ullekas55

Uus kasutaja, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
1 postitust
9 kommentaari
 

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Uurisin tükk aega tagasi ja korra ka kirjutasin sinna samasse Ungari saatkonda, nad kirjutasid vastuse,et tuleb saata viisakutse, kuid kodulehelt lugesin ingliskeelselt ka midagi notarialsest kirjast. Ma üritan ta siis kokku panna viisakutse eeskujul vabas vormis . Viisa taotleja on seal saatkonnas korduvalt ise käinud ja palus mult kutset, et muidu nad ei vaata seda taotlust läbi. Kuna tunnen seda inimest , siis püüan aidata. Ta tahab , et ma ka sinna läheksin, veidi mulle see muret teeb sündmuste pärast Pakistanis. Tuleks minna Lahori. Ma avaldasin arvamust, et sel juhul võiks koos minna kuskilt teisest riigist.

Viisakutset enam ei vormistata, millega saaks siitpoolt aidata, sama mure mis siin kirjutatud. Kas saaks kelleltki nõu selles suhtes.

Äkki oskate aidata siin! Ma ootan Pakistanist külalist, seal esindab Eestit Ungari saatkond ning see saatkond küsis tulijalt viisakutset, seda ei väljastatud juba 2008 aastal Pakistani jaoks, nüüd üldse mitte. Kuidas ma saaks aidata või mis paberi kirjutada või vormistada? Muud nõuded ta on sealtpoolt omaarust kõik täitnud, ka rahalised. Ootan nõuandeid. Kodakondsusametis jäi mul kõik segaseks. Tänan ette!

Olin 18. - 25.07. Antalyas, hotelle otsisin internetist - vanalinnas "White garden" väga ilus, siseõue, basseini- ja hommikusöögiga. Hind alates 13,5 Eurist, annab ka kaubelda, olin veel Sehir hotellis, väga hea asukoht kesklinnas, hind ka kuskil alates 14 Eurist, toas teler, olemas föön, seif. Võin soovitada, kes omal käel lendavad. Aadress 2.Sokak NR: 8 telefon +90 242 246 11 84. Wifi oli olemas mõlemis. Toit oli parem vanalinna omas. Leida ja orienteeruda oli kergem kesklinna oma, seal lähedal oli odav toidupood, kus muudki müügil, lähedal oli ka mingi turulaadne asi soodsate hindadega, randa "Park Beachi" sai nii trammiga kui ka jalgsi. Teised rannad kaugemal. Viimase lähedal kõrval tänavas toimus igal õhtul purskkaevu show muusika ja kinoga - väga omapärane ja meeliköitev.

Hurghadas saab hakkama vene ja inglise keeles ka. Kairos vene keelega pole eriti midagi peale hakata, aga päris korralikku inglise keelt räägitakse hotellides, poodides ja ka tänavatel saab hakkama. Mind saadeti vajaliku kohani kui ma hästi aru ei saanud. Mul oli eestikeelne Egiptuse turismiraamat käes, nad püüdsid sealt aru saada, sain 2 päeva omapäi hästi hakkama. Ülejäänud aja liikusin kohaliku saatjaga, siis olid muidugi kõik probleemid imeväikesed. Kairo on suur, lärmakas, ülerahvastatud, kuid väga sõbralik. Müügimehed poodidest püüavad kogu aeg muidugi midagi müüa, keelduda võib ka kätega näidates, suhtluse alustamisel võib pealetükkiva ärimehega ka hätta jääda ja kalli rahaga mingit õli jms. saada. Muidugi on hea teada vähemalt mõningaid väljendeid enda pärast ja sagedasemal Egiptuse külastusel oleks küll mõttekas keeleõpingutega tegelema hakata.

Olin seal 3 päeva, lihtsalt rohkem ei vajanud, sinna minnes ja tagasi tulles. Seal oli probleeme sooja veega. Kuna puuduvad instruktsioonid, ei saanud isegi konditsioneeri tööle, tulede sisselülitamisega oli ka tegemist. Infolauast tuldi näitama, siis oli asi lihtne, kuid sooja vett lihtsalt ei lülitatud sisse, rätikud tundusid räpased. Ma ei jõudnud ka välja uurida selle hotelli randa. Käisin mingis üldrannas, mis prahti täis, aga kuidagi sai hakkama, jalgu tuli pärast küürida rannast leitud punase kiviga, see oli päris tõhus. Head puhkamist Hurghadas !

Lohutuseks võin öelda, Kairos on mõni hotell veel räpasem.

Ei tunnista pangakaarte, vähemalt välismaa omasid ja tahtsid ainult kohalikku raha.

Ei saanud hommikul vara kohale, kell oli umbes 10 vist,aga järjekord liikus kiiresti, koti turvakontroll läks ka kiiresti,maksta sai ainult sularahaga.

Normaalse hinnaga hotell on Metro, tundub et väga linna ääres, aga tegelikult saab metrooga ( Rebbibia )20 minutiga Colosseumi juurde.Möödasõitmist pole karta, kuna ta on viimane peatus ja enne seda tuleb korra maa peale.Aadress Via di Rebibbia 18, üsna samanimelise metroo lähedal. 1 öö kaheses toas oli alla 500 krooni 1 inimesele koos hommikusöögiga. Hea on alustada otsinguid eestikeelselt http://eesti.hotels.com/ või http://www.hostelworld.com/ www.booking.com