kirssand

Reisisell, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
8 meeldimist
3 postitust / 37 kommentaari
5 (0.8%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid

https://www.fairmont.com/reservations/select-room/?hc=RTP&nn=1&ad=11/01/2019&dd=12/01/2019&na=2&rooms=1&nc=0&pc=&rt=&affid=meta_derby_google_map&utm_content=map&utm_source=google_db&utm_medium=affiliate&utm_campaign=derby_google


Võtke julgelt see hotell, lähedal metroojaamas saate suure valiku head ja odavat ( Singapuri kohta ) sööki, ja muidugi selles on hotellis on super hommikusöök. Bassein olemas. Marina Bay jääb jalutuskäigu kaugusesse ( ca 15 min. )

Faceboogis on olemas grupp, kust saab osta laevapiletite sooduskuponge. 

Tallink Star, mis väljub siit 23.30 jõuab Helsingise 01.30. 
Natuke läheb aega ka, et lennujaama jõuda.

Detsembris on madalhooaeg ja kuhu iganes siis Küprosel sisse astud, võetakse avasüli vastu. Võib proovida ka " hind ei sobi, lähen konkurendi juurde " taktikat , töötab. 

Kui minna Helsingist Norwegianiga näiteks 12. september kell 07.05 Chaniasse ja tagasi Chaniast 22.-l septembril kell 04.15 ümberistumisega ( ooteaeg 4 tundi 40 minutit ) Kopenhaagenis tagasi Helsingisse, tuleb ca 10 päevase reisi lennupiletite hinnaks edasi-tagasi ca 146 €, mis pole nii hilja ostma hakkamise puhul sugugi halb hind

2 tundi enne väljalendu ? Siis on küll viimane aeg. Eks sõltub sellest, kas parajasti on palju inimesi ja Pekingi lennujaamas tavaliselt on, samas muidugi on ka teenindajaid päris palju. Peale kahekordse turvakontrolli + passikontrolli tuleb check-in ära teha, siis veel selle rongikesega õigesse terminali sõita. Tavaliselt, kui tegemist pikema lennuga, hakatakse lennukile gruppide kaupa varem sisse  laskma, niiet see aeg tuleks ka sisse arvestada. Ise oleks ikka 3 tundi enne kohal.

3 korda Hiinat tööasjus külastanuna julgen soovitada :


Installi VPN, seal on tsensuur, paljud asjad ei tööta, VPN-iga võib-olla töötab ( facebook, google, youtube jne. )

TINGI, välismaalane on nende jaoks rahakott, algul ka arvasin, et mis seal ikka kaubelda, niigi odav, aga kui kolleeg sai sama asja 3 ja pool korda odavamalt, hakkasin juba proovima. Ei maksa häbeneda, tingi.

Jõudes mingisse majutuspaika tehke aadressiribast/tahvlist seinal pilt, mida vajadusel taksojuhile näidata, et  tagasi kohale viiks.

Tehnika hinnatase oleneb kvaliteedist, hiina enda oma on vägagi odav ( eriti kui viitsid tingida ) ja ei pruugi üldse halb olla, samas loterii, kuna garantiid pole jne. Originaal "lääne" kaubad ( Sony, Philips jne, ) ametlikes kaubamajades kallimad kui meil.

Ei soovita külastada odava hinnatasemega söögikohti, kus näiteks kohalikud käivad. Võib-olla see mu isiklik probleem, aga mulle ei meeldinud ei söök, ei olme, okei Pekingis oli üks normaalne odav koht. Tasub külastada natuke kallimaid, lääne moodi pubisid, kohvikuid, kus toit on palju, palju parem. Aga Hiina on nii suur, et kindlalt on ka väga head soodsaid kohalikku toitu pakkuvaid kohti, lihtsalt mul ei vedanud :)
 
Offline kaardid on hea mõte ( ärge unustage, et google ei tööta ), näiteks MapsMe on asjalik programm.

On täitsa olemas ja töötavad tõlkeprogrammid mis ei vaja netti, kahjuks installisin peale viimast reisi maha ja ei mäleta nime, aga äpipoest ( android või ka apple omast ) tõmbad alla ja katsetad ilma netita, tegin ka nii.

