kontorihiir

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
4 postitust
33 kommentaari
 

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Elu europealinnas areneb omasoodu. Nüüd on VILLO linnarataste odavlaenutuse punktid jõudnud ka mitte nii hea, vaid suisa kehva kuulsusega Molenbeeki ja ka kõrvalasuvasse Jette linnaossa. Rattad saab samuti jätta algsest erinevasse punkti. Tuleb siis ainult ettevaatlik olla, et lehvivad rätinurgad sõites kuskile ei takerduks.

Vaata ka siit kogu süsteemi toimimist http://en.villo.be/

Jah, aasta siis oli kaks tuhat viis : )

Aga see ei olnud nii patoloogiline keiss .... , vaid ajas karvad mõnikord turri teistel põhjustel. Vahel hakkas mõnest vaesest naiivsest küsijast nõnna kahjugi, et pisar silmas, kui ta KM nimelise teerulli alla jäi. Tema repliikide sageduse vähenedes oli asi täitsa ok.

Ja eks neid rullijaid on hiljemgi olnud ja tuleb jälle ; ) see on mingi eriline regamisjärgne joovastus, et tuleb kõigile ja kõigele vastata või lajatada või first classi kiita. Mida iganes. Jätmata võimalust eriarvamustele.

Hästi huvitav on jälgida, et vahel mõni osaleja lööb oma tegevusega ikka suurel osal foorumirahval taluvuspiiri korraga kõikuma. Selline keskmine foorumi püsikülastaja hea maitse on täitsa olemas : )

Jah, ma mäletan Sultanja, et viimati läksid teie suhted eriliselt soojaks ja sõbralikuks : )), see pani mindki natuke eraviisiliselt asja süvenema. Internetiavarustest saada olevast materjalist saaks ilmselt huvitava uurimuse kokku - nii eesti keele lauseehituse kui psühholoogialase.

Aga minul on aeg-ajalt (olles tripi foorumit jälginud ca 7 aastat) selline deja vu tunne. Ja nüüd järjekordselt. Pakun, et Kahvel on ühe teise tegelase reinkarnatsioon, sellise, kelle viimane kasutajanimi taandus vormile ........., aga enne seda oli tal siin mitu elu veel. Umbes nagu surematu Kashtshei : ) Samuti leidub temast elumärke teistestki foorumitest, nt tööd pakkuvatest.

Ja kui ei olegi nii, siis on ta vähemalt tolle vaimne lähisugulane.

Ma pole füüsikas eriti tugev kahjuks : ) Sinu meetodiga sahmerdamise asemel on mul selle ajaga juba pliidi alla tuli tehtud ja vesi katlas keemas.... näh, suvel suure soojaga lihtsalt taha pliiti kütta.

Ega ma saakski aru kah, kus see niit käima peaks : ))))

Õnneks leidus miskis kodutarvetes ka üks vähese võimsusega kann, mille juhtme ka vanas maamajas seina sai panna.

Väga hea koht leidmaks hotelle mistahes Saksamaa (ja ka muu Euroopa) punkti lähedal. Olen kasutanud ka vastupidiselt - selliste Saksa pisikohakeste leidmiseks, mida mu kaardi peal ei leidu. Paned ainult hotelli otsingu sisse teatava raadiusega otsitud asulast ja näitab ilusti interaktiivse kaardi pealt hotellide asukohad ära. Loodetavasti on abiks.

Ilmselt vanainimese asi. Põle teist ollagi... ega saa ilmselt kunagi olemagi. Kui just jõuluks ei kingita komplektis soojade sokkidega.

Hetkel 4746 EEK läbi www.wideroe.no üle Riia Gatwicki 11.06 8.50 - 12.25, tagasi 13.06 13.10-20.20. Wideroel on see hea asi, et läbi nende ostes ei tule juurde seda check-in pagasi maksu, mis Airbalticu kodulehe kaudu.

Aga üldiselt on see pileti ostmine ju suht hilja pääle jäänud... piletitel ka kole halb omadus kallineda vastavalt lennu lähenedes ja vabade kohtade vähenedes...

