margussi

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
2 postitust
19 kommentaari

3 külastatud riiki, 2% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Olemas ysna värsked kogemused Turkishiga marsruudil Dubai-Isanbul-Helsinki-Istanbul-Dubai. Helsingi ja Istanbuli vahet tiirlev lennuk oli igatahes mõlemil korral võrdlematu Istanbul-Dubai omaga, kuigi tegu oli siiski mõlemal juhul pisemate lennukitega ehk siis 6 istet reas omaga. Helsingi oma oli siis veel vanade nahkistmete ning nagisevate toolide ja pagasikastidega, kuid Dubai oma uuem ja modernsem.

Yldiselt on muljed vastakad. Kui minnes eriti midagi kurta poleks, siis tulles ei suuda Helsingi lennujaam pardakaarti väljastada järgnevale lennule ning tuli kasutada Turkishi Transfer desk'i kus nii mõnegi teenindava neiu inglise keele oskus jättis tugevalt soovida.

Kuna Helsingi lennujaamas olime piisavalt varakult, ei näinud ma vajadust teha eelnevat check-in'i Internetis, sest eeldasin, et saame kaaslasega mõlemil lennul vabalt kõrvu istuda, sest sest eeldasin loogiliselt, et teise lennu pardakaardi saame juba varakult ning istmed on enamikel valimata kuna Istanbul-Dubai väljalennuni oli jämedalt öeldes 7 tundi aega. Kuna aga ei istekohti ega pardakaarti Soome pealinnast ei antud, siis tuli Tyrgis kasutada Transfer Deski ja selleks hetkeks oli Dubai lend juba täis checkitud ning istekohtad saime suvaliselt.

Kuna seni olen 95% juhtudest yksi lennanud, siis õppetund ka mulle, et tuleb ikka alati igaks juhuks broneerida istekohad juba piletit ostes või siis teha varajane check-in (mis Turkishi puhul muidugi ei anna mitte midagi muud kui vaid istekohtade broneerimise, sest pardakaarti netist välja trykkida ei saa).

Pisut negatiivse mulje jätsid mulle ka pardateenindajad alustuseks oma lynkliku inglise keele ning kohati ylbusega (eriti lennates Dubai-Istanbul oli yks noormees vist tõesti vasaku jalaga kolma korda voodist välja astunud ning kõigiga tõre). Samas tuleb tunnistada, et sain mille eest ka maksin, sest teistega võrreldes on Turkish siiski sellele marsruudil yks odavamaid mitte-odavlennufirmasid. Edaspidi tean vähemasti mida oodata ning ka teistele mingisugune indikaator.

Ligikaudses hinnaklassis on samal marsruudil Austrian Airlines, mille teenindus ja mugavus on seni parem olnud. . . . Trip.ee kaotas tekstist mõttetud numbrikombinatsioonid!

Kui hetkel Eestist tuled ning tõesti vaid turismireisile, siis muidugi on Kalevatravel vist kindla peale minek. Seal maksab 1500eek ning pead neile ette näitama vaid lennuajad, mis peavad jääma 30 päeva sisse ning saadki 30päevase viisa. Vormistus ca. 5 tööpäeva.

Isiklikult oman kaudseid kontakte, et vormistada viisa vaid passikoopia alusel, kuid seda vaid oma isiklikele tuttavatele.

Aga viisa saamise lihtsuse poole pealt just mõtlesingi noorte vallaliste naiste viisa saamist. Väljaspool mingeid festivale võib endiselt täiesti vabalt juhtuda, et viisat lihtsalt ei väljastata, kuid festivali ajal on see risk pea olematu nagu kohalikelt keeltelt kuulnud olen. Reaalselt nägin ka netis mingi hetk ühte konkreetset linki, aga hetkel kohe kuidagi ei leia seda enam uuesti üles. Igaljuhul kui peale satun jälle, siis postitan ka siia.

Võta hinnasildid ostetud toodetelt küljest ära ning keegi ei puutu sind - kes teeb selgeks, et sa ei võtnud neid asju juba Eestist lahkudes kaasa? Kui kuut televiisorit või nelja Playstationit ei too, siis ei ole mingit probleemi. 430eurost limiiti ei hakka sul ükski tolliametnik hinnasiltideta mõistlikus koguses toodetelt arvutama. Lisaks seda summat tohutult ületada elektroonika või ma ei tea veel mille näol, pole lihtsalt lennates reaalne.

Ei tasuks kohe ilkuda eestlaslikul kombel, sest nagu ma ka lisasin, siis saab siin lisaks ostlemisele mõnusalt puhkust veeta ning postitus oli puhtalt informatiivse eesmärgiga. Muidugi võiks siia kirjutada veel 1000 reeglit, mida islamiusk Lähis-Idas lubab või ei luba, aga seda ei tee ka ükski turismifirma!

Viisat väljastatakse alati ostufestivalide aegadel leebemalt. Nimelt on siinses piirkonnas palju raskem saada viisat näiteks vallalistel Ida-Euroopa naistel kes on alla 25 või 30 aasta vanused. Antud ajal, aga ei tohiks sellest nii suurt probleemi tekkida.

