alari34

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
6 postitust
14 kommentaari

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

3 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Raha on kõige odavam ja mõistlikum vahetada kohapeal mingis pangakontoris.

Oleme reisilt tagasi ja jagame enda muljeid, ehk tuleb kellelegi puhkuse planeerimisel kasuks.

Ööbisime 5* hotellis Melia Grand Hermitage ja jäime nii toa kui kogu hotelliga väga rahule. Õhtuti oli meelelahutusprogramm nii lastele kui ka täiskasvanutele, kuid kella 23ks oli vaikus majas ja lärm und ei seganud. Tripadvisorist lugesime, et hotell sobib hästi ka lastega peredele ja nii see tõesti on.

Söök-jook

Rootsi lauas sai küll iga söögikorra ajal söönuks ja valik oli lai, kuid erilist elamust see siiski ei pakkunud. AI-st oli ainult nii palju kasu, et kui juhtusime olema hotelli basseini ääres, siis sai kohalikku õlut ja veini (mis ei kõlba eriti juua) ning kokteile (mida serveeriti selles kõige odavamas plastiktopsis) tasuta. Pigem soovitaks võtta vaid hommikusöögiga paketi ning rohkem väljas einestada. Kindlasti proovige menüüst ka kohalikke toite, nt üks hea avastus oli meie jaoks parlenka, mis kujutab endast õhukest pitsatoalist küpsetist juustu, küüslaugu ja maitseainetega (parim oli see Burgase poole jääva kuurordi/promenaadi lõpus, täitsa rannas asuvas söögikohas Neptun). Parima õhtusöögi saime hotelli Admiral taga asuvast restoranist (ei asu promenaadil, jääb paralleelsele tänavale, mis viib Admirali juures Melia juurde). Meie hotelli Melia juures promenaadil on ka hea restoran mõistlike hindadega – „Parmys“. Meliast teisele poole (Admirali hotelli/Burgase) pea aegu „Parmyse“ vastu jääb teine hea ja suur restoran, kuhu tasuks sööma minna u 21.00 (tänaval on sisseviskajad, võid päeval kella täpsustada), kuna siis esinevad rahvatantsijad ja toimub muu kultuuriline meelelahutus. Meie arvates oleks see hea alternatiiv reisibüroo pakutavale rahvusõhtule. Üldiselt saime õhtuti u 40-50 levi eest kahekesi kõhud kõvasti täis ja pudeli veini. Jälgige menüüst ka gramme, kuna portsud on küllaltki suured ja tihti piisab ühest toidust kahepeale.

Ekskursioonid

Kuigi mõtlesime algul, et võtame kohapealsed reisid nö tänvalt, siis otsustasime siiski GoAdventuri ekskursioonide kasuks, kuna hinnavahe ei olnud suur ning see oli turvalisem/mugavam. Käisime jeep safaril, mis kestis u 5 tundi ning kus sai näha ka külaelu. Eriti palju off-roadi seal polnud, seega ei tasu peljata, et sõit liialt ekstreemne on. Korraldajad olid toredad ning paar peatust oli kenasti sisustatud. Ühel päeval käisime ka jahiga ekskursioonil (mis oli pigem väike laevake kui jaht): kuna meri oli üsna lainetav , siis sõideti tavapärase marsruudi asemel Varna poole. Kui sa pole kindel, kas suudad loksuval laeval mitu tundi olla, siis parem vali mõni teine ekskursioon, sest ka väga tasasel veel suutis see laevuke pidevalt kummalegi poole u 35-kraadise nurgani kõikuda. Kui oleks rohkem aega olnud, siis oleks tahtnud ka Nessebari ära käia, kuid üle ekskurseerida ka ei tahtnud. Varnas käisime omal käel mõnusal tasuta ekskursioonil, kus giidiks oli kohalik. Vaata täpsemalt siit http://www.freevarnatour.com/ . Kui lähed nr 409 bussiga, siis hüppa kolme kuldse kupliga kirikut nähes peatuses maha. Ka jalgratastega tuur (http://www.varnagreentour.info/index.html) tundus huvitav, kuid kuna see nõudis ette registreerimist, siis meie seda teha ei viitsinud. Nägime linnas ka hop on-hop off busse sõitmas (http://varnacitytour.com/).