Prantsuse rongilink: www.voyages-sncf.com

Päevateekonnast: Enda pikim päev oli ühel aastal mägedest liiga kiirelt alla tulles 28 km, mis lõppes kõõlusepõletikuga, suhteliselt piinavate edasiste päevadega, nii et vesi silmast väljas, ja Eestisse jõudes kipsjalaga. Teisel aastal lauskmaal oli vist 32 km, mis oli üllatavalt väsitav; sest eelmine, lühem päev künklikul maastikul andis tunda. Samas tuleks minna nii, et on hea olla. Põhjarannikul tegin algul täiesti 12 km päevi, nautisin vaateid, pildistasin. Ja Põhjatee oli sups alla-sups üles profiiliga. Kui ikka oli padukas, siis eelistasin kuskil ära kuivada, mitte vägisi mudas edasi trügida. Samas on muidugi õigus, et vahel on seltskond nii hea, et selle nimel pigistad endast rohkem välja, kui tegelikult vaja oleks. Isiklikult ei saa aru inimestest, kes õhtul teiste ees kilkavad, et käisin 40 või 50 km päevas - so what? ; ) , ega ma seal aja peale maratoni läbimas pole. Leidsin, et mulle isiklikult oleks kõige sobivam ca 20-24 km päevas, sest ma pole eriti varane inimene ja mulle meeldib ümbritsevat vaadata, seega ka suht aeglane.

Santanderi alberque: Siin samas teemas eespool kirjutan, et jah, seal on alberque, mis on suht raskesti leitav. Linnakaardil märgitud kohta minnes, sattusin alguses tavalisse hostelisse. Rääkisin perenaisega, vaatasin, et jube ilusad toad, aga kui selgus et hind on 40eur/öö, siis sain aru, et suht vale koht : ), tegelik alberque on lähedal, aga ligipääsetav ümber kvartali minnes, sisehoovis. Päris korralik. Kui mälu ei peta, siis kohe bussijaama kõrval.

Öömaja kuludest: Arvestasin vist ise keskmiselt 10 eur öömaja kohta päevas. Osa muidugi odavamad ca 3-7 eur, aga ülejääk siis tasandaks ära kulud mõnele vajalikule hostelile. NB! Llanese's ei olnud näiteks palverändurite alberguet, nii et see osutus kulukamaks.

Radade võrdlusest: Endale meeldis põhjatee, ühel pool meri, teisel pool mäed, üldiselt rohelisem. Lauskmaad on koduski nähtud. Minu jaoks kõige ebahuvitavam oleks Prantsuse tee keskmine, tasane kolmandik. Samuti oli minu jaoks suht igav kõigist läbitud kohtadest tegelikult viimane 100 kilomeetrit enne Santiagot, aga Põhjatee jookseb Prantsuse teega kokku enne lõppu, nii et seda vältida ei andnud. Igal juhul lähen mai lõpus Baskimaale tagasi, mitte küll otse caminole, aga ehk saab mõne päevatee Biarritz ja Bilbao vahel läbigi käidud.

Üldiselt ütleks, et mida iganes plaanid - aega, kilomeetreid.... teel olles plaanid/võimalused kindlasti muutuvad vastavalt ilmale, tujule, tervisele, seltskonnale. Alati tasub jätta endale mingil määral varuaega ja ennast mitte pingsalt kinni planeerida.

Ise võtsin hotelli siit www.londonpremierhotels.com , jäi Hyde Park Premier London Paddington 4*, Deluxe Double -incl. English Breakfast - 2 ööd kokku 189 naela, seega ca 50 inimene/öö, suht hea tulemus, tundub mulle. Letihinnast -70%, nädala pärast oskan kommenteerida.

Aga "top secret" hotelle annavad näiteks www.travelocity.co.uk www.booking.com

ja vist ka ryanair'i ja/või easyjet'i hotellilingilt sai neid kätte.

Vaatasin ka www.superbreak.com, aga sealsed hinnad minu arust just väga "super" ei olnud. Enda lemmik hotellide otsimiseks (nii Saksas kui mujal) on läbi aastate olnud www.hotel.de - väga hea kaardisüsteemiga ka selliste pisiasulate leidmiseks, mida nt maakaartidide pealt kätte ei saa. Samuti võib vaadata www.octopustravel.com www.holidaycity.com www.travelocity.com

Alberque'des on põhimõtteliselt narides madratsid, kus peal siis oma magamiskotiga magad. Lisatekke on ka, mõnes peenemas kohas olid vist linadki. Aga sellistes kohtades läks magamiskott lihtsalt vahel külma vastu käiku. Sellega on nagu eluga üldse - mõned kohad olid väga ilusad, teised mitte nii väga ; ) Mina kaalusin, kas võtta alust kaasa või mitte, esimene aasta viskasin välja, et väiksem pagas oleks. Samas oleks hea, kui oleks kas või see väike tagumikualus kaasas, seal peal hea, soe ja kuiv igal ajal istudagi. Näiteks kuskil teeääres pinkikku pidada. Seda soovitaks küll.

