trip-krainetrip-ukraine-dark

harjus

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

2 meeldimist
3 postitust
13 kommentaari
 

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Tere. Kes  sellel aastal Ukrainas käinutest võib kinnitada, millises Eesti kindlusseltsis kindlustatakse Ukraina poolt aktsepteeritud koroonakindlustusega? Või kindluse mõttes tuleb kindlustada vatse poolt esimeses kirjas saadetud lingi kaudu?

Õhtust. Visitukraine lehel on info täiendatud, et reisimiseks Ukrainasse piisab: kas PCR testist mis ei ole vanem kui 72h või lõpetatud vaktsineerimisest.

Kas esimeses kirjas oleval lingil ei anna kindlustust vormistada? Kerides alla on nupp "vormista kindlustus". 

Samuti siit peaks abi saama:  https://reisitargalt.vm.ee/riigid/ukraina/

Muideks Salva teeb kah koroona kindlustust, mis kehtib Ukrainas

Kas keegi on käinud sellel aastal Lääne-Ukrainas?  Millise transpordiga (lennuk, auto, buss)? Kas piiril on järjekordi?

Kirjutis läks nagu musta auku.

Tere!Olen huviline, kas vabu kohti on?  Käisin selle aasta juunis kuid tunnen, et reis jäi natuke lühikeseks, on soov uuesti sellel aastal minna.

Tere!Kas antud ajale on juba huvilisi?

Tere!Üks vaba koht on järele jäänud. Kiirustage reisihuvilised. Piirkond on väga huvitav.

Tere!Kui koguneb 9 reisikaaslast siis läheme täisbussiga. Reis ei jää ära ka 8-kesi, sellisel juhul koht 287,5 euri. Bussijuhti ei võta. Enamus on seltskonnas juhilubadega. Esmased läbirääkimised on turismitaluga tehtud.

Poistel oli väga lahe reis. Kohe kadedaks teeb :). Väga huvitav lugemine igatahes. Ja pildimaterjal täiendab väga hästi reisikirjeldust.

Tulin augusti algusesTaga-Karpaatiast. Sinna ja tagasi läbi Poola- Slovakkia, Vysne Nemecke - Uzhhorodi piiripunkti mõlemal korral piiriületus pühapäevasel päeval. Sinna piiriületus 1h tagasi 4h, kuna piiriületajaid oli väga palju. Ukraina piiripunkt meenutas Araabia turgu kus auto on autol sabas kinni ja et sõidukist väljuda pidi end läbi poolenisti lahtise ukse libistama kuna kõrval oli ka sõiduk. Sai sõidetud Uzhhorod - Mukacheve - Khust - Rakhiv - Bohdan. Teed on suht kehvakesed, väga ootamatult võib tekkida sõidusuunda löökauk, sai ka mõnest läbi sõidetud nii et jalad said haiget :). Läbisime 260 km 6 tunniga, kiirus enamasti 70-80km/h, viimased 12km Rakhiv- Bohdan sai läbitud umbes 40 minutiga, augu kõrval oli ka auk ja pidi valima väiksema augu. Politseipatrulle oli palju, 2 korda peeti ka kinni. Üks kord kui valest sõidureast, mis ei olnud tähistatud nii nagu Euroopas reastusin ümber kui sain aru et olen reaga eksinud. Koht oli valitud selline kus seisa ja vormista protokolle terve päev, minu ees seisis 3 sõidukit. Kutsuti ka kohe autost välja ja auto taha, et rääkida rikkumisest (seda ei tehtud kaasreisijate juuresolekul). Tehti peenikest vihjet, kuid trahvi ikkagi ei vormistatud (ka mitteametlikult). Mõnes kohas seisid ka fööniga mehed ja kui mööda sõita siis saadeti pika pilguga autot. Sai käidud Bukoveli kandis, puhkekompleksi kandis teed väga head aga mõne kilomeetri kaugusel on teed jälle endised. Aga kui sõita mõistusega ja ettevaatlikult siis tuleb auto ühes tükis tagasi. Loodus on väga ilus aga kahjuks ei osata seda hinnata, prügi vedeles igal pool (pudelid, paberid jne), plastpudelid ujumas jões. Rahvas on eestlaste suhtes hästi meelestatud ja kui räägite vene keelt aktsendiga siis kõik ok. Rakhivi ühes rahavahetuspunkti kõrval asuvas kioskis nähvati " meil on siin eurod veel puudu" kui olin küsinud vene keeles, et kus siin eurosid saab vahetada. Aga muidu reisiga väga rahul ja soovitan kindlasti külastada Taga-Karpaatiat.

Keegi kes on käinud sellel aastal Ukraina Karpaatides andke teada kuidas piiriületus kulges. Kuidas on olukord regioonis? Kas kõik rahulik? Kuidas on suhtumine turistidesse?

Väga hea pakkumine reheturismi poolt. Suurema seltskonna planeerimine võtab pikemalt aega. Kui pakkumine kehtib ka järgmisel aastal siis suure tõenäosusega saab reis teoks. Endal oli see aasta plaanis augustis üksiküritajana reis ette võtta. Bussiga Riiga sealt edasi Ecolines bussiga Riia - Lvov väljub kaks korda nädalas 11:20 saabub Lvovi järgmisel hommikul 10:10 ning sealt edasi Rakhivi rongiga millest kirjutas viimati kõneleja.