torumees

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
4 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tahaks ühe asjaolu endale ikka selgeks teha. Siin väidetakse, et VoA puhul tuleb riigist lahkuda 14 päeva jooksul. Mina olen aru saanud, et viisa VoA kehtib 15 päeva ( ööpäeva ). Näiteks kui saabun 1. kuupäeval kell 00.30 ja lahkun 15-ndal kell 23.45 siis jääb see aeg 15 päeva (ööpäeva)sisse ja seega peaks viisa piirilt saama.Või olen ma millestki valesti aru saanud?

Kas lennujaamas on võimalik viisat osta eurode eest? Kui ei, siis kas seal on võimalik enne viisa taotlemist kohalikku raha vahetada? Lennuk saabub öösel

Teistele teadmiseks ja nõuande saamiseks. Mina saatsin viisataotluse tähitud kirjaga Varssavisse Süüria saatkonda 18.06. Viisa väljastati 29.06 ja tähitud kirjaga jõudis Eestisse tagasi 09.07. Seega läks aega kolm nädalat. Kuid asi on hoopis muus. Kuna sõit alles oktoobris ja soovin ka Jordaaniasse põigata, otsustasin mitmekordse sisenemisega viisa kasuks. Seda tüüpi viisa pidi kehtima väljastamisest alates 6 kuud ja oktoober jääb sinna sisse. Panin ümbrikusse ka 30 EUR-i viisa tarbeks, 5 EUR-i tagasisaatmiskuludeks ning juurde kirjutasin kaaskirja, et soovin kindlasti mitmekordset viisat. Nüüd aga! Tagasi saadeti ikkagi ühekordse sisenemise viisa. Sellega ei ole mul aga midagi teha, sest selle kehtivusaeg on kolm kuud väljastamise hetkest ja aegub 27.09. Mina aga lähen oktoobris. Ometi on ju ka viisataotluses näha, millal ma riiki siseneda soovin. Teiseks, kuhu jäi minu sellisel juhul ülemakstud 20 EUR-i, mida nad mulle tagasi ei saatnud. Ühekorne maksab ju ainult 10 EUR-i. Saatkonna kodulehelt ei ole nagu lugeda ka, et mitmekordse sisenemisega viisa jaoks on eraldi tingimused. Eelnenust lähtudes küsin tibake nõu.

  1. Kas hakata nendega protsessima, nõudma ikkagi mitmekordse viisa väljastamist, sest raha sai ju saadetud. ( Mul ei ole maksedokumenti )
  2. Kas saata saatkonda uus viistaotlus. Maksta uuesti. Ja kui mitmekordset ei saa, siis ühekordne. Ja kanda 35 EUR-i kahjumisse.
  3. Proovida viisa saada siiski piirilt. Sellisel juhul tuleb mul Jordaaniast tagasi tulles jälle viisat nõutada.

Teema on küll olemas, kuid need kajastavad aprilli-juunit. Praegu aga september käes. Tegelikult sain vastuse juba teistest foorumitest ja loodud kirjavahetusest eestlasega, kes seal elab. Kokkuvõtvalt – olukord on OK ja võib minna küll. Hotellide täituvus läheb ülesmäge ja turiste olevat jälle palju näha. On mõned piirkonnad kus asi tõsisem kuid maskides ei kõndivat keegi ringi.

Küsimus “Milline on gripiolukord Mehhikos praegu” on kustutatud. Miks? Küsimus oli ju selgelt esitatud. Ei ole eksitud ei kasutusreeglite ega postitusreeglite vastu. Või väidab keegi kustutajatest, et teema ei ole aktuaalne. Arvan, et tervis on just tohutult oluline. Ja kui keegi väidab, et seda teemat on siin juba käsitletud, siis tõesti, seda tehti aprillis-mais. Sellest ajast on aga ligi pool aastat möödas. Küsimus oli konkreetne- kas transport, muuseumid, hotellid jne toimivad normaalselt. Ja soovisin teavet just nendelt, kes seal praegu on või vahetult sealt tulnud.