Osades alberquedes ja kõrghooajal ilmselt paljudes on lihtsalt põrandal sellised "vana aja koolivõimla" matid.

Pilet tuleks siiski metroos ka läbi kompostri tõmmata (vähemalt STIB'i kontrollide arvates), sest siis tulebki välja kas tund on juba möödas ja pilet veel kehtiv või mitte ja kas sa oled seda vastavas transpordivahendis teinud. Eesti rehepapp jätaks selle võib-olla tegemata, aga ma olen ise näinud, kuidas STIB'i kontrollid põgeneda üritavat jänest mööda metroopõrandat lohistasid : ) Seda ei pea tegema uuesti ainult siis, kui oled kahe metrooliini ristumiskohas ümber istumas ja nn punasega märgitud piletitsoonist ei välju. Iga komposter annab oma märke juurde. Paberpiletitele on oranzid kompostrid, praegu minnaks üle ka kiipkaardiga piletivariantidele MOBIB, nendele on ekraaniga kompostrid. Muuseas bussijuhist piletit kompostrist läbi tõmbamata just mööda ei hiili, nad jälgivad päris kiivalt. Metroos on peatused vagunitabloolt, aga jõuab ka perooni seina pealt ära näha. Bussides ei teatata, enamustel ka elektroonilised tablood.
Eelnevas STIB'i lingis oli ilusti antud kõik piletivariandi - 1 korra (ehk 1 tunni jooksul komposteeritav), sama loogikaga 5, 10 korra piletid. 1 või 3 päeva pilet.

Põhiline on: lennujaama rongile on eraldi pilet lennujaama bussile on eraldi kallim pilet (sellega julgeks linnas tunni jooksul veel edasi sõita) metroole/linnabussidele/trammidele on ühine pilet (vali siis mis variant paremini sobib)

Aga tuli meelde veel üks asi, mis mulle oli alguses väga võõras, aga on oluline, kui oled ainus, kes tahab peale, maha saada: bussipeatuses pead bussile viipama, et ta üldse kinni peaks ja su peale võtaks. Ja kui tahad maha minna, siis enne peatust sinist peatumisnuppu vajutama. Vahel juhtub, et pead peale peatumist ka sedasama sinist nuppu veel vajutama, et uksed lahti läheks, kui juht eriti laisk on ja ise ei viitsi avada. Bon voyage!

Minu jaoks uudis, et selline pilet olemas : )

Lisaks veel, et kui tahad rongiga ka tagasi jaama sõita, siis osta parem kohe ära, pole hiljem vaja sabatada. Piletid ei ole kellajalised aga kuupäevalised. Põhimõtteliselt saad lennujaamast kohe ka mõneks teiseks päevaks tagasi osta, kui tahad. Rong Centrali sõidab ca 20 min. Piletiautomaatide jaoks varu metallmünte. Lennujaama bussis E-R kella 20ni nr 12, muul ajal 21(sõidab Schumanisse ca 25 minutit) on eraldi pilet, 3eur, juhilt 4. Sama piletiga saaksid põhimõtteliselt edasi uhada ka metroos, kui jõuad 1 tunni jooksul komposteerida.

Äkki sattusid portugali immigrantide rajooni? ; ) Place Flagey ümbrus näiteks on portugaallasi ja portugali poode täis.

Eesti pangakaartidest - selleks ei ole vaja eriti getodesse sattudagi, et need ei toimiks. Paljudes väikestes putkades, hindude ööpoodides ja muudes sarnastes kohtdes saab maksta kohaliku deebetiga või siis kohaliku pangakaardi külge poogitud "Proton" variandiga, see on paralleelsüsteem deebetile, kus laadid spets terminalides kaardile deebetarvelt raha. Point on sellest, et terminaalid ei küsi sel juhul pin-koodi. Aga kaupmeestele on see variant odavam kui krediitkaarditerminalid. Laaditav maksimumsumma on 150 eur-i, sest kui keegi su kaardi pihta paneb, siis oled sellest summast ka ilma, sest selle saab silma pilgutamata tühjaks tõmmata.

