trip-krainetrip-ukraine-dark

denx

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
10 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ei usu, et midagi parandatud on, teed on ikka samas seisus ja juba mitu aastat nii. Ise pole sel aastal käinud seal. Käisin Novgorodis korra läbi Pihkva-Nikolajevo-Shimsk,see oli õudne tee.Läbi Pihkva-Porhov-Solzq-Shimsk-Novgorod (tuleb rohkem kilomeetreid), tee oli natuke parem, aga ikkagi suht auklik/lapatud Sai 30-80 km/h sõita, enamus muidugi 50.

Vaata, et võtad oma kindlustusseltsist rohelise kaardi Venemaa jaoks. Venemaal tuleb sõita nii nagu teisedki seal sõidavad. Teed peaks nüüd enamvähem korras olema, kuid toimub palju remonte M10 trassil. Samuti on palju radareid teede servades, nii et vaata, et vahele ei jää kiiruse ületamisega. Pollarid passivad paljudes kohtades. Kihutajaid on palju, samuti avariisid. Kuid, kui satud mõne auto taha kes sõidab stabiilselt üle 100km/h siis lase aga käia. Asulas on lubatud kiirus 60.Kiirust võib ületada 10km/h, trahvi selle eest ei saa.Venemaa teedel peamine auto on:rekka, kuid sõiduatosid on ka palju.Nii et liiklus on üpris tihe. Asulaid on väga palju, sinise märgiga asulas võib sõita 90km/h, valge märgiga asulas 60 km/h. Söögikohti samuti palju. Soovitan proovida pirukaid Krestzq külas Novgorodi oblastis. Seal on müüad tee juures. Ise alati peatun seal, et kõht täis saada:) Tangi alati tuntud tankalakettides ( Tatneft, rosneft, surgutneftegaz,lukoil-need on odavamad ketid. Neste, statoil, bp-kallimad)Edu sulle!

Juustu, kohukesi, vorsti, kana, ega kala ei tohi üle viia, need on ju liha- ja piimatooted. Võid viia komme, leiva ja saiatooteid, 2L alkot, plokk suitsu, mida on mõtetu viia. Kaasa saad võtta oma tarbeks kasutatud audio ja videotehnikat, mille pealt ei pea maksma tollimaksu. Navigaatori võid ka viia, ütled tollile et kingituseks, kui kontrollivad. Mina viin tavaliselt alkot (vana tallinnat), kondiitritooteid ja komme, kui külla sõidan.

On küll kogemusi miilitsatega, aga oma süü oli, stopp kontrolli juures ei peatunud, sain 500 rbl trahvi, mustalt muidugi. Aga kinni peetud on mitu korda, kontrolliti dokumente ainult, midagi aru ei saadud muidugi ja sooviti head teed:) Minul halbu kogemusi miilitsatega polnud, välja arvatud omal süül tehtud apsakas (500rbl). Panin tähele, et välismaa numbritega autosid mõned oblastid ei kontrolli, mõned aga just peatavad. Tuleb lihtsalt rahulik olla ja muud midagi, kasuks tuleb vene keele oskus muidugi.

Sellel teelõigul pole sõitnud. Küll aga sõidan tihti Venemaal autoga pikki otsi 1700 km. Pole ullu midagi autoga sõita, ainuke häda on viletsad teed vahepeal. Soovitan sõita samas stilis nagu venelasedki. Kiirusepiirangutest pole mõtet kinni pidada, kuigi praegusel ajal on palju miilitsaid väljas, samuti on radarid paigutatud teede serva. Kuna plaanid suht ligidale Soome-Vene piiri ligidale sõita, siis pole karta midagi seal. Küsimus on ainult selles, kui kaua võtab sul piiriületus aega.

Kuna endal varsti saab kommertsviisa läbi, siis vaja uut teha, kuid turismifirma lehekülgi sirvides sattus selline kiri silma. Alates 01.03.2010 nõuab Venemaa konsulaarosakond mitmekordse viisa taotluseks notariaalset volikirja. Oskab keegi öelda mis see tähendab?

Uurisin ise järgi täna. Tuleb enne viisa saamist notari juures käia ja notar kirjutab volituse antud firma nimele, kes viisat teeb. Maksab 240 eeku.

Küsimus laiale ringkonnale. Tuttaval oleks vaja kevadel Venemaal viibida 4 kuud järjest, aga kuna Venemaa lubab korraga olla aastase äriviisaga 90 päeva poole aasta jooksul, siis kuidas oleks võimalik 4 kuud järjest olla? Üks variant oleks muidugi ajutist elamisluba taotleda, aga see selleks. Või siis äkki saab taotleda kahte Eesti passi ja erinevad viisad sinna kleepida? Oskab keegi vastata sellele küsimusele?

Jah, just seda teed pidi. Pihkva, Porhov, Solzq, V. Novgorod. Tee on enamvähem sõidetav, auke pole, aga lapitud on kõvasti. vahepeal on eurotee isegi Kilomeetreid teeb Pihkvast mingi 720 km

Pole ullu midagi autoga minna, käin tihti Klini ligidal. Hiljuti tulin tagasi 17 oktoober. Teed on nagu nad on, täitsa sõidetavad, vähemalt M10, A120 kohta ei oska midagi öelda, kuna ise käin läbi Pihkva. Liiklus ainult tihe, aga tänapäeval see on tavaline asi.

Tulin just Venemaalt, olin seal alla 1 kuu ja kindlustuse tegin piiri peal. Autoks bmw ja maksis kindlustus kuuks ajaks 2630 rubla