deizen

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Olen kasutanud aastaid vastavad teenust, aga Eesti suunakoodiga numbrit. See on minu jaoks tunduvalt parem, kuna vastamine nii Tais kui Hiinas tasuta.

Minu viisaga tegutses Tai saatkond väga kiirelt. Jätsin paberid isiklikult sisse 8. detsembril, kuna olin sellel päeval Helsingis ja pass oli juba reedel 10.dets postikontoris. Andsin küll saata Soome aadressile.

Panin tähele, et vaadati hoolikalt panga väljavõtet. Minu ees oli mingi Eesti reisibüroo esindaja, kellel osa passidest (enamus paistis olevat hallid ja Vene passid) lükati kohe tagasi panga väljavõtte puudumise pärast.

Soovitan, et sõidad Linzist Varssavini marsruudil Wien-Mikulov(CZ)-Brno(CZ)-Český Těšín(CZ)-Bielsko-Biała(PL)-Piotrkõw Trybunalski(PL)-Varssavi. Km tuleb kokku 892km ja peaaegu terve tee on 4-realine (mitte päris kiirtee kohati, aga igatahes kiirem kui kaherealine).

Tangi paak täis Austrias enne Tsehhid (A on odavam kui CZ). Osta kindlasti Tsehhi kiirteekleebis bensujaamast kaardiga või Tsehhi rahas. Piiriäärsed putkad kippuvad küsima peaaegu topelthinda, kui maksad eurodes.

Poolas kui saad Częstochowani, on tee ääres Auchani hüpermarketi tankla, mis on üks odavamatest kohtadest tankida vähemalt minu tavalisel Poola läbisõidu marsruudil.

Tangi veel paak täis Poolas enne Leedut, kuna kütus odavam. Kui sul on muu sõiduk kui tavaline sõiduauto (M1), uuri, kas on vaja Leedus teemaksu maksta.

Ma kujutan ette, et Viamichelinis valisid Madrid-Bordeaux lõigul "avoid tolls". Burgosi juures väldid tasulise tee, kui väljud Cardeñajimenosis enne toll boothit kiirteelt. Exit peaks olema nr.242. Saad teele nimega Autovia De Enlace Con La Nacional Primero, millega saad N-I peale, mis on paralleelne AP-1ga, mida Viamichelin pakub.

Hispaanias sõitmine tasulisi kiirteid vältides on lihtne ja praktiliselt sama kiire kui tasuline variant. Malagast sõida N-331 ja siis A-92 Granadasse. Sealt N-IV Madridini ja edasi N-I Burgosi kaudu San Sebastiani. Siis tasuline lõik (mõni euro) üle Prantsuse piiri Bayonne.

Prantsusmaal edasi N10 suunas Bordeaux ja sealt mööda sama teed kuni Angouleme, kust N141 suunaga Limoges. Edasi pikk lõik tasuta kiirteed A20 kuni Chateauroux ja sealt N151 kuni Auxerre. Edasi N77 kuni see tee ristub N4ga. Sealt edasi suunas Nancy. Jätka N59 ja N420 Strasbourgini.

Reini ääres Prantsusmaa poolel jooksev kiirtee on tasuta. Üle piiri Saksamaa poolele Rastattist.

Sellel marsruudil kõige aeglasem lõik on Chateaurouxist kuni N4 ristmikuni.

Osta kindlasti korralik kaart, kui sul ei ole.

Kasuta võimalusel navigaatorid ja vali programmis väldi tasulisi teid. Hispaania poolel on väga lihtne ja selge, Prantsusmaal keerulisem.

Schipholis on WiFi igal poolel, aga on tasuline. Singapuris on lennujaama enda info kohaselt WiFi igal poolel tasuta. Vaja ainult registreeruda passwordi saamiseks.