ronn01

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
9 postitust
16 kommentaari

1 külastatud kontinenti

Viimased kommentaarid

Oskab keegi kommenteerida Poolast tulekuga seonduvat eneseisolatsiooni? Kui tuleme autoga Poolast läbi sõites ühe jutiga (st ei peatus kusagil Poolas) kuidas seda kontrollitakse siis ja kes kehtestab karantiini?

sellel saidil öeldakse küll,

 https://koronavirus.mzcr.cz/ve-vetsine-evropskych-zemi-je-nizke-riziko-nakazy-cesi-se-budou-muset-prokazat-negativnim-testem-pri-prijezdu-z-portugalska-svedska-a-slezskeho-vojvodstvi/

et  tšehhid peavad Portugalist, Rootsist ja Sileesia vojevoodkonnast saabumisel end tõestama negatiivse testiga, aga autoga läbisõitjate kohta pole seal midagi öeldud.

Oleks samuti huvitatud tagasisidest sarnaste telkidega reisimisest. Eriti võrreldes kämpinguga.

Võibolla pole päris õige koht aga kas keegi on kokkupuutunud välisvoodidega, http://www.easy-camp.com/Furniture.aspx?b=Easycamp&bid=3&lid=1&l=en-GB&ProductId=1995&pid=5&CatId=544 , kuidas nad üldse telki sobivad on nende peal parem, pehmem magada kui isetäituvate madratsite peal.

Nii, teadjamad inimesed, kes reisinud siis lastega. Tahaksime minna mai lõpus paariks nädalaks lastega Itaaliasse. Väikesed lapsed 1. ja 3 a.-sed. Küsiksin, et

  1. kuidas oleks sinna võimalikult soodne sõita? Kas oma autoga, lennukiga, laevaga (Rostocki) ja võtta kohapealt rendiauto.

  2. Millist elukohta soovitaksite lastega perele kõige enam seal riigis? (Majake, villa, kämpad, telk)

  3. Millist piirkonda soovitaksite pigema lastega seal olles külastada, või millises piirkonnas võtta elukoht? (Toscana jne) Kas pigem mägedevahel, külakeses jne) Või pigem linnade lähedal?

  4. Milline ilm võiks olla mai lõpus, juuni alguses (keskpaigani) Itaalias.

5.Milliseid piirkondi KINDLASTI EI soovita külastada?

  1. Kas majakeste broneerimist ja reisikorraldust peaks tegema või oleks mõtekam teha ise või läbi reisifirmade?

  2. Kui sõita oma autoga nt 3 päeva mitte jutti sinna, siis millistes riikides soovitaksite ööbimispaigad teha?

Kas ei oleks mõttekas sinna lennukiga minna ja kohapeal auto rentida.

Aidake valida ei suuda otsustada kas Beckeri Z098 või Tomtom 730. kaardid neil nüüd mõlemil 100% kattuvusega. Põhikasutus oleks euroopas. Kumb navigeerib paremini, paindlikumalt, kummaga on mugavam kaarte sirvida, POI otsing lihtsam??

Mingi jama selle Garmin XTga ei taha teekonda ümberarvutada kui oled jalakäia reziimis. On veel kellelgi midagi sarnast olnud?

nuh kui regio kaarte väga vaja aga Garmin Mobile XT ei taah osta siis on veel üks võimalus http://www.nutiteq.com/nutimap.html. Tirib küll kaarte netist kuid kui harva vaja siis käib küll.

Oot VGA ekraan? Millist ise kasutad? IGO 8 toetab ju ainult seda viletsat resot 240x340.

Ok võibolla ma väljendasin ennast halvasti aga ikkagi, oletame et oled tundmatu linna keskel ja tahav nende vanalinnaga tutvuda siis millise progega oleks parem otsida, TT6 jah saab otsida huvipunkte kuid siis nad nimekirjana, tahaks nagu kaardi pealt neid näha, sealt aga ekraan pisike ja nimetusi ei näe jne.

Mida kasutate ja kuidas leiate vaatamisväärusi tundmatus linnas. Navides nad muidugi kõik sees aga siit tulebki see ekraani jama et liiga väike ja juba keeruline seal neid otsida, vähemalt tomtom 6 küll. Et kas kodu töö ja paber kaardid või läpakas mõni hea soft, mis näitaks kus asuvad paremad vaatamisväärused või teistel navidel see asi mugavamalt lahendatud.

Sai siis N73 navigeeritud saksa ja tagasi. Täitsa sõidetav erilise probleeme küll polnud, hea oli see et linnas sai alati kaasa võtta, mugavalt ringi käia. Marsruudi planeerimine kui tahtsid sõita oma mitte navi pakutud teed oli natsa tülikas aga muidu ok

Endal siis N73 ja TomTom peal, eestis on kõik ok. Praegast plaanin saksa reisi, eks kui tagasi tulen siis näe kuidas oli, erilist probleemi sellest preagu küll ei näe võibolla ainult see et ekraan väike ja marsruudi planeerimine tülikam.