idna

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

2 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari
Viimased kommentaarid

Kinnitan Cocoboco juttu, et läbi Innsbruki ja kui tahad kiirelt kohale jõuda kasuta Itaalias kiirteid. Kohalikel teedel sõitmisel arvesta keskmiseks kiiruseks 40 kuni 50km/h ( Verona/ Padova kaudu minekul)- kohalik tee läheb mõlemast linnast läbi. Mina olen peatunud Veneetsia külastamiseks Lido di Jesolo kandis, neeme tipus on kämpinud, pikk mererand ja saab laevaga Veneetsia südamesse. Garda järve ääres saaksid troopilise tunde sisse aga Veneetsia ümbrus meenutab pigem Matsalu! Austrias ja Sloveenias on vinjetid ja kui lähed Salsburgi kaudu, siis on Austrias lisaks veel tunnelimaks 10.-€ Villachist alla Veneetsia peale tulles on ka kohalik tee täitsa kiirelt sõidetav!

Salzburgist E55 peale minnes on Zederhause kandis pikk tunnel tasuline ( 9,5 euri) ja Austrias tuleb osta ka kiirtee pilet - olen ise näinud kuidas maantee politsei seda teeäärsetes parklates kontrollimas käib!

Peab arvestama, et puhkuste perioodil on Itaalia kämpingud suht täis ja Prantsusmaa lõunarannikul asuvad kämpingud täis - kui ei ole just enne broneerinud. Keskmine öö/päev maksab kämpingus 50.- euri. Viis päeva arvestada kohalejõudmiseks on ok aga see tähendab päeval pea pidevat sõitu! Berliini võiks jätta mõneks teiseks korrakas ja see teeb ka kerge ringi sisse. Itaalias tasub kasutada kiirteid, sest kohalikud teed on aeglase: üks asula lõpeb ja teine algab - eriti põhjas ning lõunapool on mäed. Keskmine kiirtee maks on 10km 1.- eur. Kindlasti võtta haigekassast tervisekindlustuse kaardid ja teha lisakindlustus! Minu poisil tehti näiteks Gdanskis pimesoole operatsioon ja vaja läks just seda Eesti haigekasssa kaarti!Esimese päevaga võiks Augustowi välja jõuda, seal on enne linna sisenemist, vasakut kätt väike järv ja puhkeala aga siis tuleb varakult alustada!

Kas kellelgi on kogemust kuidas Sopoti lähedal kodumajutust broneerida või on kohapeal hoonetel sildid küljes ja mis võiks olla hinnaklass? Anaakel jagas veidi infot, tänud aga ehk on kellelgi veel teavet. Tänud ette!

Meil oli tehtud ka vabatahtlik tervisekindlustus, mis osutus suht mõttetuks poolas. Seal nõuti vähemalt Haigekassa poolt väljastatavat, mis mulle e-postiga saadeti. If kindlustus ei maininud poole sõnagagi, et tuleks ka Haigekassast EU-s kehtiv kindlustuskaart teha. Telefoni teel selgitati mulle Haigekassast, et kui haigla nõuab visiiditasu, uuringutasu diagnoosi panekuks ja järelravi tasu või haige kiiret lennutransporti koju, siis selle peaks katma lisakindlustus aga operatsioonikulud katab Haigekassa. Poolas piisas vähemalt ainult Haigekassa poolt väljastatavast paberist ja mingeid muid raviarveid ei esitatud(siiani). See ei pruugi kehtida muudes Euroopa liikmesriikides. Kui kellelgi on infi või kogemust - võiks jagada.

Otsi siit tripist selline tegelane üles nagu Aivar Brutus, tema on Prantsusmaal sõitnud rattaga ja kasuks tuleb lugeda ka tema hästi põhjalikku reisikirja: . http://brutusa.blogspot.com. Seal on ka kaardil läbitud teekond. Sõitsin ise autoga Provence kandist üles Alpidesse, teele jäi Ste. Croix järv ja ülevalpool asetsev Serre-Ponconi järv .Vaated ja loodus on ilus, kämpinguid jagub, eriti võimsaks läksid vaated Serre-Ponconi järve ümbruses. Teed on kitsad, igal pool on märgid, et ratturist tuleb mööduda 1,5m kauguselt, prantslased peavad üldjuhul kiirusepiirangutest kinni ja selliseid tõmblejaid ja rallitajaid ei kohanud. Ratturitest kohtab seal maanteerattureid, kes lähevad varavalges trenni tegema - siis on ka liiklus harvem. Väikestes kohtades arvesta,et söök on 2x kallim kui Eestis ja poode suht harva.

Tore on lugeda, et eestlased hakkavad hindama Poolat ka kui turismi sihtkohta ja avastada on seal palju, arengupotensiaal suur ja ärid lähevad käima hommikul juba kella seitsmest. Kaardiga saab maksta pea igal pool - mitte nii kui Saksamaal (siin võib olla mul vale arusaam majandusest ja kaardimaksetega arveldamisest) . Kiidan siin ka veel Poola meditsiini, kuna üsna selle suve reisi alguses tuli lasta 8a pojal Gdanski haiglas pimesool ära opereerida. Kuna olime reisil autoga, siis oleks tagasi pöördumiseks kulunud vähemalt 24h ja ei tahtnud teepealseid riske võtta! Soovitan kõigil Euroopasse reisijatel enne haigekassast läbi minna ja sealt nõutada EU-s kehtiv tervise kindlustuskaart. Reis jätkus peale viit haiglas veedetud päeva. Jõudsime ka lõuna Prantsusmaale, mis oligi sihiks, peale mõningasi kärpeid sõidugraafikus. Muide Gdanski raekoja platsi välikohvikus maksab õlu 8zl, mis on vähem kui 2€ ja koht ise oleks nagu muinasloost.

Vaata: www.eurocampings.eu. Ma arvan,et see on mõistlik hind ratta laenutuseks kohapeal ja sept. on mõistlik aeg sinna minekuks, sest aug. on suht raske kohta kämpingusse leida, sest prantslane puhkab aug. ja üldjuhul oma kodumaal- maa on suur ja teenitud raha jääb riiki.

31 nädalal, alates 27 juuli, kas keegi on minemas nädalasele rattamatkale ( Eesti, Soome ), M43.