Polli

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Orlando suurim ajaleht on Orlando Sentinel. www.orlandosentinel.com
Mina olen Orlandos täitsa olemas. Peale minu elab siin veel üks eestlane, kellega suhtlen. Ma arvan, et meid on siin rohkemgi, aga me lihtsalt ei tea neist midagi. Kuna meil siin oldud 10 aasta ringis ning pered ja karjäärid olemas, siis ausalt öeldes ei huvitagi eriti need, kes ainult lühikeseks ajaks juhutööle tulevad. Aga kui keegi on juba siin või tulemas pikemaks ajaks tõsiste kavatsustega siin ausat elu elada, siis suhtleksime suurima rõõmuga.

Pakun, et viimane variant on õige. Vahepeal on siin muide osa kommentaare ära kustutatud (sh. ka üks minu oma).

Nõus Texasetibinaga. Ainuke asi on see, et olen palga suhtes pessimistlikum. Ma arvan, et isegi kahe peale jääb $5000-6000 esialgu unistuseks. See on ehk võimalik siis, kui siin juba mõnda aega elatud ning kontakid-kogemused olemas. Julgen arvata, et alguses on reaalne saada ainult miinimumpalka ja see on Floridas $7.21 ühe tunni eest. Nii et siit võib omad järeldused teha. Ma ei taha küll nii pessimistlik tunduda, aga kogemused on lihtsalt niisugused. Tean üht perekonda, kes hiljuti suurte lootustega siia tulid, aga pidasid vastu ainult kuus kuud ja tagasi nad lendasid. Peamine põhjus-rahanappus (dokumendid olid muuseas korras). Tegelikkus aga ei vastanud ettekujutusele.

Elan Orlando külje all. Elu-oluga on lood täpselt sellised, kui konkureerimisvõimeline inimene ise on. Pean siinkohal silmas just soravat keeleoskust (parim on muidugi see, et aktsent ei oleks väga tugev), haridust või siis muud spetsiifilist oskust, millega siin läbi lüüa (nt. meeste puhul tisleritöö, vms.). Endal mul on USAs omandatud bakalaurus. Ilma selleta oleks lood nigelad. Majandusega on muidugi momendil mitte just kõige paremad lood, aga lihtsamat tööd on siin vist kergem leida kui Eestis. Californiaga võrreldes on elu Floridas muidugi palju odavam. Kinnisvara ja üürihinnad madalamad. Bensiin vist mingil määral samuti, eriti LAga võrreldes.

Ma elan Floridas. Toitu ostan Publix’st ja Whole Foods’ist ning mul kulub kuus umbes $350-400 söögi peale. Väljas söön harva. No ma ei tea, kuidas küll aastas (või kahes) ainult $500 läbi saada. Ma küll eelistan organic’ut ehk siis mahetoitu, aga selle viiesaja eest ei saaks isegi mitte McDonalds'is söödud nii pika aja sees.

Ei kujuta ma ette, kuidas keegi saab USAs $500 eest aastas (või oli see kahes?) söönuks. Ja mis nali see on, et lennupilet USAsse on $200?

Kui sa motled DisneyWorldi Orlandos, siis need on uhe paeva hinnad uhes pargis. Kuna pargid on suured, siis kulub uhes pargis terve paev. Paeva jooksul mitut parki pole motet kulastada, sest siis sa lihtsalt jooksed varavast sisse ning valja ja pooli asju ei nae. Minu lemmikud on Magic Kingdom (see on eriti tore lastele) ning Epcot. Animal Kingdom on ka ok. MGM Studios pole kainud. Kull aga olen kainud Universal Studios (see pole Disney oma) ja see oli taielik raharaiskamine, sest see osutus vaga jamaks vargiks. Veeparkidest ei tea midagi. Seaworld (see pole samuti Disney oma) on tore. Seal on nii, et kui ostad pileti uheks paevaks, siis saad 7 paeva jooksul sinna tasuta veel korra tagasi minna. Minu paremusjarjestus Disneys oleks:
1) Magic Kingdom (parim, kui on kaasas lapsed)
2) Epcot (parim taiskasvanutele)
3) Animal Kingdom

40 min. on ikka ulikvaike aeg. Ma ei saa Estravelist aru, et sellist jaburust soovitavad. Sellise ajavahega on ehk voimalik, kui sisselend on tapselt aja peal, aga nagu enamik reisijaid teab, sellist tapsust ei kipu lennunduses eriti nagu olema. Muidugi kui valjalend Londonisse ka hilineb, siis on ok. Ma isiklikult ei jataks kunagi vahem vahet kui 2 tundi. Lendasin ise Bostoni kaudu suvel ja muideks paris suur lennujaam on see.

Noustun askeldajaga. Kui sind politseisse ei viidud, siis pole seda juhtumit ka kusagil susteemis sees. Turvad niisama ulbasid. Muuseas, USA puhul on nii, et kui sind politseis arvele voetakse, siis vaiksemad kuriteod (nt. pisivargus) klassifitseeritake kui misdemeanor ja see on suht vaike mure. Suuremaid kuritegusid (nt. morv) peetake felony'ks ja see oleks kindlasti suur probleem.

Lisan veel seda, et kuna mõlemad lennud Deltaga, siis tõenäoliselt sa EI pea kotte Atlantas välja võtma. See eeldaks USAsse sisse minemist ja seega ka viisa olemasolu.

Natuke riskantne see ajavahemik muidugi on, kuid kõik oleneb juhusest. Ma näiteks planeerisin paari kuu eest JFKs 1+ tunnist ajakulu piirist üle saamise ja kohvrite kätte saamise peale, kuid tegelikult olid mul kotid käes juba 20 minutiga. See oli ka rekord, tavaliselt on ikka hulka rohkem aega läinud. Ma ise USAs rahvusvaheliste lendude puhul alla 3 tunni ei jäta. Lihtsalt enda närvide säästmiseks. Nii et minuarust sinu ajavahe on natuke väike küll (eriti kui sisselend hilineb), kuid kui kõik läheb hästi peaks välja mängima.