rühkija

Uus kasutaja, liitus Tripiga 12 aastat tagasi

1 meeldimist
1 postitust
4 kommentaari
Viimased kommentaarid

Ma ei uskunud, et nii palju vastuseid tuleb.Praegu on küll selline tunne, et roniks kuhugi tippu tõstaks kaks kätt taeva poole ja sosistaks vaikselt-FREEDOM.
Kõik mu vaba aeg on läinud enamasti kalapüügi peale, on mõned aastakümned mu lahutamatu kaaslane.Paar viimast aastat on kuidagi soiku jäänud.Taban ennast mõtetelt, et mis ma neist kalakestest häirin ja eriti kisub kulmu kortsu see, et kohti kus rahulikult kala püüda saaks jääb kodumaal järjest vähemaks ja pidevalt pead sa ennem teisi platsis olema, et mitte hiljaks jääda.Muudkui võistle.Loomulikult võib alati C@R viljeleda.
Mägedes ei pea kellegagi võistlema, oled ürgse looduse osaks ja tunned rõõmu.
Ega ma kalapüügist loobuda ka ei kavatse, plaan näiteks matkakepi sisse väike spinningulatikene ära petatada, et ninaesine kuskil üksinduses rasvasemaks vahel teha.
Mõtteainet on mul igal juhul nüüd kamaluga.
Eile sirvisin siin matkavarustuse rubriigis teie arvamusi, kirjutasin üht-teist kõrva taha ja tõdesin , et tuleb ilmselt jalgratast leiutama hakata.Nagu ma aru sain siis Eestis sellist klubi näiteks ei ole kus ses suhtes abi saaks ja tuleb leppida paari poe varustajate pakutuga või ise kuskilt väljast endale midagi sebida.Normaalsed matkasaapad sai ostetud (lasportiva-jalas nagu valatud), eks ülejäänu muretsemine seisab mul ees:)
Kujutan ette kuidas mõni vana kala praegu muheleb (umbes sama tunne kui kuulen kalatarvete poes kellegi küsimust, et tahaks haugilanti osta, plaan minna sinna ja sinna).
Aga ega ei peagi kõik lihtsalt tulema:)

Kardan, et sain tõsise pisiku külge.Olen kuulnud, et mäed võivad kergesti nakatada ja tõmbavad tagasi.Sarek tundus Oanurme piltidel huvitav, ise ihkaks mäe harjasid mööda liigelda, aga orgusid läbides jõuab jälle kaugemale.
Tuleb natuke varustust soetada ja sellega seoses kerkib päevakorda küsimus , kas Sareki mägede kaarti on võimalik kuskilt hankida ka?
Jotunheimeni kohta oli koha peal ilusti olemas.
Kui rootslastel see asi seal suhteliselt metsik on võib kaardi soetamine probleemiks osutuda.

Trollstigeni ehk Trollitee võiks minu arvates ära jätta kui see just tee peale ei jää.Neid Trollstigeneid on terve Norra täis.Näiteks tee nr.55 ääres on Norra kõrgemale mäele (Galdhopiggen) tõus ja vaade oli mitte kehvem, pigem avaram.Sinna tõus on tasuline (vist oli 75 NOK-i),seal on mäesuusatamise keskus.Jalgsimatkaks ei ole see hea koht.Eidfjordi lähedal on Hardangervidda-le tõus , kus tee samuti nagu Trollstigenis sika-saka üles läheb.Geirangeris oli samasugune tee ja eks neid on igal pool seal.Trollstigen on muidugi tuntum ja ega seal on ka vaatamist küll.
Kui mööda 55-e plaanid minna, siis oletatavasti lähed ka Jotunheimenisse matkale?
Seda teed ma ei sõitnud , välja arvatud Lomist Galdhopiggeni teeristini.Ma sõitsin mööda 51-e, Jotunheimenist paremalt poolt kui kaarti vaadata.Norrakad soovitasid seda poolt, pidavat nende lemmikrajad olema jalgsimatkamiseks (Gjendesheimis).
Kui Trollstigenit Andalsnesist alustad, siis sõidad Trolliteel tõusu mööda kui vastupidi siis laskud.Laskudes on vaade ilusam.
Galdhopigenile ei soovita väikse mootoriga autoga minna.Võib ära lõppeda.Mul omal on Corolla 1,6L ja üleval oli esimene käik sees ja päss peaaegu, et põhjas.Venis nagu tigu ülesse.Pere ei julgend alla sõita enam ja läksid jala, tegid endale kerge matkakese.Ma ootasin neid tee peal kui nad boksipeatuseid tegid ja pähkleid krõbistasid.Tee peal fikseerisin mitmeid õlilaike, kus nõrgemad autod olid otsad andnud.Ühed eestlased rääkisid, et neil oli ka eelmisel aastal seal auto ära lõppend.
Loodan , et ära ei hirmutand:)

Vaatasin Jotunheimenis kaardi pealt, et need gruppidele mõeldud rajad hütist hütini niiväga tihedalt ka pole.Nende vahel annaks laveerida küll ja ega ma nii inimpelglik ka pole, et mõne selliga kuskil mägedesügavuses ei võiks kokku põrgata.Selle peale ma aga küll ei mõelnud, et norrakatel võib see elustiil olla.Noh, aga norrakad on muhedad vennad elab ehk üle.Pääasi, et nad mind üle elavad, ma ju ikkagi nende riigis.
Peaks äkki seda Sarekit tõsiselt kaaluma, vaatasi kaardilt, et seal tõesti kõik vajalik olemas.Mäed üle 2000. meetri ja miks ka mitte.Ega nad liiga lauged ei ole?