trip-krainetrip-ukraine-dark

Mariell

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

42 meeldimist
3 postitust
84 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ei usu, et eriti leiad eestlaste kogemusi, sest ametlikel andmetel seni 3 eestlast testitud saabumisel positiivseks.

Soome aktsepteerib ka antigeenitesti, mille tegemine on Tais odavam ja kiirem. Maksis 500 bahti meil nägu.

Aega läks paar tundi kui sertifikaat meilile tuli.

Mina olen aru saanud, et transiit on ainult siis kui lennud samal piletil.

Cape Verdest naastes tuled ju passikontrollist läbi ja kui eraldi uuele lennule pead ennast registreerima, sh pagas, siis see on võrdne maale sisenemisega ja vaja testi. Soome aktsepteerib ka antigeeni testi, aga see peab olema tehtud enne lendu ehk sihtriigis.

@Ira Lepp

mina ka jälgisin enda reisi ajal Finnairi lende ja üle 90% lendudest hilines keskmiselt 2h. Sain aru, et probleem on lennujaama töötajates, koristajates jne, keda ei ole peale koroonaaegseid koondamisi piisavalt.

Helsingisse hilinesime meie ka Phuketilt 2 h ja ei jõudnud laevale ja pidime ööseks hotelli minema. Isegi ei tea, kas seda keegi hüvitab või mitte. Summad muidugi ei ole metsikud, et hakata nahast välja pugema, aga kui lihtalt saaks, võiks ju claimida.

Meie oleme juba tagasi, aga Morchana ei laadinud endale. Hotell küll ütles, et pange, aga keegi kuskil seda ei kontrollinud ega küsinud.

Minu arust kõige hirmsam on Tallinn-Helsingi lend, sest lennuk nii väike. Mida kaugem lend, seda suurem ja stabiilsem lennuk.

Aga võta siis pikemal lennul Xanaxit mitu korda, kui see sul toimib.

Kui lennud samal piletil ja transiitalast ei välju, a’ la ööseks hotelli minekuks, siis Helsingis pole testi vaja.

Meie lendame Phuketilt tagasi Helsingisse ja sealt laevaga Eestisse. Tahtsin Finnairi kaudu lisada samale piletile ka Tallinna lennu 5,5 h pärast, aga kahjuks polnud võimalik. Seega käisime täna Thalang Hospitalis antigeeni testi tegemas. Aega broneerida ei saanud, kästi lihtsalt hommikul 10-11 vahel kohale tulla. Kui Phuketi lennujaamas sujus kõik nagu õlitatult, siis siin oli ulmeliselt aeglane kõik. 45 min kanti meie passiandeid sisse, täideti pabereid jne. Siis tuli arsti oodata, sest pulga ninna vōib ainult arst panna. Aga arste oli ainult 1 ja ta oli hõivatud muude tegevustega. Maksta sai kohapeal ainult sularahas, 400 bahti. Kogu protsess võttis mitu tundi. Palju oli ka teise pcr testi tegijaid, neile bronnis tasuta ajad hotell, aga nii mõnelgi perel mõnele pereliikmele oli tehtud bronn ja mõnele mitte. Ainus variant oli ise makstes juurde osta. Ühesōnaga suur segadus.

Meie vastused tulid jpg kujul meilile. QR koodi seal peal pole. Loodan, et homme lennujaamas jama ei teki.

Lisaks olen jälginud, et praktiliselt kōik Finnairi lennud siia ja seega ka siit väljumised hilinevad keskmiselt 2 h. Seega laevale me ei jõua Helsingis.

Ei hakka eraldi teemat tegema. Olen Phuketil neljandat korda ja iial pole olnud nii meeldivalt vähe turiste ja meri nii puhas, isegi Kata rand väga ilus. Samas kõik söögikohad, massaažid jms avatud, pole hüljatuse tunnet. Samuti ainulaadne võimalus tulla Phi Phile, mida varem oleme alati vältinud kui turistilõksu. Hetkel siin imeline atmosfäär. Soovitan tulla Phuket Sandboxi raames enne kui massturism taastub. 

Tulek siia oli paras närvikulu, aga kohapeal ikka väga tore kõik. Isegi lennujaama protseduurid, sh pcr-test kulgesid üllatavalt sujuvalt.

Tur1st!

Palun sellistele väidetele usaldusväärsed allikad juurde!

Mulle tundub, et sõltub kuhu lennata Taist ja mis lennufirmaga. Soome lennates ja lennujaamast mitte väljudes (edasi Tallinna lennule) ei loe kuskilt välja, et vaja test teha Tais.

Ma arvan ka, et meile ei kehti Sandbox, sest passid käes ja 24. dets maandume Phuketil

Transiidi korral piisav vaktsineerimisest.

See on ikka väga frustreeriv kuidas üleöö muudetakse reegleid. On kellegil infot, kust see 7-ndal päeval tehtav pcr võetakse? Meil plaanis sel ajal Phi Phil olla. Ei kujuta ette, kas seal ka saab teha?

