piiia

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
4 postitust
21 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mul oli seoses abiellumise ja varakult ostetud lennupiletitega analoogne lugu. Ostsime aasta alguses piletid Qatariga aasiasse. Lend ise toimus novembri lõpus. Suvel abiellusin ja seisin küsimuse ees, mis saab neiupõlvenimega ostetud piletitest. Uurisin nii internetist, flightfinder.no-st (vahendusfirma kelle kaudu ostsime) ja Qatari klienditoest. Vastused olid igal pool erinevad. Internetis soovitati tõlgitud abielutunnistus ja vanad dokumendid koos uutega kaasa võtta. Mingi reegel on veel vist selline, et kuu aega peale abiellumist saab veel vanade dokumentidega reisida?! (igaks juhuks kontrollige seda fakti). Kuna meil oli peale abiellumist reisini mitu kuud, siis uurisin edasi. Qatar andis nimevahetuseks lootust kuid soovitas suhelda Flightfinderiga. Flightfinder ütles, et saab nime vahetada kuid ma pean vana ja uue pileti hinnavahe kinni maksma. Kuna saime piletid soodsalt ja hinnad olid tõusnud, siis vahetus oleks läinud maksma sadu eurosid. Abielutunnistuse ja vanade dokumentidega aasiasse reisida ei riskinud. See oleks nagunii tähendanud abielutunnistuse tõlkekulu, notari tasu, et tõlge kinnitada jne. Samuti oli hirm, et aasias mu põhjendusi ei mõisteta ja jään “vale” nime kasutades kusagile”lõksu” ja ei pääse koju vms. Kõige loogilisem ja lihtsam samm minu jaoks oli suvel abielludes jääda neiupõlve nimega. Seejärel sügisel käia pikalt planeeritud reisil. Reisilt tagasi tulles andsin Eestis sisse nimevahetuse avalduse, maksin riigilõivu 100€ ja võtsin mehe nime. Sekeldusi hiljem nime vahetamisega ei olnud - põhjendasin küll korralikult aga mulle öeldi, et pole probleemi ning abielus naisele antakse tema mehe perekonnanimi tavaliselt ilma pika põhjenduseta ikka. Veidi tobe lugu ja 100€ on riigilõivu eest suur summa aga lahendus siiski soodsam kui uued lennupiletid. Edu.

Me käisime õpilasreisil kunagi sellise firmaga nagu Cassandra (nüüd Go Travel). Tegu oli bussireisiga Austriasse, Viini. Väga lahe oli - kavas olid külastused erinavate vaatamisväärsuste juurde ja vaba aega anti ka veidikene. Bussireisi puhul möödub enamus aega siiski bussis loksudes, kuid ka see oli koos klassikaaslastega lõbus. Viinis ööbisime noortehostelis, mis tol ajal tundus ikka väga luksuslik. Selleks, et reisi hind soodne tuleks oli vaja kokku ajada 60 õpilast (+ 6 õpetajat - iga 10 alaealise kohta 1 täiskasvanu, kes vastutab). Süsteem ongi selline, et mida suurem buss ja mida rohkem reisijaid, seda soodsam hind tuleb.
Hetkel ma vaatan pakub analoogset reisi Viini Teele reisibüroo. Budapest, mis ühes paketis sees on samuti ilus linn.
http://www.teele.ee/index.php?go=prd1&cid=6

Hei.

Kas hullude päevade kataloog on juba saadaval? Kas keegi teab reisipakkumiste kohta inffi? ;)

Okeido. Mul muust kotisisust suht ükskõik. Paar odavat riideeset ja pesemisvahendid. Nii, et reisi alguses pagasikindlustust ei hakanudki tegema. Aga nüüd Austraalias olles oli vaja uus läppar osta .. eks uurin eri firmadelt, kes sellises situatsioonis mu läptopi ära tahab kindlustada. Võibolla siis kodukindlustus abiks? Muid soovitusi?

P.

:) Nii mul nüüd check-inid ka tehtud. Peab aint printeri leidma ja välja printima.

