Smily6

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
0 postitust
12 kommentaari
Viimased kommentaarid

Miniseelikuid võib jah näha vaid heal juhul ööklubides ja turistide seljas (kuigi enamasti on ka turist, kes juba Ugandasse kohale jõudnud, üsna mõistlikult riides), seega tõesti see seadus Uganda tänavapildis oluliselt midagi ei muuda.

Kuigi hilja, aga vastan, äkki on järgmistele abiks.

Sõitsin Tansaanias 2012. aasta kevadel läbi nii liini Kigoma Dodoma (läänest itta) kui ka Kapiri Moshist Zambiast Dar Es Salaami Tansaaniasse.

Kigoma-Dodoma. Päev varem läksime Kigomas raudteejaamast piletit ostma. Meile vaatas vastu meeletu järjekord (sajad inimesed) ja see järjekord liikus üsna aeglaselt. Esimese/teise klassi piletite järjekord oli eraldi, läskime sinna. Kahjuks polnud enam pileteid. Võtsime siis kolmanda klassi pileti (kuskil 6 euri maksis). Järgmisel hommikul läks rong täpselt välja, kasulik on veidi varem kohal olla igaks juhuks. Meil olid piletil märgitud ära istekohad ning terve reisi ajal oli kõigil oma istekoht, kuid istuti kolmekaupa pinkidel, kaks pinki vastastikku (sarnaselt Eesti rongidele). Sõit kestis 26 tundi, kohale jõudsime järgmise päeva hommikul. Rong peatus pidevalt suuremates kohtades ja kõik oli "nagu filmis" - kauplejad jooksid akende juurde ja peaaegu olematu raha eest sai osta palju söödavat. Peatustes tulid rongi ka mõned suvalised inimesed, kes otsival pilgul ringi jalutasid. Kohalikud teadsid öelda, et need on vargad. Vaated olid väga ilusad ja rongi aknast oli Tansaania kindlasti nauditavam kui bussiaknast. Kui pimenes, siis tõmmati aknad kahekordse võrega kinni ja kästi mitte mingil juhul lahti teha. Põhjus selgus varsti - rongi katusel olid vargad, kes läbi akna püüdsid kotte varastada. Kui aken kinni oli, polnud probleemi. Selline ekstreemsus siis. Teine ekstreemus seisis rongis olevas WC-s, mis oli auk põrandas (uks käis siiski õnneks kinni). Muidu olid aga kaasreisijad ülisõbralikud ja kaitsevad nii meie kui meie asjade suhtes ning kogu rongis ja peatustes toimuv on üks mu eredamaid mäletusi Aafrikast. Dodomas oli raudteejaamas vastas palju busse, mis erinevates suunades inimesi ära viisid.

Zambiast Dar Es Salaami

Ostsime Lusakas (Zambia pealinn) ära nädal varem esimese klassi piletid, et mitte riskida nendest ka seekord ilmajäämisega. Pilet 2,5-päevaseks reisiks 4 inimese kupees maksis veidi üle 30 euro inimese kohta. Meid oli kolm ning kuna muidu pannakse naised ja mehed eraldi kupeesse, siis ostsime ära oma kupees ka neljanda voodi, et saaksime ikka kõik koos olla - 10 eurot inimese kohta polnud just suur summa selle luksuse eest. Kupees reisimine oli väga hea puhkus pärast üle kuuajast reisi Ida-Aafrikas. Magasime, kirjutasime, nautisime vaadet ja söögiaegadel tuli teenindaja küsima, mida menüüst soovime, maksime summa ja toit toodi varsti kupeesse.

Kindlasti soovitan rongisõitu läbi Tansaania, võimalusel siiski 1-klassi kupees, kuid ka kolmas klass on tehtav, lihtsalt seikluslikum :)

www.qatarairways.com www.kenya-airways.com www.emirates.com/ www.virgin-atlantic.com www.turkishairlines.com/

Võid proovida otsida ka sihtkoha riigi lennufirma pakkumisi (N: Air Tanzania, air Namibia jne).

