gis

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
6 kommentaari
 

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Minek on nädala ja paari päeva pärast läbi Helsinki ning tänane uudis Soomes epideemiaks muutunud seagripi kohta paneb märksa tõsisemalt suhtuma erinevate kindlustusfirmade pakutavasse kindlustusse. Epideemia Soomes võib päris mitu ootamatut kaigast meie reisiteele lennutada. On kellelgi praegu sama asjaga kokkupuudet olnud? Nagu siin eelnevalt lugeda, siis kindlustusfirmade tingimused on üsna keerukalt ja peidetud "kaladega" kirja pandud. Olen siin võtnud pakkumisi kõigilt Eestis olevatelt kindlustusfirmadelt ning püüdnud ka nende tingimustest end läbi järada, kuid miskipärast tekib vastupidine efekt, et mida rohkem neid uurin, seda skeptilisemaks ma ühe ja teise suhtes muutun. On kellelgi epideemiate ja kindlustuste ning nendest tulenevalt võimalike reisitõrgete ja meditsiiniabiga kogemusi olnud?

Millest see tuleneb, et Soome saatkond nõuab, et oleks viisat taotlema asudes ette näidata 400 euri, samas kui igal pool mujal räägitakse 10 000 bahtist per inimene. See on 2x vahe. Einoh ma saan muidugi aru, et reisile minnes on see raha nii ehk naa olemas ja nõutav summa pole üldsegi suur, aga lihtsalt põhimõtte pärast küsin, et miks selline vahe. Kas keegi teab?

Meie võtsime ette sama marsruudi täpselt aasta tagasi. Kuna me ei osanud lennujaamast kuhugi minna, siis tundus olevat mõistlik mõte esmalt Krabisse sõita (takso arve oli kuskil 300 bahti vist). Seal avastasime aga, et tegelikult võiks ikka otsemaid kuhugi edasi liikuda ja ostsime jõe ääres asuvalt tänavalt ühest reisibüroost piletid Ko Lantale. Pilet maksis minu mäletamist mööda alla 300 bahti ja kohale viis meid pisikene mikrobuss. Sõit ise kestis kuskil 2,5h ja maandusime otse hotelli ukse ees. Ei oska öelda, kas otse lennujaamast ka samasugune transport Ko Lantale läheks, kuid igatahes oleks see mõistlikum, sest vastasel juhul tuleks sõita esmalt Krabisse ja siis teel Lantasse uuesti lennujaamast mööduda.

Esmalt tänu Engelpartile suurepärase vihje ja kohalejõudmise kirjelduse eest. Lugedes seda siin ei hakanudki üldse muud ööbimiskohta MC-s otsima, printisin teejuhise ja aadressi välja ning jõudsin ilma ühegi probleemita 2 peeso eest sinna kohale (o: Peab tõesti sõnama, et retseptsioonis istus üks tõeliselt ebaabivalmis ja vaid ühte inglise keelset sõna ("money") oskav noormees, kuid Berlitzi vestmik ja enda keelevaist aitasid siiski asjad korda ajada. Tuba oli tõesti üllatavalt hea selle 290 peeso eest. Seega kinnitan Engelparti juttu ja soovitusi kahel käel.

Ma olin ka seal 2 nädalat aprilli lõpust 4.maini. Viibisime reisi alguses MC-s ainult ühe öö ja päeval seal ringi kolades kohtasime vaid paari üksikut maskidega inimest ning ei teadnud gripist veel mitte midagi. Sellest saime teada mõne päeva pärast telekast juhuslikult Ameerika uudiseid vaadates, aga olime juba selleks ajaks Oxacas ja suunaga Pacificu äärde, ning seal ei olnud küll mingist paanikast jälgegi. Lugesin imestusega mingit Eesti uudist, kus oli ühendust võetud Põhja-Mehhikos elava vahetusõpilasega, kes intevjuu väitis, et Põhjas on veel suht rahulik (koolid kinni, lapsed koduarestis jne jne), aga Lõunas pidi asi puhta hull olema. Ühesõnaga MC-st eemal oli teema vaid niipalju päevakorral, et inimesed muidugi räägivad sellest omavahel ja teenindajad kannavad maske (küll ainult suu ees, mitte nina peal?!?), kuid üldises tänavapildis see küll midagi ei olnud muutnud. Ainus enda negatiivne kokkupuude oli see, kui me sõitsime Puerto Escondidost 18h bussiga Palenquesse templeid vaatama ja selgus, et see oli samal päeval 5-ks päevaks suletud. Villahermosa lennujaamas oli küll meie algne lend MC-sse tühistatud, kuid see asendati paar tundi hilisema lennuga ja jõudsime ilusti oma koju saabuvale lennule. Villahermosa lennujaamas pidime läbima vaid väga primitiivse arstliku kontrolli, kus mõõdeti temperatuuri ja enda südametunnistuse järgi pidid märkima paberile, kas sul on viimase kolme päeva jooksul esinenud mingeid haiguse sümptomeid. Seejärel anti meile tembeldatud tõendid kaasa ja oligi kõik. Ühesõnaga ma ei saa rääkida kõigi eest ja ei saa ka öelda, et see gripp on ainult üks väga suur meedia müra, kuid just sellised olid minu isiklikud kogemused. Ühesõnaga mina ütlen oma kogetu põhjal, et reisi ära jätmiseks ma nüüd küll põhjust ei näe. Tuleks vaid võimalikult kiiresti MC-st edasi liikuda ja vaiksemates kohtades rahulikult oma puhkust nautida. Ilusat reisi kõigile minejatele!

Kas on keegi viimasel ajal lennanud Krabisse ja võib kinnitada, et seal saab probleemideta teha 15-päevast viisat? Kui ma loen informatsiooni Välisministeeriumi lehelt, siis seal on küll nimekirjas Krabi, kuid ei ole täpsustatud, et oleks tegu Krabi lennujaamaga. Reisikorraldaja mailis on kopeeritud info täpselt Välisministeeriumi kodulehelt ja reisibüroo viisaosakonda helistades ei andnud ka keegi ühest vastust, vaid suunas omakorda tagasi Välisministeeriumi ja Estraveli enda lehele informatsiooni otsimiseks. See tekitab natukene küsimusi, et kas siis tõesti on oht, et mind homme Helsinkis lennukisse ei lasta, kuna olenemata sellest, et mina saadud informatsiooni põhjal viisa tegemise võimalust EELDASIN, siis seda siiski kohapeal teha pole võimalik?