Just eelmine nädal muutsin pileteid. Kui muudad ainult kuupäeva, peaks saama teha ise kodulehel, aga just eelmine nädal oli neil seal midagi rikkis ja ei toiminud. Ei tea, kas on tänaseks päevaks korda tehtud.

Sihtkohta saab muuta ainult telefonis.

Helistasin 2 korda ja mõlemal korral ootasin liinil ca 1,5 h. Tegin samal ajal tööd ja telefon oli kõrval. Kui sain liinile, oli kõik lihtne. Saadeti hinnavahe lingid, maksin need kohe ära ja uued piletid tulid meilile.

Liinile saamine tüütu, aga see praegu ikka super võimalus, et saab muuta. Võiks kogu aeg nii olla.

Saime lõpuks kogu pere Thailand passid kätte.

Esimesed 2 tulid kohe, paari minutiga peale taotlust. Ülejäänud 2 tegin 2 korda uuesti. Välismaistest foorumitest lugedes on oluline üleslaetavate dokumentide kvaliteet ja reso. Et poleks udused, liigseid servasid jne. Ilmselt on süsteem selline, et esialgse kontrolli teeb mingi "artificial intelligence" ja kui kõik sobib, läheb läbi. Kui kuskil mingi puudjääk, läheb manuaalsesse kontrolli. 

Nende infoliinile helistamine on paras peavalu, väga pikalt tuleb oodata. Saime siiski liinile ja vastati, et aitavad kui lennuni 72 h või vähem. Teiste puhul pole mõtet helistada, sest aega on ja pole prioriteet nende jaoks. Et tuleb ainult oodata.

Viimases hädas oleksin ilmselt kasutanud seda tasulist teenust teenust: https://asq.in.th/thailand-pass

Kirjutasin paarile inimesele, kes olid seda teenust hinnanud ja ei ole scam.

Soome uudistes on igal pool ja helistasin Soome saatkonda ja öeldi, et laevaga Eestisse tulek ei ole transiit, vaid juba riiki sisenemine.

Meil sama jama, et osade pereliikmete omad tulid kohe, teised juba 5-s päev ootel.

Ja täna tuli halb uudis, et Soome kolmandatest riikidest sisenedes on vaja teha enne lendu pcr, sest meil Eestisse tulek laevaga. Kui jääks lennujaama territooriumile ja lendaks edasi Eestisse, siis ei peaks. Aga ajad kahjuks ei klapi meil.

Selline tunne, et see Tai praegu üldse edasi lükata.

Enne üks kõige turistisõbralikumaid riike on teinud turismi sinna ikka väga keeruliseks.

Tuli uudis, et Kopenhaageni lennujaamas suleti osaliselt terminal, sest seal maandus koroona kahtlusega reisija. See on ikka ulme. Iga päev on lennujaamad täis kõikvõimalike nakkushaiguste kandjaid, miks just koroona tõttu võetakse kasutusele nii ekstreemsed meetmed?

Seda enam, et Eestis muud juttu ei kuule, et pole gripist ohtlikum ja ärge paanitsege.

Olen võtnud grupipakkumisi Norwegianilt, Nordicalt ja Airbalticult. Just Airbaltic oli ainus, kellel grupihind oli sama, mis eraldi ostes ja sisaldas võimalust broneerida piletid, aga lõplikult tuli tasuda alles kuu aega enne reisi. Broneerisime ca 9 kuud ette.

Norwegiani ja Nordica grupihind oli mõttetult kallis. Ostsime erinevate vahendajate käest kahes jaos ja õnneks ei kallinenud oluliselt.

See postitus on kirjutatud augustis 2018. Kas kellegil on värskemat infot  Tšernobõli ekkursiooni kohta, kas näeb veel põhikohti (lasteaed, lõbustuspark, Duga radar jne) või on hakatud juba kraane kinni keerama?Tahaks minna kevadel, aga veidi on hirm, et hiljaks jäänud ja pole enam see.

Ei kardaks, sest hetkel seal ju olukord rahunenud ja pärast Ukraina lennuki prohmakat ei usu, et juhtuks midagi sarnast ettevaatamatusest.

Mina kardan piinarikast ja aeglast suremist näiteks vähki palju rohkem kui äärmiselt ebatõenäolist lennuõnnetust.

Oleme mitu aastat ostnud piletid jaanuaris. Bangkokki saime ca 500-ga Turkishiga, väga mugavate lennuaegadega ja sel aastal Krabile Qatariga 620 eur. Minek 16.detsember.

Viimane kogemus oli Helsingis Hiltonis. Bronnisime bookingust 1 öö, aga kohapeal otsustasime jääda kaheks ja see teine öö otse hotellist võttes oli odavam.

Usas on priceline.com rohkem levinud kui booking.