Paar korda pakkus check ini tehes seda Air Asia kindlustust aga vajutasin järjepidevalt "Cancel" nuppu, et ei peaks juurde maksma :P A muu jonksus ja istekohad ka juba kindlaks määratud. Ise neid ei valinud, kuna see oleks tähendanud lisatasu jälle :P

Mis selle Air Asia ja Air Asia X vahe on? Üks lendab kaugemale kui teine? ;)

Thanks vastuse eest. Lähen lennule rahulikuma südamega. :)

Keda huvitab siis kõik maksud ja feed on siin kirjas: http://www.airasia.com/my/en/flightinfo/feeschedule.html#

Ainus, millega nüüd võib juurdemaksmist tulla on liiga suur v6i raske kott. Mul näitab siin 95000 Rp kuni 125000 Rp kilo kohta. Ehk vist 8 kuni 10 eur iga lisakilo eest. Peab siis hoolega pakkima :P

Ja käsipagas 56cm X 36cm X 23cm mitte rohkem kui 7kg. Huvitav, kas Air Asia kasutab ka vahel kaalu või neid raame kuhu peab käsipagasi kontrolliks sisse toppima?!

Ps. On kellelgi veel selle lennufirma kohta mingeid kommentaare või kogemusi jagada?

Mu meelest neil jube head hinnad ikka (Y) Teevad ka vaestele reisimise võimalikuks :D

Heip!

Mul ka nüüd kolm lendu Air Asiaga plaanis. Kõik on makstud ja kinnitused mailil olemas. Mingeid kindlustusi, istekohti ei valinud. Ainult 25 kilose koti bronnisin omale.

Nagu odavlennufirmadega ikka, on oluline vist online check-in õigel hetkel ära teha, kuidu kasseeritakse lennujaamas mingi suvaline rahasumma teenuse eest sisse!?

Kas on peale online check ini veel, midagi mida peab silmas pidama. Või kõik muu on Air Asias nagu teistel lennufirmadel? Lennujaamas esitan online checkini paberi, tsekin koti sisse, siis istun lennukisse ja kaasa võin võtta umbes 8 kilo käsipagasit jne.

Oleks hea kui keegi kes Air Asiaga lennanud viitsiks kommenteerida, igast odavlennufirmadel võib igast lisamakse loogiliste asjade eest juurde tulla.

Aitäh!

Piia

Aitäh vastuste eest! Isegi kui praegu Vietnami piletid ära osta.. siis teistesse sihtkohtadesse on lootust jaanuaris soodsaid pakkumisi kohata?! ;) Hoian siis silmad lahti!

Lendude puhul pikub kahjuks nii olema, et üks ots on tavaliselt samas hinnaklassis kui edasi-tagasi. Aga ma hoian pöialt, et ikka leiaks midagi soodsamat! :)

Ma olen pool aastat silmi lahti hoidnud - ausalt, pole ühtki mega-pakkumist näinud. Tuttav ostis Estravelist 8000 krooniga kevadel 2010 ja sõiduks läheb tal jaanuar-veebruar 2011. Ma magasin selle pakkumise maha. Nüüd ootan järgmist ja vb kaalun siis madalhooajal minemist - sest oma piletiostuga olen suht hiljapeale jäänud. Aga never know - mingi viimase hetke pakkumine äkki .......
Lootus on lollide lohutus?! Ma ikka loodan....
:)

Keelevara defineerib nii:
laks . ▪ Annab laksu vastu põske. Ööbik lööb laksu (laksutab). Lainte laks luul lainete laksumine

Nii, et ööbikud laksutage ja lained loksutage! :D

See 11114 eekune teema on päris kena. Siiski ootan jõulu-hulluse-alla-hindlusi. Kui ei saa siis uurin Iberiat ja Condorit. Ehk Lufthansa või mõni muu hiid üllatab!?

Hei.

Hakkasin selle laevatripi peale mõtlema. Päris huvitav variant.

