tom4

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Toidu hinnad umbes samad hinnad mis Eestis. Turistimagnetite keskel (näit. Dubrovniku vanalinnas) kindlasti rohkem. Muidu kuurortpiirkonnas saab tuleb viisaka väljas õhtusöögi peale arvestada 200-300 krooni inimese kohta. Kui sisemaal kuskile asulasse sattud, saad seal kindlasti odavamalt hakkama :)

propellerile - minu tagasihoidliku arvamuse kohaselt läheb natuke kiireks, samas möödunud suvel läks mul küll vist 20 päeva, aga olin Lõuna-Horvaatias 6 ööd, Veronas 3 ja Veneetsias 2 (mujal kohtades siis 1 öö), kui kavatsed lühemalt peatuda, siis peaks välja venitama küll. Enamasti saab ka reede vabaks teha ja reede hommikul minema panna, juba saaks 14 päevasest puhkusest 17 :). Esimese hooga paned vähemalt Varssavini või Lõuna-Poola, samas Dubrovnik 2800km, räägitakse, et raskema jala ja vahetustega sõites minnakse sinna ka 24 tunniga. Ainult kui ilus algus see puhkusele oleks - kindlasti maitse asi.

Kui huvitab, siis ise läksin möödunud suvel päevade kaupa Tln-Varssav, Varssav-Oswiecim (Auschwitzi koonduslaagrid), Oswiecim-Balaton(Ungari), Balaton-Plitvica, Plitvica-Dubrovnik, kui tahad aega kokku hoida ja närv vastu peab, siis kiirem variant on Tln - Lõuna-Poola, Lõuna-Poola - Plitvica ja sealt siis nii, nagu ise tahad. Lõuna-Horvaatiast Pulasse sõidab ühe hooga, kuid tuleb arvestada terve päev autoroolis ning loota, et ummikusse ei sattu. Kui eelarve kannatab ja aega on, siis Veneetsiasse tasuks jääda ööseks, kuna kuni sa parkimiskoha leiad, auto ära pargid, bussi(paadi)piletid ostad, õige paadi peale saad ja vanalinna jõuad on hea hulk aega läinud ning vaevalt, et pärast kõike seda sahmerdamist tahad pärast paaritunnist jalutamist uuesti ära minna. Samas sina tead kindlasti paremini :). Risti-põiki jääb tee peale ka Viin - äraütlemata ilus linn, kui seda veel ei tea. Viinist koju ilma öösiti silmad krõllis sõitmiseta tuleb 2 päeva.

Kui tahad midagi täpsemalt veel küsida jäta oma email, proovin abiks olla!

Käisin oma autoga Horvaatias eelmine suvi, üleeelmine suvi ja 99% lähen ka tuleval suvel. Oma autoga minnes on "must see" Kesk-Horvaatias olev Plitvica rahvuspark. Kindlasti soovitaks minna nii lõunasse, kui võimalik, ehk siis otsida öömaja Dubrovniku lähedal (mõnes lähedalasuvas linnakeses, Dubrovnik ise liiga kärarikas, kallis ja pole ilusat randa), samas see kindlasti maitse asi. Pole vist mõtet mainida, et Dubrovniku vanalinna tasub sealkandis ka vaatama minna. Samuti Dubrovniku lähedal Trsteno nimeline 500 aasta vanune botaanikaaed-kellegi üliku suveaed. Tasub minna ka mõnele saarele, ise olen käinud Mljetil, kustumatut muljet just ei jätnud ja maksta tuli igal sammul, aga muidu täitsa tore, vähemalt saad pärast öelda, et oled Horvaatias saarel käinud, muuseas saab Mljetil enam-vähem mõistliku hinnaga rentida kabriolet auto, sellega äge mööda kaljusid kimada :). Põhjas olen pikemalt peatunud Pula linnas, seal on Rooma aegne amfiteater, seest küll üsna kulunud, aga võimas ikka ja veel muid Rooma aegseid ehitisi. Ja Pulast on Veneetsiasse 3h sõita... :). Ja Sloveenias Horvaatia piiri lähedal Postojna linnas karstikoopad, viiakse rongiga maa alla ja seal tunniajane jalgsimatk, soovitan.

Montenegro kohta ütleks niipalju, sisemaal ma ei käinud ja vähemalt minule jättis sinna sissesõit ja rannaäärsetes piirkondades kondamine üsna keskpärase mulje, mäed on nagu kõrgemad, kontrastid kohati natuke suuremad ja justkui viga pole, samas oluliselt vaesem ja räpasem. AGA - mis jättis kustumatu mulje - Lovceni rahvuspargis olev mauseloum mäe tipus ja sealt tagasitee Kotori. Kui sa näed kalju otsast alla üle 1,5km otse mere peale, siis see on hingemattev :). Samas nõrganärvilisele juhile vbl ei soovitaks, kuna näed seda oma autoaknast umbes nii tunni jooksul ja ütleme nii, et teepiirded sinna jõudnud pole ja ka tee ise on pigem kitserada.

Aga kivi kotti igatahes!

Ise plaanin minna augusti teises pooles. Äkki on siis ka kedagi minemas?