Buss ja takso

Bussipeatus oli meie hotellist u 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel ja sellega sai ilusti Varnasse, kuigi tänu peatustele läks selleks üle 40 minuti (ja palaval päeval pole sellega kõige mõnusam sõita ka). Taksoga sai poole kiiremini ja hind jäi u 20 leevi ringi. Taksoga on tegelikult nii, et hind sõltub kauplemisest. Taksosid on meeletult palju ja teel bussipeatusesse püütakse sind 10 korda takso peale meelitada erinevate hindadega (käiakse isegi tükk aega järel ja seletatakse). Meie suutsime bussipeatuse juurest saada Varna Grand Mall kaubanduskeskusesse 15 leeviga, kuid see tähendas seda, et lisaks meile võttis taksojuht samas kohast peale ühe kohaliku, kelle linnas varem maha pani, ning linna piirini jõudnud, peatus igas bussipeatuses ja pakkus küüti kesklinna. Tagasi Grand Mallist hotelli saime 25-ga, kuigi algul väitis taksojuht, et sõidab ainult taksomeetri järgi ja hiljem oli nõus 35-ga viima. Ega ta väga õnnelik selle üle olnud, et nii odavalt viima pidi (seda tõestas konditsioneeri põhja keeramine ja linna vahel ohtlike maanöövrite tegemine samal ajal, kui 60 km tunnis kiirust ületas), aga tundus, et ega tal väga varianti ka polnud.

Valuutavahetus

Kui kohe esimesel õhtul palju leeve vaja ei ole, siis soovitaks valuutat vahetada Bulgaarias mitte Eestis ja ainult ametlikus pangakontoris (mitte nendes väikestes putkades, mis iga 50 meetri tagant on ja mis esmapilgul imelist kurssi pakuvad). Kui Eestis saime 1 euro eest 1,917 leevi (ainuke koht, mis leeve vahetab, on minu teada Tavid), siis seal saab 1,95 leevi. Sellega tuleb aga arvestada, et raha vahetamiseks on vaja passi või ID-kaarti ning panga töötajatel on iga liigutuse tegemisega aega maa ja ilm. Samuti võib olla mõnikord kehtestatud limiit, et ühes päevas ei saa vahetada rohkem kui nt 200 eurot.

EA-ga Tallinn-Nice-Tallinn maksab minu soovitud kuupäevadel (3.10 ja 7.10) üle 288€! Lisaks veel rongipiletid, mis maksavad ka oma 100€ vast (pole küll väga täpselt vaadanud tegelikult). See on selgelt liiga kallis viis.

Ryanairi kombinatsioone ka päris nii hästi kasutada ei saa:

  1. Tallinnast Düsseldorfi saab 3. oktoobril, kuid sealt Marseillesse samal päeval Ryanair ei lenda.

  2. Tallinnat Stockholmi saab küll 3. oktoobril, kuid lennuk jõuab sinna kohale 23.00.

  3. Tallinnast Dublinisse sel päeval üldse ei saagi.

Peaks vist vaatama, kas mingid teised firmad (peale Ryanairi) lendavad samal päeval Marseillesse nendest punktidest, kuhu Ryanair Tallinnast lendab.

Veel ideid?

Hea Kurimoor, nagu mainisin, olen juba mõningaid teemasid lugenud ja sellest lähtuvalt küsingi paar asja üle. Samuti on enamik teemasid aasta vanused või veelgi vanemad ning mul puudub info, kas vahepeal on midagi muutunud äkki. Seega, kui vastuseid peast tead, siis ole hea ja pane paari sõnaga need kirja siia :)

Snoop, sa ise elad Singapuris?

Käisin just natuke aega tagasi Kreekas antud firmaga. Või noh, tegelikult käisin Novatoursiga - Tortuga on kõigest nö edasimüüja ... reisikorraldajaid on Eestis ju vaid mõni. Aga igatahes seda vahendustööd, mida nad teevad, teevad nad hästi, nii et julgen soovitada küll.