Täitsa võimalik, et Alanya peod on paremad, pole seal ise käinud. Oskan rääkida vaid Bulgaariast, mis sellesse hinnaskaalasse läheb. Aga teemaalgatajal soovitan vaadata kumba suunda just sobilikul hetkel pakkumisi on. :)

Olen ise käinud Bulgaarias Kuldsetel liivadel Varna linna külje all ning ka seal käib suvel pidu 24/7. Hinnad on mõistlikud, kuid kindluse mõttes tasub baarides ning klubides juua pudelijooke, mitte kokteile. Ei ole eriti normaalne, et ma joon klubis viimaste jookidena long island ice tea'd ning järgmine päev kell 9 ärgates on tervis okei. :)

Hinnad ... meil oli küll pisut teise iseloomuga reis ehk siis käisime autoga natukene mööda Euroopat trippimas, aga sõber käis eelmine suvi viimase hetke pakkumisega ning maksis ehk 4000-5000eek lennu ning hotelli eest. Pane seal oma 4000eek söömise ja pidutsemise eest juurde ning lõbu laialt. Hoia silmad lahti turimismibüroode kodulehtedel!

Minu isiklik blogi Dubais elamisest ja tegemistest:

http://margussiimo.blogspot.com

Ostsin ise piletid Dubai-Isanbul-Helsinki-Istanbul-Dubai ning ootan oma elamusi lennuks juunis. Kui krediitkaarti pole, siis bookinghouse'st ostes saab maksta ka ülekande alusel ning neil konto Eestis Swedbank's. Kui on kaugem lend (kuu pärast või nii), siis on tasumise aeg miski 1-2 päeva ja pärast raha laekumist saad meiliga ka oma piletid.

Ise ma küll ostsin otse Turkishi kodulehe kaudu krediitkaardiga ning reaalselt pole viimasel ajal lennates enam ühegi lennufirma prinditud pileteid näidanud check in's (kuigi need alati igaks juhuks kaasas) vaid passi alusel saab kõik vormistatud.

Kavalus on ta tõesti. Ka Qatar Air'l saad õhusolles telefoni kasutada ning ise olen seda ka katsetanud ning töötab sama efektiivselt nagu Maa pealgi. :)

Suurimad tänud info eest. Sularaha väljavõtmine on igas riigis kulutus, ka Saksamaal läheb miski 100€ väljavõtmisel ca. 50EEK'i teenustasuks. Aga tegelikult olen siis ka juba kohale jõudnud ning naudin eestipärast luksust kus Wi-fi on lennujaamas ikka tasuta. Mu tööandja soperduse tõttu on mul momendil puudu viisa, mida hetkel hotelli kaudu aetakse, loodan et saan varsti ka ülejäänud Dubaid näha. :)

Margus

Jep, mul samuti üldiselt tööpäevadel tunni jooksul pärast tasumist.

Täpselt, mööda mereäärt põhimõtteliselt sõita ning sealse marsruudi peale jääv piiriületuspunkt pole üle silla ega praami vaid täiesti tavaline - been there, done that! Mamaia kuurort Constantas on enam-vähem asjalik, ülejäänud linn suhteliselt tüüpiline Rumeeniale. :) Soovitan Mamaias külastada taevaalust veeparki!

Viimasel hetkel lendamise kohta endal küll odavad kogemused puuduvad. Odavalt on võimalik ikka natukene aega ette teada oma lendu.

Unustasin lisada hinna Tallinnast Oktoobriks: Tallinn-Riia-Düsseldorf-Riia-Tallinn= 2500.-

Siit siis küsimus kas jantida bussidega jne Riiga või maksta ca. 500.- ühe otsa pealt rohkem ning istuda kohe Tallinnast lennukisse? :)

Kahtlemata on 1850.- väga hea hind. Ma ise käisin näiteks juuni keskpaigas Kölnis ja olin samasuguse rumala situatsiooni ees, et lennupiletid Tallinnast Kölni on kõik ümberistumistega ning päris kallid. Kuna mu kodulinn on Tartu, siis tegin hoopis otsuse lennata Riiast AirBalticuga Düsseldorfi ning sealt liikusin edasi rongiga Kölni (Düsseldorfi lennujaam on väga hästi raudteeühenduse ääres). Kulud olid järgmised: Lennupiletid 3800.-, autosõit Tartu-Riia-Tartu + parkimine 590.-, rongisõit Saksamaal 600.- (selle saaks odavamalt, sest mina kasutasin ICE'd) ehk kõik kokku 4990 EEK'u. Aga kui ma näiteks täna, mil Tartust saab Riiga otse AirBalticuga, on lennupiletihind Tartu-Riia-Düsseldorf-Riia-Tartu kõik kokku 2900.-!!!! Ehk nüüd tuleks kõik mu kulud kokku ümmarguselt 3500.- mis minu arvamust järgi on küll 2x kallim kui 1850.- kuid minu arvamuse järgi tunduvalt mugavam. Et siis kellel hind ikkagi nii meeletut rolli ei mängi. Pole küll isiklikult kordagi veel RyanAiriga lennanud, kuid juttude järgi pidavat ikkagi AirBaltic kordades inimlikum olema. Kui öeldakse et hea ja odav käsikäes ei käi, siis minu arvamuse kohaselt on kõige paremini siiski paigas antud AirBalticu pakkumine (vähemalt Lõuna-Eesti inimestele).

Margus