creativ2

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
5 kommentaari
Viimased kommentaarid

Tervitused Fortaleza külje alt, Cumbucost!
Fortaleza on üks mitmetest Brasiilia mitmemiljonilinnadest. Linn ise ei ole minu enda jaoks suurt midagi erilist, aga selle ümbrus see-eest on. Kui reisi eesmärk on sõna otsese mõttes rannapuhkus, siis on see üks parimaid kohti maailmas. Ceara maakonna lõputud liivarannad on vinged just surfaritele (nii laine- kui lohesurfaritele) ja rannasafari huvilistele.
Minu arvamus Brasiilia linnadest on nõrgapoolne, sest mingit ilu ja puhtust siin ei ole. Arhitektuuripärleid on väga vähe. Enamus linnaterritooriumist on getostunud või kaetud mittemidagiütleva hoonestikuga.
Seevastu lõuna-ameerika kriminogeensus on minu arvates suur suur mull mis siin keeratud megasuureks äriks. samas see "mull" piirab oluliselt turisimiäri ja tekitab paljudes huvilistes teatud alalhoituse ja kartuse. Tegelikult ei ole asi üldsegi nii hull kui räägitakse. Olen siin Brasiilias nüüd olnud kokku 4 kuud ja läbinud sellest riigist suure osa rannikul, alates Iguassust, Curitiba, Sao-Paulo, Rio, Salvadori, Racife ja Natali kaudu autoga Fortalezasse (kokku 7000km Buenos Airesest) Kuritegevus on siin aktuaalne aga kui rääkisin kohalikele alles paariaastatagustest autoärandamistest Eestis kus autot omanikule hiljem pakutakse tagasi osta, siis tegid nad selle peale suured silmad...Nende arvates elavad nad väga kuritegelikus keskkonnas aga Eesti oli sama või hullemgi veel 90-ndatel
Fortalezas on randa palju millest vähest osa külastavad turistid (Beira Mar ja Iracema) Ilmatu pikk ja ilus rand praia de futuro on kohalike pärusmaa ja seal hotelle väga vähe.
Ööelu on Brasiilias alati aktiivne olnud, aga tihti võib turist sattuda valel ajal valesse kohta ja saada seetõttu kesises kogemuse. Siin on vaja teada kus ja millal midagi toimub. Ööelu klubides baarides algab hilja ja euroturist on tavaliselt selleks ajaks päevasest päikesest niivõrd väsinud et pidutsema ei jõuagi.
Üldiselt on turistide ööelu meestekeskne sest Brasiilia naised on oma ilu tõttu maailmakuulsad ja neid on siin tõesti palju. Naisturistid jäävad selgelt meestele alla ja nendele pakutavast ööelust on mul raske rääkida.
Fortalezas on Drago do Mar piirkonnas (linna Centro nö.) mitu suurt ööklubi Mucuripe, Armazem jt.) kus kohalikud aktiivselt käivad. Mõnel päeval ei toimu seal midagi aga vahest on ka nädala sees rajud FORRO peod. Forro on Ceara maakonna umpa-umpa süldimuss mida mängitaskse jubedalt kõvasti nii et kõlarid on kohe kohe rebenemas. See stiil nõuab vist aastatepikkust harjumist...
Sambat siinkandis kuulavad arvatavasti musa ja tantsufriigid. Rahulikku ja ilusat muusikat kuuleb rikkamas linnaosas Aldeota mis jääb Beira Mar turistirannale suhteliselt lähedale ja on mittemereäärne puhas korralik rikaste keskkond.
Öösel (s.t. ka õhtul peale kella 18.00 kui läheb pimedaks) on oluline teada mida sa teed ja kus ja kuidas sa liigud. Nagu ütlesin, on see kriminogeensus olemas kõikjal, aga seda sa ei näe ja ei saa tundma kui käitud normaalselt. Inimesed on Brasiilias sõbralikud üldjuhul. Röövitud võid saada ka peatänaval kui oled liiga silmatorkav (purjus tugevalt, väärismetalli, kallist foto-videotehnikat kaasas/käes/kaelas kandev)ja kannad liiga erilist massi mittesulavat riietust.

öömajad Brasiilias üldiselt ja ka siinkandis maksavad alates 50 reaali ehk siis 20 euri ja kõrgemale. Odavamad kohad on pousadad, ka mõned hostelid linnades.

Kui vaja rohkemat infi Fortaleza ja siinse piirkonna kohta, siis vastan hea meelega!

Seni kui Brasiilia ratifitseerib lepingu võib kuluda paar kuud kuni paar aastat. Samapalju aega kulus mainitud lepingu allkirjastamiseks.
Aeg on siin(seal)pool Atlandit määramatu väärtusega.
Ise hetkel Brasiilias ja kohalik elustiil hakkab selgemaks saama
.
.
.
Trip.ee rõhutab, et kohanimed algavad suure algustähega!

Rumeenia on tõesti külastamist väärt. Üllatasid need võrratud, "hooldatud" mäed! Uskumatu kuidas kohalikud nendel seinu meenutavatelt nõlvadelt suudavad heina teha!? Seetõttu tundub et kõik mäed on justkui spetsiaalselt turistidele pöetud. :) MIssugused vaated!? Suur tänu Anule Brasovist, et soovitasid teha üks ring mägistel külateedel (autoga ülikeeruline ettevõtmine!). Tsikliga SUPER!
Nii heas kui halvas mõttes üllatas Rumeenia areng. Täiesti tänapäevane ja euroturistile sobiv riik reisimiseks. Halb on sellega kaasnev hinnatase mis Ukrainaga võrreldes tundub soolane.
Siiski jäid teele mõned korralikud hotellid mõistliku hinnaga.
Eriti tore oli Brasovis Anu juures! Suured tänud mõnusa-soodsa ööbimise ja hea infi "kuhu minna mida teha" eest!

Suur osa sellest suurepärasest riigist jäi veel nägemata. Seega on põhjust tagasi minna. :)

mul HTC P3300. olen selles vallas suht võhik aga huvi oleks sellest aparaadist maksimumi võtta.
hetkel on plaan minna Musta mere äärde tsiklitega seiklema aga häda selles et TOMTOM ei oma selle piirkonna kohta erilist ülevaadet. paar tähtsamat teed ainult.
Kas oskab keegi aidata, et kust saab tomtotm-i jaoks selle piirkonna kaarte või tuleks programma välja vahetada?
tom tom on kahjuks ainult linnade ja põhiteede keskne ja ei anna isegi eesti külateedel ja metsaradadel seigelda.
Garmini kasutatav eesti detailkaart on super. kahjuks mulle tomtom-i tõttu ei sobi.
kasutaja LEX! Tundud selles vallas väga suurte kogemustega. Ehk saad aidata?

urmas(ät)besterm.ee

Mis pill sul on? Meil suurem trip plaanis Musta mere äärde augusti alguses. Otsime ühte tsikliinimest kaasa. Vaata ka reisikaaslaste alt ja auto-motomatkad kasutaja kris666 postitust.

urmas(ät)besterm.ee