korfu

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

2 meeldimist
6 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Täpset aadressi ei tea, kuid raamatus "Minu Rootsi" on kirjutatud nii: Kartbutiken Stockholmi kesklinnas Ahlensi kaubamaja taga.

Käisime Kreetal 5 aastat tagasi. Elasime Agios Nikolaoses ning käisime ise bussiga Knossoses. Vähemalt sel ajal oli küll AN-Iraklion ja Iraklion-Knossos bussipeatused samas bussijaamas. Igaks juhuks mainin, et vaatamata väiksele vahemaale sõitis buss seda maad küllalt kaua tänu Iraklioni liiklusummikutele. Käisime iseseisvalt ka Spinalongal. Enne selle põneva koha külastamist soovitaksin aga lugeda läbi Victoria Hislopi raamat "Saar". Tegu küll ilukirjandusliku teosega, kuid kirjeldab väga tõetruult elu sel saarel kui seal veel leeprakoloonia asus.

Meie käisime Kuldsetelt liivadelt iseseisvalt ühistranspordiga Balchikus ja kaugemal asuvas Nessebaris. Marsruut oli siis kõigepealt bussiga Varnasse ja sealt siis marsruuttaksoga edasi. Infoks, et nö. marsade bussijaam asus vähemalt kolm aastat tagasi Varnas suurte busside bussijaamast praktiliselt risti teisel pool teed. Samuti käisime lähedalasuvas Aladza kloostris. Selleks kasutasime taksot ning vastavalt kokkuleppele tuli taksojuht hiljem uuesti meile järele.

Käisime 2010.a Santorinil ühepäevasel ekskursioonil. Meie ostsime ekskursiooni nö."tänavalt" kohalikust reisibüroost "Nostos tour". Hind oli mäletamist mööda u. 115 eur. Sisaldas see: transfer Agios Nikolaos- Heraklion-Agios Nikolaos, katamaraanipiletid, ekskursioonipäev Santorinil. Santorinile jõudes jagati inimesed vastavalt keele-eelistusele bussidesse. Meil oli näiteks inglise- ja saksakeelne buss. Santorinil käisime Pyrgoses, Firas ja Oias. Giid rääkis bussis jutud ära, linnakestes sai omapäi jalutada.

Olime Gradina hotellis 2012.a septembris ning jäime väga rahule. Hotell asub kuurordi ühes ääres, väga lähedal bussipeatusele, kust läks buss Varnasse. Randa jalutamiseks kulub max. 10 min. Hotell ise puhas, korras. Väikeseks miinuseks oli, et lift oli mäletamist mööda alates 3. korrusest ülespoole. Ehk siis 2 korrust tuli kohvreid treppidest tassida. Ise peatusime sviidis, mis oli mõnusalt suur (2-toaline, pisike kööginurk kraanikausi, külmkapi ja mõne taldriku-tassiga). Hotelli kõrval tänava ääres oli ka väike bassein. Paketihinna sees oli meil ka hommikusöök. Toiduvalik küll väga suur polnud, kuid kõhu sai igatahes täis.

Toa saamine oleneb kindlasti hotellist, selle täituvusest ja toatüübist. Jõudsime ise Bulgaarias hotelli hommikul u.10. 00 paiku. Tavatoa oleksime kohe saanud, aga kuna meil oli ostetud sviit, siis pidime ootama ikkagi lõunani, kuna eelmised elanikud olid veel toas. Küll aga saime senikauaks jätta oma kohvrid hotelli hoiule. Samuti saime riideid vahetada ning siis randa ja linna minna.

Elasime Rethymnoni lähedal eelmise aasta septembris. Novatoursi ekskursioone ei ostnud, kuna olime paljudes nende poolt pakutavates kohtades juba enne käinud ning lisaks on kohalikelt ostes need samad reisid ka odavamad. Kohalike käest ostsime ekskursiooni Elafonississe (päev rannas) ning ühel päeval käisime ka kollase rongiga Arkadi kloostris. Omal käel käisime bussiga Hanias. Eelpool mainitud Spinalonga on tõepoolest vaatamist väärt, kuid kardan,et Rethymnonist jääb see ikkagi liiga kaugele (eriti kui liigutakse liinibussiga). Soovi korral võib ju ka minna ühepäevasele Santorini reisile.