Brüsseli põhilised jaamad on Nord, Centraal ja Midi. Luxemburgi platsil ka üks. Belgia siseliini rongid peatuvad neist kõigis. Midist lähevad läbi Pariisi rongid. Kui süsteemid on vahetuseks 10 minutit andnud, siis peaks olema perroonide (mitte jaama) vahetus reaalne, arvestage ainult, et seal võib palju inimesi ringi trügida. Ja pikanäpumeeste eest hoiataks ka. Pileti broneerimisel peaks ka perooni numbrid andma, need küll kasulik jaamas tabloode pealt üle kontrollida, et valesti ei jookseks.

Aga Pariisi saamiseks ei pea tingimata Brüsselisse eraldi sõitma. Ma ei tea, kust linnast tahate minema hakata, aga Pariisi rongidest Thalys peatub Oostendes (sealt lausa alustab), Brügges, Gentis, Antverpenis, Monsis, Charlerois, Namuris, Liège'is, Aix-la-Chapelle'is.Viimastes siis Saksamaa suunast tulevad. Võib-olla oleks mõtekam ja rahulikum siis mõnest teisest peatusest peale minna.

http://www.b-rail.be/int/E/

Tore, et põhjatee muutub populaarsemaks ka eestlaste hulgas. Kopisin siia alla oma vastuse ühest teisest teemast, ehk annab kellelegi inspiratsiooni. Tegemist on Santanderist alustatud camino muljetega aastast 2007. Ajast ja aastast sõltuvaks kujunes valdavaks paduvihmas ligunemine ; ), mis samas ilmselt mõjus vaimu karastavalt. Põhjatee on nendele, kes rahul üksinda teel olemisega. Tol korral nägin põhimõtteliselt üht inglast kaks korda ja üht itaallast 3 korda. Õhtuti veidi rohkem rahvast. That's it. Aga ilus oli. Elan küll hetkel oma reisimaterjalidest eemal, aga kui miskit kasulikku meelde tuleb, lisan siia. Santanderi alberguet andis veidi otsida, see oli sisekvartalisse nii hästi ära peidetud, et jooksin päkapikuna ümber maja mitu korda.

copy-paste... ilusad kohad -Cantabria rannikul Oijah, ma ei tea, kas küsijal sellest küll veel mingit kasu on, aga järgnevalt minu arust mõned ilusad kohad põhjarannikul (Camino del Norte'lt). Ca 35 km SANTANDERist, mis ka ilus ringi jalutamiseks, läände on SANTILLANA DEL MAR – vinge pisilinnake täis ülikute maju ja äärmiselt sümpaatse ja omapärase kloostriga (kloostriasukad elasid linnakeses ja käisid niiöelda kloostris päeval tööl. Samas ka piinamismuuseum. Kohalik juustukook on väga huvitav. Läheduses ka Altamira koopad kooliõpikutest tuntud piisoneid kujutavate kaljujoonistega. Päris koobastesse sisse ei saa, kõrvale on ehitatud ersatsvariant. Santillana del Marist väljudes on suur kämping. Edasi lääne poole COBRECES – tähtsaim objekt on võimas helesinine nunnaklooster – palveränduritele ööbimine 3eur väravamajas. Ühisest õhtusöögist nunnadega ja suurest külalislahkusest, nagu kirjeldatud teeinfos oli asi küll kaugel. Edasi tuleb COMILLAS – Gaudi fännidele kohustusliku objekti “päevalillemajaga” ja Gaudi endaga selle taga aias istumas, võimsa ülikooli ja omapärase surnuaiaga vana kiriku varemetes, mida üleval müüril valvamas suur ingel. Comillast väljudes hakkavad paistma Picos de Europa mäed kui valged elevandid ja aeg-ajalt vilksatab teisel pool meri. Järgmisena võiks ära märkida SAN VICENTE DE LA BARQUERA – asub jõesuudmes, looduskaitseala. Vanalinn, hingematvad vaated mägedele ja mere. Sealt oleks ilmselt ka parim variant läheneda kas 3päevase jalgsimatkaga üle mägede (mitu teevarianti) või bussiga SANTO TORIBIO kloostrile LIEBANAs, kus püha aasta just lõppes aprillis 2007. Seal kloostris siis puurist, mis kokku pandud risti tükikestest, millel Jeesus rippus. Ise Liebanasse ei jõudnud, aga tulevikuplaanides on kindlalt. Edasi tuleks juba Asturias – seal näiteks Lljanes'i linn ja mitmed rannad, ilusaim nähtutest Playa de la Franca. Ajaliselt soovitaks põhjarannikule minna alates aprilli lõpust, siis peaks olema vähem vihma. Minu süda jäi igal juhul põhjarannikule ja Cantabria/Asturias seljatasid vaatamata kogetud paduvihmadele oma roheluse, valgete mägede ja metsiku merega Navarra/Rioja lõputud viinamarjaväljad. Viimati mainitud kandist soovitaks küll Granoni kirikut, omapärase auraga koht. Ja päris Baskimaal ei saa muidugi üle ega ümber Guggenheimi muuseumist Bilbaos :)

