Mariell

Uus kasutaja, liitus Tripiga 11 aastat tagasi
29 meeldimist
3 postitust / 56 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

Ma ei valiks üldse ainult ühte ööbimiskohta, liiguks edasi, sest minu arust Bali liiklus oli kohutav ja liiklemine tüütum kui üheski teises sihtkohas, kus olen käinud.

Meie olime paar ööd Sanuris, siis paar ööd Nusa Penidal ja lõpus Ubudis.
Minu jaoks oli Ubud kõige suurem pettumus, sest see nii üles haibitud kui väga eriline koht. Tavaline linnake džunglis minu arust. Lastel seal küll erilist tegevust ei ole. 

Reisikorraldajaga reis Taisse on mõistlik võibolla vanematel inimestel, kes ei käi internetis, ei valda inglise keelt jne.

Noortel inimestel, kes oskavad elementaarsel tasemel inglise keelt, pole mingit probleemi ise reis kokku panna.
Mina lendaks Bangkokki, võtaks seal ägeda katusebasseiniga hotelli, kolaks 2 päeva seal ringi ja siis lendaks Phuketile, kus broneeriks ainult 1-2 esimest ööd ja muus osas vaataks jooksvalt, kus meeldib. Suurema seltskonna, lastega ei saa jätta asju juhuse hooleks, aga 2 vaba noort inimest võivad igal hommikul ärgata ja vaadata tunde pealt, mida teha, kuhu minna. Vähemalt minul on sellised reisid olnud kõige ägedamad ja oleme sattunud kohtadesse, mida planeerides poleks ilmselt iial külastanud. 

Googeldada oskab igaüks, aga see ei ole siiski sama, mis reaalsete inimeste kogemused. Et kus mis meeldis. Ükskõik kui palju eeltööd ei tee, lõplik tõde selgub alati kohapeal. Ainult kahekesi reisides valikski majutused kohapeal, aga suurema pundiga kahjuks nii ei saa.

Meie võtsime sellelt firmalt tuuri ja väga rahul. Privaatne ja ei mingit massturismi.

Ei ole üldse atraktiivne hind, eriti kui lisada veel suusapagas. Kahju, sest Salzburg on just lähedal paljudele suusakeskustele. Scladmingi ainult ca tund sõitu, Bad-Gasteini 2, mis on ka ok.

Ei saa aru miinustamisest ja märkustest, päike12.

Inimene sai oma vastused ja valib ise, kust tema jaoks on odavam/mugavam reisi alustada. Ta sai info, millised lennufirmad ja kust lendavad Sardiiniasse. Seda enam, et küsimuse püstituses ei olnud algpunkti määratud.

Oleme lennanud Easyjetiga Londonisse ja sealt ThomasCook-ga Tenerifele. Lennuajad klappisid ideaalselt. 

Kõige mõistlikum AirBalticuga, Tallinnast ja Riias lennukivahetus. Juuniks hea saadavus.

Meile meeldis Artotel Sanur. Jääb ka enamvähem hinnapiiri, aga sõltub kuupäevadest.

Ei usu, et probleem tuleb, reisib ju laps koos vanematega.

Osad keskkonnad ei lase ainult lapsele piletit osta. Kui said ostetud, siis ei tohiks probleemi olla.
Või mille see probeem peaks üldse olema?

Seni olen alati ostnud vahendajate kaudu ja õnneks pole jamasid olnud.

Täna just vaatasin Lufthansa pileteid detsembriks Helsingi-Singapur-Helsingi. Vahendajate eDreams ja Opodo kaudu hind 526 eur, otse Lufthansa lehelt 813 eur. Ebanormaalselt suur vahe. Kus on loogika? Miks lennufirma ise ei taha müüa normaalse hinnaga? Mingi % ta peab ju vahendajale ka maksma.
Sellise hinnavahe puhul ma ei isegi ei kaalu otse ostmist.

Minu arust 2018 seda laste soodukat ei tehtudki või magasin ma selle maha.

Miks hirmutada inimesi mingi Kagu-Aasia kaosega? Tais saab ideaalse puhkuse, kui natuke eeltööd teha. Bangkokis ei ole ainult turud, vaid ka suured kaubanduskeskused.

Esmakordselt omal käel reisimiseks tundub Filipiinide kava liiga keeruline. 
Just tulin Taist ja isegi jõuluperioodil ei olnud ülerahvastatud. Pigem just kohalikud kurtsid, et sel aastal turiste vähevõitu. Jutt siis Phuketist ja Khao Lakist. Viimases oli eriti rahulik. 

Meri on Tais igal pool puhas. Küll mitte alati helesinine. Sõltub ka kuust, millal minna tahate. 

Pattaya on kõige hullem valik ja seda ei soovitaks.
Alustuseks Phuket sobib, seal lõuna pool on rahulikum kui keskel. 
Siit leiad piisavalt infot:
Olen lennanud siselende NokAir-ga ja Thai Airwaysiga, mõlemad väga ok, meie Nordicale teevad silmad ette. Vali hinna järgi endale sobiv. 

