ago7

Uus kasutaja, liitus Tripiga 10 aastat tagasi
11 meeldimist
1 postitust / 33 kommentaari
0 (0%) külastatud sihtkohta:
Viimased kommentaarid
Käime abikaasaga kahekesi, 15 ööd, ei koonerda ja mõttetult ei larista, võtame trippe: kõik aastad ühtlaselt 800 - 1000 EURi kahele kokku.


Kahepäevasel ekskursioonil Kambodzas käidud. Meie grupp oli ligi 20 inimest. Reisisaatja viis meid otse passikontrolli ja peale seda andsime passid tema kätte, ise sõitsime edasi. Kõik käis kiirelt. Passide loovutamine tundub nagu kahtlane? Passid läksid kohalike piiriametnike kätte, need täitsid ise registreerigulehed, kleepisid viisa passi ja lõid templi lisaks, saades selle kõige eest teatava tasu. Selle maksis reisikorraldaja. Nad pidid seda süsteemi kasutama juba 4 aastat, kasutades ära Kambodza lauskorruptsiooni. Ajavõit ilmselt mitmed tunnid. Järgmisel õhtul tagasi tulles saime passid kätte, läbisime mõlema poole piiripunktid ja olimegi tagasi Tais. Tai viisa anti jälle 30 päeva. Mõned inimesed meie grupist tulidki ainult selleks Kambodzasse, et tagasitulles Tais 30 päeva juurde saada. Jutt juba pikk, aga üks huvitav seik tagasitulekul Kambodza passikontrollis. Estonia, mis asi? Noh, Põhja euroopa, Soome naaber. Aa, Finland. Ja eesti inimestelt näpujälgi ei võetud, kõik teised surusid aga sõrmi näpujäljemasinasse.

Kirjutan, kuidas minu tasuliste istekohtade saaga lõppes. Minule oli sedasorti asi esmakordne kogemus. Tegu on Finnairiga. 1 päev enne lendu tegin internetis chek-inni, aga ta pani selle stand by seisundisse, kuna istekohti polnud ostnud. Läksin uuesti istekohti valima ja oh üllatust, tasuta oli hulk istekohti saadaval. 40 ja 50 EURiseid kohti, mida ennem pakuti, ei olnudki. Olid uued, osad kohad, mis maksid 65 ja75. Kokkuvõttes sain oma istekohad kõrvuti ja tasuta. On need mingid uued rahateenimisnipid? Võib-olla olen rumal, aga siiski piisavalt lennanud, kaasaarvatud Finnair ja midagi sellist varem kogenud ei ole. Ehk tulevikus kellelgi kasu mu jutust.

Väiksele Lottile. Finnair on mind juba 3(!) meiliga pommitanud, et ostaksin istekoha. Üks suund 50 ühele inimesele, kas on siis mõttekas maksta 200 veel lennukipiletitele peale?

Soovin Tais viibimise ajal kohaliku reisikorraldaja kaudu (ekskursioon) teha 2-päevase reisi Kambodzasse. Kas minnes-tulles võib olla probleeme, kuidas vormistatakse viisa, milleks pean valmis olema? Kahjuks eelnevaid postitusi lugedes enda jaoks midagi ei leidnud.

Diletantlik küsimus Pallele. Kas Kariibi kruiisile minnes on oluline aasta-aeg ehk kevad, suvi, sügis, talv?

Vaata Morningside Inn, 6p soodukas momendil alla 500. 2016 märtsis ööbisime seal 5 ööd, ei midagi erilist, aga puhas ja vaikne. Asukoht on suurepärane, metroo paarsada meetrit, Central Park kõrval. Hotellist saab tellida soodsa lennujaama transfeeri. Hommikuti sõitsime metrooga antud päevaks planeeritud matka alguspunkti, kuhuni jõudsid päevaga kõndida, sealt jälle metroosse ja hotelli. Mugav ja lihtne, kõndisime 5 päevaga kogu Manhattani läbi. Hotelli läheduses ka toidupoed ja söögikohad.

Ehk ei ole päris teemasse, aga mõned on eelnevalt kiitnud SASi, tahaks sama teha. Meil olid nende kaudu ostetud piletid Tallinn - Kopenhaagen - San Fransisco - Havaii - New York - Kopenhaagen - Tallinn. Tallinna ja Kopenhaageni vahel oli vedajaks Estonian Air. Siis tuli teade Meie Õhu pankrotist, piisavalt lahe ehmatus. Helistasin SASi, seal rahustati, et just saime selle uudise, aga tegeleme. Vist juba 2 päeva hiljem olid meilis uue vedajaga lennupiletid. Täpselt ei mäleta, aga mingeid lisa ootetunde juurde ei tulnud, kahjuks ei mäleta ka seda, kes uus vedaja oli.

