catalina

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
2 kommentaari
Viimased kommentaarid

....poodides, kus võetakse vastu dollareid, võetakse ka eurosid. Sama vahetamisel, kõik sobib. Ainus asi, mida peab tegelikult vist natuke jälgima, on see, et kui nt mingi asja hind on väljas ruupiates, et siis müüja vahetuskursi ikka õieti arvutaks. Kuna muidu rahavahetuskohtades kurssidel üldiselt vahet ei ole, siis oleks mõistlik ehk enne poodidesse minekut oma hotellist või kuskilt kurssi kontrollida.

Kuna Eestis ja võibolla ka mujal ruupiate tagasivahetamine on kas tüsilik või suisa võimatu, siis ei ole sugugi tarvis kõiki dollareid või eurosid kohe saabudes ära vahetada, seda saab teha nö igal pool hiljem kah.

Jah, Nimal oli kogu aja meiega, v.a. need päevad, kus me Ahungallas olime paigal - selleks ajaks ta sõitis muidugi oma koju Colombosse. Kui ma oleks ka siis vahepeal tahtnud mingit reisi või ekskursiooni ette võtta, eks ta oleks siis tulnud. Nt meie Castlereagh's olles ööbis tema Hattonis (vist 10 km eemal, aga väga vastik sõitmine kahe koha vahel, tõeline auto piinamine), kuid kui mu mehel oli vaja fotod aparaadist kuskile ümber laadida (mälukaart sai täis), siis söitis Nimal muudkui kohale, võttis mehe, tuustisid koos Hattonis arvutiinimesi otsides ringi ja pärast tõi mehe tagasi. Nagu korduvalt sõnastas - meie puhkus, meie aeg, meie öelgu, mida teha. Mis talle firma poolt maksti, me ei tea. Aga kuna olime kuulnud, et lisaks makstakse alati ka jootraha, siis küsisime firmalt konkreetselt, et palju oleks normaalne. Öeldi, et kuna pikk reis ja kogu aeg mees päris ei söida, siis 7-8 USD päevas, nii et maksime 150 kokku ja paistis kenasti rahul olevat.Noh, enne lendamist tegime talle ka õhtusöögi välja, tõesti oli vahva tegelane.

Nagu ütlesin, jootrahadega tõenäoliselt liialdasime pisut, samuti tegime mõned mitte kõige arukamad ostud (kookospählit EI ole kõige odavam osta turistiderohkete varemete juurest), aga samas pudelivett ostsime pea alati Cargillsi supermarketist - selliseid kokkuhoiuviise soovitas ka Nimal (nt kui ta teadis, et hotell võtab vee eest eriti hullu hinda, siis ta soovitas valmis osta).

Kui on plaan autojuht võtta, siis võiks teekondades arvestada seda, et

  1. linnakestes on kuskil 11 ja 13-14 suured ummikud koolibusside tõttu
  2. vahemaad kilomeetrites ei ütle suurt midagi aja kohta, mis selle läbimiseks kulub ja mõistlik oleks lähtuda pigem pessimistlikest hinnangutest ja ausalt küsida, et kui palju loksuda tuleb
  3. autojuht võib oma ametit väga tõsiselt võtta. Meie pidime ringi reisime ajal üldiselt 7-7.30 üles tõusma, aga ühed inglise pulmareisijad olid nädal aega kell 6 üles aetud.....

Egiptuses käisime paari aasta eest nii, et ühe öö olemise kohad valisime odavad ja vahele siis lebotamiseks peenemaid paiku, usun, et sedasi oleks ka see kord jupp jagu odavamalt saanud (paaris kohas olime ju tõesti sõna otseses mõttes ainult öö). Ja eks Castlereagh tõstis hinna kõvasti üles - aga seda ei kahetse küll sugugi, pigem oli kahju, et sinna kauemaks ei jäänud.

Mõne hotelliga oli ka väikseid negatiivseid imestusmomente, aga kuna need vist üldist huvi ei paku, siis soovi korral võib sellest privas rääkida.