Pigem rong, sest Hiinas on tõeliselt suured ummikud, kuhu buss võib sattuda. Rongid on korralikud.

Drooni kohta ei oska midagi öelda.
Võib-olla see soovitus, et kergelt ( eriti läänelikus Shanghais ) kipub ununema, et asud kommunistlikus riigis. Aga seda tasuks siiski meeles pidada. 

Head reisi.

Veneetsias tasub kindlasti palju jalutada, jalutamise käigus käia ära kuulsatel sildadel, peaväljakul, miks mitte sõita ka naabersaarele, kuhu viib soodne praam ja kust avaneb kena vaade Veneetsiale

Maglev kiirrong läheb lennujaamast mingi poole tunniga kesklinna ( vist oli isegi kiirem ), arendab vahepeal 500 km/h kiirust. Kuskil 7-9 euri oli ots

Me astusime lihtsalt esimesse autorendikontorisse sisse ja saime 20 euri päev auto, kõik asjad sees. Tasub võtta väiksem auto, sest mägedes on teed kurvilised

Tere.  Leedu suurimas kaubanduskeskuses Akropolis, mis asub Vilniuses, on küllalt tegevust kõigile, isegi jäähall uisutamiseks on olemas. Vilniuse vanalinn pole väga suur, aga omapärane ja kena, teel sinna võiks näiteks ronida Gediminase torni, mis asub Vilniuse katedraali ees. Sealsamas ka mägi, kust avaneb vaade Vilniusele, samas sellest tornist saab juba vaate kätte :) 

Spa-d polnud seal midagi erilist.
Loodan, et saate rohkem abistavat infot ja soovin toredat reisi :)

jah, peab võtma need, ei kujuta ette ka, et sealse päikesega pikemalt ilma võiks olla. Ainult Turtle Bay ( kilpkonnarand ) on "metsik", seal ei sega keegi :D Aga see oli ka üks vingemaid elamusi Aya Napa ja Blue Lagooni järel. Nimelt Coral Bay-ga harjusime nii ära, et muutus " tavaliseks " rannaks, elasime suht lähedal

Ma ei tea. See, et meie olime autoga, ei tähenda, et sellele alternatiive pole - seal on palju turismibüroosid, mis pakuvad normaalse hinnaga ekskursioone igasse Küprose punkti.

Paphoses ja lähedal on ilusad liivarannad, tasulised. Linna sees on ka üks tasuta rand, aga sealne vesi on räpane, Coral Bay on puhas. Meile meeldis üle kõige Kilpkonna laht ( Turtle Bay ), mis pole Coral Bay`st kaugel, aga sinna ilma rendiautota ei pääse. Kui te rendiautot ei plaani võtta, eks siis peaksite võtma elamise ühistranspordi lähedusse, mis töötab seal korralikult. Ilma autota nagu ei oskagi midagi soovitada, sest sõites mäkke avanevad tõeliselt ilusad vaated kogu selle piirkonnale. Võib-olla siis Paphose vanalinn ja keset linna oli vaateplatvorm, kust avanes ka päris äge vaade. seal on loomaaed, a meie sinna ei sattunud

Julgeks soovitada vastupidist varianti - Shanghai on palju huvitavam linn, kui Peking. Peking on ka mõnes kohas lahe, aga Shanghai on ikka tõeline maailmalinn, igas mõttes, kui ma eksi, siis linnastuna ( koos lähiümbrusega ) maailma suurim. Pekingi kandis tasub hiina müüril ära käia, Taevase Rahu väljakul, siis seal lähedal mingi kõrgendik, kust näeb suurt osa Pekingist, Keelatud Linn on otse ees, nagu peopesal. Nojaa, maailma suurim kaubanduskeskus asub ka Pekingis :)
Aga Shanghais on nii palju tegevust, et 7 päeva läheb lennates :)
Nende kahe linna vahel võib lennata, saab kiirelt, Pekingi lennujaam on väga äge, aga käib ka kiirrong, sõitis mingi 6 tundi vist, korralik viisakas rong.

happyday, vabalt jõuad, metroosse ja kesklinna jõuad raudselt varem, välja minnes pole pikad järjekorrad, aga tagasi tulles on tõesti loterii, olen saanud paari minutiga ning kuni tund seismist, et passi/turvakontrollist läbi saada .