Kruiisilaevaga minnes peab arvestama, et seal laeva peal on igast ahvatlusi. Peab ettevaatlik olema, et rahhi maha ei laristaks! :D

Olen uurinud siin säästuvariante ka - kaubalaevu. Vaatasin mingit Itaalia ja ma-ei-mäleta-mis riigi kaubalaeva. Kajuti üür läks sama palju kui lennupilet. Nii et mingi 1000 eurone teema. Aega mul nagu oleks. Aga selle kuu aja pärast kui laev lõpuks Brasiiliasse kohale jõuab on kulunud sitaks söögiraha.

Keegi teab mingit "low-cost kaubalaeva äkki"?! :P ;) :D Mingit laeva mille hind oleks ikka odavam kui lennupilet!?

Trip.ee-s keegi kirjutas ka, et Eestis läheb mingi kaubalaev Brasiilia poole - on mõtet mul seda varianti uurima hakata!? Oskab keegi kommenteerida?!

LAKS LAKS! :D

Aitäääh!

Kui kellelgi veel häid nippe on ... laksige välja!

Ma loodan, et neid erakordseid pakkumisi tuleb veel :D

Huvitav, kas jõulude ajal võib mingeid kampaaniaid tulla - jõuluvana ja ümber maailma reisimine peaks suht seotud teemad olema! ;) :P

Kui kellelgi midagi silma / kõrva jääb - andke kindlasti teada!
Sihtkoht endiselt Brasiilia. Alguspunkt Euroopa piires. Hind - mida odavam seda parem! :D

Thanksud

Leidsin omale hea hinnaga piletid Supersaver.fi aadressilt. Mu sõbrad käisid mingi paar aastat selle kaudu üliodavalt reisil ja neil maksmisega mingit muret polnud.

Nüüd loen siin 2009 aasta postitusest, et polegi võimalik enam sealt osta!? Kas seis on ikka sama!?!

Eestis välja antud VISA krediitkaart või Sampo pangamakse neile ikka ei sobi?

Hei.

Mul sama küsimus ... aga nendest vastustest välja ei tulnud, kas oli võimalik telk käsipagasisse kaasa võtta või ei?

Need teravad metallvaiad jätan maha. Aga kas need kummidega ühendatud põhivaiad olid siis OK?

KIIRE vastus oleks lahe ;)
Thanks!

Kuna Ryanairi (pagasi, online check-ini ja muud) hinnad muutuvad päris tihti ja kiirelt teemasid sirvides sama küsimusega inimest ei leidnud .. siis siit minu küssa:
Bronnisin kaaslasega 4 lendu - kuna plaanime Euroopas väikese ringi teha.
Küsimus 1: Kui minu ja kaaslase nimel on 1 bronn - siis maksame kahe peale selle online check-ini tasu (10 euri)? Või nööritakse meilt mõlemalt?
Küsimus 2: Igale lennule peab vist erladi check-ini tegema!? Kõik on nö üheotsa piletid. Sellist võimalust vist pole, et ühe korraga kõik neli lendu ära teha (jäävad 15 päeva sisse).

Odavaim on minna TAP-airiga Stockholmist umbes 1500.- üks suund. Pagas 20 kg.

Saaks ka Ryanairiga - aga suure kotiga on see igavene jamamine - ümberistumised ja rongiga loksumised.

Jutt läks siin muudele teemadele ja keegi mulle vastata vist ei osanduki. Igaks juhuks uuesti:

Lähtelennujaamad: Riia, Tallinn või Helsinki
Sihtkoht: Portugal, Lissabon
Olen nõus ümberistuma.
Aeg: Augusti lõpp või Septembri algus. Päris Flexible aeg. Üheotsa pilet.
Muud kriteeriumid: Raske pagas.

Eeltöö tehtud.

Lähtelennujaamad: Riia, Tallinn või Helsinki
Sihtkoht: Portugal, Lissabon
Olen nõus ümberistuma.
Aeg: Augusti lõpp või Septembri algus. Päris Flexible aeg. Üheotsa pilet.
Muud kriteeriumid: Raske pagas.

Eeltöö tehtud.