cqcq

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

16 meeldimist
0 postitust
142 kommentaari
Viimased kommentaarid

Rongiga saab kiirelt Liverpooli, kui on soov päev seal veeta.

Gambias on soe küll, kuid ookeanis nii tugev lainetus, et ujuda pole võimalik. Pidigi olema veebruaris tavaline, et lainetus on tugev.

Ilma näed näiteks siit http://www.weather2travel.com/october/mediterranean/ Tuneesia või Kreeka oleks vist variandid.

Mitte just Londonis, kuid nt Glasgow's hosteli ühistoas oli ok. Köögis saad kohvi vm keeta, söögituba ja telekaruum ka olemas. Ühistuppa kobis igaüks omal ajal vaikselt magama. Niikuinii ainult magamise ajaks hostelis oled. Seal olid eraldi naiste ja meeste toad. Eks see natuke häirib, et igaüks tuleb ja läheb eri ajal, aga kõik püüdsid vaikselt toimetada. Pagasi jaoks olid lukustatavad kapid.

Loe Moneybookersi lehel, mis on ülekande limiit, seal peaks kirjas olema.

Mul on küll Moneybookersis lisatud nii UK konto kui ka Eesti oma. Kannan raha UK kontolt MB-le ja siis teen withdraw Eesti kontole. See on MB ametlik soovitus, kui tahad raha kanda oma kontole teises riigis. Kirjutasin neile ja küsisin nõu.

Rukkijahu on Sainsbury's ja Tesco's täitsa olemas, isegi Asda's vist oli mingi sort. Võib olla, et mitte igas, kuid suuremates kindlasti. Teen ise ka leiba siin aegajalt :) Kasutan Doves Farm organic rye flour. Eesti telekanaleid vaatan netis.

Supermarketites on poola toidu valik erinev. Ei ole sugugi nii, et ühest Asda'st või Tesco'st sain, siis peaks teises ka olema, aga pole! Poola-Läti poest olen ka väga kehva purgiborśi saanud :( Tatart olen ka Co-op'ist saanud, tervislike toitude riiulilt.

Kui pikk marsruut on planeeritud?

Eestis pangad ei vaheta jah Shoti naelasid. Tavid valuutavahetus ostab, kuid kehvema kursiga, kui Inglise naela.

Shotimaal kehtib Inglise nael, pole probleemi. Kui aga raha järgi jääb, siis on kasulikum tagasi tuua Inglise naelad. Palu poes, et antaks Inglise naeltes tagasi või vaheta pangas. Kohapeal pole mingit vahet, kuid Eestis on Shoti naela kurss palju kehvem.

Leidsin hiljuti Inglismaal väljaantavast venekeelsest lehest kuulutused, milles lätlased pakuvad inimeste, koerte/kasside ja pakiveo teenust mikrobussiga ka Eestist UK-sse. Inglismaalt sõidavad välja igal laupäeval.

  1. Aldis, tel. +37126064978, +447501814586, pribalt-ltd@inbox.lv
  2. Guntis, tel. +37126029991, +447909292817, ministrss@inbox.lv Ehk saad abi!

Olin augustis nädala Ibizal, San Antonis. Orienteeruvad hinnad eurodes: seif hotellitoas nädalaks 20 lamamistool rannas 5 liinibuss San Antoni-Eivissa 1.85 Eivissa - Formentera praam 18 (return) San Antoni - Formentera praam 33 (return) Laevad teistesse randadesse San Antoni ümbruses 2.50 - 5.50 söömine väljas praad + õlu 10 - 20 jäätis 2 õlu supermarketis 0.80 - 2 Ekskursioone San Antoniost ei lähe, kui just su reisifirma ei paku. Liinibussid sõidavad päris tihedasti ja saar on väike, saad ise sõita, kuhu soovid. Rannad on ilusad lahesoppides, kuid üsna väikesed, mitte Pärnu ranna mõõtu. Vesi imeilus, selge ja sinine ja sügavaks läheb ka normaalselt, pole vaja kilomeetrit kõndida, enne kui ujuma saab!

Tabletid merehaiguse vastu ja koikusse siruli. Pole hullu midagi ;)

Vaata http://www.syha.org.uk/home.aspx Pole sugugi ainult noortele, seal peatub igas eas rahvast.

Mida varem ostad, seda odavamalt saad. Pole küll kindel, aga kahtlen, kas juht üldse müüb pileteid?

Moneybooker'si kaudu mingi 1.60-1.80 naela, täpselt ei mäleta.

Mul sama jama. Ei leia teemat Elu ja töö välismaal.