Sõitsin kupees. Oli suht mugav. Piiriületus oli kiire. Lennukiga saab kiiremini küll. Võrreldes bussiga - rongis oluliselt rohkem ruumi jalutada/sirutada.

Mulle ei meeldi majanduspõgenikud, kes ilusate mobladega vehkides valivad riiki, kuhu " elama " minna, iga pakutud riik neile ei sobi. Ei meeldi tänaval/metroos jne. päevade kaupa hängivad/mittemidagitegevad ( noorte ) kambad, keda näen pidevalt Euroopas reisides.
Samas valdav enamus põgenikke põgeneb reaalse sõja/tapatalgute eest. 99,9 % vähemalt püüab kohaneda, aga meie näeme ikka seda 0,1 %-ti, kes teeb terrorit, laamendab, lõugab, varastab jne. ja seda kõike võimendab kremli propaganda ja temale kasulikud idioodid. Vaevalt, et KÕIK eestlased, kes kümnete tuhandete kaupa stalinlike "vabastajate" eest 1944-.ndal Eestist läände põgenesid, kohanesid seal. Pakun, et ka kuskil 99,9 % kohanes, olid tublid kodanikud, aga kaduvväike osa mitte ja see pisike osa tegeles näiteks ka kuritegevusega, et end ära elatada. Mis tunne siis oleks olnud neil, kui näiteks Rootsi oleks teatanud, et tulistab ida poolt saabuvate põgenike paadid põhja.
Ehk siis, ei maksa üldistada

Julgen soovitada Red Star hotelli, hea hinna/kvaliteedi suhe + hea asukoht

Soovitan Idakeskust, Skandinaavia suurim pidi olema, metrooga kesklinnast saab mugavalt kohale ja tagasi ka

kinnitan triinuli kommentaari, käidud aprill 2016, see riik areneb ikka väga kiiresti. Võib-olla Mastercardiga sularaha väljavõtmine pole parim mõte, deebetkaart oleks parem ja ostlemisel ärge unustage kauplemist

Bari on suurem ülikoolilinn, nagu maakonnakeskus, pole viga, sealt väljuvad paljud rongi- ja bussiliinid, Lecce ilus väiksem ajalooline linnake. Sealkandis kõikjal rannad tasulised. Kui juba sinnapoole lähete, julgen soovitada Alberobellot ja Castellano Grotte`t ( ekskursioon koobastes, väga ilus ). Maitse asi, kus peatute, aga vaadake, et elamises oleks kliimaseade, või vähemalt võrk akna ees, seal on palju vastikuid moskiitosid !

Tere. Plaanin veidi varem Kiievisse nädalaks minna. Et kas tohib küsida Teie üürikorteri kontakti, on see korralik ? Ja ujumiskohti võiksite ka soovitada :)
Andrus

Tere. Näiteks sõitke lennujaamast otse Parthenoni. Seal ilusad vaated Ateenale + ajaloolise väärtusega koht, seejärel jalutage alla Monastiraki, kus saab on soovi korral süüa ja turul vaadata/ostelda, on tegelikult ilus koht. Pärast võib lähedalasuva Syntagma väljakult trammiga nr. 5 ( metroo ei sõida ranna lähedale ) sõita lõuna-ida poole, suund Asklipiio Voulas, see sõidab päris kaua, mingi pool tundi rannarajooni. Igatahes alates Edem`i peatusest tuleb põhimõtteliselt katkematu mitmekilomeetrine rannariba, kus saab ujuda ja lähedalasuvates hotellirestodes olla. Seal lähedal läheb ka mingi buss otse lennujaama, aga võib-olla nii suure seltskonnaga oleks mõistlik takso võtta lennujaama, takso oli täitsa norm hinnaga