slice

Uus kasutaja, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

3 meeldimist
1 postitust
11 kommentaari
Viimased kommentaarid

Mul just vastupidi. Jaanuaris FLL-i lennates on Managua lennuni 2 tundi. Olen küll ainult käsipagasiga aga ennegi seal hirmsaid sabasid seistud.

Minul on kõrval võrdluseks Kariibimere kruiis ja need kaks on nagu siga ja kägu. Sattusime väga halva ilmaga, ainuke päikseline päev oli Omaanis. Ühtegi valmis ekskursiooni me laevast ei ostnud, ajasime kokku pundi laevaturiste ja küsisime nii kohalikelt pakkumisi. Saime peaaegu ilma rahata nii Abu-Dhabi linnaekskursiooni kui ka dhow kruiisi koos delfiinide vaatamisega. Kõrbe safari sattus vihmasele päevale, aga see oli pigem plussiks. Tagasi ei ihka. Laevaks oli Vision of the Seas, mis nüüd septembris peaks üle atlandi seilama. Väike ja remonti vajav igatahes

Mina ostsin veebruari kruiisi ära, Royal Caribbean, sest muud kuupäevad ei sobinud.

Üritasin royal caribbeani lehelt osta kruiisi aga makse lükatakse järjekindlalt tagasi. Võtan eesti vahendajatega ühendust sest veebruaris on kindel plaan see kruiis ära teha

  1. Puerto Rico, Toskaana, Bulgaaria
  2. Dubai, Abu Dhabi, Omaan, Kuşadası, Montreux...
  3. Dominican&Haiti&Jamaica&Kuuba

Meie suitsetasime parklas mitte matkarajal. Zikast ei kuulnud midagi, hoiatussildid olid leetrite kohta lennujaamas. Pigem karta tenge palavikku. Ja äraantav pagas oli San Juanis avatud, kodus kohvrit avades selgus. See praegu suhteliselt sage tegevus aga oht nt lukustatud kohvri lõhkumiseks.

Lisaks soovitan väljas liikudes kasutada vähemalt 30 uv kaitsega kreemi, moskiitode peletamiseks vahendit, mis sisaldaks DEETi (25% täitsa toimib). Turvalisusega on nii, et politseid näeb avalikes randades ja mujal väga palju aga soovitus on siiski asju järelvalveta mitte jätta, autosse nähtavale kindlasti mitte.

Oleme PR-s juba teist nädalat. Igal hommikul sisestame tavalisse google.mapsi oma teekonna, lükkame wifi välja ja sõidame. Pole veel probleemi olnud. Teedevõrk on neil päris hästi ja loogiliselt nummerdatud, saaks hakkama ka tavalise kaardiga. Kes tahavad Culebrale ja Viequese saarele minna, siis soovitan osta netist pilet ette. Kuni 10 päeva ette enamasti müüakse. Sadamas müüakse ka aga teatud hulk ning viimase hetke soovijad peavad hommikul enam-vähem pool 7 olema sabas, et saada samaks päevaks piletit. Pilet maksab 1 ots 2-2,50 dollarit. Culebral sõidab sadamast 2 dollari eest nö ühistransport Bahia Flamencosse. PR-is puudub põhimõtteliselt ühistransport, midagi on aga kui sellele lootma jääd, siis jäädki. Teede seisukord on nii ja naa, mägedes käies olime mitmel lõigul valmis tagasi pöörama aga otsustasime siiski jätkata. Kes observatooriumisse tahavad minna, siis sealne külastuskeskus on hetkel remondis ja pidavat jääma veel kuni kuuks, teadsid kohalikud rääkida. Hetkel on siin hooaeg, rannad rahvast täis, ilm soe ja hinnad laes. Aga vaatamist ja tegemist on küllaga, meil suurele saarele ring peaaegu peale tehtud.

Nonii. Minul taskus lennupiletid Dublinisse ja tagasi oktoobri lõpuks. Peale paaripäevast Dublinis peatumist sõidame Galwaysse ja ööbime 2 ööd Kinvaras. Kohapealt rendime auto. Edasi kolmeks päevaks Arani saartele ja siis tagasi Dublinisse ja koju. Seega tuleb siiski pikem reis ja suurema seltskonnaga ning sihtmärgiks on westcoast. Kõigest, mis sinna päevade sisse jääb, räägin siis, kui käinud olen :)

Terv. Ei käinud ja tõenäoliselt jääb hetkel ära. Ees hoopis sõit septrembri lõpus Dublinisse puhtalt ajapuuduse tõttu. Aga siiski ootan Sinu kommentaare, kui tagasi oled. Võibolla mahub septembrisse ka paar päeva Shannonis. Edu ja tervitused.