Esimeseks eksootiliseks riigiks Tai kõige lihtsam, sest seal on tehtud kõik, et turistidel hea oleks.

Lennake Bangkoki, shopake seal isu täis ja siis siselennuga endale sobivasse kohta.
Tais on söök kõige väiksem probleem. Odav ja iga nurga peal pakutakse, igale maitsele. Poest pole küll mõtet osta. Kui on hommikuti soov kauem magada, siis ma pigem, ei võtaks hotellist hommikusööki, sest ajavahe tõttu ei lähe Tais uni alati selleks ajaks ära kui hommikusöök lõpeb.
Agoda.com on palju Aasia hotelle lisaks bookingule. 

Sai just Turkishiga Bangkoki ja tagasi lennatud. Ilmselt olen varasemate Qatari lendudega ära rikutud, sest Turkish oli pigem pettumus. Teenindus ja lennukitoit ei ole minu jaoks prioriteedid, aga istemevahed tundusid oluliselt kitsamad ja seetõttu oli magamine väga raske.

Ja Doha lennujaam ikka luksus Istanbuli omaga võrreldes. Dohas käib kõik väga kiiresti,  Istanbulist tagasi tulles oli turvakontrolli saba meeletu. Tualetid räpased ja söökide hinnad väga kõrged.
Lisaks on päris ebameeldiv bussidega lennukile ja maha viimine, sest Istanbulis oli 5 kraadi sooja ainult. Dohas on alati olnud minek tunnelist. 
Seega Qatarist paremat kogemust ei ole mina seni saanud ja 2 ümberistumist tasuvad selle valiku siiski ära. 

Pigem vaataks lendude algusaegu. Parimad on õhtul või hommikul algavad lennud ja halvimad need, kus lennujaama tuleb minna vahemikus 00-06.00 öösel. Seda väsimust ei anna võrrelda ühe lisamaandumisega.

Doha lennujaam on väga meeldiv ja seal 3-4 h läheb kiiresti.

2015 Finnairiga Taist tagasi lennates oli nii vana lennuk, et telekat ei olnud võimalik vaadata, sest see ei mänginud lihtsalt ühtegi filmi välja. Vot see päevane lend oli küll paras piin.

Minu arust see ossa.ee grupiostu pakkumine on tarbijate petmine. Just see osa, mis oli algne hind ja et sellest on nüüd tehtud erakordne -50%. Kahekesi ostes oleks hind 2*2358=4716 €. Bookingust võttes 12 ööd antud perioodil antud hotellis delux toas tuleks 1241 €. 4716-1241=3475, mis jääks siis kahe lennupileti ja transfeeri rahaks.

Ise ostsin samad piletid jaanuaris detsembriks Bangkoki ja hind oli alla 500 tk. 
Ehk siis see -50% hind on tegelikkus, mitte mingi grupiostuga kaasnev suur soodustus. Algne hind 2358 inimese kohta on räigelt üle paisutatud, et luua petlik effekt suurest soodustusest. 
Lisaks minu isiklik arvamus, et 12 ööd samas hotellis olla on jama.

Dubai puhul on minu meelest mingid linnamaksud lisaks, mis on väikeses kirjas ja ei pruugi esialgu tähele panna. 

Pannes filtriks rating 9+ ja hind alla 100, tuleb küll vasteid. Kasvõi see:


Ma ei nimetaks seda luksuseks, aga luksust ei saagi Tais enam aastaid 100 eur öö. Saab väga head majutust.

Lihtsalt kommentaariks, et soovitatud Phutara Lanta Resort madal rating bookingus-7,7 teeks mind väga ettevaatlikuks. Midagi peab seal jamasti olema. Ei ole hetkel aega kommentaaridesse süveneda, aga sealt kindlasti selgub põhjus. 

Mina alla 8,2 ratinguga majutust kunagi ei vali. Kindla peale minek on juba need, millel üle 9.

Kurikas, helista Turkishi Eesti  esindusse, tehakse kiiresti korda.

Me vist tõesti samal ajal samasse kohta, ainult, et Krabile me seekord ei lähe :-) Aga Krabilt soovitan saari. Koh Jumil meeldis Andaman Beach Resort. Kilomeetrite kaupa ilusat ja rahulikku liivaranda. Koh Lanta.


Aga Phuketil meeldib mulle kõige rohkem Mai Khao Beach. Ilus ja vähemalt 2015 oli veebruaris oli ülivähe inimesi.
Kui aega rohkem, võib minna paariks ööks Koh Yao Yai saarele.
Phuketi botaanikaaed meeldis. Big Buddha oli päris võimas.
Me ise 3 ööd Phuketil ja edasi Khao Laki. Seal pole varem käinud.

Ei ole midagi peale passi küsitud.