trip-krainetrip-ukraine-dark

dixie

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
6 kommentaari
Viimased kommentaarid

Eelmise aasta oktoobris sai käidud Fuengirolas (lennukiga Malagasse siis). Oli soe ja vaadata on seal kandis küllaga. Külastasime Benalmadenat ja tegime väljasõidu Gibraltarile. Tuleb kunagi tagasi minna, sest avastamist jäi veel. Varasemalt olen käinud oktoobris Küprosel. Ka super sihtkoht!

Gröna Lund asub Stockholmis saarel nimega Djurgården ja seal on palju teisigi toredaid vaatamisväärsusi. Näiteks lõbustuspargi kõrval on kohe Aquaria akvaariumid, mis on küll üsna väike koht, aga meie perele meeldis. Saab vaadata muuhulgas haisid (ja ka haide söötmist, kui õigel ajal seal olema satute) ja näha öö ja päeva vaheldumist vihmametsas. Siis sealsamas on Skanseni vabaõhumuuseum, kus on ka väike loomaaed. Lastele on veel selline koht nagu Junibacken, kus saab kohtuda Astrid Lingreni raamatute kangelastega (seal me ei ole käinud). Siis veel Vasa muuseum uppunud sõjalaevast, mis rohkem issidele huvi pakub. Kõik need kohad jäävad riburadapidi tee peale, kui kaardil saare vasakut serva vaadata.

http://maps.google.ee/maps?hl=et&q=stockholm+djurgarden&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=Djurg%C3%A5rden,+Sverige&gl=ee&ei=Wr8GTNqlC-qT4ga19rjWDA&sa=X&oi=geocode_result&ct=image&resnum=1&ved=0CAsQ8gEwAA

Meie käisime veel teletornis Kaknästornet ja tehnikamuuseumis Tekniska museet (Ahhaa-keskuse laadne koht, kus on ka 4D kino). Need mõlemad jäävad kohe sellest saarest ülespoole (põhjapoole).

Mulle tundus, et Estonian Airil olid kõige soodsamate hindadega piletid aasta lõpupoole müügil. Ise ostsin jaanuari lõpus (Rooma) ja siis olid juba kraadi võrra kallimad, aga siiski täpselt poole odavamad, kui praegu suvel.

Eelmisel aastal oli AirBalticul septembris suur sooduskampaania. Tasub ka neil silma peal hoida.

http://www.airbaltic.com/public/index.html

Meie broneerisime B&B Association in Rome kaudu:

http://www.b-b.rm.it/

Sisuliselt on tegemist kodumajutusega. Hinnad algavad 60 €/öö (tuba 2-le), aga odavamatel asukoht kesklinnast kaugemal. Päris kesklinnas tuleb toa eest välja käia 90 € kanti/öö. Tingimuseks on, et ööbitakse minimaalselt 2 ööd. Augustis peaks neil olema nn. low season ja seega hinnad -10% soodsamad. Koha saamisega augustiks ma kardan, et võib äkki raskusi tekkida...

Meie ööbisime Cod. 014 ja jäime väga rahule. Kesklinnas, Vatikani ja Castel San't Angelo lähedal. Kõikide vaatamisväärsusteni saime jala 20-30 minutiga. Perenaine oli väga sõbralik ja tore. Tegelikult nägime teda ainult ühel õhtul, ülejäänud aja oli ta tööasjus linnast ära ja korter kesklinnas meie päralt! ;)

Aga veel odavam võimalus on ilmselt kämping - hinnad alates 20 €/nägu. Siis jääb muidugi transpordi probleem.

http://www.trav.com/Campsites/Italy/Rome