Air Balticuga pole check-inn'is käsipagasi probleemi olnud, ka viimasel ajal. Võib-olla on Ryanair probleemsem, sest nendel tihti ainult nende oma liini letid ja seetõttu pilk teravam. Kui praegu lennujaamades ringi vaadata, siis on käsipagasi mõõtude varieeruvust ikka märgata. Pehme kohvri puhul litsub selle üle oleva 5 cm vähemalt paksusest ikka laiaks ja "õigeks", kui lastakse kontrollida.

Samas on Riia ja Tallinna vahel enamuses väiksed lennukid, kus need ülemised riiulid suht väiksed ja madalad. Paar nädalat tagasi ajas muigama küll, kui üks ameerika poiss üritas korduvalt oma ilmselt kabiini sobivate mõõtudega kotikest sinna litsuda, aga korda ei läinudki. Eks siis teenindajad leiavad kohvrile kuskil mujal koha, iga reisi ajal kindlasti mitu sellist juhtu.

Ilmselt võiks alustada läbitavate linnade kodulehtedest, kus reeglina ka mingi kultuurisündmuste rubriik üleval kas siis kohalikus keeles või paremal juhul lausa inglise keeles turistidele suunatud lingid.

Auto-moto ürituste osas oleks ilmselt hea teada mõnda vastavat ühingut/klubi, mis tahes muud ühingut ja siis nende lehtede kaudu asja uurida.

infoks: ka Tallinna lennujaama turvakontroll on ennast nüüdseks siniste plastiksussideni "apgreidinud" ; ), iseasi, kas on nii tore neid korduvkasutuses tutsakaid oma varba otsa tõmmata.

Miks mulle tundub, et see küsimus on inspiratsiooni saanud sellest uuest 3 aastasest mototripist ümber maailma? Ja muuseas ka nemad küsivad oma veebilehel rahalist toetust... et saaks mõnusalt edasi veereda. Mõni saab läbi blogi pulmakleidi raha ja rohkemgi, mõni ehk ümbermaailmareisi raha. Küsija suu pihta ei lööda?!

Seal küsitakse, kas sa tahad oma "Gutschein einlösen" ehk lunastada, mitu tükki on ja numbreid. Kuna sul neid ilmselt pole, siis mine sellest Gutschein kohast üle, seal annab ka variandi 0. Minu arusaamist mööda peaks see "Gutschein" olema mingi talontsik/allahindlus-/kinkekupong, mis on kuskilt saadud/kingitud/eelmise ostuga kaasnenud/kataloogi vahel olnud jne ja mis omab mingit rahalist väärtust.

Gute Reise!

Mina näen seal LP lehel sellist kohta mis ütleb "Book accommodation and save 40% off guidebooks." See on nüüd vist ainult eestlases pesitsev rehepapp, kes oskab 2=3le veel teise sooduse otsa kütta ja ullikest LP-d tõmmata ;)

Arvestades, et siin jookseb juba eelmise aasta lõpust läbi teema "Kus maal on siis kõige ilusamad naised?" (ja vastuseks on välja toodud mitu kohta, kus täielikud "kõõmad") leian ma selle teemapüstituse olevat siiski suhteliselt kohase ja õiglase.

Aga vastuseks - esimesest Taanis viibimise korrast on mulle tundunud, et seal on algasukate hulgast koledaid mehi raske leida. Teiseks rabasid mind niigi väsinud jalust 2 Hispaania päästetöötajat, kes tulid südaööl keset räiget äikestormi poolenisti uppunud alberguest vett välja pumpama... võrreldes tavaliste "jumbu hispaniolodega" olid need vennad ca 2m ja laiade õlgadega. Ilmselgelt "first choice".

Mis puutub komplimentidesse, siis reeglina öeldakse mulle "you are so funny" või "you are grazy" ja kunagi ka "You look even better than Cindy Crawford". Mine võta kinni, mida eelistada ; )