uitajad

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tänan eelnevaid postitajaid.

Selleks korraks olen Türgi – Kemeri linnast tagasi ja jälle kogemuse võrra rikkam. Otsustasin auto võtta siiski rahvusvahelisest firmast“ Auto Euroope“. Neil endil puudub autopark, aga nad jagavad kõigi rahvusvaheliste firmade autosid. Seeläbi sain mina auto Eurobcarist . Hinnad samad mis küll otse Eurobcarist võtmisel. Mina aga jäin otse Eurobcarist võtmisega kauaks mõtlema ja broneerimise hetkeks olid väike autod (Reno Clio või sarnane) otsas. Läbi Auto Europe aga andis broneerida. Samas Kemeris selgus, et Cliot pole ja sain sama raha eest Laguuna. Mugavust rohkem aga eks kütust ka veidi rohkem. Kütuse hinnad Türgis võrreldes meie hindadega päris kõrged. ( 07.2009 seisuga ) bensiin 3,24 (müügi kurss Tavidis juuli 2009 seisuga 7,7930) petrool 2,27 (müügi kurss Tavidis juuli 2009 seisuga 7,7930)

Tanklad on suhteliselt korralikud, mis puudutab tankimist. Mina sain makstud kaardiga kõikides tanklates kus tankisin. Tanklaid on ka piisavalt kui ise olla hoolas ja mitte tankida armatuurlaua tule märguandepeale. ( Samas on ka kaardiga maksmine odavam, vaatamata 1% konventeerimisele.)

Parkimisega pole mingeid probleeme ei Kemeris, Antalyas ja Alanias rääkimata väikesematest linnadest.

Liikluskultuur on veidi teine kui meil, aga midagi hullu ka pole. Kes karastunud Tallinna liikluses saab hakkama.

Jõudu kõigile kes otsustavad liigelda Türgis autoga.

Ei tea hindu küll ekskursioonide kohta, aga kui oled ise sõitja ja natuke tahtmist, siis soovitaks võtta auto ja ise sõita. Meie tegime nii. Kemerist kulus küll Kappadokiase minekuks ligikaudu 7 h aga oli seda väärt. Sama ka Pamukkale. Sinna oli sõidu aeg väiksem Kemerist ligikaudu 4 h. Samas oled enda aja peremees. Peatud siis kui tahad.

Noh jah kütus suht kallis (võrreldes Eestiga) 3,24 kohaliku ja kurs 7,78. Mis puudutab politseid, siis ise sõitsin ringi Eurobcar autoga 7 päeva ja türklase nägu ka pole, aga mingeid probleeme politseil minul ette ei tulnud. Politsid on näha päris palju. Liikemine ja temperament jah veidi teine, aga kui ise oled Tallina inimene ja sõtnud rohkem kui 1 aasta saab hakkama. Ilmselt on mõttekam minna lennukiga ja siis auto rentida. Türgis ja Kreetal vaatamisväärsuste vahemaad suhteliselt suured ja ega merereisidki lühikesed pole. Kõik sõltub sinust ja sinu ajast.

Seega edu sulle reisi planeerimisel.

Tänud.

Info hea. Vahepeal olen uurinud rahvusvahelistest firmadest ja Europcar pakub 418,22eur (10 päeva ) Renault Clio või sarnane auto. Mis hinnaga võib kohapeal saada?

Varasematele kogemustele tuginedes on olnud nii, et auto tagastus on täis paagiga ja seega on iga tankimine olnud, et paak täis ja siis hind. Pole olnud liitritega arvestamist. Kyprosel ja Sitsiiljas oli samuti teenindajad aga alati sai kaardiga maksta. Noh aga eks Türgis on siis teisiti. Kas teede kaardid on ilmselt kioskites müügil. Tavaliselt annavad rendi firmad ka kaardi teede kohta aga need on olnud suhteliselt kribud.

Tänud veel ja lisa info ei tee paha.