trip-krainetrip-ukraine-dark

veskimees

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
5 postitust
32 kommentaari
Viimased kommentaarid

https://www.hrvatskitelekom.hr/visiting-croatia Lehel on all kirjas kust osta saab. Mina ostsin tifoni bentsukast. Toimib suurepäraselt

Norras seekord käidud ja praegu otsaga Taanis.Sai eile õhtul Fjordlinega üle tuldud.Keda teemaksu värk huvitab,siis AutoPassi värk toimib normaalselt,soovitan.Muidu oleks küll paras peavalu olnud.

Ja siis selline asi hakkas silma... After your stay

We hope you had a pleasant stay in Norway! The unused portion of your prepayment will be refunded to your credit card at the latest 85 days after prepayment. The date will appear in your online account. You will receive an email with a statement of all pay points passed and the costs involved.

On the road

With an AutoPASS Visitors’ Payment agreement you can drive through all toll payment lanes marked AutoPASS without stopping. Your vehicle’s registration plate will be photographed, sometimes indicated by a flash, and a deduction will be made from your credit card prepayment. In addition a few ferries have an AutoPASS lane you may use to pay your crossing. Charges to your credit card

Your credit card will be charged a prepayment of NOK 300 for a vehicle weighing 3,500 kg or less (NOK 1,000 for vehicles > 3,500 kg) when you pass your first payment point. If and when registered toll charges exceed the prepayment, another prepayment of NOK 300 /1000 will be charged automatically. Ma olen sellise jutu juures Aadress selline http://www.autopass.no/Visitors/Visitors%27+Payment. /> Kas seal maksukohtades on siis eraldi rajad kirjaga AutoPass

Kas keegi autopassi kasutanutest ei kommenteeriks seda teemat pisut lähemalt.Vanadest postitustest ei ole ka midagi asjalikku leidnud selle teema kohta ja tuttavad kellele olen helistanud on kas maksmata jätnud või kuskil bensukates maksmas käinud. Olen nüüd netis tuhninud ja küsimus selline et kas ma saan õieti aru,et auto ja krediitkaart tulevad registreerida.Kui asi õnnestub,siis tuleb mulle e-mail ja võetakse ka kaardilt 1NOK maha.Ja et maksupunktides tuleb kasutada sõidurada kus on kirjutatud AUTOPASS ja seal pildistatakse auto number ülesse.Ja et esimeses kohas kasseeritakse kohe 300 sisse ja kui hiljem puudu jääb siis järgmine 300.Ning see mis siis lõpuks reisi lõppedes üle jääb,selle saab siis 85 päeva jooksul tagasi. VÕi olen ma asjast siiski valest aru saand?

Oi-oi-oi,ma olen juba pool tundi pusinud selle autopassi teema ümber ja siiani ei saa veel üldse pihta.Google tõlge ka jätab ju soovida.

Esmakordselt Norrasse sõidul tundub see teemaksude värk ikka päris peavalu olema.Tuju läheb üsna ära neid kirju lugedes.Olen palju Ida-Euroopas ja Aadria mere ääras reisimas käind,seal asi ikka tunduvalt lihtsam ja arusaadavam.Ostad bensukas aknale kleepsu ja asi korras.Või maksad kui tõkkepuu ees.Aga nüüd tuleb siis hakata ise jälgima kus sõidan ja katusada pihta saada,millal maksma pean.Või kui teen selle autopassi,siis see eeldab ju kindlat marsruuti.Plaan oli aga vabalt kulgeda ja sõita sinna kuhu parasjagu tuju minna.Aga jah see autopassi värk tundub kõige normaalsem lahendus olevat.Ei pea vähemalt muretsema,et millal ja kuhu maksta,saab muretult Norra ilu nautida.Pole just eriline keelemees,aga loodan et ehk saab ikka selle passiteguga hakkama.Loodetavasti ei ole see eriti keeruline.

Ise ka selliseid juba eestis paar korda näinud.Viimati olid kuskil Valgejõe kandis Narva maanteel.Jooksevad suisa vehkides auto ette.

Kas keegi oskaks asjakohast infi anda Horvaatia ilma kohta?Oma järjega juba poolel teel Horvaatiasse,kuid ilm väga niru ja ilmateated ka midagi roosilist ei luba.Või on siiski teistpool mägesi suvi ootamas?Või peaks üldse otsa ringi keerama+

Tere! Ehk pajatad pisut lähemalt laevasõidust Brijuni rahvuspargi saarte ümber.Kuidas meeldis,kaua kestis,palju maksis,kuhu auto on võimalik jätta ja kust see laev väljub ja kas pileteid müüakse sealtsamast?Plaan esmaspäeval hakata sinnapoole kulgema.Kuna enne juba mitmed korrad sealmaal käind,siis seekord huvitaks info igasuguste laeva-paadisõitude kohta.

