kirssand

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

13 meeldimist
3 postitust
46 kommentaari

4 külastatud kontinenti

1 külastatud linna või piirkonda

Viimased kommentaarid

Esimene hommik Andaluusias, läksime kohvikusse hommikukohvi jooma, kohalikud vadistasid juttu ja istusime kohvidega lauda. Mina joon kohvi piimaga/koorega ja laual seisid TÄPSELT sellised piima/koorekannud, nagu nad meie kohvikutes/hotellides jne. ikka seisavad. Hakkasin valama ja, nagu filmis, kohvik muutus haudvaikseks, kohalikud piilusid minu poole - kas ta tõesti joob nii seda ? "Koorekannust" voolas puhast toiduõli

Tundub, et kodanik üritab müüa Peterburi kopterilennu voucherit.

Lihtne, lennujaamast läheb kiirrong ( Maglev ) kesklinna, sõltuvalt kiirusest ja ümberistumistest 20-30 minutit. Metrooga pääseb igale poole, see on odav ja lihtne.Tegevusvalik on väga lai. Tasub vaadata Bundi,  külastada maailma kõrgeima vaateplatvormiga Shanghai Towerit, Yuyuan Garden, kõik lähestikku. Seal ( Yuyuan Gardeni ) kõrval oli ajaloolise arhitektuuriga kvartal ( nime kahjuks ei mäleta ), mis oli hiigelsuur turg. Siidirätikud, pärlid jne. toredad söögikohad.Isiklikult mulle jättis väga hea mulje ( ütleks, et senini parima maailmas ) Shanghai loomaaed. Shanghai Science nimelises metroojaamas ( all siis ) asub üks täiesti eriline koht - Fake market ( Ise kutsuvad Gifts market ). See koht vajaks eraldi peatükki. Lühidalt, kõik ei ole seal fake, sest enamus tooteid ( made in china ) tulevad samadest vabrikutest, mis üle maailma saadavad. Olen saanud elektroonikat ja muud kordi odavamalt, kui meil. Seal on tõesti kõike. Aga seal PEAD kauplema ( !!! ), muidu maksad rohkem, kui kodumaal. Ja seal ( mitte ainult seal, aga seal kohe kindlasti ) on palju igasugu "hea jutuga tegelasi" , kes tulevad sulle kaupa ja muud pähe määrima. Tegelikult on väga äge koht, lähen sinna peagi tagasi. Soovin edu. 

Julgeks ka soovitada rahaautomaati, eriti just suurema summa puhul. Arvestama aga peab, et Hiinas, ka suurtes linnades ( näiteks Shanghais ), pole sularahaautomaadid nii levinud, kui meil. Ma ei mäletagi, oli seal lennujaamas üldse selline, millest sai meie kaardiga võtta. 

Kas see rong lennujaama ja tagasi käib 24/7 ?

Paistab, et kedagi sunniti lugema, ehkki siin ainult viide reisikirjeldusele. Minule oli mõnus lugemine. Aitäh. 

Lähme muusikapealinna Viini ! 28.07-04.08 2019 :) 

Salisbury YMCA hotellist mingi sadakond meetrit paremale oli hiigelsuur siseturg, palju valuutavahetusi, kus oli natuke parem valuutakurss, kui mujal Hongkongis + meeletu valik absoluutselt kõike. Seal sai ka kaardiga maksta. Muide, väljast vaadates ei saa üldse aru, et seal mingi turg oleks, lihtsalt äride kompleks. Kauplemine rangelt soovitatav !Kuna Hongkongis puudub elektroonikatoodetele käibemaks, siis vist tasuks elektroonikat osta. Sai sealt soetatud ametlikust Apple esindusest toode, mis tol hetkel oli Eestis 30 % kallim. Kusjuures igasugu väiksemates elektroonikapoodides oli see toode veelgi odavam, aga sealt ei julgenud osta.wifi oli igas kohvikus, hotellis, poes jne. Ühsitranspordiga sai ka natuke ringi sõidetud, täpselt ei mäleta, aga ei olnud kallis.Põhimõtteliselt on seal kõik olemas, normaalne koht, mitte nagu päris Hiina, kus internetiga suured probleemid.

