yllar28

Reisisell, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
8 kommentaari

1 külastatud riiki, 1% maailma 195st riigist

Viimased kommentaarid

Ise ka ei mõista, aga nii see on. Pealegi, kohapealsete nimedega tekiks ilmselt probleem, kuna seal teine keel ja teine tähestik, millest meil nii või naa keeruline aru saada. Ja sildid ning viidad, enamasti võib vaid oletada, mis seal kirjas täpselt nüüd oligi. Võiks ideaalis olla kõik ka meile arusaadavate tähtedega dubleeritud ju, aga näe, ei ole. Selle vastu vaid üks rohi - küsi, küsi ja veel kord küsi. Küsija suu pihta ei lööda. :)

Häid ja lahkeid inimesi kohtad kindlasti! See on Gruusia puhul garanteeritud:) Kaart täitsa olemas, vaata siit -

http://maps.google.com/maps?hl=en&ie=UTF8&t=h&ll=41.709877,44.795026&spn=0.001682,0.002789&z=18&source=embed

Tere tere!

Soovitan võtta kaasa USD. Raha saab Tbilisis vahetada igal pool, see tähendab, et iga natukese aja tagant leiad kuskilt mõne rahavahetuspunkti. Ise soovitan raha vahetada metroojaamades, seal ei läinud teenustasu vahetuse pealt. Kuskil mujal trehvas üks koht, kus küsiti ka vahetuse eest.. Raha kaasa võtta nii, et.. oleneb, mis plaanid Sul seal on?! Kus käia, mida näha, kus ööbida? Eks see oleneb sellest. Aga hinnad on igastahes soodsad!:)

Kel huvi, siis sellelt aadressilt saab vaadata mu reisipilte ---->

http://nagi.ee/photos/yllar28

Tasub edasi moosida:) Hinnad täiesti okei. Thbilisis olime ühes väikses hotellis nimega Mimi. Hinnaks maksime 80 lari (58 USD) kahe inimese kohta öö eest. Kui otsida, võib leida ka odavamat öömaja, aga me leppisime sellega ja jäime väga rahule. Peatänava kõrval (Rustaveli avenüü) see kohe suhteliselt, kergesti leitav ja mugav liikuda sealt igale poole. Dušš, vann, kaabel-tv, hommikusöök ja sõbralik teenindus, mida veel tahta:) Batumis maksime 25 lari öö eest ühes kodumajutuses (kahe peale kokku see hind!). Väljas söömise kohta aga.. oleneb täitsa kohast ja nõudmistest. Ühes väikses kohvikus sai mingit kohalikku rooga, mille nime ei mäleta enam, pluss 2 õlut sinna juurde - kokku 10 lari. Batumis samas mingi nooblim koht, seal läks praad kahele 23 lari. Õlle hind kõigub poes kuskil 1.50 ringis keskeltläbi.

Reisil käidud:) Väga meeldis! Kui kellelgi mingit infosoovi, siis andku julgelt teada ja küsigu. Igastahes kes hetkel mõtleb ja kaalub veel, et kas minna või mitte Gruusiasse, siis kindlasti minna - te ei kahetse:) Ja aega tuleks varuda rohkelt, sest vaatamisväärset on seal oi oi kui palju. Ise sain olla ainult Thbilisis ja Batumis, kõik ülejääk aga avastamata jäigi. Eks järgmiseks korraks peab ka midagi jääma... ja ülejärgmiseks... Nii et, kõik Gruusiat avastama!

Need kes käinud seal - mida ja kuidas soovitate sularahaga seoses käituda? Siin kohapeal enne vahetada kaasa ports USD-e või kuidas. Kohapeal rahavahetus larideks toimib ikka? Või eurod hoopis kaasa võtta...

Välisministeerium vastas minu küsimusele 13.augustil nii:

Vastuseks Teie päringule teatame, et lennupiletite vahetamise osas tuleks Teil konsulteerida reisibürooga, mis vahendas piletite ostmist. Peaksime teatama ka seda, et antud hetkel Välisministeeriumil ei ole kahjuks võimalik prognoosida olukorda Gruusias.

Lennufirmast öeldi, et juhul kui lende üldse ei toimu (nagu sel nädalal, kus tühistati kõik lennud Tbilisisse), siis nad kompenseerivad...