biggest

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
0 postitust
15 kommentaari
Viimased kommentaarid

Eurod sobivad vaid paberist, münte pole mõtet pakkudagi. Sama ka Rootsis, Norras.

ID- on EU sisene dokment, küll aga võivad seda aktsepteerida ka Shengeni maad. Kolm aastat tagasi töötades autojuhina sobis Eesti ID nii Norra kui Sveitsi tollile ning piirivalvele. Inglismaale minnes küsiti Prantsuse poole peal passi. Inglismaal ulatasin piirivalvele passi, kuid ID oli sinna vahele jäänud. Passile visati põgus pilk ja anti tagasi, isikuandmeid kontrolliti ID-lt. Kui keegi 2008 aastal EU-s eitunnista Eesti ID-kaarti on see pigem ülbus kui võhiklikkus.

Ei taipa kust inimesed hangivad omale nii massiivseid ID-kaarte, et ei jõua seda reisil kaasas vedada. Minul on ID alati rahakoti vahel. Ka meie oma miilits või piirivalve võib Sind isiku tuvastamiseks kaasa võtta, kui sul puudub dokument.

Minul 256MB jooksutab küll, aga nii suuri postitusi võiks hakkida küll. Tegelikult juba paarikümne postituse järel on teema piisavalt vahetunud. Sadakond posti oleks vist piisav.

Vabandage, et mitte minejana sekkun, aga pean seda vastutustundetuks. Olles ise väga palju roolis olnud, võin kinnitada, et liikuvas autos ei puhka keegi korralikult. Nelja peale võite jagada sõiduaja max 20-ne tunni peale, sest viimane rooli istuja on selleks ajaks juba väsinud. Samas juhile pole midagi tapvamat, kui magav reisiseltskond. Selle tee kohta see üks 8-10 tunnine paus ei ole kaotus. Pole ju vahet kas teete pausi tee peal või magate Itaalias ennast välja. Ärge tapke ennast ja teisi. Sõites öösi ja varahommikul näete tee ääres nende surmakutsarite tagajärgi küllaga.

Inglise nael 17.34. Millal siis veel kui mitte praegu.

Ära palun solvu jälle,aga Sinu äriplaan on natuke nõrk. Vaidleks puhtalt hindade ja tasuvuse üle. Selliste hindadega Sa ie suuda pakkuda oma klientidele turvatunnet. Tehnikaga suhteliselthästi kursis oleva inimesena julgen väita, et need paarkümmend aastat vanad autod ajavad oma jaoks asja ära aga teenuse pakkumiseks nad teps mitte ei kõlba. Kui peaks tehnika alt vedama, kuidas kompentseerid oma klientidele koju jõudmise, reisi jätkamise või mitmepäevase autoremondi kusagil mõttetus külakeses. Saan aru, et Sinu sihtgrupp on noored mitte väga nõudlikud kliendid, aga seda enam nad tahavad oma pisku eest saada maksimumi. Järgmiseks võtaks autojuhi. Sellele 6-8 tuhandele, mis Sa talle palgaks pakud lisa ka maksud. Sellise palga eest saad juhi mustalt ja max üheks reisiks. Kui ajad asja ametlikult siis Sul pole pelgalt mitte autorendi firma kuna Sa korraldad ju reise, tegeled reisjate veoga. Sellega lisandub hunnik lubasid, litsentse, makse ja kohustusi. Ära unusta, et klient on kuningas. (tavaliselt, kuid mitte kõik )

Minu jaoks maksab ka eneseuhkus midagi. Arvasin seni oma lolli peaga, et Eesti hakkab arengumaa staatusest juba välja kasvama.

See alko ja tubaka müümise jutt on küll jama. Esiteks pole hinnavahe enam selline, et oleks võimalik teenida, teiseks peab olema kellele müüa. Laua viina sinu käest küll keegi ostma ei hakka ja Leedus toodetud Marlborot...jne ei osta samuti ükski eurooplane. Kui tahad teada miks, proovi ise ära. Sama ka alkoga.

Sorry, pole küll investor aga kindlasti poleks ma huvitatud ,et koos minu pere või seltskonnaga terve puhkuse töllab kaasa mingi võõras vant ja üritab mulle pähe määrida oma marsruuti. Selle jaoks rohkem bussireisid. Matkaauto eelis ongi ju privaatsus ja sõltumatus hotellidest(vajadusel ka kämpingust) marsruutidest, kellaaegadest,jne...

Eks need Maailma linnad ole kallimad muidugi, eriti turistile kes trehvab sinna kuhu enamus muu maailma turiste. Tegelikult on Pariisi kaugemates soppides päris taskukohaseid kohti, rääkimata muust Prantsusmaast. Selleks ,et näha tõeliselt ilusat ja odavat Prantsusmaad tuleb seal viibida kauem või omada sealseid sõpru.(Selliseid, kes ei taha esineda). NB; Peale Pariisi on terve Prantsusmaa täis võrratut arhitektuuri ja kaunist loodust.

Sveits on ka praegu selline riik kus eestlasi peetakse vanelasteks (kõiki baltlasi) ja suhtutakse avalikult vaenulikult.(kehtib inimeste koha kes mäletavad nsvliitu) Sama kehtib Saksamaa lõunaosariikides, aga sealsed on siiski märgatavalt teadlikumad. Vaenulikkust kohtab ka Itaalias, kuigi vähe. Samas trehvas Itaalias mitu KÜLAMEEST kes teadsid nii Eestit kui siinseid sündmusi.Samuti on Eestiga kursis Itaalia rekkamehed ja iga kolmas teab kümmekond Eestikeelset sõna. Kõige liberaalsemad riigid võõramaalaste jaoks on siiski Belgia Inglismaa ja Prantsusmaa. Eks nemad immigrantidega enim harjunud ja mõttemaailm veidi avaram. Aga Eestlastel ei maksaks solvuda, kui keegi pole meist kuulnud, mõelge palju te teate näiteks Eritreast. OK see nüüd kauge, aga kus täpselt asub Andorra ja mis asjaoludel ta tekkis, jne. Kindlasti enamus jääb jänni. Tunnistan, et ise asukohta teadsin ,aga see oli ka kõik. Nüüd alles otsisin huvi pärast infi.

Kuidas nende õhutemperatuuridega seal Tatrates siis augusti lõpus on? Pean silmas öiseid temperatuure. Samuti oleks soov teada mis kell päike end mäe taha peidab, et jõuaks telgi üles visata. Kuidas on lood uduga.

kui sa stocholmlane seda plämaks pead, tekib kahtlus kas sa peale stocholmi mujal üldse oledki käinud. Rootsi on tõesti riik kus saab pea-aegu kõigega ja pea-aegu igal pool maksta. (nagu Eesti)

Huvitav, minul pole küll kusagil Visa Eletroniga probleeme olnud. Kaardiga ei saa Euroopas maksta ainult odavketi poodides(nt; Aldi, Penny Markt, Lidl...). Seal ei kehti ükski kaart.