Kas on ikka reaalne, et kui buss jõuab Kaunasesse 16:00 (või 16:15), siis jõuab ära lennujaamas ära teha ka check in-i ja 17:25 väljuvale lennule ka, kui võtta takso? Kuidagi ebareaalne tundub...

Ecolinesiga Tartu-Kaunas-Tartu ca 290 krooni? Mina saan küll kodulehelt järgmise hinnainfo:

Standard pilet 581.00

291 krooniga saavad edasi-tagasi 5-12 aastased lapsed (nende hulka ma kahjuks enam ei kuulu).

Edit: Praegu nägin, et kirjutasid alguspunktiks Tallinn. Sealt on edasi-tagasi pilet koduleheandmetel suisa 769 krooni.

Eurolinesiga on üks ots kõige odavam 478 krooni, mis teeb edasi-tagasi (Tartu-Kaunas-Tartu) sõidu hinnaks 956 krooni.

Riiast otse Pariisi Ryanair ei sõida - mõtlesidki kombineerimise all seda, et sõidaks algul kuhugi mujale ja siis sealt Pariisi? Njah, ainult käsipagasiga ei mängi välja kahjuks...

Hetkel tundub, et soodsaim viis on siiski lennata AB-ga Riia-Pariis. Kuna asun ise Tartus, siis eriti mugav ka siit otse Riia lennujaama sõita bussiga. Ainuke jama see, et buss jõuab hommikul 10-ks lennujaama, aga lennuk läheks alles kella 18 paiku ...

Kas Riia lennujaamas on võimalik pagas kuskile hoiule panna mõneks tunniks, et vaataks siis seni linna peal ringi vms?

Ning mis oleks soodne hind antud otsa eest?

Tere,

Ma tahaks oktoobri lõpus sõita nädalaks ajaks Antalyasse. Kas keegi oskab soovitada, kust leiaks võimalikult soodsa lennupileti(d) sinna ja tagasi sõiduks?

Kui plaanid enamuse ajast 1. tsoonis sõita, siis on tõesti valida, kas osta iga kord eraldi pilet või Oyster. Lennujaamast 1. tsooni saamiseks pead enivei mingit muud varianti kasutama (nt Stanstedist on vast kõige odavam Terravision bussiga).

Oyster cardiga on odavam, kui osta üheotsapilet. Viimati oli üheotsapilet £2, Oysteriga aga £0.9. Oysteriga on aga see värk, et pead selle kõigepealt välja ostma (maksis mingi 3-4 naela vist). Selle raha saad hiljem muidugi tagasi, kui tahad. Samas see ei kaota kehtivust. Selles, kas mõlemal peaks olema eraldi Oyster, ma 100% kindel ei ole, kuid minu arust oli küll nii, et kummalgi peaks oma olema (nii on igatahes kindlam).

Tudengitele on soodustused küll (Oysteri puhul), kuid siis, kui oled UK tudeng.

Kui otsustama hakkad, siis mõtle kõigepealt, kui palju sul tegelikult seal 1. tsoonis vaja sõita on. Vahemaad on tegelikult väiksemad kui need tunduvad (kui nt soov külastada vaatamisväärsusi).

Tudengisoodust ei tea et saaks. See Student värk käib kohalike tudengite kohta minu arust.

Oyster ei ole mingi kindla summane. Paned sinna ise peale nii palju raha kui tahad ja kui liiga palju paned, siis saad ülejäägi välja võtta.

Kõige mõistlikum oleks kas või umbeski välja mõelda, kus (millistes tsoonides) ja kui palju liikuda kavatsed. Ma algul mõtlesin ka, et sõidan üsna palju 1. tsoonis ringi, aga tegelikult polegi selleks eriti suurt vajadust, kui jalad all ja plaan nt vaatamisväärsusi külastada.

Võrdluseks, et kui ühe otsa bussipilet maksab £2, siis Oyster cardiga maksab see kõigest £0.9.

joeman, nagu ma aru saan siis elad ja töötad Algarves praegu? Mis tööd teed, kui saladus ei ole?