Qatarairways'is on hetkel näiteks selline pakkumine: Celebrating our 100th destination with a Fabulous Offer To say thanks to the millions of our customers around the world, we are offering a fabulous 2-for-1 offer. Get two tickets for the price of one when you book on 13th or 14th April for travel between 1st May and 14th June.

Kuu aega tagasi oli suur kapp 50 SEK - 24 tundi, keskmine 40 SEK ja üsna väike 30 SEK.

Oskan rääkida vaid Keenia kohta. Lugedes teemaalgataja soove, siis soovitaksin sellist reisi ülesehitust, et alguses minna nii paariks nädalaks vabatahtlikuks, harjub kiiremini kohaliku kultuuriga ning saab tänu usaldusväärsetele kohalikest tuttavatele veidi infot ja nõuandeid, seejärel puhata-reisida ning lõpus soovitaks veeta nädal(-paar) üksinda (ehk siis ilma teiste eestlasteta) kas siis reisides või vabatahtlikku tööd tehes - kui eesmärgiks on nn eneseleidmine, siis soovitaks just teatud aja olla üksi ning reisi lõpupool on selleks sobivaim, kuna siis on juba julgem tunne. Mina olin vabatahtlik näiteks siin: http://takatifugardens.atspace.org - enamasti inglise keele õpetamine koolis lastele, keskust juhib austraalastest paar, kuid töötab ka kohalikke, elamine ja toit on tasuta, mingisuguseid tasusid ise maksma ei pea. Tean veel paari kohta tasuta vabathatlikuks olemiseks, soovil kontakteeru: 6smily@gmail.com

"Millega peaksin ma sinna minnes arvestama?" Enda turvalisuse huvides liikle pimedas vaid taksoga. Linnades on turvalisuse probleem pimedas suur, ka maapiirkondades on isoleeritud/inimtühjades kohtades risk olemas. Soovitan kaasa võtta (käte)desinfitseerija. Võtke kaasa võimalikult vähe asju, kohapealt saab enam-vähem kõike osta ning suurte kottidega mitmeliikmeline valgete inimeste grupp äratab liigselt tähelepanu. Kui soovite natuke kohalikku ühiskonda sulanduda, ärge käige ringi nii, nagu me Eestis suvel käiks, eriti väiksemates linnades soovitaks vähemalt üle põlve pükse ning vähemalt midagi sama katvat kui varrukatega t-särk, kohalikud käivad enamasti (eriti väljaspool Nairobit) pikkade pükste/seeliku ning tihti ka pikkade varrukatega särgiga. Ja veel, ära usalda rahaasjades kohalikke, keda vaid veidi aega oled tundnud, kui tahad teha annetust millegi ostmiseks, ära tee annetust, osta see asi.

Lennufirmadest võid vaadata selliseid: http://www.emirates.com/english/ http://www.virgin-atlantic.com/en/eu/index.jsp

Safari: kui reisi sees on ka sõit rahvusparki, soovitan 3-päevast safarit. Lisaks on huvitavad kohad Baringo järv - saab telkida Robert's campis, öösel tulevad jõehobud telgi kõrvale rohtu sööma, tohutult palju linde ja väga ilus järv; lake elmentaita - teel Nairobist Nakurusse (umbes 40 km Nakurust), palju flamingosid, saab lihtsalt seal jalutada, rahulik, turistidevaba koht. Turkana järve idakallas ja teekond sinna... Hell's gate national park - pargis saab sõita jalgrattaga või jalutada, sebrad, pühvlid, kaelkirjakud, gasellid jne.

Ööbimine: ka lonely planetis on olemas odavamad "hotellid", nende hinnad 1 inimene on alates umbes 350 shillingit (umbes 50 krooni), üsna korraliku kaheinimese toa saab umbes 1200 shillingiga - veidi alla 200 kr. Mina näiteks rentisin külas maja, 3 tuba, 2500 shillingit kuus (umbes 400 kr), võimalusi on palju. Alati tasub kohalikelt nõu küsida (kuid olla vastuste suhtes siiski igaks juhuks veidi skeptiline).