Võib olla päris suur hinnavahe. Ostsime mitu kuud enne reisi, pärast paaris kohas kontrollisime, mis oleks maksnud siis, kui oleks ostnud koha peal ja no ikka üle poole odavamalt saime kohati. https://travelfree.info/italotreno-promo-code-60-off-high-speed-trains-italy/Tasub aegajalt vaadata sellesse portaali, sealt võib leida soodsaid koode.https://www.trenitalia.com/See on ametlik Itaalia rongiliikluse lehekülg. Saab keelt valida, näiteks inglise.

https://www.fairmont.com/reservations/select-room/?hc=RTP&nn=1&ad=11/01/2019&dd=12/01/2019&na=2&rooms=1&nc=0&pc=&rt=&affid=meta_derby_google_map&utm_content=map&utm_source=google_db&utm_medium=affiliate&utm_campaign=derby_googleVõtke julgelt see hotell, lähedal metroojaamas saate suure valiku head ja odavat ( Singapuri kohta ) sööki, ja muidugi selles on hotellis on super hommikusöök. Bassein olemas. Marina Bay jääb jalutuskäigu kaugusesse ( ca 15 min. )

Faceboogis on olemas grupp, kust saab osta laevapiletite sooduskuponge. Tallink Star, mis väljub siit 23.30 jõuab Helsingise 01.30. Natuke läheb aega ka, et lennujaama jõuda.

Detsembris on madalhooaeg ja kuhu iganes siis Küprosel sisse astud, võetakse avasüli vastu. Võib proovida ka " hind ei sobi, lähen konkurendi juurde " taktikat , töötab. 

Kui minna Helsingist Norwegianiga näiteks 12. september kell 07.05 Chaniasse ja tagasi Chaniast 22.-l septembril kell 04.15 ümberistumisega ( ooteaeg 4 tundi 40 minutit ) Kopenhaagenis tagasi Helsingisse, tuleb ca 10 päevase reisi lennupiletite hinnaks edasi-tagasi ca 146 €, mis pole nii hilja ostma hakkamise puhul sugugi halb hind

2 tundi enne väljalendu ? Siis on küll viimane aeg. Eks sõltub sellest, kas parajasti on palju inimesi ja Pekingi lennujaamas tavaliselt on, samas muidugi on ka teenindajaid päris palju. Peale kahekordse turvakontrolli + passikontrolli tuleb check-in ära teha, siis veel selle rongikesega õigesse terminali sõita. Tavaliselt, kui tegemist pikema lennuga, hakatakse lennukile gruppide kaupa varem sisse  laskma, niiet see aeg tuleks ka sisse arvestada. Ise oleks ikka 3 tundi enne kohal.

3 korda Hiinat tööasjus külastanuna julgen soovitada :Installi VPN, seal on tsensuur, paljud asjad ei tööta, VPN-iga võib-olla töötab ( facebook, google, youtube jne. )TINGI, välismaalane on nende jaoks rahakott, algul ka arvasin, et mis seal ikka kaubelda, niigi odav, aga kui kolleeg sai sama asja 3 ja pool korda odavamalt, hakkasin juba proovima. Ei maksa häbeneda, tingi.Jõudes mingisse majutuspaika tehke aadressiribast/tahvlist seinal pilt, mida vajadusel taksojuhile näidata, et  tagasi kohale viiks.Tehnika hinnatase oleneb kvaliteedist, hiina enda oma on vägagi odav ( eriti kui viitsid tingida ) ja ei pruugi üldse halb olla, samas loterii, kuna garantiid pole jne. Originaal "lääne" kaubad ( Sony, Philips jne, ) ametlikes kaubamajades kallimad kui meil.Ei soovita külastada odava hinnatasemega söögikohti, kus näiteks kohalikud käivad. Võib-olla see mu isiklik probleem, aga mulle ei meeldinud ei söök, ei olme, okei Pekingis oli üks normaalne odav koht. Tasub külastada natuke kallimaid, lääne moodi pubisid, kohvikuid, kus toit on palju, palju parem. Aga Hiina on nii suur, et kindlalt on ka väga head soodsaid kohalikku toitu pakkuvaid kohti, lihtsalt mul ei vedanud :) Offline kaardid on hea mõte ( ärge unustage, et google ei tööta ), näiteks MapsMe on asjalik programm.On täitsa olemas ja töötavad tõlkeprogrammid mis ei vaja netti, kahjuks installisin peale viimast reisi maha ja ei mäleta nime, aga äpipoest ( android või ka apple omast ) tõmbad alla ja katsetad ilma netita, tegin ka nii.Pigem rong, sest Hiinas on tõeliselt suured ummikud, kuhu buss võib sattuda. Rongid on korralikud.Drooni kohta ei oska midagi öelda.Võib-olla see soovitus, et kergelt ( eriti läänelikus Shanghais ) kipub ununema, et asud kommunistlikus riigis. Aga seda tasuks siiski meeles pidada. Head reisi.