Mina siinkohal lõpetan, sest olen aru saanud, et minu jutt on vale. Vabandan eelneva eksitava informatsiooni eest. Lisaks ainult, et jaanuar 2018 lendasin marsruudil Helsinki - London - Miami - Mehhiko.
Keegi ei pahandanud, viisat kinni ei pandud, templi järgi passis tohiksin USAs viibida kuni 29.04.2018

USAs tohime viibida 90 päeva. Keegi ei nõua tagasilennu piletite olemasolu. Kui küsitakse, ütled, kuhu oled plaaninud minna ja millal koju lennata. Kogu lugu. See USA pole nii hull, kui ette kujutatakse. Ei ole küll palju, aga isiklik kogemus - 3 USAsse sisenemist ja lisaks 2 vahemaandumist, kus ka vormistatakse Sind riiki sisse. Ei mingeid probleeme. Kusjuures, pole päris see teema, aga viimaste aastate kõige pealiskaudsem lennujaama turvakontroll, mida kogenud, on olnud Chicagos.

Eelnevat lugedes tunnen, et olen täiega hämmeldunud. Viimased 15 aastat olen igal aastal lennanud tunduvalt rohkem kui kord aastas, Euroopa, Aasia, USA, Kesk-Ameerika, hulk vahemaandumisi - mitte kunagi, mitte keegi pole tundnud huvi minu pangakaartide vastu. Kui lennufirmale on rahad laekunud, mida veel, uurimistöödega, kas varastatud kaardilt tehakse makseid: see on nagu politsei rida. 1993 autoga Soome minnes tundis kohalik piirivalve/toll huvi minu rahaliste vahendite olemasolu kohta. Ainuke kogemus elus.

Keegi ei küsi, milline soomlane su piletid kinni maksis, piletil on ju Sinu andmed.

Svenssonite ja norrakate firmad peavad meid täielikuks arengumaaks (e-banaania) ja ei aktsepteeri meie pangakaarte. Markantseim näide: broneerisin internetis ja samal ajal soome tuttav luges läbi telefoni mulle oma pangakoode. Kohe kõik ok, seejärel tegin oma tuttavale ülekande, et rahad tagastatud saaks.

Põhiline, et kehtiv ESTA. 2016 sisenesis riiki San Fransiscos. Küsiti ainult, kuhu läheme, keegi ei huvitunud lennukipiletitest. Nüüd, 16 jaanuar, oli vahemaandumine Miamis teel Mehhikosse. Passikontrollis löödi passi tempel, et võid maal viibida kuni 15 aprill. Tagasiteel 30.01 Mehhikost läbi Chicago lennates põrutati passikontrollis uus tempel, et tohin USAs olla kuni 29 aprill. Arvan, et kui Sa ei ole liiga ülepäevitanud mees ja ei oma tohutut habet, on kõik suht lihtne.

Tulin mõni päev tagasi Cancunist. Enne reisile minekut vahetame alati mingi osa kohalikust valuutast Eestis, seekord kuu ennem Tavidis kursiga 22,4. Kohapeal kaardiga makstes, kusjuures mingeid probleeme kauplustes kaardiga maksta ei ole, tuli kurss sama. Samal, meie kohalviibimise ajal, oli Tavidi kurss juba 21,7. Kohalikest valuutavahetuspunktidest parim kurss, mida nägime, oli 21,1. Kui minu kogemuste järgi Tais ja Filipiinidel on kohapealne valuutakurss alati parem, kui Eestis vahetades, siis Cancunis kehvem. Palju see vahe rahaliselt reaalselt on, on igaühe enda arvestada, oleneb ju summadest.

Ei ole päris teemasse, aga meil oli mõni päev tagasi lend Cancun- Chicago - London - Helsinki. Kogu lend American Airlaines. Ja äkki Cancuni lennujaamas öeldakse, et Chikagos peate oma pagasi välja võtma, otse Helsinkisse ei saadeta, USAs oma tollikontroll. Ei mingit ärarääkimist. Närveerisime, et läheb kiireks, aga Chicagos oli väga omapäraselt: lindilt võtsime kohvrid, 20m eemal andsime need ilma igasuguse järjekorrata ära, töötaja luges ainult lipikult triikoodi, ja korras. Esmakordne kogemus, kuigi ka USAs reisitud.

Saskia123. Mine oma panka ja palu väljastada deebetkaart krediitkaardi tunnustega st pank Sulle krediiti ei anna, küll aga saad sellega osta lennupiletid, broneerida hotelle jm. Reisil olles on see kaart ka päris vajalik.

