahaks võibolla seal töödki leida. Tore oleks kohtuda, muljeid jagada ja aega veeta. Kuidas sinuga ühendust saab? Jäta oma kontakt või kirjuta mulle kristel_kubi@yahoo.com

Kas oktoobris sul siis kindel minek Itaaliasse? Ise olen seal 10.-27.oktoober. Ole hea võta ühendust kui ajad klapivad, kasvõi osaliseltki. Otsin reisikaaslasi. Minu meiliaadress on varasemas postituses siin juba olemas. (Ka kõik teised oktoobris Itaaliasse minejad, kontakteeruge. Klapitame plaane!)

Äkki annad ka ajalise ülevaate oma reisist, kus kui kaua. Mul ka väikese seltskonnaga enam-vähem samal ajal minek, alustame samuti New Yorgist.

Nii, võimalik et olen juba lootusetult hiljaks jäänud, aga siiski kohe hommikul kavatsen läbi astuda Estraveli Tartu büroost ja uurida kas on veel miskit pileteid saada. Tahaks minna NY-Miami-Puerto Rico-Netsisaared-...-Chicago. Vahepealsetest kohtadest olen mõelnud peatuda kas Memphises, Washingtonis, Detroidis, Minneapolises, Bostonis või Orlandos. Minna tahaks esimese eelistusena märtsis, teiseks veebruaris või siis aprillis. Sihtkohtade järjekorra ning kuupäevade osas on suht suva kuna. Kogu reisi pikkuseks võiks olla 7-14 päeva. Kel veel sarnaseid mõtteid ning otsib reisikaaslast siis andke märku. Ise olen N24.

Käisin Itaalias eelmise aasta novembri lõpus. Siis oli küll ilma Itaalia kohta juba üsna jahe. Oktoobris ehk pisut parem, kuid ei tea kas lausa väljas magada kannatab. Mul on samuti plaan oktoobri keskel taas Itaaliasse minna. Lähen samuti Riiast lennukiga Milanosse. Ning sealt edasi Toscana kanti. Seda piirkonda tunnen juba paremini ning võin tutvustamisel abiks olla. Samas võiks ju mineku ajad ka klapitada. Olen N24. Samuti tudeng ja ega endalgi eelarve just suur pole. Ise kavatsen ööbida Prato linnas Firenze lähedal, seal saab voodikoha üheks ööks 300 eeki. Kuna ma seal juba olnud, siis hosteli omanikud on tuttavad ja ehk saab ka soodustust. Ühesõnaga, anna endast kindlasti märku ja räägiks plaanidest lähemalt. Kirjuta kristel_kubi@yahoo.com Samuti kirjutage kõik, kel huvi Itaalisse minna, kuidas iganes või kuna iganes. Kõik ettepanekud on teretulnud. Ideid ootan siia või meilile.

Oskab keegi omadest kogemustest äkki rääkida, kuidas on lood Tallinn-Milano lennuga? Nimelt kavatsen selle lennuga minna juba see nädal. Ümberistumiseks Vilniuses on aega vaid 45 minutit, seda just siit minnes. Milanost tagasi tulles on juba mõistlik aeg, 1h 55min. Ühesõnaga, kas võib loota, et Vilniuses on tõesti reisisaatja ootamas, kes inimesed õigeks ajaks õigesse kohta suunab, nagu flylali koduleht kirjutab? Kas Vilniuses on vaja uuesti check-in`st läbi käia või antakse pardapilet juba Tallinnas? Ja kui mul on lisaks käsipagasile ka registreeritud pagas, kas siis selle transpordi eest Vilniuses pean ise hoolt kandma või viiakse kõik kenasti uuele lennule vastava personali poolt?