Head reisi :)

Lisan siia ka enda fotod Keenia reisist märts 2009- august 2009. Blogi oli kahjuks veidi raske kirjutada, arvuti, aja ja ka tahtmise puudumise tõttu.

http://keenias.blogspot.com/2010/04/keenia-pildis.html

Lühemaks ajaks minnes: suuremates linnades on internetikohvikuid väga palju, neist korralikumates ka enam-vähem ühendus, väiksemates internetikohvikutes (ehk siis enamuses) on ühendus nii ja naa.

Pikemaks ajaks minnes: On võimalik osta ka USB intenet -ise kasutasin "safaricomi" -mugav ja võrdlemisi hea internetivõimalus, linnades on levi korralik, ka külades enamasti pole probleemi.

Kõik (nii ka hääletamise õnnestumine) sõltub alati ju paljudest asjadest. Aga kui on pealehakkamist ja kannatlikkust ning kui eesmärk silme ees, siis saab see tehtud ja on veel lisaks lõbus ka. Põhjamaad ei ole hääletamiseks küll just parim koht, aga ma ei soovitaks nende kommentaaride tõttu enda reisiideest loobuda. Ise hääletanud (jah, ainult hääletanud)seal 3500 km ja 45 autot kokku ning olime väga rahul. Meie reisist saad lugeda: http://smily6.blogspot.com/2006/08/kuidas-me-kaleviga-skandinaavia.html Edu:)

Ise olen hääletanud Helsingist Nordkappi ja sealt Stockholmi. Auto peale saamine: Soomes läks keskmiselt pool tundi, Norras 1-2 tundi ja Rootsis olenes kõik hääletuskohast, aga üldiselt ei saa enamus inimesi aru, miks keegi peaks sellisel viisil reisima või mida sa seal tee ääres üldse tahad. Kõige halvemal päeval Rootsis saime 12 tunni jooksul 70 km edasi. Rootsis võtsid üldse enamasti peale turistid:) Need, kes peale võtavad, on loomulikult väga sõbralikud:)

räägin siis enda kogemusest.

Päeval on peamised "turismiobjektid" tõesti paksult rahvast täis, muidugi on nad ka vaatamist väärt. Mõnesse suuremasse kirikusse ei saa (selja)kotiga sisse. Minu parim kogemus oli linna väikestel tänavatel Grand Canali ja bussipeatuse vahelisel alal õhtusel ajal lihtsalt ilma kaardita ja ka sihita ringi jalutada. Hästi hea õhustik, selline mõnus ja personaalne. Päikeseloojang, kitsad tänavad, tänavatel kuivav pesu jne. Muidugi oli ka "romantic table" pakkujaid... tuttav kunagi ammu läks õnge ja tulemuseks oli see, et neid kiirustati söömisel tagant, et järgmised tulla saaks:D

Veebussi soovitan ka! Päevapiletit saab nii infopunktist kui ka suurematest peatustest osta. 14 euri umbes oli. Külasta ka ümbritsevaid saari. Lido saarel saab ratast laenutada, saare keskusest. 3 euri tund, ega rohkem polegi vaja, et saarele tiir peale teha. Seal on ka jõhker rand:) Murano saar on hea vaheldus (seal elavad ka päris inimesed ja on normaalsete hindadega söögipood:D), kui oled just sealt turismiobjetipiirkonnast pääsenud.

http://smily6.blogspot.com/2008_06_01_archive.html - siit VENEETSIA teemaline postitus ja mu poisi blogi http://my.opera.com/christian-boermel/blog/2008/06/30/venice

Soovitaks kõigepealt vaadata sellist lehekülge: http://www.hostelbookers.com/hostels/italy/milan/

Sealt mingi variant vähemalt esimeseks ööks valmis vaadata, võimalusel ära broneerida. Seejärel hospitalityclubi/couchsurfingu kaudu proovida leida keegi, kirjad saada kohe ära, hostelis või Milanos internetipunktis vaata, äkki keegi on vastu kirjutanud.

Kui ei, siis odavamad hostelid algavad 10st eurost:)

Edu.