Olime 2016 kevadel New Yorkis ja hotelliks oli Morningside Inn, asub Manhattanil West 107 street. Hinnad natuke alla saja, vaatasin, septembriks pakub 85 päev. Hotell ei midagi erilist, aga puhas, korralik ja meeldiv personal. Asukoht suurepärane, metroojaam mõni minut jalutada, Manhattani tänavast (see on väga pikk tänav) 100m, Central Park 150m. Olime 5 päeva ja selle ajaga käisime kogu Manhattani ja vaatamisväärsused läbi, tänu metroole oli minek ja õhtul tulek lihtne. Lennujaamast võtsime tulles transfeeri väikebussiga (lennujaamas eraldi lett) ja tagasi tellisime samuti. Ei mäleta enam hinda, ainult seda, et oli soodne ja mugav. Ja veel. Millegipärast ei usu, et hotelli hinnad langevad, aga riskida ju võib, kui tahtmist pidevalt hindu jälgida ja närvikava koormata.

Märtsi lõpp - aprilli algus praegu saadaval pakettreisid AI ehk kõik hinnas 800 - 860 EURi, aga varematel kuupäevadel soodsaim 610.- Kui tahtmist riskida ja oodata, võib märtsi lõppu tulla ka pakkumisi 600 kanti, võib-olla isegi alla. Aga miks mitte minna Novatoursi või Tez Toursi või kes veel meil neid reise teevad, kontorisse ja küsida, mida pakutakse. Täitsa mõeldav, et tehakse hea pakkumine. Nädalast reisi Tenerifele ise paika pannes ei ole tegelikult võitu. Mingi odavlennufirmaga, käsipagasiga 250 (nagu eelpool pakuti), hotell alates 300 (ilmselt ilma söökideta), transport lennujaam - hotell - lennujaam nt 50, ongi kokku 600.- Isegi kõik hinnas paketi 800-ga ostes oled juba võidus. Seda enam, kui inimene ei ole palju reisinud, pakettreisi puhul tehakse kõik ette-taha ära. Palun ärge nüüd mind pakettreiside propageerijaks tembeldage, oma Tai, Filipiinide, Kuuba, Mehhiko ja USA reisid olen kõik ise kokku pannud. Edukat uut aaastat kõigile.

Ise küsin, ise vastan: Malboro sigaretid Eestis 4 EURi, Cancunis 2.14. Kuna kõik tripikad on ilmselt suitsetamise maha jätnud ja keegi mulle lahkelt tubakasaaduste hinnast teavet ei jaganud, asusin ise otsingutele interneti avarustes ja leidsin toreda lehekülje: numbeo.com. Seal võid võrrelda oma kodukoha Tallinna, Pärnu, Haapsalu vm hinnataset ükskõik mis kohaga maailmas. Seega, jutud turisti rahakoti surmast Cancunis, toetudes antud leheküljele, on osutunud ennatlikeks. Aga: oma silm on kuningas. Saabun Cancunist tagasi 01.02, kui kellelgi on küsimusi, vastan meeleldi. Muidugi, mida tean ja oskan vastata. Head ja edukat reisiaastat kõigile!

Kas keegi ütleb, palju Mehhikos sigaretid maksavad. Hea teada, sest mul kipub nii olema, et kus suitsud odavad, sinna tassin enda omad kaasa ja kus kallid, seal pean ostma.

Mustikaid ei ole, ainult pohlad ja murakad.

Osa Taani, Norra ja Rootsi piletimüüjaid ei tunnista meid. Ole mistahes liidus ja NATOs, ei midagi. Eestit ja Eestis väljaantud pangakaardid, kaasa arvatud svenssonite pankade kohalike filiaalide poolt väljastatud,ei kõlba. Näiteks Ticket on Ilmselt Norra firma Rootsi kaasusega, Neil on ka lehekülg Ticket.fi, aga kui selle kaudu Eesti pangakaartidega lennupileteid osta ei õnnestunud ja saatsin sinna soomekeelse järelepärimise, tuli vastus, et kirjutada võite ainult Rootsi keeles. Ja pärast midagi, et müüvad ainult oma regioonile. Piletid ostsin läbi soome tuttava, kes luges mulle telefonis oma soome panga koodid.

Suvel üritasin läbi Ticket.fi osta lennupileteid Mehhikosse. Neile ei kõlvanud mitte ükski Eesti pangakaart. Ostu sooritasin nii, et Soome tuttav ütles läbi telefoni oma Soome panga paroolid ja kohe kõik toimis. Ilmselt nende jaoks täiega arengumaa, kellele ei kõlba müüa. Minu teada Norra firma Rootsi kaasusega.