Odavam rong on 22 eur. Soovitan seal osta 1.klassi pilet, saad rahulikult sõita. 2.klassi vagunid on rahvast väga täis.

Olin samuti eelmine aasta Rhodosel ning elasin just Falirakis. Nagu juba eelpool mainitud, on Faliraki rand suur. Tumeda liivaga. Kohal, kus meie päevitasime, oli vees u. meetrijagu kiviklibu, siis kiviplatoo ning edasi mõnus liivarand. Kuna ise olime rannas Faliraki Rhodose poolses otsas, seega päris Faliraki keskuses ei olnud ning ei tea, kui rahvarohke ja kärarikas seal oli. Buss sõitis Rhodoselt Falirakisse u. 20 min tagant ( sõidukestus u.30 min.), bussinumber oli mäletamist mööda nr.40. Peatuseks oli Falirakis Sun Palace. Ning sealt randa oli vast 200-300 meetrit.
Teisalt pakkus näit. Falirakis kohalik reisibüroo Sofias Travel ( asukoht otse bussipeatuses) ka sellist "merepäeva", kus just tehakse peatusi ilusates ujumispaikades. Ise küll ei käinud, aga vist oli hind u.30 eur. Kindlasti võib analoogseid trippe leida ka Rhodose sadamast.

Elasime Irinna apartemendis eelmise aasta oktoobris. Hotelliga ise jäime täiesti rahule. Toad oli puhtad, korralikud. Irinna apartement asub Faliraki ääreosas, kus päris kõrval ei ole küll kahjuks ühtegi (toidu)poodi.
Meile teadaolevalt on seal linnakeses üks suur supermarket, kuhu me läksime jala, kõndimiseks kulus u. 20 minutit. Loomulikult saab sinna ka autoga. Poe kaubavalik oli see-eest täitsa korralik. Turgu seal linnakeses meie ei näinud.

Käisime eelmise aasta oktoobris ning jäime väga rahule. Selleks ajaks oli põhiline turismihooaeg läbi, kuid ilm oli endiselt suurepärane U.+28´C ning rannad mitte liiga ülerahvastatud. Elasime Ipsose kuurordis,mis on selline väike asula. Shoppamisvõimalused olematud, kuid kuna see polnud reisi eesmärk, siis polnud see meile ka tähtis.Ipsoses koondub kogu tegevus ühe tänava äärde, kus ühel pool on baarid ning suveniiripoekesed, teisel pool rand.Rannariba on suht kitsas ning kiviklibune (täiesti palja jalaga läbitav).See-eest merepõhi on puhas liiv. Päikesevõtuks laenutasime lamamistooli, oli vist 3 eur.Ainus pisimiinus oli Ipsose kuurordi puhul, et bussiliiklus suht kaootiline ja harv. Kuid õnneks naaberasula Dassiaga on vahe ainult 1,5-2 km ning sealt oli hea bussiühendus pealinnaga. Sumedal soojal õhtul polnud raske seda maad jalutada. Lisaks rannas olemisele käisime ekskursioonibüroo poolt pakutud suurel saareekskursioonil, mis oli meie arvates igati asjalik. Sai praktiliselt tervele saarele ring peale tehtud ning nii mõndagi näha. Iseseisvalt käisime paar korda pealinnas (mõnus vanalinn ja kindlused), sõitsime saare tippu Sidarisse ning kohalikelt ostsime päevase merereisi mööda idarannikut. Saar ise super ilus, hästi roheline ning kui hästi veel sealsed viinamarjad maitsesid, mida me oma hotelli naabrite käest saime!