Selline küsimus suurele ringile, et kust oleks võimalik teha ca päevaseid reise paadi või laevaga? Krka jõe peal sai käidud juba, ehk on veel muid võimalusi, kus laevaga väljasõite tehakse, näiteks saartele või lihtsalt merele? Esmaspäeval plaan hakata perega jälle sinnapoole seiklema sõitma.On,s keegi veel samal ajal minemas?

Kui saaks selle kämpingu nime või aadressi, mis keset Varssavit asub.

Sellepärast ma siia kirjutasingi , et targemate käest nõu küsida. Kõike asju nüüd päris ette ikka ei planeeri. Ma ei kavatse autot üheks suveks osta ja seetõttu ei saagi ette teada, kas sõidud toimuvad ainult soojal ajal või ka külmemal aastaajal. Kui võimalik ostan kindlasti auto, millega võib ka külmemal ajal sõita ja kindlasti auto, mis on tunduvalt alla saja tuhhi sõitnud. Mis puutub pelleri suurusesse, geneka võimsusse, mootori kilowattidesse, kütusekulusse ja võib-olla veel mingitesse vajalikesse asjadesse sellise auto juures, siis nende kõigi kohta ootaks asjalikku nõuannet

Plaan selline, et sõidaks ikka euroopa teedel. Esialgne mõte oleks 6 magamiskohaga ja auto aastast 2005-2008,olenevalt sellest kuidas hinnaga näkkab. Võiks ka võib-olla topelt pöhjaga olla. Ei julge ainult välimuse järgi osta, tahaks ennast enne pisut targemaks teha. . . . Trip.ee palub kasutada lausete vahel tühikuid!

Vaatasin juba enne Trippi kirjutamist ja tundub, et päris tühi koht ja vähe kasutajaid. Suuremad lootused on mul siinse lugejaskonna käest abi saada.

Rekkaga olen vedanud tsiklid Horvaatiasse( vist oli 13 tükki korraga,täpselt ei mäleta enam,oli enne Euro liidu aega)Ise ootasime,kui vennad ringi sõitsid ja siis pärast jälle tagasi.Tsiklimehed ise käisid lennukiga.

Eelmine suvi oli Slovakkia teemaks 5,5 Eur-i,

Pole sellel tee häda midagi. Muidugi L-Poola ja Slovakkia on mägine, aga selle eest ilus. Ca pool Ungarit saad mööda kiirteed sõita. Slovakkia ja Ungari teemaks ka pole suur. Kui enne pole seda teed käinud, siis kindlasti tasub minna. Kui Poolas läbi Lublini minna, siis transport väiksem, mägesid vähem, aga ka silmailu peaaegu olematu. Esimese valuga keera ikka auto ots Krakowi peale ja sealt Buda poole. Tagasi võid ju läbi Sloveenia, Austria, Tsehhi tulla. Siis pole tarvis nii palju sama teed sõita. Muidugi Sloveenias oli eelmine aasta sõiduautole kiirteemaks 35 EUR-i. Kui aga läbi Ungari edasi-tagasi käid, siis sõida üks ots ühelt poolt Balatoni ja teine teiselt poolt. Tahaks ise ka enne jaani kuhugi sinna kanti ära sõita. Kahel aastal juba Aadria mere ääres kondamas käidud. Kisub ikka ja jälle tagasi. Kuhu täpselt ei teagi veel, eks pika tee peal aega mõelda. Kui samal ajal minejaid, võib ju koos minna.

Proovi selliseid kohti nagu jard.pl ja meteor.turystyka.pl või googelda sõnaga noclegi

Ei ole ja ei bronni ka. Pole kordagi bronninud ega midagi ette planeerinud. Mõistlik oleks muidugi mingi keskne koht välja valida, kus ööbida ja sealt väljasõite teha, siis ei peaks iga õhtul öömaja pärast muretsema.

Mis jutt see on, et kiirtee maksu saab ainult kaardiga maksta? Olin eelmise aasta juulis augustis Horvaatias ja pole kordagi kiirteed kaardiga maksnud. Mitmel korral andsin veel 50-ne Eurose, tagasi sai väga hea kursiga Kunasi. 2 aastat tagasi oli sama lugu.

Kummagi koha jaoks arvesta päev. Kuigi kummaski kohas läheb ca pool päeva. Kui Paclenicast tagasi tuled, siis ei suuda sa millestki muust mõelda, kui et saaks ujuma. Ja Paclenicasse tuleb hommikul minna, kui tahad üleval koopas ka käia. Koobas pannakse kell 13.00 kinni. Kui te just sportlased pole, siis ülesse marssimiseks läheb ca 1 tund ja 40 minti. Joogipudel ka kindlasti kaasa, kuigi poole tee peal on võimalik vett saada. Oleme oma perega kaks aastat seal kandis seiklemas käinud ja kuskil 20-nda juuni paiku jälle sinnapoole teel. Krk-i rahvuspargis käige ka kindlasti ära.

Ehk Raiks oskab soovitada,kus Montenegros tasub ringi seigelda ja mida vaadata?Mis majutusliiki tasuks otsida ja kuidas majutuse hinnad on?

Siis peame kellaaja kokku leppima ja ühisstardi korraldama