Veneetsias tasub kindlasti palju jalutada, jalutamise käigus käia ära kuulsatel sildadel, peaväljakul, miks mitte sõita ka naabersaarele, kuhu viib soodne praam ja kust avaneb kena vaade Veneetsiale

Maglev kiirrong läheb lennujaamast mingi poole tunniga kesklinna ( vist oli isegi kiirem ), arendab vahepeal 500 km/h kiirust. Kuskil 7-9 euri oli ots

Me astusime lihtsalt esimesse autorendikontorisse sisse ja saime 20 euri päev auto, kõik asjad sees. Tasub võtta väiksem auto, sest mägedes on teed kurvilised

Tere.  Leedu suurimas kaubanduskeskuses Akropolis, mis asub Vilniuses, on küllalt tegevust kõigile, isegi jäähall uisutamiseks on olemas. Vilniuse vanalinn pole väga suur, aga omapärane ja kena, teel sinna võiks näiteks ronida Gediminase torni, mis asub Vilniuse katedraali ees. Sealsamas ka mägi, kust avaneb vaade Vilniusele, samas sellest tornist saab juba vaate kätte :) Spa-d polnud seal midagi erilist.Loodan, et saate rohkem abistavat infot ja soovin toredat reisi :)

jah, peab võtma need, ei kujuta ette ka, et sealse päikesega pikemalt ilma võiks olla. Ainult Turtle Bay ( kilpkonnarand ) on "metsik", seal ei sega keegi :D Aga see oli ka üks vingemaid elamusi Aya Napa ja Blue Lagooni järel. Nimelt Coral Bay-ga harjusime nii ära, et muutus " tavaliseks " rannaks, elasime suht lähedal

Ma ei tea. See, et meie olime autoga, ei tähenda, et sellele alternatiive pole - seal on palju turismibüroosid, mis pakuvad normaalse hinnaga ekskursioone igasse Küprose punkti.

Paphoses ja lähedal on ilusad liivarannad, tasulised. Linna sees on ka üks tasuta rand, aga sealne vesi on räpane, Coral Bay on puhas. Meile meeldis üle kõige Kilpkonna laht ( Turtle Bay ), mis pole Coral Bay`st kaugel, aga sinna ilma rendiautota ei pääse. Kui te rendiautot ei plaani võtta, eks siis peaksite võtma elamise ühistranspordi lähedusse, mis töötab seal korralikult. Ilma autota nagu ei oskagi midagi soovitada, sest sõites mäkke avanevad tõeliselt ilusad vaated kogu selle piirkonnale. Võib-olla siis Paphose vanalinn ja keset linna oli vaateplatvorm, kust avanes ka päris äge vaade. seal on loomaaed, a meie sinna ei sattunud

Julgeks soovitada vastupidist varianti - Shanghai on palju huvitavam linn, kui Peking. Peking on ka mõnes kohas lahe, aga Shanghai on ikka tõeline maailmalinn, igas mõttes, kui ma eksi, siis linnastuna ( koos lähiümbrusega ) maailma suurim. Pekingi kandis tasub hiina müüril ära käia, Taevase Rahu väljakul, siis seal lähedal mingi kõrgendik, kust näeb suurt osa Pekingist, Keelatud Linn on otse ees, nagu peopesal. Nojaa, maailma suurim kaubanduskeskus asub ka Pekingis :) Aga Shanghais on nii palju tegevust, et 7 päeva läheb lennates :) Nende kahe linna vahel võib lennata, saab kiirelt, Pekingi lennujaam on väga äge, aga käib ka kiirrong, sõitis mingi 6 tundi vist, korralik viisakas rong.